Jump to content

Blogovi


Uruk

Recommended Posts

Mozda bih pokrenuo neki blog uskoro, pa ako ima ko da mi da neke instrukcije, posto ja o tome pojma nemam, bio bih zahvalan.

 

Ako se kaci na blogspot, ima li tu nekih zasebnih platformi, ili je sve isto. I kakva je razlika izmedju bloga i ovog wordpress-a je li to isto, ili ne?

 

I kakvo je stanje sad sa blogspotom zog SOPA i PIPA, zatvara li se to ili ne?

 

 

Mozda je tema za Racunare vise, ali nekako mi deluje da su pre ljudi koji svracaju na KUM iskusniji po ovom pitanju. Moderator neka premsti ako mu ne odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wordpress zaobidji, previse besmislenih opcija, plus ne mozes nikada da obrises svoj nalog.

Tumblr je ok, ali je po mom misljenju blogger/blogspot dosta laksi za korisnike, plus je pregledniji ako zelis da stavljas kategorije postova na blogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam jedno 10 puta započeo blog i smorio se nakon registracije. Uglavnom sam koristio blogger. Moje mišljenje je da ako imaš nešto pametno reći, sakupi sve što si napisao i izdaj knjigu.

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno.

 

Ne bih ja to koristio za piskaranje prica, vec za kacenje dokumentaraca, i recenzije albuma i filmova, eventualno neke nove knjige.

Edited by Uruk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blog je korisna stvar. Ljudi pisu pa ko hoce da cita, cita, ko nece preskoci. Tako najbolje provalis da li je neko debil.

 

Modni blogovi su glupost. Mada povremenom propratim Tavi Gevinson :haha:

 

Uostalom, ako ce neko ostvarati fashion blog, tipujem na Talvija i Lunara :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To drze ljudi/deca/entiteti koji misle da imaju sta da kazu sto se tice stila i odevanja.

Fashion blogs are blogs that cover the fashion industry, clothing, and personal style.

 

Most of them suck.

na primer, meni je zanimljiva ova klinka http://www.thestylerookie.com/

koja na kraju ispade neko ko se nesto i pita u svetu visoke mode (danas svi znaju da igraju fudbaTM)

http://en.wikipedia.org/wiki/Tavi_Gevinson

 

Po principu, ljudi drve svoju pricu, pa ako ih neko prepozna (sto se ponekad zaista i desi), mogu od toga i da profitiraju. Naravno ne 99,99999999% i naravno ne u Srbiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bih pokrenuo neki blog uskoro, pa ako ima ko da mi da neke instrukcije, posto ja o tome pojma nemam, bio bih zahvalan.

 

Ako se kaci na blogspot, ima li tu nekih zasebnih platformi, ili je sve isto. I kakva je razlika izmedju bloga i ovog wordpress-a je li to isto, ili ne?

 

I kakvo je stanje sad sa blogspotom zog SOPA i PIPA, zatvara li se to ili ne?

 

 

Mozda je tema za Racunare vise, ali nekako mi deluje da su pre ljudi koji svracaju na KUM iskusniji po ovom pitanju. Moderator neka premsti ako mu ne odgovara.

 

sto se ovako opstih saveta tice, najbolji savet koji ti mogu dati sto se tice poseta je da postujes redovno, ali znaci u dan redovno uz 0 odstupanja. svakih 5 dana - svaki peti dan, svake dve sedmice - svake druge... sto cesce...

ako nemas sta da stavis, a ti nakucaj neko random sranje - ljudima je bitnije da imaju sta da citaju i da mogu da iscekuju sledeci post nego sto im je bitno sta ce da citaju/gledaju/slusaju. ljudi imaju veliki prag tolerancije prema sranju u web 2.0 eri.

i onda kad zapravo budes imao nesto konkretno da postujes bice i nekog ko ce to i citati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

sto se ovako opstih saveta tice, najbolji savet koji ti mogu dati sto se tice poseta je da postujes redovno, ali znaci u dan redovno uz 0 odstupanja. svakih 5 dana - svaki peti dan, svake dve sedmice - svake druge... sto cesce...

ako nemas sta da stavis, a ti nakucaj neko random sranje - ljudima je bitnije da imaju sta da citaju i da mogu da iscekuju sledeci post nego sto im je bitno sta ce da citaju/gledaju/slusaju. ljudi imaju veliki prag tolerancije prema sranju u web 2.0 eri.

i onda kad zapravo budes imao nesto konkretno da postujes bice i nekog ko ce to i citati.

Wrong!

onda ljudi skontaju da postoji sansa da postujes neko random sranje i prestace da prate

sranje mogu sebi da dopuste samo oni sa 2k followera, pa ce im neko i oprostiti

bolje postuj retko ali kvalitetno

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovde drugarica i ja prdimo.

 

Ne bih ja to koristio za piskaranje prica, vec za kacenje dokumentaraca, i recenzije albuma i filmova, eventualno neke nove knjige.

Blogger onda, definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

lulu.com je dobar za izdavanje bilo čega. Moja drugarica je izdala knjižicu preko njih.

 

Do sada sam na netu nalazila nešto slično, ali vezano za ghostwriting. Doduše, nisam puno ni kopala.

Na lulu.com je sve jasno, ideja je odlična. Još me zanima praktično funkcionisanje kada Srbija u pitanju.

 

Možda neko zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Као што је већ речено, блог је добра платформа за људе који се баве писањем да буду примјећени од оних који би их издали, на овај или онај начин.

Већина блогова је данас футава с обзиром да су сви дошли на интернет (за разлику од информатичких почетака који су били резервисани за фине, културне момке), али то је у складу са овим свијетом на којем живимо гдје је 80% свега срање (плус/минус 20%).

 

Елем, ево га мој: http://bojan5150.mojblog.rs/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...