Jump to content

2017.02.23. *Klub Fest, Beograd* Dead Congregation, Sacramental Blood


azal

Recommended Posts

Ostaje žal što jedan od najcenjenijih DM bendova današnjice ne može da skupi više od 50 duša u Beogradu, ali to samo potvrđuje već poznatu činjenicu da su se srpski metalci zaustavili negde na 1995. i da novije bendove od toga ne slušaju.

 

Nisam hteo da kontra-reklamiram i kenjam na temi pre svirke, ali, imHo, taj jedan od najcenjenijih ''novih'' dm bendova je dobrano precenjen. Ja sam se lomio da l' da idem i u poslednjem trenutku odlučio da ipak ne bih sada davao pare za ''dobru death metal svirku'', nego za konkretne bendove koji me interesuju, to jest konkretno pesme benda. Hoću da kažem - verujem da je svirka kvalitetna i da live kidaju, ali same pesme i rifovi nisu ništa spektakularno. Preslušah Promulgation ovih dana još koji put, u nadi da će da me natera da se predomislim, ali jebiga, nije toliko izvanredna muzika ipak. Fazon 7.5, pošten death metal. Da ne kažem generic, ali taj neki advanced level generic death metal raduljica. Barem mene ne radi više od toga.

 

Tako da, jes' žal za 50 ljudi u Srbiji (realno je i bilo očekivano da se publika sastoji od vas što hajpujete na yumu i još par ljudi koje vi dovučete :D), ali više je tu greota za braću organizatore, kontam da je bendu fino, čim mogu da piče turneje i muzu poslednji album već 3 godine...

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da muzu jedan dobar album na turneji tri godine nego da izdaju pet prosecnih na dve godine.

Mozda mi hajpujemo na forumu ali situacija u svetu nije takva, po mnogima DC jeste cream of the crop danasnjeg DMa ali boze moj, ukusi su razliciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DC pravi death metal koji moze da stane rame uz rame sa najboljim bendovima 90ih, sto se ne moze reci za 98 posto retro, oldschool death metala.

 

A pritom ne pokusavaju da budu retro uopste, jednostavno imaju tu autenticnu death metal atmosferu u riffovima koja fali skoro svakom "generic death metal" bendu danas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...