Jump to content

Recommended Posts

Neću mnogo da dužim, biće postova za diskusiju.

 

Ved Buens Ende

Avangardno čedo nastalo 1994. Jedan demo iz te godine i jedan album iz 1995. Postavu na oba snimka čine:

 

Carl-Michael Eide (Czral)

Yusuf Parvez (Vicotnik)

Hugh Stephen James Mingay (Skoll)

 

Raspali su se 1997. godine i postojao je pokušaj oživljavanja u periodu 2006-2007, u drugačijem sastavu.

 

Od izuzetne važnosti je da preslušate:

 

2302.jpg

 

(sa leve strane je originalni omot, sa desne remasterizovano reizdanje iz 2003. godine)

Written In Waters (320kbps+FLAC)

Written In Waters, reizdanje (320kbps+FLAC)

 

Ako vam se to svidi, bacite uho i na:

 

1676212.jpg1341408511_1.jpg

 

(prilažem link ka reizdanju iz 1997. godine; postoje još dva iz 2007. i 2009. godine, sa različitim brojem bonus pesama)

 

Those Who Caress The Pale (320kbps+FLAC)

 

 

O bendu Virus, koji je duhovnik naslednik gorepočivšeg, u sledećem postu. Do tada, pustite album, uživajte i zabavite se ovom pričom:

https://isangfortheswans.wordpress.com/tag/czral/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš lepo za temu, i sviđa mi se što je spojila dva benda čisto da ne bi VBE ostao zatrpan u istoriji.

 

Šta da reknem za njih, Written in waters jedan ali vredan, imaju čak i tribute album ali kako mali plavi hipster i ja zaključismo nije nešto vredan pažnje.

 

Virus mi je malo tough nut, nije tako dobar kao VBE, imaju momenata od sjaja do očaja ali u svakom slučaju dobar je to bend.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao koji starosedelac će se javiti, svaka ti se dala.

 

Idem po svirkama, pitam forumaše da li su slušali VBE, niko nije ni čuo za bend, a u meni neverica, zaprepašćenje i prezir.

 

Sad ćete da se obrazujete, mamicu vam vašu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I može da nam siše!

 

Bez zezanja kako to da niko ne zna VBE, pa to je valjda lektira. Evo i Fenriz kaže

 

 

 

I’m aware that you are an ardent fan of traditional forms of metal music, but are there any sub-genres created in the 2000’s or bands belonging to such genres that appeal to you?

No, the last band belonging to a “sub-genre” that I could respect was Ved Buens Ende: great avant-gardistic yet organic black metal from 1994

 

A Fenriz ZNA

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao koji starosedelac će se javiti, svaka ti se dala.

 

Idem po svirkama, pitam forumaše da li su slušali VBE, niko nije ni čuo za bend, a u meni neverica, zaprepašćenje i prezir.

 

Sad ćete da se obrazujete, mamicu vam vašu.

 

Bas cudno, prvo sto sam pomislio kad sam video temu je da je nepotrebna jer je svako cuo album ili zna za bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam stigao da preslušam, baciću uvo.

 

Meni je, npr. očigledan uticaj na DSO kada krenu akordi da zvone, a bubnjevi se razlete na sve strane. Kao i na "Library Subterranean", mada tu jeste podeljeno između toga i King Crimson fazona, rekao bih.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...