Jump to content

Nightbringer / Akhlys


Miilos

Recommended Posts

Prvo ne slušam Bathory, sad Emperor... : ) Evo odmah da priznam i za Satyricon (osim Nemesis Divina). Volim Emperor EP, prvi album i drugi, mada ga ne slušam često. Ostalo me ne dotiče. Sviđaju mi se još dve-tri pesme. Curse You All Men, In The Wordless Chamber... Lično poznajem još 5-6 ljudi koji slušaju ovu vrstu muzike i bukvalno niko nije lud za Emperor-om. Možda je do vazduha ovde, šta znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je moguće da te Nightbringer nerviraju, a Bestia Arcana ti je fantastičan? Ne samo što isti ljudi sviraju u oba benda, nego je i muzika, ajde da ne kažem ista, ali jasno je k'o dan da se sve vrti oko istih ljudi. Pogotovo novi album od Bestia Arcana, mogli su komotno da ga izbace kao još jedan Nightbringer album.

 

Bestia Arcana ima tačno tu dozu ludila koja Nightbringeru fali da bih ga uzeo za ozbiljno. Nije meni Nightbringer totalno smeće od benda, nego me nervira što te rifove koji zaista valjaju ne umeju da ukomponuju u ozbiljnu black metal pesmu, očigledno namerno, jer kao što kažeš, vrlo je očigledno da je isti čovek iza oba benda. Meni je ovo što Nightbringer svira Disney black metal kao i Dark Funeral, otud poređenje. Previše mi je to pitko da bih shvatio hajp oko benda, tim više što ga u zvezde kuju ljudi koji tobože mrze mainstream.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne da ispada nego je to jedna vanvremenska istina.

 

Zato je i bm bolji pravac nego dm - manje imas pop strukture pesama, strofa-refren-strofa-refren, dobar bm je kao klasicna muzika.

 

Ima bendova koji tako sviraju i pesama koje su prijemcive, ali takve stvari po pravilu brze dosade, imaju manji replay value. Takve cenim prvenstveno jer uvode klince u crni metal.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zato što je složeno

 

 

Nego zato što je dobro mnogo u pizdu materinu, transcedentalno...

 

 

Onda analiziramo malo da vidimo zašto je dobro? Između ostalog i zato što je složeno... Jerbo ne može muzički genij uvek da se izrazi u potpunosti u 4/4 strofa-refren. A s druge strane ako nema genija, džaba mu 16/32 (poz Jare) i sva sloboda na svetu :haha:

 

I u pop muzici sve što je vredno i što je genijalno je pomalo iščašeno, eto da kažemo da postoji neka fina zona i da bude genijalno i da zadrži catchyness. To je super u pop muzici, a u metalu je to satanic pop metal.

 

Genijalnost je uvek pomešana sa ludilom... koliko god neka ideja bila luda i protivna razumu, um genija svojom snagom može da je oživi, da kreira svetove

 

 

Psychedelic+gifs_ce094a_5490362.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima da li je složeno ili ne, bitno je da je složeno u smislu da to zvuči kako treba. O tome čovek ne treba ni da razmišlja dok sluša muziku. Meni su i Fas i Gorgoroth-ov Pentagram k'o deca rođena, 100 rifa u minuti ili dva u pesmi, skroz mi je nebitno dokle god me "radi". Eto npr. kad već pominjem DsO, Drought nikad nisam slušao sa uživanjem, jer nema ni traga od onoga zbog čega slušam ovu muziku, jebe mi se za njihovu kompleksnost. U principu, što crnje to bolje, zato se valjda i zove black metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne mora da razmišlja, ali ja volim o tome razmišljam jbg :haha:

 

 

Kad nešto izvrtim zilion puta, od te faze na početku gde samo upijaš muziku ne razmišljajući kao što ti kažeš, počnem postepeno da ga seciram xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu, što crnje to bolje, zato se valjda i zove black metal.

 

A pošto smo na temi o Nightbringer, oni su to doktorirali, i oni i svi bendovi što se vrte oko njih, i živi bili još 100 godina.

 

Pa ne mora da razmišlja, ali ja volim o tome razmišljam jbg :haha:

 

 

Kad nešto izvrtim zilion puta, od te faze na početku gde samo upijaš muziku ne razmišljajući kao što ti kažeš, počnem postepeno da ga seciram xD

 

Ti mora da si muzičar? Mislim sviraš nešto 100%?

 

maxresdefault.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto npr. kad već pominjem DsO, Drought nikad nisam slušao sa uživanjem, jer nema ni traga od onoga zbog čega slušam ovu muziku, jebe mi se za njihovu kompleksnost.

 

Meni Drought baš super, ne kapiram baš zašto ga svi hejtuju toliko. Rekao bi čovek da su izbacili pop EP koliko je popljuvan.

 

eh sad, ispada da je blek metal dobar samo ako nije pitak i prijemčiv

 

Nisam to rekao, ali je činjenica da je žanr malo izlevelovao od svojih početaka i da se sve više odaljuje od konvencionalnih struktura pesama. No, sama struktura ne čini muziku ni boljom ni lošijom, i dalje je glavno njegovo veličanstvo Rif.

 

A pošto smo na temi o Nightbringer, oni su to doktorirali, i oni i svi bendovi što se vrte oko njih, i živi bili još 100 godina.

 

Meni Nightbringer uopšte ne zvuči/deluje toliko zlo i mračno. Čak mi je i čudno da istom čoveku mogu da se sviđaju i Nightbringer i Akhlys i Bestia Arcana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec u metalu, dakle Enter Sandman nije remek delo od pesme? Uber jednostavna struktura.

 

Najviše sam time na black metal mislio (možda sam izostavio black kad sam drugi put to rekao), a pop i hard rok je druga priča :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeste Metallica metal, ali je Enter Sandman malo više hard rok xD

 

 

A evo i mene boli kurac na kraju krajeva, kakve veze ima šta je :haha:

 

Load je skroz hard rok. Veoma dobar i veoma težak hard rok :D

 

Nisam pričao da mora da se svira ovako ili mora ovako, nego zašto mislim da je jedan pristup bolji od drugog (posebno u black metalu), kad se napuste okviri onda se stvori više potencijala da se napravi nešto mnogo dobro, kad se uokviruje, onda se sputava, bla bla, developers, developers, developers, developers

 

I da je zato crni jebeni metal bolji od neki' drugi' metala, jer najmanje poštuje okvire :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to je već školski primer budalaštine :D

 

 

To je ta beskonačnost svemira koja je postala okvir u kojem se batrgaju galaksije

 

Load veoma dobar?

A st. anger?

 

Load odličan, stanger loš prilično. Kako beše, tebi je stanger ok? xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je generalizacija na nivou ''sve dobro je već odsvirano, nema više dobrih bendova'', a la Bo88gdan

 

To je sad već i postalo neki standard u blek metalu, manje sad ljudi gule obične rifove ili osnovne akorde, nego tu i tamo udare i neki nenormalan, a to što se pojedini slabiji bendovi udave u tome i naprave pomiju, ne znači da je to okvir koji ih je sputao

 

Toliko je postalo standard da si se čak i navikao na to i da ih negde ni ne primetiš, tipa Watain kad guli one disonantne rifove kao Emperor na Cosmic Keys npr.

 

Nego čim pomenem nešto konkretno odma izazivam otpor kod nekih od vas, al' šta da mu radim, nije to biblija, imam i ja pravo da ga tumačim, bole me brige :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja te pitah a ti ne odgovaraš, kako onda da znam u kom pravcu ti pomera kriterijum :P

 

Bleeding Me i Outlaw Torn moraju da se slušaju, i još sigurno nekoliko komada na albumu, zavisi koga pitaš... Mogli bi ovde da se napravi jedna Metallica worshiip žurka, nije odavno :haha:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Genijalnost je uvek pomešana sa ludilom...

 

Ima bendova koji tako sviraju i pesama koje su prijemcive, ali takve stvari po pravilu brze dosade, imaju manji replay value.

 

^

 

To je generalizacija na nivou ''sve dobro je već odsvirano, nema više dobrih bendova'', a la Bo88gdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Talvi changed the title to Nightbringer / Akhlys

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...