Jump to content

2016.03.12. *Dom omladine, Beograd* Ozric Tentacles, Project RnL


kuruz

Recommended Posts

Nije ni bilo smešno pre gifa xD

 

Ovaj i još neki bendovi su dokaz da ta hipsterska etiketa nije u bendovima, nego u našim glavama. Ja ne dozvoljavam da mi gomila isfoliranih pozera ogadi neki bend, poslušam muziku pa vidim.

 

Tako mi se kao klincu gadio Pink Floyd jer sam bio okružen pacijentima koji tripuju da su spoznali sve tajne života i visoke umetnosti ako ih slušaju :D

 

 

Ima tu nečega, nije crno-belo, ali nisu bendovi krivi što ih svakakvi ljudi slušaju... Osim ako ciljano gađaju hipstere, al' to se uglavnom odmah vidi po muzici koja bude lažno smeće.

 

 

Eto Jaroslavu podmetneš šta oćeš, samo da ne skonta na vreme hipstersku etiketu, i fan Repetitora, Deafheavena, idemo! :D

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simone, ima istine u tom primeru, ali na kraju dana, malo je neverovatno da se napravi hype oko benda koji ima, koliko albuma, preko 20-30? A da ih niko ne spominje do tog momenta i odjednom su svi fanovi. Izvini što imam zadršku ondak.

 

Najbolje bi bilo kada bi otvoreno mogli da slušamo sve što nam se od muzike servira, mimo hipsterskih sajtova, krugova ljudi itd. Ali teško, uvek će nešto da nas začeše u potiljku glave da napravimo lagan otpor. :bigblue:

 

Oslobodite se svih predrasuda uz ovu pesmu:

http://youtu.be/PeeYUXjp_ro

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je do jaja, ide se ponovo.

 

Voivode to sto ti nisi cuo za bend ranije ne znaci da bend ne valja... Oni kao grupa drze do toga da ostanu u ovom statusu u kom su. :da:

 

Eto i ovaj bend je do jaja i lici na OT, ali sam zvuk nije komercijalan per se i ne mozes ocekivati neki hype

 

http://www.youtube.com/watch?v=bzssC_gndF8

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Voivod

Zašto je neverovatno? Ima sigurno još bar 50 dobrih bendova, verovatno i istorijski značajnih za svoj žanr, sa gomilom albuma, koje još nisam slušao, i sigurno ću neke od njih u budućnosti da oktrijem na yumetalu, tim više ako budu svirali u Beogradu. Turneja i tome služi, zar ne, da se širi baza fanova? To važi za matore bendove isto koliko i za mlade. :)

Edited by Demon Seed
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Život diktira brz tempo, nekada sam i ja mogao da izdvojim poveći deo svojeg vremena da preslušam na 100-200 albuma kroz 6 meseci. Sada sam pažjiv, i dobro biram, ako sam nešto propustio i čujem recimo određene pesme, potrudim se da spoznam materiju u celini. (eto npr. The Beach Boys, slušao sam najveće hitove, ali nikada cele albume ili ove kasnije, stoga je greška ispravljena :da: )

 

Daću ti primer, ćale je bio veliki fan Rolling Stones-a, gledao ih, kupovao ploče, slušao ih i kada su ploče prodate. A ja se nisam nikada previše primao na njih, međutim prolaze godine, uzmem neke albume koje je on favorizovao, i bum! Otkrijem da su imali šta da kažu na svakoj pesmi, bogo moj, nisam vatreni fan, ali slušame povremeno pesme i albume i skidam kapu čičama. :pivopije:

 

Sa tim segmentom o turnejama si u pravu, pre dolaska bržeg interneta, uvek sam išao na koncerte naslepo. Nekada su bili mućak, prenaduvanih proporcija koji žive na staroj slavi, a nekada najmanji i najnebitniji bend na svetu koji omađija živim nastupom, a na albumu davi. Sve je to stvar izbora, na kraju dana. Mene je samo zagolicao taj momenat kod publiek što hajpuje, eto. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, to je opšte mesto. Pitaj svaku curu na koju se ložiš ili si bio, šta voli da sluša? :haha:

 

@Melinda, nemojte pogrešno da me shvatite, ja prvi volim da iskopam anonimuse, i da ih podelim sa svetom. Jer to mi je i najveće oduševljenje na kraju dana. Stekao sam samo utisak da je to lažno radovanje, iako zaista nemam ništa protiv da ljudi otkriju neke tamo nepoznate bendove i da se vesele za njih. Sve je to na kraju dana stvar marketinga, možeš i najveći prosek od benda da prodaš gradskoj ekipi kao nešto najbolje i inovativno. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači, ti zasnivaš mišljenje o tome koliko se neki bend sluša ili koliko neko neki bend sluša među populacijom foruma na osnovu toga koliko se o tom bendu priča?

 

ajmo sada svi na Gorgoroth temu, na primer, da pričamo o Ozric Tentacles, pošto oni svoju temu nemaju, a offtopičarenje nam nije strano

 

uostalom, prokopaš po arhivi i vidiš opšti hajp na temi za prošli konert: http://www.yumetal.net/forum/topic/61903-20150430-drugstore-beograd-ozric-tentacles-temple-of-the-smoke/

 

naravno, morao si i tamo da pljuješ, jer kako zaboga još neko da bude hipster ovuda ili da sluša neke navodno hipsterske bendove (ne vidim jednu tačku po kojoj bi OT to bio), osim tebe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom momentu kada je postovana tema, potraži slobodno po forumu da li je ikada pre pomenut taj Ozric? Ne verujem, nisam našao ni tada kada je krenuo hype train za koncertom. Naprotiv, pratio sam i fejsbuk event, video ko je šta postovao, verujem da je bilo par matorih ili mlađih fanova koji to zaista slušaju, a ostali su došli ponovo zbog cele te hype priče. Ako je koncert zaista bio zadovoljavajuć, to pozdravljam, ako su i tako uspeli da sakupe novu publiku i to uveliko pozdravljam, jer je to krajni cilj ove igrice zvane muzika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...