Jump to content

Triko


azal

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Kakvih je imena bilo u proslosti, triko zvuci pristojno i lakse se pamti. CTD iliti Creation Through Destruction nije falicno ime za bend?

Sam bend izdaje vinil, cim predje preko grane i dodje u Beograd.

Koncert u Leili je besplatan, i pocece najverovatnije oko 22h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvih je imena bilo u proslosti, triko zvuci pristojno i lakse se pamti.

 

Sto se nisu nazvali "Kurac" i to se lako pamti? ...ili "Skok sa bojlera", "Paradajz sos"?

Kriske, Danilov dozivljaj Dobanovaca, Nezni Govnibor, Kristali (govnari), Popecitelji, Zene Kese, Kanta,Koza i Jebojsa... Veoma inspirise da ih slusas...

Ime benda treba da govori nesto o zvuku ili bendu a ova imena govore gomili beogradskih hipstera - seljaka.

Edited by InnocentYoungThroatCutter

Share this post


Link to post
Share on other sites

IYTC, to je tvoj licni dozivljaj sta naziv benda treba da predstavlja i koju jacinu moze da iznese. Ljudi sa nasih prostora retko kada ubodu ime koje ostaje zvucno, ali i dalje ima retkih primera. (Bjesovi mi prvi padaju na pamet)

No to ne znaci da se radi o losim bendovima, daleko bilo. Uzmi slobodno kao primer bilo koji strani bend koji slusas i prevedi sa engleskog njihov naziv na maternji, i videces i da tu ima gro glupih imena. I najverovatnije ti je engleski dopadljivi po zvucnosti nego maternji, pa verovatno to i ne primecujes.

Popecitelji su odabrali dobro ime, samo sto ih to moze jebati kada trebaju da odu u engleska govorna podrucja da sviraju, jer je za njih neizgovorivo. :haha:

I mala trivia u vezi njih, jedan nas pero list iz Australije, pustao je poslednji album Popecitelja momcima iz benda Lightning Bolt i oni su otkinuli na njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvih je imena bilo u proslosti, triko zvuci pristojno i lakse se pamti. CTD iliti Creation Through Destruction nije falicno ime za bend?

Sam bend izdaje vinil, cim predje preko grane i dodje u Beograd.

Koncert u Leili je besplatan, i pocece najverovatnije oko 22h.

 

potpuno se slazem, triko je odlican naziv

Share this post


Link to post
Share on other sites

heheh pre ne malo godina sam svirao u nekom bendu ciji je jedan clan hteo da se nazovemo dazd. mislio sam da je to bas glupavo i ruzno ime i jos uvek to mislim. bas mi je smesno sto se neki afirmisan bend sad tako zove. asocira me na neki mnogo truo fazon, ono tipa da su sedamdesete i da bend zvuci kao drugi nacin onda ok, dazd je adekvatan naziv.

 

a digresija je pogotovo imbecilan naziv.

 

to da je tesko nemati glup naziv benda na srpskohrvatskom je mit. svi poznati rok bendovi kod nas imaju sasvim ok nazive, uzmi prakticno bilo koji. ja ne znam da ijedan poznat bend ima neki jako glup naziv osim van goga mozda koji su ionako najgori bend u univerzumu.

 

stvar je jednostavno sto nema mnogo dobrih bendova, a dobar bend i dobar naziv nekako ide jedno s drugim

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi poznati rok bendovi kod nas imaju sasvim ok nazive, uzmi prakticno bilo koji. ja ne znam da ijedan poznat bend ima neki jako glup naziv

 

npr:

Bjelo Dugme, Vatreni Poljubac, Dokor Spira I Ljudska Bica, Kasandrin Glas, Rezervni Tocak, Stidljiva Ljubicica, Plava Trava Zaborava, Nemoguce Vruce, Crvena Jabuka..

Uzas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ekstra nazivi za to vreme

 

zamisli danas se neki bend zove nemoguce vruce?

nego nemaju muda da se tako nazovu zato sto nisu nemoguce vruci

 

plava trava zaborava je ekstra naziv

i sta sa kasandrin glas, sta fali tome? ono skroz univerzalan voice of cassandra, moze neki metalkor da bude

 

jedino je stidljiva ljubicica retardiran naziv ali je ionako bend smrljav

 

ulete vo

 

pametan covek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bjelo Dugme, Vatreni Poljubac, Dokor Spira I Ljudska Bica, Kasandrin Glas, Rezervni Tocak, Stidljiva Ljubicica, Plava Trava Zaborava, Nemoguce Vruce, Crvena Jabuka..

Cek bas da vidim:

The White Button, Fiery Kiss, Doctor Speerah and human beings, Spare Wheel, The shy violet, The blue grass of Forgiveness (pobednik), Impossible hot, Red Apple (kul)..

 

A ne treba oblivion kao zaborav :P

Edited by Kumodraski Vo
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

PILOTI KAMENOG HRAMA

 

pa da, isto kao kad bi preveo nase nazive na engleski. nasi nazivi su dobri za nase govorno podrucje a engleski za englesko

 

btw sad vidim da je nemoguce vruce neka folk abominacija

 

jebi se grlosijeku istrolovao si me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...