Jump to content

2016.11.14. *Dom omladine, Beograd* Max i Iggor Cavalera


hanley

Recommended Posts

Život u brojevima:

 

Blind Guardian je u Beogradu bio 4. puta u vremenskom rasponu od ~10 godina

Sabaton će na proleće u Beogradu svirati 5. put, odnosno 7. put u Srbiji, u vremenskom rasponu od ~9 godina.

Soulfly/Cavalera dolazi sad 7. put u Srbiju u rasponu od ~11 godina. 9. put za ~14 godina.

 

Zaključak, treba dovesti Blind Guardian dogodine da se malo iznivelišu stvari.

 

A tek Megadeth.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto ne bi bilo moguće, napisao je hiljadu tekstova u životu, ko može sve to da popamti.

 

Ti kao da nisi citao tekstove za Roots :D.

Inace, jako je glupavo bilo kada su krenuli da troluju masu sa From Past...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto za klincadiu...eo, danas ie neka vest Kiske i Hansen se ponovo okupljau u starom jatu...i meni momentalno u glavi zasvirale havaiske gitare i krenulo - HELOUIN, D VIZARD KRAUN AIL TEIK ON HEEELOuViiIN tatataratatatata

 

Morao sam da obrnem na ripit i nista manje safl 5-6 puta

 

Pukla te nostalgija i opet si imao 15 godina

Kada si poslednji put obrnuo neki novi power bend? Ja ne pamtim, ono što je ostalo, ostalo, vrti se Eg, Kamelot, stratovarius, Bg, Nw, Sa, Savage Circle i Persuader

Od toga nisam preslušala poslednji album eg, poslednja 3 kamelota, poslednji bg nešto jedva, poslednji nw uopšte, savage cicrle što je radio radio, Persuader se eto, obrnuo

 

Prosto ne radi više kao što je radilo

Ali bih otišla na svaki od tih koncerata na keca, bez razmišljanja

Osim možda sonate

To bih verovatno zaobišla

 

Point being, kada skineš rant, skidam kapu ljudima koji sa 20+ godina i dalje otkrivaju power i koji i dalje sebe nalaze u toj priči, život bi bio lakši da je svima tako, i da smo svi hepi zmajevi konji kec dupla melodijica baladica, ali ako sagledaš realnu sliku, svi ti koncerti su mesta na koja odeš i budeš stariji od prosečne publike

Ne zato što je loše ili zato što mu nešto fali, već prosto zato što crnilo uđe u tebe pa slušaš methadrone nadja collab pred spavanje

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@B

 

Vrteo bih da ima nesto aktuelno, ali tanka igranka poslednjih godina...u stvari, lazem...ima oe godine par zanimljivih bendova...ali to cu ostaviti kao iznenadzenje, za miksteip :bigblue:

 

Ne vidim razlog, kaci prosirila vidike i otkrila dronove/stonere i sladzove - zasto te ne bi vise radilo :) Toe klasicni problem toto genere kod metalaca koi kao krecu elitnim vodama, a zaborave koriene, sto bi rekao Blagoe pobegulja klasicna...akoe tai BG bio dobar 1988, bice dobar i 1998e i 2008e kaci ga ti otkrila (pricam proizvoljno) i 2018e

 

Meni cak sad i pria da se vratim na te neke stvari koe sam ranie slusao...jer metal koliko god dae napredovao i ideino, produkciski i tehnicki zahtevnom svirkom - izgubila se neka nit konkretnih aranzmana i svirke...sve vise se potencirau neki etericni zvuci, ambienti...kurac-palac, a to pocinje da mi ie na isti...sve manje ima streit forvrd pesama, da uzivas kao coek

Share this post


Link to post
Share on other sites

@job

 

Potencijalno si me lose razumeo, izgubim se k'o dete svaki put kada slusam bilo sta od navedenog - dobro je bilo i bice dobro, to novo sto izlazi me vise ne hvata kao nekad, jebi ga.

To je to sto kazes, tanka igranka poslednjih godina, prosto nemam za sta da se zalepim i da mi bude vaaaaau kao sto mi je vaaaaaau svaki put kad pustim Fright Night ili Solitude Dominance Tragedy ili ne daj boze Battalions of Fear.

 

Beyond the Red Mirror mi nije bio to. I strasno mi je zao zbog toga, ali nisam nikada uspela da se "navucem" na taj album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno...pa u sustini - ne moes da ocekues od bendova koi su izbacivali bar 3 i vise monumentalnih albuma nekad, da celu karieru pisu muziku po tvom/nasem ukusu...to se naivise pokazalo kod ovih ultra catchy pravaca...i oni otkriu ozbiljniu i tehnicki zaebanu muziku, pa satro pokusavau da inkorporirau te neke elemente u svoi zvuk...sto prodze u 90% slucaeva neslavno, istoria e pokazala :bigblue: Cekau se naslednici, prosto i ednostavno

 

Obrnuce se opet krug...kace zasitis drona, zapljusnuce te new wave of power metal :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam - stavis pun kurac rendom (pozeljno hiticne) muzike i ceo Goira album...i ono kati 'sistem' proizvoljno izbaci neku od pesama sa Magme, posle nje ide neki hit, pa ti ne padne tesko i dosadno(posto sam album ima los flow)...tako mie za dve nedelje - pleier po 2-3x obrnuo Goiru i imam bolji utisak o pesmama, nego kad slusas ceo album :) I to nie samo Goirin problem...gomila albuma danas sadrzi 3 jake pesme 3-4 prosecne i 4 shita...flow nikakav, samo safl e spas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...