Jump to content

Željko Obrenovic: Talog


Recommended Posts

Pre nekoliko godina sam procitala roman Srpski psiho. Iskreno, proslo je puno vremena i gotovo da sam zaboravila na tu knjigu. Dok pre neki dan nisam naletala na novi roman jednog od autora (posto je Psiho bio koautorski). Kupila sam knjigu i procitala je u cugu. Bolja je od Psiha i to dosta. Malo sam se razocarala sto nema toliko metal citata kao u prethodnoj, ali opet ih ima. Prepoznala sam Slipknot i jos neke bendove. Talog ima dosta cvrscu strukturu i moze sse svrstati u neki triler, sta ti ja znam. Ugavnom je to prica o osveti, a glavna junakinja je devojka... e da, zanimljivo mi je i ot sto je roman pisan u prvom licu zenskog roda. Bila sam malo skepticna koiko to jedan muskarac moze da udje u nasu kozu, ali sasvim je ok.

 

Kod Zeljka (autora) na blogu sam nasla trejler za roman i neke recenzije-intervjue, pa bacite pogled ako vas zanima.

http://zeljko-obrenovic.blogspot.com/p/talog.html

 

Jel citao jos neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovu stvar cu da preskocim.. Izgleda mi kao tipicni razvodnjeni roman triler sa raspadom od likova i jos vecim raspadom od price.. Verujem da je laka za citanje, ali to joj je verovatno i jedini kvalitet.

Edited by Nardelorn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ti sovinizma na delu.. Ovo moje je mala maca :D Jesam gledao Kill Bill i bolje da nisam.. I ne sumnjam da su zene sposobne za osvetu, nego mi je samo tema krajnje bezveze i vec milion puta iskoriscena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, nadam se da ste zavrsili. da mozemo da se vratimo na temu...

jeste istine... to da je osveta vec cesto koriscena i to, ali opet to ti je vecna tema, jbg.

 

hahah, jeste smesna ova korica. ako se ne varam, ovo je dole neki slovacki, poljski? verovatno je prevod u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...