Jump to content

2017.03.25. *Dom omladine, Beograd* Swans, Little Annie


badass

Recommended Posts

Evo, zivota mi, bilo je glasno, ali nije glasno da ti trebaju cepovi za usi.

Ono sto je problem sa tom glasnocom je taj sto (pa ko razume, shvatice) je bilo glasnijih koncerata sa cistijim zvukom, ovo nije bilo glasno da mozes da opravdas mikrofonije (!?), utapanje Girine gitare (!!!?) i tako te neke momente. Prosto, okej, da ne bude glasno ali da dobijes cist zvuk pa da kapiram, ali da ne bude glasno i da se onako slivaju kanali jedan u drugi mi je bas bedasto bilo; to je najveca zamerka.

 

Dalje mi ide na kurac publika koja aplaudira kad krene tisi deo prve stvari, nakon pet minuta. Pa jebemu oca, ljudi su odlucili da ce 45 da cepaju prvu stvar, ti pocnes da aplaudiras posle 5, samo u Srbiji. Cekaj da prestanu ljudi, jebi ga.

 

Trece, bila je ta jedna drolja koja je bila strasno offbeat, kao L'nuar, mozda malo gore, no jebes to sto mene smara kad su ljudi u kurcu sa koordinacijom pokreta, imala je tu neku jebenu rancinu na ledjima pa je tukla sve oko sebe, stani u jebeni cosak gde ne smetas ljudima jebi ga.

 

I malo sam se smorila sto je TGM bio ubrzan, ne treba da bude ubrzan, bas je odgovarajuci u originalu.

 

Bila gomila Bugara i matoraca na koncertu, kapiram da je bilo ljudi koji mogu da porede '87 i ovo lagano :D

 

U svakom slucaju, Budimpesta je bila dobar izbor, pa se vidimo na Brutalu :da:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mogu da kažem da nije toliko glasno bilo bez čepova. Bio je jedan trenutak kada su počeli ponovo da dižu i to je bilo baš glasno pa sam ih ponovo stavio i posle toga skinuo. Čepovi ti čak kvare celokupan doživljaj i ne možeš lepo da čuješ sve kako treba.

 

Sve u svemu, zaista posebno iskustvo. Ovo je muzika koju zaista isključivo treba doživeti uživo. Studijski nije to to. Kada te povuče ta masivnost i zid zvuka, samo te usisa u ceo trip i samo te vuče i vozi. Bilo je momenata gde sam se fizički osećao bukvalno kao da nisam tu. Oni trenutci kada krenu ritam i gruv da voze su mi najbolji deo koncerta. Prava vožnja. Đuskao sam kao da sam bio na neku rejvu. :D

 

Bio lep odziv ljudi. Doduše, očekivao sam da će biti malo više ljudi i da će biti popunjenije. No dobro. Lepo bilo zaista. Pozdrav za sve ljude koji su bili na koncertu.

Edited by Radnaskela
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljanje čepova u uši na koncertu Swansa meni nikako nije jasno, nešto treba i da boli kad su oni u pitanju. A i nije bilo strašno. Šta bi radili na Sunn-u? Koncert bio odličan, ja i dalje pod utiskom, i ko što neko reče, ovakav bend mora uživo da se doživi da bi se shvatanje ovakve muzike popelo za neki level više. Oni koji se ranije nisu sureli sa ovim bendom, ovo im je bilo propalo veče.

Edited by englis
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne slušam te vaše bendove koji moraju bez čepova, čuvam uši za ove koji mogu i sa.

 

nešto treba i da boli

 

Ako boli, ne radiš ga kako treba, probaj još da podmažeš.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

culo sluha >>>>>> bilo koji bend na svetu

 

zajebite me te price kurcenje bez cepica, bolji dozivljaj, kada su to toliki nivoi zvuka da razaraju bubnu opnu i slusne nervne strukture, covek ne moze da razazna tonove na tim nivoima, to je preko 120dB

 

osetio sam na svojoj kozi jer ja imam tinitus al ne toliko jak, ljudi koji imaju jaci tinitus izvrsavaju samoubistva iz nemoci da zive sa tim

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Džaba da čuvaš uši ako nemaš mozga.

 

badum, tsššš

 

culo sluha >>>>>> bilo koji bend na svetu

 

zajebite me te price kurcenje bez cepica, bolji dozivljaj, kada su to toliki nivoi zvuka da razaraju bubnu opnu i slusne nervne strukture, covek ne moze da razazna tonove na tim nivoima, to je preko 120dB

 

osetio sam na svojoj kozi jer ja imam tinitus al ne toliko jak, ljudi koji imaju jaci tinitus izvrsavaju samoubistva iz nemoci da zive sa tim

 

Naročito tragikomična priča ako si bliži 30oj nego 20oj a i dalje misliš da si neuništiv :D

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi koji imaju jaci tinitus izvrsavaju samoubistva iz nemoci da zive sa tim

 

Nemaju pametnija posla nego da misle na tinitus 24 sata dnevno. Pičkice and / or besposličari. :bigblue:

 

Ja imam dosta jak tinitus u lijevom uhu neprekidno od 2004.

Skoro da mi nimalo ne smeta, uopšte me više ne nervira, spavam ko klada. Navikneš se i to je to, šta da se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Hetfield je mislio da ima tinitus pa je skontao da je prestalo da mu zvoni u ušima kad je prestao da pije...

 

vazna informacija.

 

bio dobar koncert. nije bas morao toliko dugo da traje jer realno svaka pesma ima slicnu formu, nije kao da ne znas sta da ocekujes sa sledecom.

 

sto se tice glasnoce, mislim da razglas u domu nije bas ono sto Swansima stoji u rideru kao zahtev, ali kapiram da nije hteo da bude drkadzije pa je prihvatio.

 

najjaci bio onaj matori gitarista sto lici na racunovodju iz firme gde radim.

 

vidimo se na meyhemu, plebs!

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

culo sluha >>>>>> bilo koji bend na svetu

 

zajebite me te price kurcenje bez cepica, bolji dozivljaj, kada su to toliki nivoi zvuka da razaraju bubnu opnu i slusne nervne strukture, covek ne moze da razazna tonove na tim nivoima, to je preko 120dB

 

osetio sam na svojoj kozi jer ja imam tinitus al ne toliko jak, ljudi koji imaju jaci tinitus izvrsavaju samoubistva iz nemoci da zive sa tim

 

Pa nije to kurčenje, mislim da je pre obrnuto. Naravno ako nešto smeta ili iritira da se treba zaštiti, ali nije bilo potrebe za tim preksinoć, bar kod mene. Ko ima problem sa ušima je već neka druga priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

culo sluha >>>>>> bilo koji bend na svetu

 

zajebite me te price kurcenje bez cepica, bolji dozivljaj, kada su to toliki nivoi zvuka da razaraju bubnu opnu i slusne nervne strukture, covek ne moze da razazna tonove na tim nivoima, to je preko 120dB

 

osetio sam na svojoj kozi jer ja imam tinitus al ne toliko jak, ljudi koji imaju jaci tinitus izvrsavaju samoubistva iz nemoci da zive sa tim

 

Miki, slažem se sa svim što si rekao ali veruj mi, konkretno preksinoć je moglo bez čepova. Jeste bilo jako i glasno ali je bilo prihvatljivo. Ja prvi sam pristalica toga da se treba čuvati ali ako može nešto da se sluša bez čepova, što da ne. Poslednjih 10 minuta na my bloody valentine-u u budimpešti 2013-te je bilo 5 puta glasnije od swansa preksinoć. E to je već bilo za čepove.

Edited by Radnaskela
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...