Jump to content

Sacrilegious Impalement


Сале

Recommended Posts

Мислим да је овај бенд својим досадашњим радом заслужио засебну тему на овом форуму на којој ће се дискутовати о њиховој музици,албумима,будућим пројектима итд.

У случају да неко није упознат,бенд је из Финске и свирају мелодични/сирови блек метал по узору на своје земљаке типа horna,behexen,alghazanth,sargeist али са много чистијом и јаснијом продукцијом. Постоје свега 8 година али немојте да вас завара њихов релативно кратак "стаж". Људи убијају и газе колко добру музику праве. А како и не би кад долазе практично из колевке овог музичког жанра. Последњи албум су издали за woodcut rec. а 2 пре тога за hammer of hate па би то можда некоме могло да буде додатно мерило њиховог квалитета.

Иза себе имају следећа остварења:

 

1. sacrilegious impalement (EP) 2007.

2. world in ashes (EP) 2008.

3. cultus nex 2010.

4. II - exalted spectres 2011.

5. III - lux infera 2013.

 

Да не дужим много,ко воли горе споменуте бендове готово сигурно ће зготивити и ову багру. А овај бенд препоручујем свакоме ко макар и мало воли Финску блек сцену која константно показује зашто је (по мени) најбоља.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cultus nex је некако најмање добар ај да се тако изразим,барем мени,али обавезно овери II - exalted spectres и III - lux infera. Тај лукс инфера ми је било и једно од кључних блек издања за 2013.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мени је последњи одличан. Баш прљав онако како треба. А што се тиче вокала мислим да баш добро пасују. Јесте мало глупо што је на сваком албуму био други певач али сви су некако слични.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Нови пројекат ових болесних финаца. У питању је само демо (који иначе супер звучи) али у неко скорије време би требало да избаце албум. Пошто се ради о пројекту нисам хтео да отварам посебну тему па све везано за исти може да се качи овде.

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 6 years later...

После 10 год тиховања поново лепе вести из финске пустахије :rockdevil:. Нови албум за мање од метар дана. Фак јеа !!! Ако је по овој песми, албум ће бити клање као по обичају.

SACRILEGIOUS IMPALEMENT: IV - INFINITE VICTOR May 12th 2023
After a long silence Finnish panzer division Sacrilegious Impalement comes out with a new full-lenght album IV - Infinite Victor. Album will be released on May 12th 2023. A week before their Steelfest gig! Which is on Thursday 18th 2023 At Hyvinkää, Finland.
 
Track Listing:
1. Reign in Hell
2. Storming Death
3. Infinite Conqueror
4. Coronation of Death
5. Wolves Cry for a Final Battle
6. Fury of Struggle and Slaughter
7. Triumphator
8. Quelling Sanctuary
9. Last Calm of Sentient Flame
10. Winds Howl for Death the Creator
11. AMSG SI IV
5wZ0Bug.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Да ја похвалим албум кад већ нико неће. По мени, чекање се у потпуности исплатило када је нови албум у питању. Додуше од њих нисам ни навикао ни на шта друго осим одличне музике. Вртеће се ово доста.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...