Jump to content

Rak / tumor


Vresište

Recommended Posts

VIDATOX homeopatski proizvod je homeopatska bioterapija čiji je aktivni princip otrov škorpije Rhopalurus junceus u rastvoru od 30 mililitara

Inache u homeopatskim proizvodima nema sustance koja se rastvara. Bilo koja otrovna supstanca se rastvara stotinama puta uvek jedan deo na stoti vode i to se mucjka, i to se radi dok supstance ne ostane uopshte nego "ostane energije te supstance koja se prilikom mucjkanja prenela u pamcjenje vode i onda cje ta energiju da dovede energiju organizma u balans". Homeopatija je idiotija.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li ti ozbiljno misliš da ne postoji nikakav farmaceutski interes u pogledu lečenja?

 

Gde sam to rekao?

Ne pravi diverziju, ne pricamo o interesu, nego o izmisljenom vitaminu B17.

 

Savrseno je meni jasno da se lekovi prodaju da bi se zaradile pare, a ne da bi se covek izlecio. Ali opet sa tim da li ce se lek prodavati cesto ima veze da li lek radi ili ne. :haha:

 

Ima tu mnogo prevara i zavera, sto farmaceuta i lekara, sto sarlatana i nadrilekara. Ovo spada u drugu kategoriju.

 

 

pa sad, zamisli da je to stvarno koristan lek, po našem Demon Seed-u sigurno nije pošto otrov škorpije sigurno ne treba koristiti

 

Ovom recenicom si pokazao da nisi razumeo nista sto sam rekao. :wink:

 

Inace, otrovi skorpija, zmija otrovnica, itd se vekovima koriste u medicini, i za razliku od izmisljenog vitamina, njihove korisne osobine su ispitane i dokazane.

 

Sto se konkretno tog proizvoda tice, o tome necu da pricam nista jer ne znam nista, ali efikasnost homeopatije nije dokazana i principi homeopatije su na nivou magijskih. :D

 

Sad ko zna, mozda taj kubanski lek pomaze, i corava koka zrno nabode. :P

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, u aroniji nema nista skodljivo.

Al' je majstori debelo naplacuju, daj boze da njena blagotvorna svojstva vrede toliko.

Kad smo već kod aronije, raspitivala se moja koleginica po Holandiji za sadnice jer je htela da krene da ih uzgaja ovde u Srbiji.

Na njeno zaprepašćenje, iako u Holandiji ima da se nabavi seme ili sadnica za sve i svašta, za aroniju tamo jedva da su čuli.

Njen je zaključak bio, nakon dosta istraživanja, da je neki Srbin pustio buvu o svemoćnoj aroniji, isprodavao sadnice, naprodavao se soka.. Uglavnom, nahvalio aroniju i mlatnuo pare u Srbiji, a koliko je ona zaista dobra.. Moje naravoučenije: ne ložiti se na sve što ima etiketu "leči sve pa čak i smrt", posebno ako je papreno i na tržište iskočilo kao pajac iz kutije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Savrseno je meni jasno da se lekovi prodaju da bi se zaradile pare, a ne da bi se covek izlecio. Ali opet sa tim da li ce se lek prodavati cesto ima veze da li lek radi ili ne. :haha:

 

 

još češće ima veze da li taj lek leči 20 godina po skupim cenama, i možda nikad ne izleči, ali zato papreno košta, ili košta mnogo manje i daje iste ili bolje rezultate

 

dakle, lek može da radi tako da se ti lečiš decenijama umesto da se napokon izlečiš i da ti više ne uzimaju pare. Ali to nekome nije u interesu.

 

Dakle, stvari nisu jednostavne kako ih predstavljaš. To da li lek radi nije glavno pitanje, već za šta radi, koliko dugo radi, da li izleči ili samo održava stanje i koliko košta.

 

Ja nisam nikad čuo da je neko umro od koštica kajsije, ako ti imaš takav podatak izvoli pa ga iznesi. S druge strane, od hemo i radioterapije su ljudi umirali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ložiti se na sve što ima etiketu "leči sve pa čak i smrt"

Ortopatija lechi sve sem smrti. A i smrt (tj. starenje- deo zhivota posle haflikove granice) mozhe uchini vrlo bezbolnim..

 

Neretko obole osobe koje potpuno zdravo zive ,cak i vrlo mlade...genetika je veliki faktor tu.

genetika je najmanji faktor. chak i kada jeste faktor, jeste zbog mutacije koja se desila kao posledica nechega sa strane. onaj ko vodi zdrav zhivot u zdravoj okolini cje zhiveti savrsheno zdravo, koliko god imao "loshu genetiku".

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo već kod aronije, raspitivala se moja koleginica po Holandiji za sadnice jer je htela da krene da ih uzgaja ovde u Srbiji.

Na njeno zaprepašćenje, iako u Holandiji ima da se nabavi seme ili sadnica za sve i svašta, za aroniju tamo jedva da su čuli.

Njen je zaključak bio, nakon dosta istraživanja, da je neki Srbin pustio buvu o svemoćnoj aroniji, isprodavao sadnice, naprodavao se soka.. Uglavnom, nahvalio aroniju i mlatnuo pare u Srbiji, a koliko je ona zaista dobra.. Moje naravoučenije: ne ložiti se na sve što ima etiketu "leči sve pa čak i smrt", posebno ako je papreno i na tržište iskočilo kao pajac iz kutije.

 

Nije aronija "izmisljena" u Srbiji. Kao najkvalitetnija se proizvodi u Nemackoj. Inace proizvodi se i u ostalim zemljama, Poljskoj, Bugarskoj...ja ni ne znam da se to ovde proizvodi...

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je do jacine organizma,a ove mambodzambo bajalice o kurac sve.

Komsija je umro za manje od godinu dana od raka prostate,sve je bilo u opciji i lekari i nadrilekari i hemoterapije...dzaba.

Jedan stric za 4 meseca od raka pluca,bezuspesno.A komsija iz zgrade ista bolest,skoro dve godine ziveo.

Takvih slucajeva na sve strane.

DIO,Svejzi,Dona Samer,Denis Hoper,Stiv Dzobs....ni para kad imas za sve moguce terapije, ne pomaze uvek...

 

A opet,caletov prijatelj iz swabije,se izvukao,sva sreca u ranoj fazi rak zeluca.

Ovakvih slucajeva takodje ima,ali su retki nazalost.

Kad muka naidje,snalazi se i pokusavaj kako znas i umes,pa ako i medicina digne ruke,trcis kod drugih...rak jebena stvar,nikom ne pozeleti takav pakao.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja nisam nikad čuo da je neko umro od koštica kajsije, ako ti imaš takav podatak izvoli pa ga iznesi. S druge strane, od hemo i radioterapije su ljudi umirali.

 

Hemo i radioterapija su takodje i lecile rak.

 

S druge strane, od trovanja cijanidom se umire, a u kosticama kajsije ima cijanida ili supstanci od kojih nastaje cijanid u procesu varenja.

U kosticama kajsije je kolicina otrova mala, pa je potrebno pojesti veliku kolicinu da bi ishod bio letalan.

Ja nikad nisam cuo da je neko izlecio rak kosticama kajsije, a ako ti imas takav podatak, izvoli pa ga iznesi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta je da je ovaj lek koji se nudi izolovano jedinjenje iz tih koštica. Nije on jedina komponenta jbt. Neka je jedan od milijardu molekula u koštici taj 'B17', oni obrade košticu tako da ekstrahuju čist amigdalin, i umesto 1 u 1 000 000 000 molekula svaki molekul u toj tableti (ne baš svaki, postoji neki nosač verovatno, ali poenta je da uvećavaju koncentraciju amigdalina verovatno milione i milione puta) ili šta je već je amigdalin. Normalno, i štetno dejstvo se uvećava isto toliko puta; lek je štetan i doviđenja, eno je visi trostruka C-N veza, nije nikakvo čudo što je toksično, meni je samo čudno ko je dovoljno lud da to izoluje i prezentuje kao lek, pa još i vitamin. Još je luđe što ljudi to koriste u lečenju, ali jbg, kada je čovek očajan svašta će pokušati.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aronija je veoma zdrava i korisna voćkica (doduše, pošto nema baš fensi ukus uvek se meša sa nekim drugim voćem da bi mogla normalno da se konzumira). Inače, sok od aronije ima da se kupiu svim IDEA prodavnicama ali je skupooo. Inače, na ovoj mojoj pijaci na Vidikovcu kilo aronije (kao i borovnice) je 1.000 din.

 

Ima na YT gomila priloga o korisnosti aronije pa ko hoće može da pogleda. E sad, da li i koliko utiče na zaustavljanje rasta raka/tumora to ne znam.

 

[media=]

[/media]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Poenta je da je ovaj lek koji se nudi izolovano jedinjenje iz tih koštica. Nije on jedina komponenta jbt. Neka je jedan od milijardu molekula u koštici taj 'B17', oni obrade košticu tako da ekstrahuju čist amigdalin, i umesto 1 u 1 000 000 000 molekula svaki molekul u toj tableti (ne baš svaki, postoji neki nosač verovatno, ali poenta je da uvećavaju koncentraciju amigdalina verovatno milione i milione puta) ili šta je već je amigdalin. Normalno, i štetno dejstvo se uvećava isto toliko puta; lek je štetan i doviđenja, eno je visi trostruka C-N veza, nije nikakvo čudo što je toksično, meni je samo čudno ko je dovoljno lud da to izoluje i prezentuje kao lek, pa još i vitamin. Još je luđe što ljudi to koriste u lečenju, ali jbg, kada je čovek očajan svašta će pokušati.

 

kad bih izbrisao par reči u ovom tekstu i umesto njih napisao ''citostatik'' ili ''hemoterapija'', šta bih dobio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovaj amigdalin je lepo dokazano da em ne pomaže pri lečenju kancera em je potencijalno smrtonosan, što se da pretpostaviti po njegovoj strukturi, nema tu šta da se priča, kakve zavere kakva farmaceutska industrija. Prelistajte po referencama na wikipediji i naći ćete primarne izvore, tj. naučne radove, koje možete kompletno da pročitate, kao i da proverite rang časopisa u kojima su izdati, jednostavno taj amigdalin ne leči rak i može da ubije. Ima zavera koliko hoćete, ali ovo protiv amigdalina izgleda nije zavera, već borba protiv lažnog leka i čoveka koji ga je pokušavao prodati tako što se drznuo da ga još nazove vitaminom. Bilo je sumnjivo u startu i naravno da se ostatak medicinskog društva bacio na istraživanje, da li je zaista njegovo dejstvo pozitivno, i ispostavilo se da nije. Citostatici ubijaju ćelije koje se brzo razmnožavaju, ali nažalost tu onda stradaju i neke vrste ćelija koje nisu ćelije tumora. Problem je što ima 'doktora' koji namerno naručuju velike količine citostatika kako bi farmaceutske kuće dobile više novca, a za to daju neke procente tim doktorima verovatno, i tako oni otprilike polako i svesno ubijaju pacijente dajući im nepotrebno velike količine citostatika. Takvih slučajeva je bilo, a verovatno ih još i ima, i kod nas.

 

Što se tiče ortopatije, sve su to odlične ideje, i lepo je što se naglašava preventiva, tj. da se živi tako da se maksimalno posveti borbi protiv same pojave bolesti. Ali daleko od toga da je dokazano da leči rak kada se pojavi.

 

Bilo bi lepo da se dežurni doktori pridruže diskusiji, da se nekako na kraju pomogne čoveku :)

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče ortopatije, sve su to odlične ideje, i lepo je što se naglašava preventiva, tj. da se živi tako da se maksimalno posveti borbi protiv same pojave bolesti. Ali daleko od toga da je dokazano da leči rak kada se pojavi.

ja znam za dve osobe koje su se izlechile od raka ortopatijom, tj. u potpunoj su remisiji vec godinama iako su posle vishe remisija i relapsa posle hemoterapija oboje dobili mishljenje lekara da imaju josh par meseci zhivota..

 

mato, raspitaj se o vidatoxu (u pitanju su kapi), homeopatski lek koji pomaze bar donekle.

choveche, svaki homeopatski "lek" je samo mucjkana voda. to ne mozhe ni zhedj da izlechi, jer dobijesh malu kolichinu.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast tim ljudima i nadam se da se i dalje pridržavaju tog sistema zdrave ishrane, ali mislim da malo srljaš kada zaključuješ da je ortopatija lek za rak, kada je bolest već prisutna. Na famoznoj wikipediji koju svi citiramo za ortopatiju i homeopatiju piše skoro ista stvar, tj. da nije pronađena veza između tih vrsta lečenja i ozdravljenja. Za homeopatiju ipak nemam nikakve reči hvale, ono su neverovatne gluposti i uvreda je za hemiju i fiziku što je tako nešto opstalo u 21. veku. Pazi 'voda ima pamćenje', 'vibracije ostaju', mrš, takvim glupostima je mesto u vicevima a ne u borbi protiv bolesti koje su opasne po život.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije samo zdrava ishrana, zdrava ishrana chini dve petine ortopatije. nema studija o uspeshnosti ortopatije jer je retko ko praktikuje jer zahteva radikalnu i sveobuhvatnu promenu nachina zhivota i dosta discipline, pa iako ljudi prichaju da je zdravlje najbecje blago, ipak je mnogima uzhivanje jeza i stomaka najvecje blago, tako da chak i ljudi koji imaju rak su u fazonu- shta, da se odrenkem alkohola, slatkisha, grickalica, sokova, mesa i mlechnih proizvoda, radije cju da patim na hemoterapiji. postoje neke poznate studije slichnog tipa npr http://en.wikipedia.org/wiki/The_China_Study_%28book%29#Cancer

 

a homeopatija nije ni za viceve, jer to nije smeshno ni na koji nachin, jedino glupo i eventualno tuzhno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ranoj fazi bolesti kada se otkrije,moguce je izlecenje,i uspesnost je velika,ali se mora uvek proveravati i testirati,tek kad prodje 5 godina,a bolest se ne vrati moze se reci -izlecen je.Ili bar da se uspori napredak bolesti pa ko koliko izdrzi.

Zavisi i koji je tumor u pitanju.Jedan ce te godinama mrcvariti,a neki sjebati za par meseci.Nazalost na prste jedne sake mogu da izbrojim ljude iz mog okruzenja koji su se izlecili ili kojima je sada dobro,ali kod svih je u ranoj fazi dijagnostifikovan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo što kaže Rogozub (ako sam ga dobro razumeo), se slažem.

Ishrana.

Izguglaj Mato neku emisiju sa Majom Volk.

Iako je opičena po nekim pitanjima, ona tvrdi da je pobedila rak promenivši ishranu.

 

Ima ona teorija da se izgladnjivanjem može potpuno regenerisati organizam (zato su maltene svi po logorima iz drugog svetskog rata bili jako dugovečni).

Moja gazdarica se isto tako izlečila od raznih cisti, dotor joj je predlagao operaciju, ona odbila i sprovela neku brutalnu dijetu i kad je otišla ponovo kod doktora za par meseci, ničeg nije bilo.

Pričala mi je, kako je prilikom tog gladovanja, danima osećala kako otrovi izlaze iz nje.

Ako hoćeš, pitaću je, sigurno ima neku literaturu (terapiju) da preporuči.

 

Ja bih to definitivno probao.

Ipak telo nađe najbolji način da pobedi.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije samo ishrana.

 

- Prvo se izbacuje sva hemija koja se inache jede/ pije, otrovi, shtetne materije- alkohol, cigarete, i sve shto sadrzhi bilo kakve emulgatore, konzervanse, i tome slichno, dakle sokovi, grickalice, slatkishi, sve shto sadrzhi bilo kakvu hemiju, dakle bukvalno sve da bude organsko.

 

- Drugo se izbacuju sve zasicjene masti (zasicjene masti su povezane sa rakom u dosta istrazhivanja) dakle- od mesa samo riba i to ponekad, od jaja samo belance, od mleka i mlechnih proizvoda samo ono shto je potpuno nemasno (nemasno mleko mozhe lako da se napravi- skuva se mleko i baci kajmak), a od biljaka da se izbace kakao, kokos, masline i koshtunichavi plodovi.

 

- Trecje se sklanja od spoljnih otrova- shto vishe na selo, shto vishe biljaka u okolini;

 

- chetvrto je fizichka aktivnost- istezanje, razgibavanje, aerobik; i

 

- peto je neka joga, meditacija, pilates, vezhbe opushtanja, autogeni trening, vizualizacija, tako neshto- shta god pomazhe protiv stresa, koji isto unishtava zdravlje.

 

I to mu dodje to, lechi skoro sve chovek mozhe da dobije, ukljuchujucji i rak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...