Jump to content

Thrash 'Till Death


Јарослав

  

50 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Имао сам одавно идеју да се отвори овако нека тема. Дакле, нека буде неки пандан општој теми са блек подфорума.

 

REZULTATI ANKETA:

 

 

 

Najbolji evropski thrash bend?

 

KREATOR - 19

Coroner - 14

Sodom - 9

 

 

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče thrasha, nikad ga nisam preterano slušao, osim Slejera, koji je za mene dugi niz godina bio najbolji bend uopšte, nevezano za žanr. Voleo sam i Onslaught, album The Force, ako se dobro sećam. Kupio ga davno ne znajući o čemu je reč i oduševio se. To je otprilike sve što se tiče thrasha. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, ne. Sad se setih da sam dosta slušao All Hell Breaks Loose od Destruction. Odličan album takođe. I slušao sam neke black thrash bendove tipa Aura Noir, dosta davno to beše. I brzo sam izgubio interesovanje za takve bendove, ipak sam bio više u black metal fazonu. :haha: Sad očekujem hardcore thrashere i diskusiju black metal Vs thrash metal. :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pohvala Jaroslavu zato sto je otvorio ovaj podforum. Vidim da nije dobro krenulo zato sto se odmah javljaju ljudi koji taj zanr ne vole ili su ga nekad voleli a sad su napredovali i muzicki se

osvestili i prosvetlili!

 

I da se nije otvorila ovakva tema,hteo sam nesto da napisem u vezi misljenja da je ovaj za mene najomiljeniji muzicki pravac, odavno prsao i da nema vise sta novo da ponudi?!Mozda tako stoje stvari za neke od vas,za mene je ta pausalna tvrdnja dosta upitna i podlozna vecim raspravama!

 

NIje tajna da taj zanr slusam od njegovih samih pocetaka,ajde da kazem od 1984 god.,znaci ispratio sam ga od njegovih samih pocetaka i mogu ga nazvati mojim cedom koga sam brizljivo branio.

 

Da sad ne pisem u nedogled,jer za to nemam vremena,mislim da je thrash preporodio muziku osamdesetih i izdigo je na vece visine,doneo nesto novo,brze i zdravije nego sto je to bio heavy metal.

 

Uz pojavu gomile crossover i hard core bendova (Cro-Mags,Agnostic Front,Crumbsuckers,Suicidal Tendencies,Excel) napravljen je fantastican miks koji je bar mene dovodila do ludila i do mogucnosti da iz sebe izbacim svu nagomilanu energiju koju sam svakog petka na Masinskom fakultetu uspevao da izbacim uz sat vremena bengovanja.

Jebiga,koje pocetkom devedesetih mogao da predoseti da ce thrash vec od 1993 doci u veliku krizu koja ce trajati sve do pojave Haunted albuma koji je ovaj zanr sa margina vratio opet u zizu interesovanja.

 

Nemam sada ovde vremena da pisem zasto je doslo do krize,ali vec svi dobro znate odgovor,pojava grandz-a,Pantere i velikog talasa death metal-a.Prosto u tom trenutku thrash metal je prestao ili samo stidljivo da se pojavljuje u recenzijama nekih caospisa,a zasto,zato sto je prestao da postoji.Slayer je jedini u tom trenutku od velikih bendova drzao nivo svoje muzike. Zaboravih da pomenem i prvi Machine Head koji je za mene njihov jedini pravi thrash metal album,sve ostalo je palamudenje!

 

Ne rado se secam tih 6 godina od 1993-1999 i prvog Haunteda.Iako mnogi ljudi osporavaju taj album ,meni je to jedan od najboljih albuma koji je ikada iznedrio ovaj zanr.I tako dolazim do sustine i srzi mog teksta,gde hocu da na kraju nabrojim po meni trash izdanja u zadnjih 12 godina koja su vredna paznje za sve ljubitelje thrasha.

 

Mnogi se nece sloziti sa izborom,to je naravno u redu kao sto neko rece,rasprava je najproduktivnija uzivo,pa to mozemo izneti i na taj nivo.I za kraj,ne mojte da vas prevare oni koji kazu da je thrash metal propao,da nema nista novo da ponudi!

 

To su nevernici koji iskreno nikad nisu ni voleli thrash metal i nisu kompetentni da govore i izricu takve tvrdnje.

Znaci sledi lista najboljih thrash ostvarenja u zadnjih 12 godina!

 

1.Haunted-Haunted (ovde spada i drugi album)

2.Municipal Waste-Hazardous Mutations

3.Besieged-Victims beyond help

4.Machine Head-Burn my eyes

5.Musica Diablo-S/T

6.Fueled by Fire-Spread the Fire

7.Bonded by Blood-Feed the Beast

8.Thrash or Die-Poser Holocaust

9.Lich King-Necromantic Maelstorm

10.Nekromantheon-Divinity of Death (mogao bih da stavim celu njihovu diskog.)

11.Violator-Chemical Assault

12.Ritual Carnage-The Birth of Tragedy

13.Crucifier-Cursed Cross

14.Raped God 666-The Executioner

15.Decapitator-The Storm before the calm

16.Bloodrunner-Total Annihilation

17.Dew-Scented-Inwards

18.Negligence-Options of a trapped mind

19.Hammered-Gut Rot

20.Infinite Translation-Impulsive attack

21.Woslom-Time to Rise

22.Spaceeater-Aftershock

23.Antichrist-Forbidden World

24.Havok-Time is up

25.Thrash clash volume vol2. Diamond Plate materijal

26.Corporation 187-Subliminal Fear

27.Gama Bomb-Survival of the Fastest

28.Andralls-Force against mind

29.Blasthrash-Violence Just for Fun

30.Cavalera Conspiracy-Inflikted

 

Naravno tu nije kraj i mogao bih da nabrojim jos bar toliko izdanja vredna pomena ali mislim da je ovo esencija.U listu nisam ubacio Slayer,Testament,Death Angel,Overkill i Exodus koji su takodje svih ovih godina uspeli da odrze ovaj pravac.Kad sam pomenuo Death metal,tu ne mislim nista lose jer i sam taj pravac volim od samih pocetaka i dalje pratim ali mi je prioritet thrash metal!

  • Upvote 5
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da nije dobro krenulo zato sto se odmah javljaju ljudi koji taj zanr ne vole ili su ga nekad voleli a sad su napredovali i muzicki se

osvestili i prosvetlili!

 

Mislim da je naklonost nekom žanru, pre svega, stvar ličnog ukusa i karaktera, tako da ne mogu svi ljudi sveta slušati i voleti istu muziku. Ja ni na jednom mestu nisam rekao ništa loše o thrash metalu, već samo istakao da ga nisam slušao previše i spomenuo par bendova koja sam slušao i koje cenim i danas. Nisam rekao ni da sam pametniji niti prosvetljeniji jer slušam neki drugi žanr, niti sam mislio to. Svako ko pljuje po bilo kom žanru samo iz razloga što ga on lično ne sluša, samo gubi vreme na detinjarije.

 

Preslušaću ovaj Coroner. :pivopije: Ako ima neki bend sličan Onslaughtu, dajte preporuke ovde. Dakle taj neki prljavi necro satanic thrash. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ЕкселФан, то је то. :pivopije:

 

Наравно, далеко од тога да је треш мртав. Чак мислим да је никад живљи још од '80-тих (мада, истина, није било много прилика за тако нешто), што доказује експанзија младих и квалитетних бендова у последњих неколико година (највише из Јужне и Северне Америке). А наравно, и старе снаге и даље праше пуном паром. Додуше, мени се не свиђају нешто претерано последњи албуми Егзодуса, али добро, ствар укуса.

 

Новалисе, ево ти пар бендова, па овери: Toxic Holocaust (САД), Sodomizer (Бразил), Atomizer (Аустралија), Apostasy (Чиле), Bulldozer (Италија), Gehennah (Шведска), Vectom (Немачка)...

 

И пошто си фан прогресива, обавезно да послушаш Watchtower, Mekong Delta, Anacrusis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima stvarno dobrih albuma mlađih thrash metal bendova, pogotovo više puta spominjani Havok, Toxic Holocaust i Violator. Meni je super i Warpath, Evile, Warbringer, Delirium Tremens i Revocation. :) Dok je metala, gruvaće se dobar thrash! :pivopije:

Edited by destruction of mankind
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Watchtower zvuči mnogo dobro, čudno da ih nisam čuo ranije. Mnogo dobar prog. :da:

 

добар је Watchtower. a још је и исправно примећено да подсећа на Rush. али заправо сам хтео да те питам за ове The Flower Kings што си их турио у аватар. су стварно толико добри или су ти само били смешни?

 

ЕДИТ био на теми за прог рок епове, нема везе

Edited by -con-struc-tor-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Watchtower zvuči mnogo dobro, čudno da ih nisam čuo ranije. Mnogo dobar prog. :da:

 

evo ti malo pravog savremenog tres metala, znaci ne neke poluispozerisane retro varijante nego autenticni tres zvuk evoluiran kroz decenije

http://www.youtube.com/watch?v=TWVMENyBqQo

http://www.youtube.com/watch?v=vvKyqDRHXNU

poenta tres metala je agresivnost to si skontao dosad kapiram. za mene najbolji tres metal ima sve osobine koje ima dobar hevi metal samo sto jos pritom tresuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto se ovde spocitava svim ovim mladim retro thrash bendovima da su pozeri. Mnoge od njih sam upoznao na njihovim turnejema (Violator,Fueled by Fire,Infinite Translation,itd) i stvarno bez ikakvog preterivanja mogu da tvrdim da su bendovi koji iskreno zele da povrate duh starih vremena,bez ikakvog foliranja i pozerisanja,sto bi se reklo 24 casa zive za tu muziku.Svakako,vreme ce pokazati koliko ce biti istrajni u tome sto rade.Mislim da su mnogi od tih bendova ipak sa sobom doneli i nesto novo,neki novi pristup thrash muzici (agresivnost,ekstremniji vokali i naravno bolje producirani albumi),nisu samo proste copy paste varijante.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

vecina, ukljucujuci te koje si pomenuo apsolutno nista novo nisu doneli i ono sto rade je zapravo glume da zive u osamdesetima i umisljaju da su u kozi svojih idola.

 

 

nije to neki problem za mene, ima i to svoje, ali vise cenim bend kao lazarus a.d. kad izdaju moderan (da se bolje izrazim, inovativan) album koji istinski razvaljuje, tu nema ni truncice pozerisanja

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene iskreno boli kurac za namere benda koji pravi muziku - da li su oni mega iskreni ili hoće samo da uzmu pare, neću ih ženiti jebo im ja mater ALI ovo što prirodan kaže, za mene su svi ti novi bendovi negde u utezanju muda u uske farmerke i lovljenju vinila zaboravili negde da napišu nešto dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene iskreno boli kurac za namere benda koji pravi muziku - da li su oni mega iskreni ili hoće samo da uzmu pare, neću ih ženiti jebo im ja mater ALI ovo što prirodan kaže, za mene su svi ti novi bendovi negde u utezanju muda u uske farmerke i lovljenju vinila zaboravili negde da napišu nešto dobro.

Svaka cast za ovaj post.Jos da nam overi stub domace metal scene....

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е, управо то! Пре неколико година, када се појавио читав тај талас ретро треш бендова, сви су говорили како се вратило време треша, и славили их као спасиоце. Данас доста људи пљује по тим бендовима. Па, не знам у чему је проблем?! Једноставно, то су људи који су рођени у '80-тим и који нису тада никако могли да свирају, а желе то. Истини за вољу, тај Fueled by Fire ми се не свиђа претерано (а ни Bonded by Blood, кад смо код тога), али свакако да сви ти бендови од мене имају пуну подршку. И свакако да и легенде жанра подржавају те бендове. Па, тај Violator (који иначе баш много волим) је након четири године постојања ишао на турнеју са Tankard-ом. Примера има још много, али стоји да је захваљујући тим бендовима треш сцена тренутно много јака.

 

Иначе, споменуо бих још неколико новијих бендова: Vindicator, Witchburner, Insane (италијански Slayer), Aggression (има на новитетима њихов нови албум који убија), Nekromantheon, Bywar (иако раде од средине '90-тих, за мене су још увек млади бенд), Possuído Pelo Cão, Slaver (бразилски), Fog of War (једни од мојих фаворита), Hellish Crossfire, Ketzer (блек/треш, има на новитетима албум што сам качио), Madmaze (пре пар недеља им изашао одличан деби албум), Solitaire, Sounder, Fastkill...

 

Примера има на милионе. ;)

 

ЕДИТ: Ово је намењено Ексел фану и НиП-у. ;)

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...