Jump to content

Darkspace & Paysage d'Hiver


Kumodraski Vo

Recommended Posts

Darkspace je atmosfericni, ambijentalno zacinjen black metal bend, koga cine:

-Drugi najveci kult od coveka na svajcarskoj metal sceni, gitarista i jedini clan atmosfericnog, ambijentalno zacinjenog kulta Paysage d'Hiver (Zimski Pejzaz) - Wintherr/Wroth (Tobias Möckl)

-gitarista Zhaaral, svirao na albumu nekog Sun of the Blind pojma nemam nisam slusao

-i sto je najvaznije, basistkinja Zorgh, o kojoj ne znamo nista vise sem slatkog nadimka, a i sumnjam da cemo ista i saznati jer joj (verovatno) kolege i cela ta black metal politika ne dozvoljavaju neki intervjujcic ili nedajboze neki nastup sa koliko-toliko oskudnijim kostimom..

Napomena: svo troje se deru, tako da nemaju frontmena.

 

Zanrovski, bend svira istu ideju sto im je Wroth doneo iz Pejzaza, samo sto je sama tematika i atmosfera sasvim drugacija. Slusajuci se gubite po svemiru, crnim rupama, manje vise taj neki lavkraftovski trip dok je Pejzaz klasicna - sam u sumi pod snegom - prica, ali jako originalno i talentovano odradjena.

Darkspace se razlikuje jos po tome sto imaju vise jebackih rifova dok se Pejzaz uglanom koristi tremolo oranjem.

Jos jedan detalj koji ih istice je sto znaju tu i tamo da ubace insterte iz raznih sf filmova sto takodje doprinosi atmosferi, a nazalost to je i jedini deo teksta koji znamo.

 

http://youtu.be/2YCaXw3buvA

 

Za sad su izbacili 3 albuma i jedan demo (reizdat kao EP) a 6. septembra stize novi album - III I:

 

 

10527906_10152164605907260_902762944506143537_n.jpg

 

 

Diskografija pojedinacno

http://www.mediaboom...-2003-2008.html

Diskografija za normalne ljude, torent

http://rutracker.org...c.php?t=3236794

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao si opušteno da ubaciš Paysage d'hiver u naziv teme pošto je isti čovek iza oba projekta, meni je taj projekat i bolji, ove zime sam baš prevrnuo sve demose, perfektna muzika za sneg mada je baš acquired taste.

 

On topic, priznajem kvalitet Darkspace ali nije ipak moja šoljica čaja, možda zato što me i tematika malo smorila. U svakom slučaju kad hoću black tog tripa mašiću se Limbonic arta.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao si opušteno da ubaciš Paysage d'hiver u naziv teme pošto je isti čovek iza oba projekta, meni je taj projekat i bolji, ove zime sam baš prevrnuo sve demose, perfektna muzika za sneg mada je baš acquired taste.

Pa eto neka mod doda u naslov, pa novosti koje se ticu Paysage-a kacite ovde.

 

Darkspace je meni u top 5 najinteresantnijih BM bendova trenutno. Tako ubadaju atmosferu toga što sviraju da je to nenormalno. III traje preko sat vremena koje uopšte ne osetiš jer utoneš u njega. Jedva čekam novo ostvarenje.

Slazem se od reci do reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na prvo slušanje, nisam oduševljen.

 

Gitara je previsoko u miksu, gubi se onaj wall of sound sa prethodnih izdanja, a ni materijal mi nije dovoljno jak za pun album, nekako ima dosta praznog hoda. Ne kažem da je loše, ali mi se čini kao da su više bili u fazonu "ej, prošlo je X godina od poslednjeg albuma, daj da izbacujemo nešto", nego što je album zapravo muzički sazreo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...