Jump to content

Mad Max 4: Fury Road (2015)


Recommended Posts

Pratim i ja, ali je vreme bilo da otvorim temu.

 

Ja mislim da je Tom Hardy savrsen...jedino sto je malo nizak :)

 

Za Sharliz Teron ne treba nista reci, ali ne verujem da je ona za ovaj film :)

 

A tu je i zena od Leni Krevica, ja sam nju jedino gledao u onoj seriji i u Andjeoskom Srcu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Captain: Mislis cerka Leni Krevica? :D

Hardy je 1cm visi od Gibsona :haha: Al nesto nisam stekla utisak da je visina bitna za tu ulogu, treba da bude dirty i nadrkan, to je to :haha:

 

Greska, mislio sam na nju

 

zumalive667567-actress-lisa-bonet-life-on-mars-abc-series-nc.jpg

 

Pa da, visina jeste bitna, ali ako se dobro izaberu kadrovi i nije, kao npr filmovi sa Tomom Kukurozom :D

 

Sta mislite ko bi jos mogao biti Max pored Hardija?

 

Ja nekako zamisljam Bejla, Konahija

Edited by Captain Spaulding

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno mi je sto na imdb forumu postoji nevidjena kolicina fanova koji su ubedjeni da bi Mel Gibson i dalje bio najbolji izbor.

 

Ma kad je (jedan je) Mel car! :obrv:

Ne znam na šta će sve ovo da liči bez Mela, samo se nadam da glavnu referencu za film crpe iz drugog dela, koji je (po meni) neuporedivo bolji i od prvog i od trećeg.

 

Malo kostima

 

216027_467956889891949_147521915_n.jpg

 

Ovaj mi je baš lame i bezveze.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treci je nevidjeno govno ali 1. deo je jebeni kult, 2. deo je isto dobar ali ne mozes reci da je 2. neuporedivo bolji od prvog

 

Prvi sam baš gledao skoro.

Film nema ništa. Ali bukvalno ništa. Loša gluma, nejasni motivi, režija sa prepuno grešaka (usiljenih cutova, rampi, loš pacing...). Postaje (donekle) zanimljiv tek zadnjih 10 minuta kada Max veže onog tipa za auto. Ali to je manje nego nedovoljno.

Ja razumem fanove koji su to gledali kao klinci i ostalo im je u dobrom sećanju, ali to nije dovoljno da bi se film nazvao dobrim. Više deluje kao rad kakvog studenta.

 

Da, drugi deo je neuporedivo bolji od prvog (a i od trećeg), jer ima odličnu priču, odlične karaktere (setimo se samo one budale na helikopteru, Papagala, brutalnog negativca punkera sa čirokanom, malog klinje sa bumerangom, glavnog negativca sa maskom (bivšeg pandura), komičnog negativca... i td.), sjajnu kostimografiju (koja bi i danas prošla), sjajnu režiju, sjajne efekte (koji bi i danas prošli), odličan glavni i sporedni preokret, i neočekivan kraj.

 

Ima sve što treba da ima jedan takav film, i da danas izađe, mogao bi glat da postigne uspeh.

Žalim što više ne prave takve filmove.

Edited by Dark_Elf
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dark_Elf Ne diraj prvi deo, da nema njega ne bi bilo drugog :)

 

A i ne znam cemu lozenje na lika sa cirokanom, kurci se kako moze da izvadi strelu iz ruke pred Maxom a i onaj retardirani klinac koji metalnim bumerangom ubija ljude, yeah right :)

 

P.S. Jebo vas Statam celavi glavonja sa vilicom kao njegova velika glava, ocajan glumac, on vise puca nego sto glumi a i to sto glumi je katastrofa.....nikakav glumac

Edited by Captain Spaulding
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato ti je govno...zato sto ga prvi put gledas u zivotu ...sramoto

 

Mozete vi da hejtujete prvi deo koliko ocete ali verovatno zato sto ne shvatate kakav je to bio hit i kako je taj film bio pocetak nekog novog zanra, ili podzanra

 

Eeeee, meni je Americki Ninja i dalje kul \m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni film ima sentimentalnu vrednost - podseca me na detinjstvo, kao i gomila drugih filmova koji nisu dobri filmovi, al' jbga, nekad sam ih kao klinac obozavao, tipa "Tango i Kes", "Crvena Sonja", "Crveni skorpion", "Univerzalni vojnik" i gomila sl. akcionih filmova. Sad uopste vise taj zanr ne gledam, al' nikad necu pljuvati te filmove, jer za neko zivotno doba su najbolji. Kao sto je moj cale odrastao uz vesterne, ja sam uz akcione filmove.

Edited by KinSlayer
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni film ima sentimentalnu vrednost - podseca me na detinjstvo, kao i gomila drugih filmova koji nisu dobri filmovi, al' jbga, nekad sam ih kao klinac obozavao, tipa "Tango i Kes", "Crvena Sonja", "Crveni skorpion", "Univerzalni vojnik" i gomila sl. akcionih filmova. Sad uopste vise taj zanr ne gledam, al' nikad necu pljuvati te filmove, jer za neko zivotno doba su najbolji. Kao sto je moj cale odrastao uz vesterne, ja sam uz akcione filmove.

 

Upravo to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Sudeći po slikama, film će biti katastrofa.

 

Prvi Max je morao da prikaže postapokaliptično doba i to je najvažnija stvar kod njega. Nekima su dobri filmovi tog tipa samo kada za 3 minuta ''objasne'' kako postapokaliptično doba izgleda a onda 87 minuta bezumne akcije - recept za ''remek delo''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...