Jump to content

Sarlo Akrobata


Demon Seed

Recommended Posts

Ja nešto preterano ne volim novi val, to je bilo otprilike kao, ludi smo, posebni, buntovni, a ostali su kao indijanci

 

marš bre u pičku materinu, da mi neko drugi nameće stavove ne samo u muzici, već ta ekipa je i gradjanske orijentacije

 

početkom rata Milan Mladenović se izvinjavao kao za bombardovanje dubrovnika, dok je bora čorba bio u kninu, mogu da mislim šta je mislio o njemu

 

mada kada sada bolje pogledam, i jedni i drugi su jeli govna

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negdje su i Atomce svrstali u novi talas, ne mogu tražiti po netu.

Ako Atomci nisu u tom društvu, još bolje.

 

A gde tebe da svrstamo?

 

Hajd' skini PSE sa avatara. Nemoj da mi brukas profesiju. Pomislice ljudi da su hemicari ....

 

Ako ti se vec ne svidja Sarlo, idi na topike o bendovima koji ti se svidjaju. Mnogo bih voleo da prevedu tekstove albuma koje veoma cenis pa da ih 100% razumes i kapiras. Da vidim sta bi tada rekao.

 

Teza da je kompletan ex-YU sranje je smesna. Pa napravi ti bend i pokazi kako dobar bend treba da zvuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To uopste nije pitanje

 

Mnogo je bitnije da je dobro klanje na temi, prijatno sam iznenadjen

 

Ako ti se vec ne svidja Sarlo, idi na topike o bendovima koji ti se svidjaju. Mnogo bih voleo da prevedu tekstove albuma koje veoma cenis pa da ih 100% razumes i kapiras. Da vidim sta bi tada rekao.

 

Ne verujem da bi tu bilo problema, s obzirom da su mu Divlje Jagode dobre

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nešto preterano ne volim novi val, to je bilo otprilike kao, ludi smo, posebni, buntovni, a ostali su kao indijanci

 

marš bre u pičku materinu, da mi neko drugi nameće stavove ne samo u muzici, već ta ekipa je i gradjanske orijentacije

 

početkom rata Milan Mladenović se izvinjavao kao za bombardovanje dubrovnika, dok je bora čorba bio u kninu, mogu da mislim šta je mislio o njemu

 

mada kada sada bolje pogledam, i jedni i drugi su jeli govna

 

Pa šta je drugo 80% metal muzike koju slušaš, nego nametanje stavova, bilo suptilno, bilo direktno, a na tebi je hoćeš li to i kako prihvatiti,

 

Ne vidim ništa loše, niti čudno što su bendovi novog talasa bili građanske orijentacije. Normalno da su bili kad se radi o klincima koji su stasali u gradskoj sredini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To uopste nije pitanje

 

Mnogo je bitnije da je dobro klanje na temi, prijatno sam iznenadjen

 

 

и то што велиш, ја сам увек за клање.

 

и немој срат у вези јагода. ''ватра'' >>>> цили нови вал.

Edited by vudun
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

и то што велиш, ја сам увек за клање.

 

и немој срат у вези јагода. ''ватра'' >>>> цили нови вал.

 

Drzi te neka emocija tu, meni su Jagode prilicno lose, nisam slusao cele albume, ali nisam ni dve pesme, recimo da sam jedan best of obrnuo xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamisljam :D

 

Dodo bih kad sam vec u raspolozenju i da ne vidim problem u tome da neki novinari smatraju Bistriji ili tuplji... za najbolji domaci album, jedino sto se tu meni ne uklapa je sto je album stilski dosta izopacen i ne zadovoljava te neke standardne rokenrol kriterijume koji ulaze u jednacinu narocito kad je rok novinarstvo u pitanju, a meni svakako jeste omiljeni uz ove Buldozere sad na koje sam se navukao poslednja 3-4 meseca pa mi ruse koncepciju :D

 

Za Odbranu i poslednje dane je logicnije, i rok, i pop, i novi talas, i taj koncept mu daje dubine... Jes da je ocekivano da bude neki 'standardniji rok album', ali je yu sorta novog talasa dovoljno karakteristicna da to cak i dodaje poene takvim albumima u trci za najbolji yu album. Meni svakako bolje nego da to bude neki album Bijelog Dugmeta koje je isto tako karakteristican jugoslovenski fenomen :D

 

Koji je po vama najbolji ex yu rok album?

 

Ja bih dodao i EKV - Dum Dum u dobos, al' kako sam krenuo, izgleda da namerno udaram na alternativu :D

 

Jbg kad me Azra bas ne gadja nesto, Corba mi je smece, Smak i Leb i Sol su mi medju najboljim domacim bendovima, ali po mome neskromnom misljenju bas i nemaju album gde su sve pesme perfekcija, nije iskljuceno da sam nekog zaboravio... Eto Atomsko Skloniste je stvarno dobar 'posten' rnr (eh da su bili malo zesci, bili bi nas Judas Priest :D), ali tek treba lepo distrazim imaju li oni album blizu perfekcije.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne, pa to ne može ovlaš, to moraš slušaš kako dolikuje, nekoliko puta i posvećeno i u pravom moodu. Monumentalan album u svakom smislu.

 

Dobri Isak je vrlo iznenađujuće dobar album given the circumstances čija kultnost je mogla malčice i uticati na percepciju kod pojedinih ljudi kod nas koji ga nismo slušali u real timeu i bio bi čak idealan kandidat za naknadni hipsterski overhajp samo da nije toliko jebeno dobar.

 

I da kupiš knjigu Ogledala Lune, uz nju ćeš dobiti i CD Nestvarnih stvari - to ti je zadatak u prvom polugodištu nove školske godine.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ne može biti ljepši posao :D

 

Slusam Lunu i citam po vikipediji istoriju, kad ono, bingo!

 

1983:

After the Rijeka performance, the band was approached by a former Buldožer member Marko Brecelj, who later took the demo recordings to his former band-mate Boris Bele, one of the head of the Helidon record label.

 

Sledece godine im Helidon izdaje album. Moje misljenje o albumu je - hej, Brecelju su se dopali... :D

 

<3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusam Lunu i citam po vikipediji istoriju, kad ono, bingo!

 

1983:

After the Rijeka performance, the band was approached by a former Buldožer member Marko Brecelj, who later took the demo recordings to his former band-mate Boris Bele, one of the head of the Helidon record label.

 

Sledece godine im Helidon izdaje album. Moje misljenje o albumu je - hej, Brecelju su se dopali... :D

 

<3

 

Yep, on je bio oduševljen njima.

 

Kažem ti, nađi Ogledala Lune, tu ćeš naći još more zanimljivih podataka i kul pričica.

 

Poput npr. one kad su Firči i Bale otišli u Ameriku da prave karijeru i naravno ništa se nije desilo.

 

I normalno, otputovali su tamo sa tipa po 1000 dolara svaki, ali im Firčijeva baba pred polazak dala neki stari Vilerov goblen koji kao vrijedi 20.000 tadašnjih maraka da ponesu i prodaju ako im se ne daj bože nešto desi i zatreba.

 

I para je naravno nestalo, benda nema, svirki nema, gladuju, nemaju ni avionske karte za nazad ali ne odustaju, jer kao imaju goblen u rezervi ako baš dođe do kraja prodaće njega, pa makar i u pola cijene.

 

I naravno, odlazi Firči u antikvarnicu, Amere boli kurac, ne znaju ni šta je goblen, kažu kul handmade art, daćemo vam 60 dolara. Firči ne pristaje i vraća se nazad sa tim raspadnutim autom koje voze, zaustavi ga policija i kaže auto u tom stanju ne može da učestvuje u saobraćaju i zaplijene mu i odnesu auto i on stoji na Sanset bulevaru sa 0 dolara u džepu, kaznom od policije i babinim Vilerovim goblenom. :haha:

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...