Jump to content

Rak / tumor


Vresište

Recommended Posts

Izbezumljena sam jako... Mozda nije ništa, al kako da znaš kad neće kod lekara... Filozofija joj je jeziva, ne znam da li je rekla tati uopšte i dokle misli da ćuti

Kako možeš da ćutiš za tako nešto?

Strah . LJudi se iracionalno ponasaju kad su prestravljeni

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok moras u neki racionalan okvir da smestis stvari

 

znaci pitanje #1 - da li je rak (reci ce lekar)

ako jeste - koji je i kakav je, posto nije svejedno (reci ce lekar)

s obzirom na to i obzirom na poodmaklost bolesti i stanje organizma - [1] kakva je terapija (reci ce lekar) i [2] kakve su sanse (lekar ce reci nesto ali verovatno to nece biti bas cela istina) i [3] koliko je ostalo vremena (lekar ce na ovo verovatno najmanje biti konkretan, iz mog third-hand iskustva)

s obzirom na te tri stvari u teoriji se moze doneti odluka o tome da li se NE-leciti, ali u praksi jako tesko, kao sto sam rekao ranije, skoro nemoguce

 

tako da je izbor lazan, sve sto ostaje je ici kod lekara, drzati fige i necim se zabavljati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strah je prirodna stvar, eto npr. mog dedu nesto pocetkom godine krenulo da boli pomalo i da ga zateze ispod rebara, isterao se iz pameti, kod lekara, skenirali ga, ehinokokus na jetri, cista od 17-18 cm, terapija antibioticima prvo mesec-dva da se utepa stvorenje, pa na operaciju, tamo ga otvorili i izmerili je na 22 cm, drenirali cistu, tamo vamo, zakrpili ga, dobar je, izgurace jos 10 godina, da kucnemo u drvo :D

 

A drugi deda mi je umro od raka pre mesec i po dana, pusio 65 godina, a bio u fazonu "nije rak, nece to na ljutu papriku i rakiju".

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

reci joj nesto tipa da je neodlazak kod lekara u ovakvim situacijama kao igranje ruskog ruleta, reci joj sta bi mislila kad bi ja sad stala pred tobom i uperila pistolj sebi u glavu, e tako ti meni sad izgledas

ili mozda nesto drugo da smislis :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Havocka...

Uh pazi mozes da krenes sa najbenignijom pricom tipa...

Moze da bude upaljena limfna zlezda (brijanje, bolest ogrebotine macke, npr) i tu se daju antibiotici i objasnis ajmo samo na pregled da ti prepisu antibiotike ispijes to i gotovo a ovako infekcija moze da se prosiri i da napravi sranje...

Nemoj joj pominjati nikakve tumore molim te, to ce je jos vise odvratiti ako je plasljiva.

Ako hoces sibni mi detalje preko poruke pa cu ti detljnije objasniti neke stvari. Znaci ne mora da bude tumor moze da bude samo infekcija ili ko bi ga znao nesto autoimuno...

 

Generalno ajd za edukaciju da znate: Tumor dojke je nasledan ali i ne mora biti. Javlja se cesce kod zena koje su kasno rodile, nisu dojile, ranije usle u menopauzu. Mamografija je minimalno zracenje tipa jedan prekookeanski let (kosmicno zracenje kome smo svakodnevno izlozeni) ti je kao jedan rentgen pluca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Da li je istina da žene koje odu na mamografiju (u slučaju da nemaju tumor) posle toga imaju veću šansu da obole?

I da li su bolovi po ostalim delovima tela moguć simptom? Tipa, karlica, kičma, glava?

 

 

ne kapiram, jel je boli taj orah pod miškom ili nešto drugo

 

i ne bih rekao da joj treba mamograf za orah, to će očigledno doktori da operišu, izvade i pogledaju sami šta je

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne, ona tripuje rak, ja se nadam da je paranoja, hematom, bilo šta

Boli je i to, ona je to napipala još prošle godine, i tek sad kad je počelo da je boli je pomenula

A uz to su sad pre mesec dana bili na moru i bukvalno nije mogla da mrdne od bola u leđima, +konstantne migrene, mučnine u poslednjih par godina, pada mi na pamet onaj nesrećni koncert mensona sa kojeg sam otišla jer se srušila u kupatilu

Najcrnje mi je što ne znam šta je, mislim da bi bilo lakše da znam, prosto, sve je u redu, umor, napor ili gotovo, pozdravi se, ispravi sve krive drine da ode ponosna na mene...

 

I da, ušla je u menopauzu pre četrdesete... Sada ima 42... Da li je to možda početak?

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja sestra je vec 2 puta vadila tumore iz sise, procena je da ce je to pratiti celog zivota, ali do sada nije ispalo maligno.Treba ici kod lekara, jer oni znaju shta i kako bolje nego mi koji se time ne bavimo u zivotu. Kad primetish problem, idi kod lekara. Ja se nikada ne lachim, pa sam skoro ishao na urgentni zbog nekog tripovanja i lekar reche : "Neka si doshao. Nije nishta, ali je lepo shto pazish zdravlje."

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sam skoro ishao na urgentni zbog nekog tripovanja i lekar reche : "Neka si doshao. Nije nishta, ali je lepo shto pazish zdravlje."

To je lekar, mojoj sestri koja je imala problem kao Havočkina majka je jedan napričao kako je već jednom nogom u grobu a drugi (kad se ispostavilo da je upaljen limfni čvor) da je luda, šta kog đav'la paranoiše sa 20 godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne, ona tripuje rak, ja se nadam da je paranoja, hematom, bilo šta

Boli je i to, ona je to napipala još prošle godine, i tek sad kad je počelo da je boli je pomenula

A uz to su sad pre mesec dana bili na moru i bukvalno nije mogla da mrdne od bola u leđima, +konstantne migrene, mučnine u poslednjih par godina, pada mi na pamet onaj nesrećni koncert mensona sa kojeg sam otišla jer se srušila u kupatilu

Najcrnje mi je što ne znam šta je, mislim da bi bilo lakše da znam, prosto, sve je u redu, umor, napor ili gotovo, pozdravi se, ispravi sve krive drine da ode ponosna na mene...

 

I da, ušla je u menopauzu pre četrdesete... Sada ima 42... Da li je to možda početak?

 

nista, posto vec tripuje da je rak treba joj mentalna sok terapija, reci joj da ce da mozda ima sanse ako ode sad i da ako ne ode makar sutra izdahnula, neces joj to oprostiti :smile:

to naravno ne znaci da ti treba da verujes da ona boluje od raka (mada nije zgoreg da izgledas iskreno zabrinuto a reklo bi se da vec jesi tako da to nije problem), samo treba da izvuces heavy guns ne bi li prelomila i otisla posto se vec duze vreme inati kao sto kazes tako da cile mile nece raditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ta osoba ima dece? ako ima, majke ne odustaju jer zele da zive i da se bore zbog dece (argument dete), pandan ovom argumentu treba da nadjes nesto sto ce je terati dalje i u borbu (sa cime god). to je generalna strategija ako se sumnja na losu dijagnozu jer psihicki niste svesni koliko pacijenti mogu sebi sami da pomognu kada se suoce da imaju bolest ali ne dozvoljavaju da im ista diktira zivot. Sto kazu kakve su ti misli takav ti je zivot. Ako su njene misli "negativne" smanjicese nivo serotonina i endrofina i niza drugih hormona (ovi su najpoznatiji) i suprimirace imunitet. Sa suprimiranim imunitetom moze da se zakaci sve i svja. Ako generisepozitivne misli biohemjski status u mozgu diktira drugaciji imunski odgovor...

Znaci izbor je na njoj, ali pruzi joj informacije... Uradi krvnu sliku, to ne boli (tumor markeri su ti CEA, CA 15-3), sedimentacija, CRP pod obavezno jer ta dva su markeri infekcije.

Sledece sto se radi je Ultrazvuk aksile (pazuha) i ultrazvuk dojke. ULTRAZVUK DOJKE se radi pre mamografije pogotvu kod tako mladih zena koje nikada ranije nisu radile mamografiju, pa tek onda mamografija.

Neka ti opise dojku, moze da pocne kao zapaljenje a iza zapaljenja se krije najcesce tumor, ako je koza kao u kora od pomorandze to vec nije dobar znak.

Sa svim ovim navedenim od toga da moze da bude obicno zapaljenje do tumora... jako je nezahvalno o tome diskutovati uzduz i popreku,osimako zena vec zna svoju dijagnozu i odlucila da je iskulira. A ako ne zeli da se bori uz sve predoceno to je njen izbor i teret koji mora da nosi ne tvoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skorije videh upaljenu lojnu zlezdu. Sunce ti jebem al je ono odvratno i ogromno. Ko orah. Calu mom se pojavilo to sranje, ali su ga secnuli, izvadili i sada je ko nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Ako moze neko od forumskih lekara da mi odgovori,ako Su rezultai tumor markera u redu,da Li to podrazumeva da se ne radi o tumoru?Matorog mi opasno boli noga,a Jos uvek nema dijagnozu.Prvo Su mu govorili da je upala kolena I dobijao antibiotike I tablets za bolove.Posle Su Dali terapiju za isijas,Koji prima I danas.Sve ovo traje vec skoro tri meseca.Obavili smo razna snimanja,prostata,MRI lumbalnog dela...Kad je bio kid onkologa,ona nista nije sumnjala na tumor,Ali je dala da se rade tumor markeri I skener noge I stomaka.Skener CE raditi u cetvrtak.Tumor markeri Su u normali.Medjutim,kad je bio na pregledu kod jednog beogradskog profesora,Koji je radio vikend na Zlatiboru,on mu je rekao da ima metastaze na kicmi I da treba hitno da se leci.Ali danas stizu tumor markeri Koji Su u normali.Ovo Su rezultati tumor markera:CA 19-9 13.57

CEA 1.7

Total PSA 1.36

Jel moguce da je ovaj profa omasio debelo?

 

Edit-jebem ti telefon.

Edited by aRmatuRa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Khm...

MRI lumbalnog dela bi trebao da kaze da li postoje metastaze u lumablnoj kicmi ili ne. Ako ih na MRI snimku nema, onda to u velikom procentu iskljucuje promene u tom delu ledja. Ali ne iskljucuje postojanje tumora u drugim delova tela.

Skener abdomena i noge ce pokazati da li postoji nesto definitivno u tim delovima tela.

Tumor markeri su specificni ako vec postoji tumor pa se oni prate da se vidi da li je tumor aktivan ili ne. Ovo sto si naveo su normalne vrednosti tj u granicama referntnih, mada svaka laboratorija ima svoje vrednosti, pa ako su ove vrednosti u granicama referntnih onda je opusteno.

 

Moje pitanje za tebe, da li je bio tvoj cale kod reumatologa?

Covek moze da ima Reiterov sindrom posledica prethodne virusne infekcije najcesce gastroenteritis (proliv, povracanje) koji se manifestuje bolovima u velikim zglobovima posle ovakvih infekcija.

Moze da ima pocetna degenrativna oboljenja koja idu sa godinama, i moze da razvije neku autoimunu bolest.

Naravno moze da ima i tumor, ali zato se prvo ide kod reumatologa, jer ce oni obaviti detaljnije analize jer su zglobovi i kosti u njihovom domenu.

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru.Njega boli noga,ima bolove koji se setaju od dela ispod kolena pa navise.Prvo ga je zabolelo koleno,pa se bol seli,cas ispod kolena,cas oko kolena,cas u butinu.Intezitet bola ide od blagog do ekstremno jakog bola.Moram mali rant na tvoje kolege.Elem matori se pati skoro 3 meseca.Jos nije dobio zvanicnu dijagnozu.Obisao je lokalne neurologe i druge specijaliste,svi su bili poluzainteresovani,tipa to je isijas,procice.jedini psecijalista koji ga je krsteno pregledao je doktor koji mu je pregledao vene.On mu je rekao da se hitno javi onkologu i reumatologu.Ali taj lekar je iz CG i pregled smo radili privatno.MRI je tumacen od strane lekara privatne klinike gde je radjen,komentar je bio da se obratimo onkologu i reumatolog.Onkolog drzavni je procitao izvestaj,ali nije gledala snimak.Rekla mu je da na osnovu samog izvestaja nema nista sumnjivo,ali je dala da se rade tumor markeri i skener.Sad u nedelju smo ga vodili na Cigotu,gde je profesor rekao da su u pitanju metastaze.Danas su stigli rezultati tumor markera koji su u redu.I sad mi nista vise nije jasno.Kad me pitaju kako ti je otac,ja bukvalno kazem nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...