Jump to content

2016.04.05. *Klub Elektropionir, Beograd* Hexvessel, Dojo.


Talvi

Recommended Posts

Verovatno najbolji koncert koji sam gledao za 400 dinara. :mhihi: Zapravo, sigurno najbolji koncert koji sam gledao u prethodnih nekoliko meseci.

Super zvuče uživo, malo jače od sat svirke, meni bilo baš prijatno. Majica sa pečurkama je kupljena.

Super mi je Elektropionir, solidan prostor, baš fino ozvučenje.

Poseta kitica- klasika, svaka čast tim likovima koji su ovo organizovali za neku debelu minus zaradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 400 din bolje nije moglo, Voivod je uzeo setlistu, da smo bili bolja publika svirali bi His Portal Tomb na drugi bis, imali su tu stvar u dzepu ako im zatreba za slucaj da publika upadne u zesci trans kapiram. Taj Neurosis riff bi me razorio totalno al dobro, bilo je i bez toga fenomenalno, za tu lovu, fantazija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako dobra ekipa muzičara. Ne boje se ni toga da odsviraju ceo novi album, koji je pravo malo blago u ovoj hiperprodukciji koja nas danas okružuje. Čak iako smo zakinuti za te dve pesme, ja im ne uzimam za zlo, potaman je trajalo sve, i bitno je da je ugođaj bio kompletan. Da su ovakvi koncerti konstantni, na više bih i odlazio.

Vidim da niko nije primetio da fali šesta članica benda. :bigblue:

 

Što se mene tiče, kada bi ih ponovo doveli, išao bih na keca. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ušli su u svoj svet i spičili pesme bez greške. Uživo neke melodije izlaze mnogo lepše i jasnije nego na (pretpostavljam namerno) blago zamuljanim studijskim snimcima, čime su neke pesme dobile još više poleta, a neke dodatno duboke atmosfere i magije. Nakon svirke smo skontali da su i bivši i neki sadašnji članovi iz Dark Buddha Rising, nisam ranije iskopao taj podatak, valjda me nije zanimalo ko su, i onako je jasno da su svi iz metal i rock voda (sada moram da nađem kako je bend nastao, sve mi se čini da će ispasti da je ekipa iz DBR došla na ideju o još jednom bendu, a Khvost samo upao u priču.

 

Njega pominjem u posebnom delu, jer briljira, prosto je fantastično razmišljati o tome šta je sve uradio u toku karijere i koliko je puta prilagodio svoj glas bendu ili projektu i kako to svaki put zvuči prirodno; neverovatno svestran pevač za gledati uživo, naravno da nam je otvorio čakre i saopštio kosmičku istinu (pozdrav za ekipu).

 

Publike je bilo malo - možda četrdesetak ljudi? Mislim da ne bismo iskukali drugi bis ni da je bilo više posetilaca, previše puta se dogodilo u Beogradu da se publika okreće ka izlazu i pre prvog bisa, kao da su nezainteresovani za sam bend i da je bilo bitno doći i biti viđen, šta li. Često se setim prve Kayo Dot svirke u takvim situacijama. Ili Olivera koji je prošle nedelje želeo minut tišine i tada shvatio da jedan deo ljudi jednostavno ne sluša šta se događa na bini.

 

Što kaže Voivod, gledao bih ponovo na keca. Ne samo nekad u budućnosti, nego i za mesec-dva, recimo, čisto da se slegne prvi utisak i da nastavimo.

 

P.S. Bila je šarenolika i kvalitetna ponuda robe na štandu iza, vredi pohvaliti i to ulaganje. :da:

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo da napisem da mi je novi album itekako dobro legao. Ovde sam vec ranije pisao da ovaj bend nisam do sada slusao i da sam odlucio ici na koncert prvenstveno zbog veze ovog benda sa Grave Pleasures i zbog extra jeftine karte. Planirao sam poslusati par stvari sa YT i opusteno otici na svirku. Medjutim, pjesma "When I'm Dead" me bas privukla, odmah sam je zgotivio, pa sam skinuo citav album i preslusao ga, kad ono - medjutim. Album mi se toliko dopao da mi je trenutno u vrhu izdanja objavljenih u ovoj godini, a koje sam preslusao.

 

A sto se tice svirke, bila je podjednako dobra i prijatna. Dopalo mi se sto nije bila guzva, jer kontam da je kojim slucajem bilo krcato, utisak bi mi vjerovatno bio slabiji. Ovako, bilo je dovoljno ljudi da se ne moze reci da je bilo prazno, a opet nije bilo guzve. Zvuk je takodje za moj ukus bio bas dobro podesen. Sve mi je zvucalo poprilicno cisto i prijatno za slusanje. Jos jedna stvar koja mi je isla na ruku, da ne kazem na ugodjaj, je to sto su svirali mahom repertoar sa ovogodisnjeg albuma. Na kraju, 60 minuta svirke, zadovoljan sam koncertom. Jedino da kazem da je ona zenska koja je imala status predgrupe mogla malo da skrati svoj nastup, ali 'ajd ok.

 

Jos da spomenem jednu stvar koja mi je malo kvarila utisak, a koja nema veze ni sa bendom, ni sa prostorom, ni sa organizatorom. Jos dok je svirala Dojo, u mojoj neposrednoj blizini se locirala neka masna bradata mrcina, sa undercut frizurom i nepotkresanim brkovima, koja je prakticno sve vrijeme pokusavala da nekakvim unisonim zavijanjem i dubokim pojanjem isprati melodije koje su dolazile od strane izvodjaca na bini. Nije mi toliko smetalo dok je svirala Dojo, kontao sam lik se zajebava i sprda na njen racun. Medjutim, kad je krenuo Hexvessel, taj kreten je nastavio da zavija toliko glasno da mi je stvarno remetilo ugodjaj slusanja benda. Inace sam bio blizu mixete. Onda odlucim da odem naprijed, ali mi tamo zvuk nekako glasniji i skontam da mi je mnogo vise prijalo da slusam sa stare lokacije. Vratim se nazad, ali se malo udaljim od njega, ali ne vrijedi, i dalje ga cujem u pozadini kako zavija. Onda odem skroz nazad, na kraj sanka. Odatle sam ispratio 2-3 pjesme, dok nisam snimio tog idiota kako napusta prostor, pa sam se vratio na staro mjesto i odatle ispratio koncert do kraja. Kapiram da lik nije imao pojma ni ko svira, nego je onako dosao u klub, sigurno i pomalo uradjen. Sta ces, ima nas svakakvih.

 

Za kraj da prilozim ovaj kul detalj:

 

pPTxvuu.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

e znam i ja sam izvalio tog mentola, bio je ispred nas :D

 

ali nema veze, kad su poceli Hex mi smo se zaputili ispred i bilo nam super, sto jes jes ona riba pre njih je bas bila smor ali su zato ovi bili super. Jbg samo sto je sve kasnilo pa sam morao da puknem pare za taxi da bih se vratio i odspavao bar malkice jer kod nas nema prva druga smena :D

 

ali svejedno super, jos ovakvih i slicnih koncerata i ja cu sigurno da dolazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...