Jump to content

Vakcinacija - od Pastera i Dženera do New Age shit-a


Face Of Melinda

Recommended Posts

Pitanje za yu metal mozgove

 

zasto su na 4 mesta u zvanicnim drzavnim institucijama mog kolegu koji ima sina obolelog od autizma pitali da li je primio petovalentnu vakcinu kao prvo kad su videli stanje u kom je njegov sin?

 

btw jedno 2 ili 3 godine su pogresno decaka lecili, kapiram da mu je to samo pogorsalo stanje

Edited by bo88gdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo, ovo sto prica Demon je lepo ali nije posao roditelja da po godine godinu izucava malo fiziologiju.

 

U tom slučaju nije posao roditelja ni da sumnjaju u stručnost i namere lekara i farmaceuta, ljudi koji su školovani da naprave tu vakcinu i da je ispitaju. Ako imaš skepsu prema nekoj medicinskoj meri, potkrepi je nečim, istraži malo, naoružaj se znanjem, osim linkova sa rekla-kazala informacijama.

'Posao' roditelja jeste i da radi na sebi, konstantno prikupljajući veštine i znanja koje ga čine boljim roditeljem.

 

 

Edukacija treba da ide od lekara, a ne zastrasivanje i kaznjavanje. Ubedjena sam u to.

 

Kad uđeš u dom zdravlja, svuda su posteri sa informacijama o raznim pedijatrijskim i drugim temama, brošure o vakcinama, itd. Edukacija i ide od lekara, ja sam svojim pedijatrom prezadovoljan, šta god me interesuje, mogu da pitam i da dobijem odgovor. Imao sam iskustva i sa idiotima, nezainteresovanim, kompleksašima više vrednosti kojih među lekarima ima koliko hoćeš, ali da je moj redovan pedijatar takav, žalio bih se, menjao bih, kako znam i umem...

 

Problem u tome što žalbe slabo urode plodom je i to što postoji gomila roditelja koji se žale i busaju bez osnovanog razloga, jednostavno su ljudi idioti, i onda se lekari štite i pokrivaju među sobom da ne bi mogao svaki kreten da ih zajebava. To je direktno nadovezivanje na priču odozgo, o onima koji traže krivicu u drugima, gomila roditelja ima stav - lekar nije u pravu, vaspitačica nije u pravu, učitelj nije u pravu, drugo dete nije u pravu, moje dete je najbolje i najpametnije... Postoji gomila ljudi nesposobnih da se pogleda u ogledalo i zapita da li oni negde greše i da li su oni u svemu ispravni. I onda iznedre debila istog kakvi su i oni. Hoće da budu neotesani volovi a da ih neko tretira sa poštovanjem.

Nije problem u nekom tamo 'sistemu', sistem stvara ovaj narod koji je u proseku debil. I jebiga, kako bude napredovala svest naroda, napredovaće i sve ostalo.

 

'Zastrašivanje' od strane doktora sam i video ponegde, i to uglavnom gde je evidentno u pitanju kreten koji nema odgovornost prema sopstvenom zdravlju pa treba da ga zaplašiš da će da crkne da bi došao na pregled ili pio redovno lek. 'Kažnjavanje' nisam. :D

 

zasto su na 4 mesta u zvanicnim drzavnim institucijama mog kolegu koji ima sina obolelog od autizma pitali da li je primio petovalentnu vakcinu kao prvo kad su videli stanje u kom je njegov sin?

 

btw jedno 2 ili 3 godine su pogresno decaka lecili, kapiram da mu je to samo pogorsalo stanje

 

Koje su to institucije, jesu li ga pitali šta je dete primilo od vakcina ili konkretno samo za tu jednu vakcinu, da li su ga stvarno to prvo pitali, da li je tvoj kolega koji je verovatno odavno ubeđen da mu je dete od vakcine 'obolelo' od autizma to tebi tačno preneo, itd itd, klasično inflamatorno pitanje si postavio, kao i sva tvoja prethodna pitanja.

 

Kojim su ga to lekovima 'pogrešno' lečili? Kapiraš da jeste, na osnovu..?

 

Ne postoji lek za autizam.

 

aj da pitam ovde - u januaru sam primio antitetanus, trebalo je da odem ponovo 28. februara ali sam zaboravio

po planu treba da primim opet 28. avgusta ove godine, pa 28. avgusta sledeće

 

da li vredi da odem sad da primim to ili sam poremetio sve?

 

chill, brt :smoke:

 

 

Teško da ćeš da zakačiš tetanus, a ako te neko prilikom sledeće šorke mlatne kobrom (letva sa dva eksera) po glavi, primi odmah posle toga i at zaštitu i bole te brige. :mrgreen:

 

Mogao bi neko da baci linak sa tim kalendarima (nemojte iz antivaxXx članaka, tamo obično nisu potpuno tačni), ne znam napamet koliko dugo ti važi ta što si primio januara da je povežeš u kombo sa sledećom, ili moraš sad celu seriju da isprimaš ispočetka.

Edited by Demon Seed
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ti težiš da se u svakom momentu svog života obogatiš intelektualno i duhovno?

 

naravno da ne, boze sacuvaj. ali, vidis, jedan filmski festival nije nesto svakodnevno, to je ipak kulturni dogadjaj gde ljudi odgovorni za program vode racuna da on ne bude samo razbibriga na nivou drkanja kurca i gledanja debilnih yt videa (i do it too) nego da ima neki...obogacujuci kvalitet. dakle da bude jedno lepo iskustvo za posetioce, da budu dobri filmovi, a ne neki konspirasi tres. za to mozes da ostanes kuci i da gledas koliko te volja. logicno, a?

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da ne, boze sacuvaj. ali, vidis, jedan filmski festival nije nesto svakodnevno, to je ipak kulturni dogadjaj gde ljudi odgovorni za program vode racuna da on ne bude samo razbibriga na nivou drkanja kurca i gledanja debilnih yt videa (i do it too) nego da ima neki...obogacujuci kvalitet. dakle da bude jedno lepo iskustvo za posetioce, da budu dobri filmovi, a ne neki konspirasi tres. za to mozes da ostanes kuci i da gledas koliko te volja. logicno, a?

 

i onda dođe Uwe Boll i snimi film Auschwitz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su to institucije, jesu li ga pitali šta je dete primilo od vakcina ili konkretno samo za tu jednu vakcinu, da li su ga stvarno to prvo pitali, da li je tvoj kolega koji je verovatno odavno ubeđen da mu je dete od vakcine 'obolelo' od autizma to tebi tačno preneo, itd itd, klasično inflamatorno pitanje si postavio, kao i sva tvoja prethodna pitanja.

 

Kojim su ga to lekovima 'pogrešno' lečili? Kapiraš da jeste, na osnovu..?

 

Ne postoji lek za autizam.

 

 

 

Kad kazem institucije mislim na institut za majku i dete itd, nije ga vodio kod vracara i prevaranata sigurno, bas konkretno su ga pitali za tu jednu vakcinu, da stvarno su ga to prvo pitali, uopste nije covek ubedjen da mu je dete od vakcine obolelo, kasnije je saznao da neki ujak njegove zene ima autizam, pa su lekari povezali da je to nasledio preko majke, mislim sad ja prenosim ovo kao kompletni laik sto priznajem da jesam

 

on bi to mogao da objasni mnogo detaljnije i strucnije jer covek non-stop cita o tome

 

pogresno su ga lecili jer su dok je bio mali ovo njegovo stanje okarakterisali kao klasican slucaj kandide itd.. u sustini imao je 2 ili 3 pogresne dijagnoze i lecen je od bolesti od koje ne boluje

 

znam da ne postoji lek za autizam

 

p.s. ne moras biti nadmeni drkadzija ne pisem ovo iz zajebancije nikakve niti mi je zelja da palim vatru, zelim da cujem misljenje nekog ko se razume

 

p.p.s. obrisite onaj prethodni moj post zaneo sam se tj ubagovalo mi je ovo sranje

Edited by bo88gdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da ne, boze sacuvaj. ali, vidis, jedan filmski festival nije nesto svakodnevno, to je ipak kulturni dogadjaj gde ljudi odgovorni za program vode racuna da on ne bude samo razbibriga na nivou drkanja kurca i gledanja debilnih yt videa (i do it too) nego da ima neki...obogacujuci kvalitet. dakle da bude jedno lepo iskustvo za posetioce, da budu dobri filmovi, a ne neki konspirasi tres. za to mozes da ostanes kuci i da gledas koliko te volja. logicno, a?

 

zaboravljaš da je u pitanju dokumentarac. u dokumentarnom filmu tema može biti bilo šta iz svakodnevnice. možeš gledati dokumentarac o fudbalu ili borbi bikova (što će i biti prikazano na tom festu)... e sad, koliko je to treš, debilno, obogaćujuće...

 

@bo88dan

 

nije tako lako dati dijagnozu autizma.

koliko znam, autistična deca obično obavezno imaju kandidu. imam rođaku obolelu od autizma. pretpostavljaju da se promenila usled neke jače traume. lekari su mojoj ujni rekli da je možda detetu bila uskraćena ljubav, izgubila se žena. zamisli da to roditelj čuje. onda se setila da je dete u tom periodu slomilo nogu, pa kao, eto, možda je to ta trauma koja ju je poremetila.

znam samo da joj je menjana ishrana (ishrana bez glutena, pečurki, mesa), da ide kod silnih logopeda kako bi progovorila i posećuje neke senzorne sobe. mnogo para daju na sve to. sad od skoro ima i homeopatu. šta znam, ljudi se trude, probaju sve. dete je za sada uspelo da sklopi neke slogove, počela je da pokazuje osećanja i mnogo bolje slaže puzle od mene :mrgreen:

šta znam, više je to stanje nego bolest.

Edited by temper

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne zaboravljam da je u pitanju dokumentarac. svi dokumentarci se prave sa nekom idejom i nastoje da ostave odredjen utisak. iz toga kako su odabrane i sklopljene te scene svakodnevnice ili nesvakodnevnice (ali razumem da kada kazes svakodnevnica mislis na stvarnost) su uglavnom lako da zakljuciti sta je pisac hteo da kaze...nekada je to nesto apstraktno, onako vise poeticno kao sto je to pretpostavljam slucaj sa borbom bikova, a nekada je nesto sasvim konkretno: "vakcine su opasne", "holokaust se nije desio", "americki zdravstveni sistem je smece", "svetom treba da vlada superkompjuter".

kada dokumentarac ima muziku koja izaziva radost, tugu, jezu, pa onda eventualno naraciju, ispovesti ljudi - jasno je da se saopstava nesto konkretno, da ima poruku.

 

kada je ta poruka nesto sto je laz, a ne stvarnost i ceo film napravljen da bi promovisao laz, onda je to propagandni materijal, a ne dokumentarni film.

moze biti jako fensi, jako "umetniziran" uradak kao sto je to trijumf volje, ali kada danas gledas to ne mozes istovremeno nemati u glavi sta je bilo sa svom tom slavom i kako je hitler skoncao u bunkeru i onda imas onako jedan skrnav, smeckast dozivljaj da gledas jednu pomalo smesnu laz, jedan fabrikat. ako ne zakolutas ocima na sve to, makar malo u sebi, onda si ili mentalni i moralni slabic kojeg moze kupiti eye-candy ili treba da se zapitas "da li ja mozda ipak malo volim hitlera?"

isto tako zamisli neki severnokorejski dokumentarac - sta god bilo prikazano u njemu (seljaci, radnici, vojska...), znaces da je poruka da se ljubi vodja i partija. moze onako biti simpa za gledanje ali znaces da je truo iznutra, da u sustini te slike nisu bitne, one su samo sredstvo ubedjivanja u neku poruku: jednoteistotejednoteistote...

 

isto tako film o vakcinama, moze biti jako "dobro uradjen", ali bio uradjen dobro ili lose bice isto sranje, i dalje ce biti antivakcinasko sredstvo ubedjivanja, sa vazda istim idejama, istim smislom. znaci nema prostora za nesto originalno, nesto autenticno nego samo reprodukcija lazi, jedne te iste lazi u hiljadu slika. to ce zato uvek biti smece i ne zasluzuje da bude prikazano na ozbiljnijem filmskom festivalu.

i to sto nece biti prikazano nema nikakve veze sa intelektualnom slobodom, "nek se cuje druga strana" i sl - neka druga strana napravi dobar film pa ce da se cuje.

too bad pa je druga strana osudjena da pravi smece. jbg kad je ziveti u lazi tako ogranicavajuce, kada imaju smece u glavi pa je sve sto naprave apriori smece. sad day za njih (ko im jebe mater dabogda pocrkali)

 

okej? :zeleni:

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda je osnovno pravo coveka da odluci da li ce se nesto ubrizgavati u njegovo telo ili nece? Za decu odlucuju roditelji, a ne drzava. To su osnovna prava i slobode, sve ostalo je fasizam. Ja zelim da branim da se u moje telo i telo mog deteta ubrizgavaju formaldehidi, aluminijum, ziva, opasni mikroorganizmi, kao i zivotinjski proteini na kojima se uzgajaju kulture bakterija.

 

Nacelo koje se u ovom slucaju primenjuje je da li je veca steta ili korist od tog leka. Na kraju, pacijent je uvek taj koji odlucuje i moze da odbije metodu koju smatra previse agresivnom. Ako neko ima pravo da odbije hemo terapiju, kortikosteroide i citostatike, zasto ne bi imao prava da odbije i vakcinu kao otrovnu i potencijalnu opasnu supstancu?

 

Struka nije slozna kad je vakcinacija u pitanju. Drzava ne preuzima odgovornost za moguce posledice. Prema tome, odluka o (ne)vakcinisanju mora biti iskljucivo pravo roditelja, kao sto je i odgovornost za zdravlje njihovog deteta, a tu ponajmanje ulogu ima zdravstveni sistem, a mnogo vise svakodnevne navike i briga. Niko ne moze da voli i pazi moje dete bolje od mene, tako da niko nema pravo ni da ga podvrgava tretmanima sa kojima ja nisam saglasan.

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazi. Onda ces svoje dete skolovati kod kuce, i bilo kakva manifestacija gde je ukljucen veci skup dece, nece moci da poseti, jer je potencijalni kliconosa. Ako pristanes na to, onda moze, nikakav problem. Bez potvrde da je dete vakcinisano, uskratiti mu dolazak u skolu i ostalo, pa neka bleji nevakcinisan kuci i neka uci kod kuce koliko mu je volja. Takodje lecenje nevakcinisane dece od bolesti koje vakcine pokrivaju, debelo naplatiti roditeljima koji ne vakcinisu svoju decu.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno je da se hajka dize samo kad su vakcine u pitanju. Recimo, ne preti se kaznama onima koji ne kupaju redovno svoju decu, iako je nehigijena jedan od najcescih nacina prenosenja zaraze, ili onima koji ne daju deci sveze voce i povrce, iako je to najbolji nacin da se stekne imunitet, ili onima koji deci daju slatkise i nezdravu hranu (time im slabeci imunitet i zdravlje), ili doktorima koji bezobzirno kao nigde u svetu u Srbiji propisuju antibiotike i tako bakterije cine rezistentnim..... Ne preti se ni ljudima koji puse u prostorijama u kojima borave deca, ni onima koji vicu na decu, pa ni onima koji ih tuku. Ali se zato preti odgovornim, informisanim roditeljima koji cine sve da sacuvaju psihicko, duhovno i fizicko zdravlje svoje dece, zato jer jednu metodu prevencije smatraju agresivnom i pogresnom i stoga je odbijaju. A pritom nicim ne ugrozavaju one koji slobodno izaberu da tu metodu prihvate, isto iz najboljih pobuda, jer su se informisali i procenili da je tako bolje. Uostalom, ako je moje dete potencijalni kliconosa, kakvog to uticaja onda ima na one koji su protiv tih istih klica vakcinisani, zar ne?

 

A, ako treba debelo naplatiti lecenje nevakcinisane dece od bolesti koje vakcina toboze sprecava, onda bi trebalo isto tako sankcionisati ljude koji puse, piju alkohol, jedu crveno meso, mlecne proizvode, unose secer itd. To otprilike znaci da kad dodje dijabeticar, doktor ga prvo pita da li se pravilno hrani, pa na osnovu toga odluci da li ce mu pruziti pomoc i to po kojoj ceni. To je ista vrsta fasiszma koju i ti propagiras ovde.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, informisi se za sta sluzi vakcina i kako funkcionise, posto ocigledno svi anti vaxxeri pojma nemaju za sta sluzi i sta je kolektivni imunitet, ovde se vrti jedna te ista prica sa neobrazovanim ljudima. Druga stvar, nehigijena se NE tolerise u skolama, ako dodjes smrdljiv i usran u skolu, vratice te kuci da se operes. Uvek bilo, uvek ce i biti. Takodje je obavezno pranje ruku i ostalo, sto naravno treba da se nauci kod kuce, a ne u skoli, ali dobro, roditelji najbolje znaju. Takodje, sveze voce i povrce najbolji nacin da se stekne imunitet? Notorna glupost prirodnjaka. Da voce i povrce sadrzi nutriente koji su potrebni da bi telo funkcionisalo, da, ali mnogo je vise parametara u pitanju od toga da kazes da ako jedes voce i povrce, bices zdrav celog zivota. Nije tacno.

 

Od ljudi koji jedu crveno meso i ostalo, unose secer, loze se na gluten i sta si sve naveo, oni to rade samom sebi, ne uticu nista na tebe. Ja ako cu da se userem od alkohola, secera, kokica i cipsa, to radim samom sebi, nikom drugom ne skodim time. Pusaci uticu pasivno, zato je zabranjeno pusenje u zatvorenim prostorijama. Ko zeli da se gusi, neka ide tamo. Mesas babe i zabe. Nevakcinisana deca i te kako mogu da uticu na vakcinisanu decu, u tome je problem. Dijabeticar svojim ne lecenjem nikako ne utice na tebe, nece da prenese dijabetis na tebe samo tako sto stoji pored tebe. Dok nevakcinisana deca, ukoliko nahvataju neku bolest / sta god, i te kako mogu da prenesu tu istu bolest na vakcinisanu decu. Vakcina nije lek, zavisi od osobe do osobe, neko stekne imunitet protiv te bolesti, neko ne. Ali sto je veci broj vakcinisanih, manja je sansa da se neko razboli od te jebene bolesti. Sto je to toliko tesko shvatiti ...

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno je da se hajka dize samo kad su vakcine u pitanju. Recimo, ne preti se kaznama onima koji ne kupaju redovno svoju decu, iako je nehigijena jedan od najcescih nacina prenosenja zaraze, ili onima koji ne daju deci sveze voce i povrce, iako je to najbolji nacin da se stekne imunitet, ili onima koji deci daju slatkise i nezdravu hranu (time im slabeci imunitet i zdravlje), ili doktorima koji bezobzirno kao nigde u svetu u Srbiji propisuju antibiotike i tako bakterije cine rezistentnim..... Ne preti se ni ljudima koji puse u prostorijama u kojima borave deca, ni onima koji vicu na decu, pa ni onima koji ih tuku.

 

Netacno. Preti im se, ali sistem kaznjavanja i sankcionisanja takvog ponasanja postoji u nekim razvijenim zemljama, koje su tri svemira udaljene od nas.

 

Ukoliko doktor vidi po rezultatima tvojih nalaza da imas, recimo, povisen holesterol ili secer, reci ce ti na koji nacin to treba da regulises za odredjeno vreme. Ti uvek mozes da lazes da radis sve sto rti je doktor rekao i da holesterol jednostavno nece da se smanji.

I sta cemo onda? Lekar ti prepise lek, ali ne moze da te kazni sto ne vodis racuna o svom zdravlju, jer ne moze da dokaze da ga lazes. Tj, moze, kroz nalaze, ali kome da se obrati da te kazni za takvo ponasanje?

 

Da vas podsetim, onog momenta kada je covek prihvatioo da bude deo civilizovanog drustva i sda zivi u njemu, on nije svoj covek. U sustini pripada drzavi. Svako ko misli drugacije, neka pokusa slobodno da ode u drugu drzavu bez papira i potvrda i da krene tamo da zivi. haha.

Tako da ono sto je standard drzavnog zdravlja, u ovom slucaju vakcinisanje, ima da se postuje ako zelis da budes clan drustva. Ako ne zelis, izvol'te u brda, pa ne moras ni da se vakcinises, ni postujes saobracajne propise.

To je kao fejsbuk, mozes da se bunis na sva sranja sa privatnoscu i funkcijama, ali niko te ne primorava da ostanes tamo. Svojim biranjem da ipak imas tamo nalog i da ga koristis, dao si svoj pristanak na na njihova pravila. I jebi se. iluzija izbora, da, uvek.

 

tako da zlocin protiv samog sebe, u ovom kontekstu, ne vodjenje racuna o svom zdrvalju je fakticni i zlocin protiv drzave :haha: jer je njoj u interesu da joj je narod zdrav da bi mogl ada ga eksploatise. Ili bar da budes poluzdrav kako bi placao neke lekove ceo zivot. Ljudi su resurs. Danas je to malo pomuceno ali je sustina i dalje tu.

 

 

A, ako treba debelo naplatiti lecenje nevakcinisane dece od bolesti koje vakcina toboze sprecava, onda bi trebalo isto tako sankcionisati ljude koji puse, piju alkohol, jedu crveno meso, mlecne proizvode, unose secer itd. To otprilike znaci da kad dodje dijabeticar, doktor ga prvo pita da li se pravilno hrani, pa na osnovu toga odluci da li ce mu pruziti pomoc i to po kojoj ceni. To je ista vrsta fasiszma koju i ti propagiras ovde.

 

Sjajna ti je logika. Mlecni proizvodi, secer... nist ate to nece ubiti niti ti naskoditi ako ne preterujes. Pitanej je odredjivanja i stnadardizovanaj granice preko koje se konzumacija takvi\h proizvoda smatra nezdravim. Odnosno, ko ce tebi da sedi u guzici i gleda da li si pojeo pola cokolade ili dve kockice?

S obzirom da je zdravstvo korump[irano i da ga farmaceutska mafija drzi u saci, nesto sto bi bio standard za opste dobro nikada nece postojati.

kada tebi reklam epokazuju da je piti koka kolu jednako fantasticno iskustvu bivanja mlad i lep, a farmaciaj ti daje multivitamine koji ce te preporoditi, slusanje dokrtora i njihovog brbljanja o tome da treba sda se zivi i jede umereno i zdravo.. to niko nece slusati.

Iluzija izbora, to ej ono sto imamo.

Ako zelis da budes zdrav, sam ces sebi ograniciti unos onoga za sta znas da je stetno.

 

Problem je sto onaj ko vodi racuna snosi troskove lecenja onog koga boli kurac.

 

A to sto nazivas fashizmom, evo ti primer

Ides ulicom i savata te banda prosjaka i otmu ti pare jer ti imas da jedes a oni nemaju.

I sta cemo sad?

Kriv je sistem, jel.

U ovom slucaju sistem drzave. U svakom slucaju sistem drzave. Samo to se tebe ne tice jer si ti taj koji je najebao. Kao i onaj cije pare od zdravstvenog osiguranaj ne idu u istrazivanje na primer lekova za rak, nego na odrzavanje u zivotu nekog krmka koji nece da smrsha jer je to njegov zivotni izbor.

 

nehigijena se NE tolerise u skolama, ako dodjes smrdljiv i usran u skolu, vratice te kuci da se operes. Uvek bilo, uvek ce i biti. Takodje je obavezno pranje ruku i ostalo, sto naravno treba da se nauci kod kuce, a ne u skoli, ali dobro, roditelji najbolje znaju.

Mnogo ti imas poverenja u stvari koje se donos eod kuce.. Nije bas tako u praksi, mnogi ljudi od kuce nemaju nista narocito da ponesu jer ni njihovi rositelji iz raznih razloga ne znaju ili nece da se bave time, ili svojim primerom pruzaju los primer deci iako ih uce suprotno. Zato je tu osnovna skola koje je svima obavezna. Pa je tako bio i predmet domacinstvo, a nekada je u razredu bilo funkciaj kao sto su redar i higijenicar, higijenacar pre pocetka prvog casa pregleda svakog ucenika da li je cist (tipa oprao ruke, da li ima crno ispod noktiju, da li smrdi, da li se oprao iza usiju, da li mu je prljava kosa, da li ima vaske, da li ej oprao zube) i ako neko nesto od toga niej kako treba, taj neko bude prijavljen uciteljici, a ko skupi tri minusa za nedelju dana, uciteljica zove njegove roditelej i idu kod skolskog psihologa. Ili dobiju pomoc od socijalnog za higijenski paket.

Bar je tako bilo u vreme nas pionira.

 

danas se valjda ugrozavaju neciej slobode ako se kaze da je neko prljav.

 

Imali smo slucajeve i jos uvek ih imamo na poslu kada ljudi iz nepoznatog razloga nece da se kupaju. Pa smo im pisali prijave. Ludilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oni ne smatraju da su prljavi

i oduvek su takvi

znaju ih ljudi jos iz srednje skole

 

ono kao, ja ti smrdim jer nosim ovo isto nedelju dana i ne kupam se? svasta.

 

edit

to su poneli iz kuce sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, informisi se za sta sluzi vakcina i kako funkcionise, posto ocigledno svi anti vaxxeri pojma nemaju za sta sluzi i sta je kolektivni imunitet, ovde se vrti jedna te ista prica sa neobrazovanim ljudima.

 

Da, znam kako funkcionise. Izmedju ostalog i tako sto ubacuje aluminijum u tvoj organizam koji je direktno povezan sa Alchajmerom i autizmom. Znas li uopste sta je i kako funkcionise aluminijum u organizmu? Fakat je da je on prisutan u vecini vakcina. Imas ogroman broj studija na tu temu na netu.

 

Druga stvar, nehigijena se NE tolerise u skolama, ako dodjes smrdljiv i usran u skolu, vratice te kuci da se operes. Uvek bilo, uvek ce i biti.

 

To sto si "ne" napisao velikim slovima, ne znaci da je tako. U ovom slucaju znaci jedino da je jasno da nemas decu, samim tim ni pojma o cemu pricas. Realnost je sasvim drugacija.

 

Nevakcinisana deca i te kako mogu da uticu na vakcinisanu decu, u tome je problem.

 

Objasni na naucnoj bazi ako mozes.

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas li uopste sta je i kako funkcionise aluminijum u organizmu? Fakat je da je on prisutan u vecini vakcina.

ima ga i u anti perspirantima

 

mozda ih zato ovi sa posla ne koriste :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

U tom slučaju nije posao roditelja ni da sumnjaju u stručnost i namere lekara i farmaceuta, ljudi koji su školovani da naprave tu vakcinu i da je ispitaju. Ako imaš skepsu prema nekoj medicinskoj meri, potkrepi je nečim, istraži malo, naoružaj se znanjem, osim linkova sa rekla-kazala informacijama.

'Posao' roditelja jeste i da radi na sebi, konstantno prikupljajući veštine i znanja koje ga čine boljim roditeljem.

 

Kad uđeš u dom zdravlja, svuda su posteri sa informacijama o raznim pedijatrijskim i drugim temama, brošure o vakcinama, itd. Edukacija i ide od lekara, ja sam svojim pedijatrom prezadovoljan, šta god me interesuje, mogu da pitam i da dobijem odgovor. Imao sam iskustva i sa idiotima, nezainteresovanim, kompleksašima više vrednosti kojih među lekarima ima koliko hoćeš, ali da je moj redovan pedijatar takav, žalio bih se, menjao bih, kako znam i umem...

 

Problem u tome što žalbe slabo urode plodom je i to što postoji gomila roditelja koji se žale i busaju bez osnovanog razloga, jednostavno su ljudi idioti, i onda se lekari štite i pokrivaju među sobom da ne bi mogao svaki kreten da ih zajebava. To je direktno nadovezivanje na priču odozgo, o onima koji traže krivicu u drugima, gomila roditelja ima stav - lekar nije u pravu, vaspitačica nije u pravu, učitelj nije u pravu, drugo dete nije u pravu, moje dete je najbolje i najpametnije... Postoji gomila ljudi nesposobnih da se pogleda u ogledalo i zapita da li oni negde greše i da li su oni u svemu ispravni. I onda iznedre debila istog kakvi su i oni. Hoće da budu neotesani volovi a da ih neko tretira sa poštovanjem.

Nije problem u nekom tamo 'sistemu', sistem stvara ovaj narod koji je u proseku debil. I jebiga, kako bude napredovala svest naroda, napredovaće i sve ostalo.

 

'Zastrašivanje' od strane doktora sam i video ponegde, i to uglavnom gde je evidentno u pitanju kreten koji nema odgovornost prema sopstvenom zdravlju pa treba da ga zaplašiš da će da crkne da bi došao na pregled ili pio redovno lek. 'Kažnjavanje' nisam. :D

 

Vidi, skepsa nastaje iz iskustva a posao doktora je na kraju dana da pomogne ljudima. Jebi ga, takav je posao. Ne mozes biti policajac doktor to ne postoji.

 

Divno bi bilo kada bi roditelji imali volje da rade na sebi, mada je i tu energiju bolje usmeriti na kako vaspitati dete nego uciti medicinu. Filolog bi isto tako mogao reci daj sta ti tesko da naucis malo francuskog pa da pricas detetu. Radi na sebi, razvijaj se. 'Naaaš...

 

Tako da i dalje mislim da je edukacija posao medicinskih radnika, uz podrsku ministarstva. Pamflete iskreno nikad nisam videla ali ocigledno je da to sto se radi nije dovoljno, cim postoji problem sa porastom broja nevakcinisane dece.

 

Predavanja u skolama roditeljstva koja uvazavaju drugu stranu i ne vredjaju ljude, info emisije, ti pamfleti koje nisam videla, pricati sa trudnicama na prenatalnim pregledima o tome i tako dalje. Ali cuj, to zahteva daleko bolji sistem koji ti stavljas pod nabodnike kao da sam ga ja izmislila. Pregledi u dz za trudnice koji se cekaju po tri sata u neuslovima i koji ne mogu da traju vise od tri ipo minuta jer bi se cekali 6 sati, nisu krivica ljudi vec je los sistem. Samo jedan primer... Zali se do sutra ali broj lekara spram broja trudnica je sulud, konkretno novi beograd.

 

Koliko znam postoje novcane kazne.

 

Infection during early pregnancy may result in a child born with congenital rubella syndrome (CRS) or miscarriage. Symptoms of CRS include problems with the eyes such as cataracts, ears such as deafness, heart, and brain. Problems are rare after the 20th week of pregnancy

 

Apatrid, tvoje dete moze dobiti rubelu i zaraziti trudnicu. To je samo jedan vrlo realno moguc scenario od gomile drugih. Recimo u vrticu neka zena dodje u kontakt sa njim - ti/on ne zna da je bolestan jer je jos u periodu inkubacije a ona ne zna da je trudna.

 

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skepsa kod razumnog čoveka nastane iz iskustva koje se ne slaže sa informacijom koju je imao, a kod nerazumnog može da nikne bez ikakvog reda...

 

Filolog bi isto tako mogao reci daj sta ti tesko da naucis malo francuskog pa da pricas detetu. Radi na sebi, razvijaj se. 'Naaaš...

 

Van pameti poređenje... Kao da si na silu probala da kažeš nešto suprotno od mene, čak i onde gde se generalno slažemo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

E svasta. To je stvarno tvoj subjektivni dozivljaj. Nisam imala tu nameru. U stvari sam htela da probas da razmislis o tome sta si rekao jer ti si recimo iz struke ili bliske struke. Drugi nemaju te afinitete, kapacitete ili sta god da to uce. A i nije im posao...

 

Mada to je sve nebitno. Stvar je u tome sto se ljudi ne menjaju jer ti to zahtevas od njih. Nekako si rekao problemu idi se sam resi, jer ja kazem da tako treba. Nije mi to konstruktivno a i ruzan je stav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se osnovne stvari o imunitetu i vakcinaciji uči još u osnovnoj školi iz biologije, ako se ne varam, ako ne onda u srednjoj. E sad zašto neki ljudi hoće da prestave da "misle svojom glavom" ako ne uče škole kad su trebali, to mi nikad neće biti jasno.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto su oni i/ili njihova bliza okolina imali stav "sta ce ti to u zivotu" i "kome jos treba da zna sta je mitoza u zivotu, budalastine" te nisu ucili kad je trebalo, a sad procitaju sajt nekog "doktora" tipa one debilushe gde pise da vakcinacija ne valja i udri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zaboravi se a nije bas da se uci da li i zasto je aluminijum opasan i kako tacno deluju vakcine. Ja se npr ne secam price o zivim i mrtvim vakcinama iz srednje ili osnovne?

 

Aluminijuma inace ima u vazduhu, vodi i hrani, da pomenem. Alchajmer je povezivan i sa nedostatkom sna, roditelji strepite.

 

A i nije svako ucio u skoli :)

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

E svasta. To je stvarno tvoj subjektivni dozivljaj. Nisam imala tu nameru. U stvari sam htela da probas da razmislis o tome sta si rekao jer ti si recimo iz struke ili bliske struke. Drugi nemaju te afinitete, kapacitete ili sta god da to uce. A i nije im posao...

 

Mada to je sve nebitno. Stvar je u tome sto se ljudi ne menjaju jer ti to zahtevas od njih. Nekako si rekao problemu idi se sam resi, jer ja kazem da tako treba. Nije mi to konstruktivno a i ruzan je stav.

 

Sad kontam da si ti skapirala da ja forsiram to jer se ja time bavim, naprotiv, i zbog toga što često nailazim na medicinare koji nastupaju sa pričom ''nemaš ti pojma, ja sam pro pa se razumem'' sam osećao potrebu da kažem, između ostalog i kao predstavnik te grupe, da to nije neko tamo znanje rezervisano za odabrane, nego da je dostupno svakome koga interesuje, i ne pričam tu o nekom phd nivou nego barem o ovoj osnovi koju i Dead Man Walking pominje.

(Sujeta je izuzetna stvar, imao sam susret i sa istoričarkom koja mi je rekla: ''ti ne možeš da razumeš višeslojnost istorije i uzročno-posledični odnos događaja, jer ne studiraš to''. Moš misliti.)

 

Ovo što kažeš da ta energija može da se preusmeri na vaspitanje - zdravlje i vaspitanje su jednako bitni, a i šta god da roditelj pročita i nauči na temu vaspitanja, takođe nije na odmet. A loš stav i prema jednom i prema drugom aspektu često idu zajedno.

 

Nisam pričao o pecanju u ulozi otac-sin bondinga, pa da mi izbacuješ poređenje kako bi filolog francuz smatrao parlanje francuskog esencijalnim za roditeljstvo, otud moj utisak. :P

 

 

Nema šta ja da zahtevam od nekog da se menja, ja mogu samo nešto da prepoznam kao loše ili ne (i da pišem o tome na yumetalu :D). 'Sistem' sam stavio pod nabodnike jer su neki problemi sistema direktan, a neki indirektan produkt stanja svesti naroda, a ljudi ga često stavljaju u nezavisan kontekst kad o njemu pričaju, kao da im je to nešto nametnuto i da nemaju svoj deo odgovornosti unutar istog.

To nije opravdanje za loše uslove za trudnice, ali to već nema veze sa ovim o čemu sam ja pričao, i uključuje i politiku i korupciju u priču, nema svrhe da širimo na to.

Svakako nije mudro razmnožavati se u Srbiji ako nemaš para i uslova, pored ostalog, i da vodiš privatno trudnoću i napraviš dogovor da te porodi lekar kome veruješ. Nije prijatno ni kad te neko gleda kao budalu što imaš dete, a nemaš kola, ali jebiga, razumljivo je donekle, s obzirom na klimu :haha:

 

Ne vidim kako sam rekao problemu 'idi sam se reši', smatram da svako treba da krene od sebe i zato sam više pisao o tome nego o 'sistemu', ne znam što je to ružan stav.

 

Naleteh malopre na ovo:

 

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0162013411002212

 

Eto taman nešto za ovoga ludoga trola da se hrani. (:S)

 

 

Aluminijuma inace ima u vazduhu, vodi i hrani, da pomenem. Alchajmer je povezivan i sa nedostatkom sna, roditelji strepite.

 

To, toliko ima svega i svačega u izduvnim gasovima automobila i ostalih izvora zagađenja, olovo, arsen, itd...

 

Ajde neko ako je pametan nek baci link sa proizvođačima naših vakcina i šiframa konkretnih vakcina ili čime već, da vidimo sastojke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...