Jump to content

2018.08.08-11. *Jaromer, Češka* Brutal Assault 23


Kumodraski Vo

Recommended Posts

Dan treći:

 

Rešili smo da malo odmorimo jer su prva dva dana bila ubistvena po naša krhka tijela, pa smo se treći dan pojavili u prašinčini "tek" oko 17h. Vreme lepo, oblačno, 20ak stepeni, idealni uslovi za igru što bi se reklo. Zakačih malo NASTY, sranje kroz gusto granje. PESTILENCE je zato zvučao jako dobro, trebalo je to pogledati u NS ali avaj. Jedina zamerka na prelaze koji im baš nisu jača strana, nema tu nekog flow-a između agresivnijih i suptilnijih deonica. Nevertheless, dobar nastup. MISERY INDEX su prijatno iznenadili, ovaj bend mi je uvek bio onako...suvi prosek. Međutim, prilično su usvirani i našpanovani, baš jedno momačko zakivanje. Nema tu mnogo ukrasa i varijacije ali kompaktno i pravo u glavudžu. Smucao sam se posle tamo-vamo, a tek kad je AT THE GATES krenuo sam se usredsredio na svirku. Vrhunski nastup ATG, zvuk savršen, ni tiho ni preglasno, taman kako treba, Tompa raspoložen i na gornjoj granici svojih mogućnosti. Fin miks starih i novih pesama, uglavnom dosta sveže i aktuelno, taman kada sam mislio da su se izduvali nakon prosečnog novog albuma. MINISTRY je za mene bio jedno od prijatnijih iznenađenja jer ovaj bend nikad nisam voleo i njihova muzika me užasno smara. Međutim, jako jako dobar nastup, zanimljiv i energičan, prilagođen okolnostima i vrlo profesionalan. Očekivao sam da ću bežati pod šator kad krenu, a odslušao sam ih do kraja. Zamerka što je bilo preglasno. Nakon toga još jedno fino iznenađenje u liku islanđana MYSPYRMING na orientalu. Jebaše majku koliko su bili glasni ali i ubedljivi. Klaustrofobični ambijent oriental bine je doprineo utisku ali baš razbiše momci, nekakav post black ali strašno agresivan. Ipak, nije se moglo ostati do kraja jer BEHEMOTH se svakako ne propušta, jebiga. Šta reći za njihov nastup, možeš da ih voliš ili ne ali ono je spektakl. Sve savršeno, i muziciranje i teatrika, Inferno možda najimpresivnije zvuči od svih bubnjara na festivalu a bilo je zverina itekako. Nema šta, institucija su i lično se nadam da će da ih drži kreativni zanos još dugo vremena, bullshit aside. CARPATHIAN FOREST je bio verovatno najgori nastup na festivalu, zvuk kurčina, svirka dosta tanka, vokal dosta nagudran, na sve to nakon Behemoth...dva univerzuma bukvalno. Batalih CF i odoh ispod šatora da čujem ULSECT, super bend, moderan al brutalan, neka Ulcerate varijanta, videćemo da li je ovo samo projekat ili će ići u fulltime priču. Fina atmosfera, baš za ispod šatora. Trk na main opet da se uhvati DEAD CONGREGATION, nisam bio u Festu kad su svirali ali eto ispravih grešku. Snažno i brutalno, ali ne i mehaničarski i veštački. Jako dobar nastup ovih Grka koji lagano šiju i neke viđenije bendove. Za kraj, žurka na MALOKARPATAN (kurva!!). Nisam podrobno slušao njihov studijski rad ali jako zabavno sve to zvuči uživo, fin miks heavya, blacka, dooma, ima tu svačega, rocknroll za tradicionalnije metalurge.

 

Dan četvrti

 

Ambiciozan poduhvat se završio sa rezimeom od 18 preslušanih bendova poslednjeg dana. Krenulo je jako, ne znam kojoj je legendi palo na pamet da AKERCOCKE stave da sviraju u podne, potpun promašaj, ali zato svirka savršena. Nažalost, u pola sata njihovog nastupa bilo je vremena za svega 5 pesama, ali moćno, precizno, virtuozno i dominantno. Mendonca je sa viktorijanski plemić style prešao na kamiondžija iz Vajominga outfit ali ne mari. Treba uhvatiti Rkekoke na nekoj samostalnoj svirci, ovo je jedostavno bilo prekratko. PLINI je razveselio publiku i sebe svojim happy prog-om, fin odziv kao i pre 2, 3 godine, dobro dođe malo ovakvog zvuka na svo burgijanje. Onda sam se nacrtao ispred bine za INTEGRITY, šta znam, vrlo dobar nastup ali jedan od slabijih odziva publike u toku festivala je malo pokvario utisak. Ipak, Dwid je delovao raspoloženo, sipali su iz svih oružja, naročito Domenic Romeo sa svojim thrasherskim brzim solažama. Ovo je ipak bend ili za neki manji prostor (kako je bilo u NS?) ili za malo drugačiju publiku. Sve u svemu, korektno. Sledio je ORIGIN u postavi sa jednom gitarom i bez basa. Bezdušno su prangijali uz odvratan zvuk duple bas pedale koja je standardno pojela sve ostalo. UNLEASHED sam pogledao sa tribina obzirom da nisam naročit fan, korektna svirka ali nema kod tog benda ništa specijalno zanimljivog za mene, jebiga. Na metalgateu sam navatao malo ARKHON INFAUSTUS koji bi da zvuče kao Deathspell Omega ali prc. Još jedan u nizu korektnih nastupa, koje ću zaboravaiti već prekosutra. DOG EAT DOG je tu bio radi daška svežine, njihov rapcore meets ska pristup je verovatno većini metalurga bio nepodnošljiv ali meni je bio fin intermeco za ono što će slediti. Dobar nastup, fantastičan prijem kod publike s obzirom na okolnosti, momci su se baš trudili da ostave utisak i svirali su sa mnogo samopouzdanja. Pod šatorom sam se nacrtao na vreme da čujem ROLO TOMASSI i uhvatim najbolji kadar na divnu Evu Spence, najslađe čeljade u 5 festivalskih dana uz par promoterki Jegera. Nekolicina nas koji su ih slušali dosta nisu iznenađeni ubedljivošću nastupa ali oni koji su se slučajno zatekli tamo bogami jesu. Sjajan bend koji biva sve bolji a mogućnosšću da hipnotišu i ovakvu publiku nadam se da otvaraju sebi vrata za veće bine. Radikalna promena u zvuku i vizuelnim receptorima je bila na mainu gde je prašio BELPHEGOR, meni lično prilično dosadno ali ne može se poreći da im je scenografija makar na zavidnom nivou, sa sve skeletima i odsečenim svinjskim glavama, ljubi ih majka. Ono što najviše volim na BA su te nenormalne razlike među bendovima jerbo je nakon austrijskih satanista nastupio PAIN OF SALVATION. Lepo je bilo videti Daniela i Johana zajedno na bini, a momci su delovali jako raspoloženo i spremno da se iskažu u moru mračnjaka. Setlista je bila sastavljena od pesama sa novog albuma ali i dve pesme sa The perfect element (Used, Ashes), kao i Inside Out sa OHBTCL koja je bila prilično iznenađenje za koje je Daniel prepotentno naglasio da je verovatno niko od prisutnih ionako ne zna. Makar se iskupio na finjaka potkačivši sve opake, đavolske bendove (možda je baš ciljao na Belphegor koji su svirali pre njih). Naravno da je tužno što nisu svirali ništa sa Remedy Lane, ali bend deluje zajebano, usvirano, motivisano i nadam se da i njih hvatam uskoro negde na full nastupu. E da, Leo Margarit je jedan car, a Johan se jebiga muči sa vokalnim deonicama novih pesama. Daniel dominantan i raspoložen, u ulozi nekog he-mana na koga sve više fizički podseća. Između Sepulture i Goblina, ja sam se odlučio za CELESTE koji su izriljali svoje za sve pare. Mračno i nihilistički ali ultra atmosferično je bilo ispod šatora za vreme njihovog nastupa. Ostadoh ispod šatre jer me Danzing nije zanimao, matoraći UNSANE su svirali jako dobro i njihov proto stoner / noise rock je bio lepa promena i dašak svežeg vazduha za mene. Nisam očekivao mnogo a ispala je super svirka, mogao bih da čekiram šta trenutno izbacuju studijski. DODECAHEDRON je bio na mojoj listi bendova koje obavezno treba poslušati, međutim zvučali su mi neubedljivo, slično kao Celeste kojih sat vremena ranije samo ne tako divlje. Korektna svirka, korektne tehnikalije ali nekako mi je izostao wow efekat, a možda sam bio samo preumoran. WARDRUNA je stvarno bila nešto posebno sa svojim zvukom starih nordijskih vremena, ali mudro smo zaključili da njih sasvim lepo možemo da pogledamo sa tribina. Iako itekako pozdravljam odluku da se uvrste u line up, ovakva muzika se mnogo lepše konzumira verovatno u nekom kamernom ambijentu. Meni je falilo još malo bušenja mozga pa skoknuh na metalgate na FULL OF HELL, verovatno najbesniji nastup festivala, nekakav moderan pandan Anaal Nathrakhu, a sličan mi je bio i osećaj kao onomad kad sam gledao AN na istom mestu. Publika je bila oduševljena, sa pravom. Odmorih kosti na tribinama uz PERTURBATOR, mene onaj techno nikako ne vozi ali je makar bilo zanimljivo gledati nekog skandinavca koji je izveo impresivan ples. ESOTERIC je zvučao kako treba, bolno, gadno i mizantropski, čisto da dotuku do kraja, ali je festival zatvorio sjajni WIEGEDOOD pod šatorom, izuzetan nastup, sjajna atmosfera, besomučno rokanje Wima Sreppocaa za bubnjevima, prekidano samo ambijentalnim pasažima i tek da ljudi ne popadaju u nesvest od buke.

 

Rezime:

 

Pošto sam propustio prethodni BA (koji je po imenima bio impresivan) bio sam srećan kao malo dete što sam ponovo bio deo ovog metalnog cirkusa. Ima verovatno luđih, svakako i mnogo većih festivala ali meni je ovo prava mera, i po veličini i po broju odličnih bendova koji mogu da se poslušaju. Naravno, utisak upotpunjuje i gomila zanimacija u međuvremenu, gomila frikova svuda okolo, pristupačne cene, srednjevekovni okoliš i sve ostalo. Pivo podnošljivo, bilo je i nekih preprosečnih craftova (Volba Sladku brewery) koji su svakako bili moj izbor između Pilsner Urqela, Radegasta i Kozela, mada nije da se nije cepala i lagerčina u solidnim količnimama. Za kraj, nekoliko novih prijateljstava svakako zaokružuju čitavu priču, ako neko čita, nadam se da nisam bio naporan saputnik. :) Dogodine na istom mestu.

  • Upvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da počnem i ja svoja Brutal Assault priključenija godina 3, a iskreno se nadam ne i poslednja (s obzirom na to da su za 2018 povrđeni već Meshuggah, Testament, Anal Nakurac i Napalm izgleda da je još jedan odlazak izvestan)...

 

DAN NULTI

 

Dolazimo taman na početak češke institucije Root, zanimljivo da im se pao isti termin i isto vreme dana kao prethodne godine pa me sam nastup dosta podsećao na pomenuti, a s obzirom na to da je taj bio odličan nije bilo razloga za neko žaljenje. Na sreću malo su promešali setlistu i ubacili neke druge trake čisto da to zaista ne bi bila kopija pomenute svirke, a na moju nesreću ispala iz opcije Casilda's Song koju sam opet žarko želeo da čujem. Zaista mi ima neke čari gledati istočnoevropske BM veterane na ovakvom terenu a o tome če biti još reči kasnije.

 

Za vreme Gride sam kupovao majice, ono što sam čuo me nije uopšte privuklo. Verovatno je to zanimljivije gledati na Obscene Extreme sa gomilom manijaka okolo, ovako blah.

 

Suicidal Tendencies, kao što je napomenuo gospon Haos iznad, okupili baš pristojnu masu za warmup party, oni nikad nisu bili moja šoljica čaja (retardiran za skejt jbg, više volim kad se peva o posednutosti demonima nego skejtom) ali mora se priznati da je to dobro zvučalo, čuli su se uglavnom svi hitovi koji treba da se čuju plus kao bonus Lombardo i Weinman tako da sam ja svoje sa ST lepo obavio ovim nastupom, a plus sam i čuo kilo pametnih poruka od Mike Muira koje ču koristiti u svakodnevnom životu. Simpatičan bonus je što je odmah pored mene stajao i pratio koncert Ross iz Immolation koji je došao kao fan na festival i kog sam posle viđao nekoliko puta.

 

DAN PRVI

 

I prvi bend za festival su kalifornijski veterani Armored Saint i odmah lepo iznenađenje za početak. Iskren da budem nisam neki die hard fan njih čak ni u prajm tajmu a albumi iz post 2000 mi se baš slabo dojme ali oni su baš dobro odradili svoje. Setlista najveći hitovi, baš šta treba, bend raspoložen i dobar zvuk a na čelu John Bush koji je bio skroz raspoložen da animira publiku, pomalo i svojom grozomornom odevnom kombinacijom kauboja kurvara. Drago mi je bilo videti gazdu Slagela iz Metal Blade kako sa strane bine snima i uživa u nastupu, veruje u bend koji je još odavno potpisao.

 

Onda sam ja par sati lutao i pravio kostur gigantskog šopinga koji je usledio u sledeća 4 dana o čemu imate napismeno na odgovarajućoj temi, i propustio sve što su fellow Serbs gledali.

 

Rešavam onda da isprobam novootkrivenu poziciju brda za nastup Brujerie, i reći ću samo da mi je izgleda onaj nastup na Exitu od pre mesec dana bio dosta za ceo život, nije mi uopšte bilo zabavno da slušam iste fore 2x za mesec dana. I kod nas su bolje ribe izašle na stejdž.

 

Onda sam sišao malo u masu za nastup The Black Dahlia Murder, još jedan bend koji nije moja šoljica čaja ali se ne može poreći ubedljivost uživo onoga što rade. Trevor je kao neki veseli štreber kog su pustili na scenu da se iživi koliko može, gotivna pojava indeed. Nisu me naterali da besomučno slušam albume ali solidna predstava lad se ovako naleti.

 

Pre kraja njihovog nastupa rešavam da se po prvi put odšetam do šatora i proverim šta radi Joel i Toxic Holocaust, i za razliku od Brujerie ovaj trojac valja gledati gde god se može za nepatvoreno sirovo thrash metal zadovoljstvo. Solidno ispunjen šator i publika razularena, bend za pola sata iscepao best of listu bez ikakvog palamuđenja, sve u svemu ozbiljan headbang treat.

 

Vreme je da se vratim na mejn na vedete Cannibal Corpse i za njih se nema šta reći, svako majstor na svojoj poziciji, mašina radi kao luda i melje iz svih oružja raspoloživih ali meni nastup nešto dosadno počeo sa nekoliko novijih pesama koje baš i ne gotivim, i taman kad sam se smorio kao kurac u ladnoj vodi oni udariše po hitovima i odmah sevdah usledio do samog kraja, pa se cela situacija ipak izvukla na pozitivno. Dodatan bonus je baš raspoložen Corpsegrinder koji je izbegao svoje standardne najave koje koristi dekadama pa se čak pomalo i dao u spiku s publikom.

 

Onda ja rešavam za razliku od svih ostalih da žrtvujem Gojiru za nastup novih norveških nada Whoredom Rife. Poluprazan šator jer je verovatno sva masa bila na mejnu tad ali bend se ne da omesti u donošenju svog hladnog emperorastog zvuka prisutnima. Dobar zvuk, cela bina zavijena u oblak dima iz koje se probijaju sablasne prikaze, kad razmislim dalo je vajba to odsustvo publike da se upadne u taj hladni BM trip. Dovoljno je reći da posle uopšte nisam zažalio za Gojirom, iako su mi svi rekli da su razbili.

 

Nastavljam za kraj u istom crnom gasu uz nastup mađarskog kulta Tormentor. Are you ready for 80s Black Metal, pita Atila, o da brate moj prvi talas je naravno realnost a Anno Domini koji je minus jedne pesme ceo bio odsviran to kristalno dokazuje. Bend jeste bio blago trapav ali i sam izvorni snimak je unhinged maksimalno, a priču u svakom slučaju vodi Atila svojim ubistvenim glasom i morbidnom pojavom. Mislim da mi je ovo bio i vrhunac prvog dana, posleponoćna dominacija istočnoevropskog kulta!

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

DAN DRUGI

 

Počinje udarnički u pola 2 na teškoj žegi koja će potrajati ceo dan i naterati nas da vadimo prašinu iz svih telesnih duplji posle festivala sa prog death novim nadama Persefone, koji su se uprkos negostoljubivom terenu ozbiljno potrudili da donesu kvalitetno trake sa poslednja dva albuma. Ne znam što nije bilo basiste, izgleda ih ove godine nisu puštali u Česku (o tome kasnije još), kapiram da je moglo i bolje da je bio normalniji termin ali u svakom slučaju dobri bili iako nisam baš fan.

 

Reujedinjene kultadžije Exhorder su masno iscepali šta su imali, kako nisam fan ni njihova dva albuma tako me ni nastup nije raspametio, videćemo šta če imati još da kažu u budućnosti ali moram priznati da baš ne žudim za nekim novim albumom, ovo mi kao ST lepo zaokružilo svu priču oko njih.

 

Čak sam uspeo da polgledam usput i pola nastupa H2O i čujem još pametnih straight edge poruka, frontmen je bio zabavan moram priznati.

 

E ali onda kreće jedna od najjačih žurki festivala uz Municipal Waste, oni cepaju iz sve snage best of uz odličan zvuk a publika preluda, circle pitovi i crowdsurfing ne staju ni jednog momenta a vrhunac je bio kad su proneli na rukama lika golog kao od majke rođenog na rukama. Tony u jednom momentu poziva publiku da svi krenu da crowdsurfuju gde nastaje totalni vrhunac haosa, sve u svemu čista nedestilovana metal zabava, gledati kad god se može šta god mislili o njima.

 

Vreme je da se trči u šator na nove nade Blood Incantation koji su dobro doneli svoj kosmički horor death metal, no ipak se ne mogu oteti utisku da bi mi nastup bio još bolji da je bio smešten u neku duboku noć. Od njih mislim da najbolje tek sledi.

 

Onda ide klasičan slučaj wrong place wrong time koncerta, Mortiis era one albume zaista volim čuti u nekim mirnim uslovima kontemplacije ali smestiti ga u pola sedam na teškoj jari u šator je zaista bilo van pameti i nikako privlačno, sva sreća jer je moralo da se trči dalje.

 

Iskusno smešteni između vedeta braindead metala Carniflex i Dying Fetus, norveški prog čarobnjaci Green Carnation donose jedan od top 5 nastupa festivala. U suštini odlična pozicija između dva pomenuta benda jer su se svi retardi počistili da piju i probrana ekipa ostala da uživa baš kako treba. Zvuk kao mleko i med, Kjetil peva kao slavuj, setlista skoncentrisana na Blessing i Offspring, možda bi bilo lepo čuti još štošta ali za to valjda neka intimnija varijanta treba da se juri. Stvarno mi nije jasno što ni nazad u dan nisu bili veći jer imaju sve što treba, i zvuk i svirku i pesme ali avaj. Čula se i nova pesma, sasvim pristojna pa se čeka album nestrpljivo.

 

Opet trka u šator na nažalost još jedno razočarenje uz Pallbearer, u Bgu mi super zvučali ali ovde se odvrnuli kao svinje a vokal onda ispadne još gore slabašan. Ne leži im baš ova sludgy fuzzy predstava.

 

Prva poseta Orient stejdžu za nastup jedan od meni najželjenijih bendova za videti ove godine, carski Grave Pleasures i sve počinje baš kako treba: bend cepa hitove sa super zvukom, publika gori i ... paf, na kraju pete pesme u jednom momentu samo nestaje struje na celom stejdžu! Niko ne zna šta se dešava, car Khvost izlazi i peva refren Death reflects us s publikom što je baš bio emotivan momenat ali posle toga tajac, nema benda nema nikoga. Bukvalno se ne zna šta da se radi ali raspakivanje bubnja posle posla sata je jasno poslalo poruku da kurca nema od ovoga, posredi je inače bio neki težak kuršlus u celom Jaromeru ali na sreću u toku večeri stiže vest da bend zakazuje novi termin sutra u 18h, fak jea.

 

Da li je Moonspell ipak zajebao stvar live, što se mene tiče ne. Peti put ih gledam i uvek na visini zadatka i po meni bili dosta bolji nego prošle godine, moćda je pomogla i specijalna lista sa trakama sa prva dva mega kult albuma, nažalost morao sam da zapalim pre kraja ali video sam već ovaj specijalan nastup u Bugarskoj tako da ću već nekako preboleti.

 

Stižem u šator taman na početak Bolzer, i da hajp jeste opravdan jer oni sve s izdanja donose uživo u jednoj zverski raspojasanoj varijanti. Jesu bili preglasni ali čepovi su to izlečili, čak i oni čudni vokali sa Hero bolje deluju uživo.

 

Pillorian je baš hladno i agresivno atmosferično predstavio svoj jedini album ali tu me negde na pola uhvatila teška kriza zbog celodnevnog stajanja pa sam otežano ispratio kraj nastupa, šteta jer kapiram da ću ih veoma teško uhvatiti negde opet uživo.

 

Morao sam da se preselim na brdo i odatle ispratim ceo Converge nastup, šteta je je delovalo nasilno u tri pičke materine, svi četovrica udaraju iz sve snage i kapiram da je to mnogo bolje zvučalo u razularenoj masi ali jbg zaista se nije moglo. Nikad neću biti fan ali respekt za sve što bend radi.

 

Odmor se završava i vreme je za nokturnalne blasfemije uz vedete Marduk, bubnjar zaista nije normalan, ceo bend ore bez milosti ali naravno zvezda scene je monstruozni Mortuus koji jezivo vodi priču u svom maniru. Dobra i best of lista, zaista nikakvog uzimanja zarobljenika nije bilo, pravi ekstremni završetak ekstremno dugog dana.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj post sluzi da mu se vracam cesto i da mi bude opet lepo - ako neko ikada odluci da zbog njega ode na (bilo koji) festival ili ako neko bude uzivao u postu, utoliko bolje.

 

Dakle, ovo je treci Brutal Assault koji posecujem.

 

---

Prvi note-to-self je “never organize any kind of shit again”.

Kao sto vec znate, Aca je ove godine doziveo ozbiljan fijasko u smislu da je 3 nedelje pre polaska samo 8 ljudi bilo prijavljeno i spremno da krene. Regularni BA autobus je otkazan i nasli smo se u ozbiljnom nebranom grozdju jako blizu pred polazak.

Kako otkazivanje zezanja nije opcija, upustili smo se u zakrpi-tamo/zalepi-’vamo metode i svi involvirani su upali u kolektivno cimanje oko pronalaska prevoznika.

 

Tako se nekako palo da sam ja zavrsila pricu sa prevoznikom ATS United Group po finim i povoljnim uslovima. Tri dana pred polazak je sve islo kao po loju i u jednom trenutku smo popunili sve do poslednjeg sedista.

 

Bukvalno u nedelju u sedam popodne su stvari sa njima krenule ozbiljno nizbrdo - kako ne bih dalje duzila (a u sadasnjem vremenu i prostoru radim na kontroli besa aktivno i cesto uspesno) - sve je otislo u pizdu materinu vec u Novom Sadu u putu ka tamo i ekipa iz busa je zavrsila placajuci jos nekih 400e preko ugovorene cene. Prevoznik je od med i mleko stigao do ekstremno neprofesionalan (do nejavljanja na telefon u kriznoj situaciji) u jako kratkom vremenskom periodu.

 

Dobra strana voznje ka tamo i ‘vamo je ekspresno stizanje (krenuli u 6, dosli u 10; krenuli u 10, dosli u ponoc) jer i vozaci i ja ocigledno volimo da gonimo robove, kako to lepo kazu moje kolege.

 

Jos bolja strana voznje su ljudi sa kojima sam delila prevoz. Ekipa mala i fino probrana, kliknuli savrseno svi do jednog, razmenili muzike, prica i ideja, bolje zezanje od maturske ekskurzije. Za vas, ako vas ima ovde, imam samo zelju da ponovo putujemo zajedno jednog dana. Bilo je zadovoljstvo i pored, a i posle svega. Jako sam zahvalna i na razumevanju i podrsci koju sam imala i i dalje je imam vezano za sav bs koji nam se desio.

---

 

Ovogodisnja novotarija je otvoren prostor na kraju VIP kampa 7 u kojem se takodje tradeovala karta za narukvicu. U poredjenju sa cekanjem od prve godine zbog kojeg nisam ni usla na festival prvog dana, i ovime sad gde zavrsim stvar za 15 sekundi, fenomenalna promena.

 

Vremenski uslovi su nas u odredjenom smislu pojebali sve odreda. Naime, ceo autobus je bio u kampu (kamp ftw!) i ceo jebeni autobus je imao ozbiljne probleme da postavi sator. Izgleda da u Ceskoj kisa nije padala od proslog avgusta, zatekla nas je zemlja tvrda kao kamen u koju je bilo nemoguce zabiti bilo jebeno sta. Bukvalno se nikad nisam toliko jebala oko namestanja satora u zivotu - pomerali celu konstrukciju okolo onako polu namestenu jer smo istripovali da je na steni. Mora da postoji bolji nacin da se ovo resi, samo ga ne znam i dalje.

 

Nakon sigurno sat i po vremena jebade sa tim sranjem, poslednji gram nervoze se pretocio pola u umor, pola u hajp.

 

DAN 1:

 

Festival je svecano otvoren u 12:00, crkvenim zvonima preko kojih urla Sizela™.

 

Izmedju toga i prvog benda imam ozbiljnu rupu u secanju (?).

 

Jasad je prvi i jedan od tri benda koje sam slucajno (od)gledala. Na svemu ostalom sam bila ili namerno od pocetka do kraja, ili sam slusala iz kampa (i smejala se dobar deo vremena).

Ovde pricamo o uzasnom indonezanskom death metalu koji otvara metalshop (i ceo festival u sustini) u 2 popodne. Imamo frontmena koji baca brokenglish psovkice i skakuce pred 30 ljudi, ima ga metar i zilet ali je mnogo opak, a sve to prati bubnjar koji je verovatno poceo da svira preksinoc u avionu. Suluda prica - nesto se oni tu zajebavase i onda je midzet na mikrofonu rekao ozbiljnu istinu (hippie shit live love friendship) - “Is guud tu see ho many bladaz and sistalz I hav! Gud naaaaaajt Blutal Asoooolt!”

 

U tom trenutku sam bila na travi i bilo mi je lepo.

 

Tip koji je sedeo levo od mene je imao novu ovogodisnju casu i normalno da sam pocela da pistim kad sam videla one ovcice:

-“So you’re a collector, ha?”

-“Fuck yes imma collector”

-”Here, have mine, I don’t collect them”

I tako dobih ja novu casu ni kriva ni duzna od izvesnog brata. Nismo se ni videli ni culi posle toga but I will remember the guy forever :D

 

Buduci da je zvezda ozbiljno upekla, nastavila sam da budem na travi i za

Obscure Sphinx - nemam ovde mnogo sta da tupim, zbog ovoga sam bila tako rano na zemljistu i bilo je opravdano. Momci i cicika su oprasili, jako precizno, kratko i u glavu, vidno srecni sto su tu. Iako je malo ljudi ispratilo ovo, dobili su najduzi aplauz koji sam cula ovde a tako rano.

 

Zbog pakla koji se desavao u vazduhu je bilo apsolutno nemoguce sedeti u satoru, pa se pomerih u zadnji tunel na lepih vlaznih podzemnih 16 stepeni. Ono sto je (mozda, mozda i gresim ali se ne secam) novo je actual WiFi prisutan na par mesta u tvrdjavi i to ne neki krs nego fin, brz net. Koristila sam ga ravno 16 sekundi da se javim na par mesta i kad su krenuli da prste mailovi sa posla, ugasila sam ga i nije me bilo briga sve do Subotice. Ono, lep je net i to sve, ali zaista jebes kontakt sa stvarnim zivotom.

 

TAKODJE, ne pamtim da li je u velikom zelenom odvratnom satoru, kao ni u hodnicima i prostorijama tvrdjave bilo zabranjeno pusenje ali ove godine jeste. Kroz maglu (xe) pamtim da sam palila i unutra prethodne dve godine. U svakom slucaju, pusenje je bilo zabranjeno i neverovatno je koliko ovi nasi bladaz and sistalz razbijaju svaki stereotip poganog metalca. U retkim prilikama se desavalo da naidjem na nekoga u violationu policyja ili da vidim pikavce na podu. Veli nais.

 

Tako tu izgubih par sati na izlezavanje, hranu, top upovanje i slicne peripetije, i onda se desila

Brujeria i osim toga sto mi je bilo zabavno kako sad znam dovoljno spanskog da razumem prizemne debilne forice koje su bacane, bolje da se nije ni desila :haha:

 

Brz pomak na Oriental gde su Kurokuma svirali posten set koji bi lepo pao festivalu poput naseg milog rtanjskog. Fina svirka, ne za padanje u nesvest, ali pristojno svakako. Vece je i dalje bilo baaaaas mlado da bi ugodjaj bio potpun. Nekako ne ide sladz na sunce. Ovaj problem ce kasnije imati jos par bendova, nazalost.

 

Nakon Kurokume se desio ozbiljan slucaj prejedanja onim odvratnim burgerima na samom uglu juznog i istocnog bulevara koji je onemogucio dalje bivstvovanje na tvrdjavi.

 

To je znacilo propustanje Helmeta koji sam jako zelela da vidim - i nije bila neka steta. Set je bio jako prosecan, nekako kao da se nisu poklopile zvezde za njih, zvuk je bio jako dobar (iz satora mogu da cujem vec sad izvezbano sta se desava, dobro pozicioniranje svake godine), ali prosto nije bilo nikakve energije, da li izbor pesama ili sta vec, just wasn’t good enough.

 

I second Cannibal Corpse - jedino za ovim propustanjem pustam suzicu :D Zvucali su kao masivna gromada koja se kotrlja niz planinu i gazi sve pred sobom, ubitacno precizno, jasno i glasno. Sviraju ljudi Gojiru bolje od

 

Gojire. Kako neki ljudi imaju tu ideju da bend koji vole vozdizu u nebesa kao da je svaki performans savrsen i strebaju albume dok ne postanu “dobri”, nikada mi nece biti jasno. Gojira je (bila) jedan od (ako ne i taj) omiljenih bendova i cak sam isla dotle da im oprostim Sausage i da kazem da svako ima prava jednom da se zajebe, ali sve kapi nekada preliju casu.

Ovaj nastup, prvo,

To je to, ne znam odakle da pocnem

Prvo, od pretprosle godine su se desile tri izmene u setu, dodate su “The Shooting Star” (koga boli kurac) i “The Cell” (koga boli kurac) i dodata je “Love” koja je moja omiljena Gojira i koja je toliko osakaceno odsvirana da mi se bljuckalo.

Koji kurcev bend u razmaku od dve godine dodje na isti festival sa istom jebenom setlistom?!

Drugo, to razblazivanje zarad sveopste drustvene prihvatljivosti i uzdizanja sirovog metala u neku bebastu verziju koja ce privuci siroke narodne mase, sere mi se od toga. Boli me kurac, sviraj nove pesme na drugoj jebenoj gitari, nemoj mi drkati stim na starim stvarima da bi zvucale kao nove.

Trece, ako ne mozes da mi izurlas “Backbone” kako treba nego ces da recitujes sam svoje tekstove, nemoj jebeno ni da je sviras.

 

Od muke si zaspah i propustih Tormentor :’(

 

Sajd nout za stvari koje su se cule iz satora i prolaza a nisu bile namerno slusane:

Armored Saint - kao da jedan Iron Maiden nije bio dovoljan

Steve’N’Seagulls - kakvo prizemno smece

Comeback Kid - smece

 

DAN 2:

Spavala sam kao top i probudila se gladna kao zmaj.

Hrana.

 

Ove godine je u pricu ubacen takozvani “Brutal Chef” koji supposedly nudi kvalitetniju hranu pa se iscimah da nadjem te standove buduci da im prethodnog dana nije bilo ni traga ni glasa.

Previse je reci da je hrana bila brutalna ali je svakako bila neuporedivo bolja od hrane na ostalim standovima.

Probala sam smudja na onoj njihovoj ceskoj slatkoj baljezgariji od salate, bilo je masno kao motorno ulje i porcija je bila mala, overall utisak sjajan!

Takodje, stand “Brutal Dog” nudi brutalne kombinacije hot dogova sa nekim drugim zapravo jelom. Tako sam jela hot dog sa bolonjeze sosom (ali ozbiljnim bolonjeze sosom, ne neko smaece iz kesice) preliven cheddar sirem yummy.

Nisam se usudila da probam rebarca, ali su mirisala dobro, bila je primamljiva i ona svinja na raznju.

Jebes cesko leto

Dajte nazad kisu

Da mogu da jedem svinju sa raznja

Ne ovako prasina picke materine

 

Hrana je do ove godine bila jedina mana ovog festivala.

Ja i dalje imam problem sa tim da mi stvari izgledaju odvratno i prljavo samo zato sto su na otvorenom. Ove godine je taj problem bio realan. I dalje ne mogu da izduvam katran iz nosa. I don’t know what I ate.

 

Nesto sam se zajebavala tu okolo do Blues For The Red Sun i prvog prelaska preko sahare do Debemur Morti bine. Meni je bilo fino.

 

E onda je na red dosao Blood Incantation

UUU, tu bila sam na travi i bilo mi je sjajno. Lep debeo ‘lad a ovi unutra jebu sve zivo i mrtvo. Odlican nastup.

 

Nakon toga nije bilo vremena da se vratim do satora pa sam bila u fazonu da blejim tri godine tu po par dana i da se stalno izlezavam u satoru a da nikada ne obilazim tvrdjavu i tako to. Recimo, nisam videla Lemijev Srajn pa mi bilo bezveze. A toga sam se setila jer sam ga uocila pa sad kad sam vec tu, sto da ne udjem. Dobra forica. Lep rad na vitrazu.

 

(Bitno da imam 28 slika sebe kako jedem sladoled.)

 

Onda saltanje na veliku binu da se odgleda Green Carnation. It was gay in the way I like stuff to be. Fina svirka.

 

Zatim se nekako neplanski nadjoh na maloj bini gde je sviruckao Pallbearer i nesto se mislim, koj’ ce mi ovo kurac u zivotu. Jedna pesma na preskok i paljba do 9 pa na

 

Grave Pleasures! Da se konstatovati da je KHVOST BOGOTAC.

 

Osim sto je onda nestalo jebene struje.

I onda su stvari ponovo krenule malo u kurac odatle.

 

Bio je neki lep touchy feely momenat u trenutku kad je nestalo struje pa su svi pevali ali je nakon izvesnog vremena postalo krajnje ocigledno da se struja jebeno nece vratiti pa je bas otislo predaleko.

 

I nista, jebi ga, razidjosmo se jer ko jos gleda fejk muziku

Nakon Grave Pleasures je na Orientalu trebalo da nastupa i Obscure Sphinx sa svojim drone setom, medjutim, iako je na samoj bini postojalo svetlo da bi se desio nastup, “It wasn’t safe for the fans to be in the dark hallways.” pusite mi kurac

Znam for a fact da je i pretprosle godine ozbiljno dugo bilo bez struje u tunelima jer sam tada spoznala kako da napravim lampu od izvesnog mudraca u istom tom tunelu i od tada sirim znanje dalje gde god da odem a nema struje. I te godine smo svi bauljali okolo i bila je kisa i klizavo odvratno blato AND IT WAS FUCKING SAFE FOR THE FANS

 

Elem, show canceled.

 

Nista, tada sam gledala sledeci neplanirani bend - Laibach. Jako more-social-comment-than-music i mene bas to i ne radi. Bilo je par dobrih pesama koje su se lepo razvijale i odgovarale mi u drugom smislu, ali je generalno nastup bio jako suv i nezanimljiv. Ovime ne osporavam kvalitet produkcije, ideju i poruku, samo me ne radi. Enivej, sve to vreme dok mi Laibach nije drzao paznju na mejn stejdzu je u mene bila flesovana poruka “Danger of fire - using uncontrolled fire is prohibited in the festival area and adjacent camps.” i tu se isparanoisem najstrasnije. Izgore Jaromer devet puta dok se Laibach zavrsio. Secam se jasno da sam razmisljala o onoj jednoj neugasenoj cigareti na putu i o tome koliko takvih cigareta bleji svuda po onoj travi. Toliko sam se isparanoisala da sam htela da odem po stvari cisto ako se kamp zapali.

 

 

zatim je poceo Converge; pomislih nek se i zapalimo ko ga jebe

jedan od najboljih koncerata koje sam ikada videla

mozemo kuci posle ovoga realno

 

i sta kao treba da gledam marduk posle onoga

 

P.S.

Bendovi koje sam cula iz satora i u prolazu:

Persefone: Tokom prve dve pesme sam bila u fazonu “ma nemoguce bre, oaj bend je bio smece, secam se da je bio smece, ovo sto sad slusam nije smece” i onda je nakon te prve dve pesme koje su bile do jaja otislo u kurac i bilo je smece. Ako su prve dve pesme sa nekog jednog albuma, recite mi koji je da ga obrnem.

Counterparts: Smece

Exhorder: Smece

H2O: Lele smece

 

P.P.S.

Imam sliku oblaka koji lici na nindza kornjacu koji jase zabu.

(Ovaj dan sam ozbiljno pocrvenela)

 

P.P.P.S.

U knjizici se ove godine nalazi i Brutal Zine, sa intervjuom Mitch Harrisa i Ross Dolana koji govore o fanzinima i andergraundu osamdesetih i devedesetih. Otvoren je novi deo tvrdjave koji je jako neodrziv i pitanje je vremena kada ce morati da promene pravac sa tim. Napravili su par meet&greetova u tom novom delu i bili su slabo poseceni. Jazz vinarija deluje pristojno punije, ali izlozba fanzina i radionica i ostale stvari koje mozes da radis verovatno nece dugo preziveti. Od prostora u sredini moze da se napravi sasvim pristojna bina, verovatno bitno veca od Oriental. Takodje su morali nesto da urade sa zemljistem ako su hteli da zivi jer je zajeban pesak na vetru. Steta jer je strasno kul. Pored svakog panela sa fanzinima se nalaze i kratke price od par recenica koje su tu i tamo bile urnebesno smesne.

 

DAN 3:

Konacno oblacan daaaaan

 

Taman da se u 14:50 gleda Harakiri For The Sky nakon toga sto si prethodno sve vreme lezao i ne radio nista. Bili su slatki momci, smejali se dobar deo vremena, cimaju se i vidi se. I do not always want to watch a band like this but when I do they sound like shit. Standardni problem sa gitarama i tako -.-

Pestilence sam cula iz sume dok sam zurila na ostatak Grave Pleasures, zvucalo je kao horda besnih patuljaka u rudniku I laughed.

 

Grave Pleasures - Da se konstatovati da je KHVOST BOGOTAC.

 

Izvesni brat je prisao da hajpuje oko Mount of Artan majice koju sam nosila tog dana. Bio je izrazito srecan zato sto se setio da je bio na festivalu, a ja sam bila srecna zato sto je on bio srecan. Ima nas xoxo

 

I onda

BLJAAAAAAAM

MISERY INDEX

BLJAAAAAM

Izlazi napred kaze “We gonna do some oldschool, man”

BLJAAAAAAM

Ja evo ne znam sta je ono bilo. Reko’ to je to, sinoc posle Convergea da smo otisli, mnogo bi se zajebali. “We know you guys are having a heatwave down there but we gonna drop this one hot track on you”

BLJAAAAAAM

Tu je Converge pao na drugo mesto, ovi momci sviraju kurcem i taj je kurac strasno velik.

 

Nakon toga, Aluk Todolo

A otkud znam, bili su okej, ali ne i najbolji ikad. Mocan zvuk, lepa svirka, ali nigde blizu nekih drugih stvari.

 

E onda Dragged Into Sunlight

Tu sam bila na travi i bilo mi je sjajno. Twas an evil act. Zvuk je bio ozbiljno sjeban i ako sam nekada sebi ostetila sluh, to je bilo na tom mestu i tad. I nije mi zao uopste, 10/10 would go again. Vrhunski performans tho.

 

Behemoth je meni oduvek bio sranje bend i tako su i zvucali. I treba da vezba sweep picking. Isto je bilo i 2016 godine. Ne zna da odsvira nijednu svoju solazu. Zato se i slusao iz satora.

 

Moving further to Obscure Sphinx vol 2. Koncert za pamcenje. Sve sto je Wardruna naredno vece izrekla u metaforama, ovi su izrazili kroz prljavstinu i droncinu kakvu ne mozete ni da zamislite da postoji. Takodje, vizuelni ugodjaj je bio sjajan. Citav bend je izasao u beloj odeci koju bas i ne mogu da opisem osim sto je potpuno bela. Takodje, lica su im ofarbana u belo, a jedino svetlo koje osvetljava binu je projektor koji pusta potpuno belu boju preko benda. Kako se performans premestao iz potpuno instrumentalnog u lepe vokalne deonice, tako se razvijao i projektovani film (u nedostatku bolje reci), koji inicijalno pokazuje samo odraz sume u vodi, zatim ruke koje brljaju po blatu ispod vode i izvlace onu odvratnu vodenu travu. Konacno se cu i kako ce svet definitivno propasti jako brzo a i ruke vise nisu muljale po blatu nego su rasipale pesak dok sve ponovo nije bila bela pozadina.

Vrhunski nastup. Skoro da mi uopste nije krivo sto sam propustila Ulsect kom sam se nadala :(

 

Dead Congregation samo nije mogao da iznese svu dobrotu koja se desila. Bili su okej, nisu bili fenomenalni. Called it a night.

DAN 4 - ILI TI NAJBOLJI DAN

 

Rkekoke se rebrandirali furaju zajebanu odecu iz huda. Ne ide mi sa idejom sofisticiranog satanizma koji propagiraju. Stanes za mic dernjas se

HE

IS

RISENNNNNNNN

I furas zuti kacket

Wtf

Dobra svirka, bila sam na travi

 

Onda pravac novootkriveni debeli ‘lad ispod drveta u kampu i odande se slusao Plini. Kakva muzika za lounge, da je slusas u Penziji dok srces prvu kafu i cekas da ti krenu vezbe iz masinskih elemenata. To-talno smece.

 

Posto je debeli ‘lad deb’o vec od 12:10, lepo se tu zakucalo sve do Abysmal Grief, sa malom pauzom za kupovinu poslednjih par stvari.

*Emptiness - Not For Music

*MONARCH - Mer Morte

*Alcest - Ecailles De Lune

*Visions of Darkness in Iranian Contemporary Music

 

Takodje, malo sam revoltirana cinjenicom da nijedna BA official zenska majica nema print na ledjima. Nije mi se dopala ni jedna muska ove godine i zavrsila sam sa jebenom zenskom majicom bez oznake godine i printa na ledjima. Ovo apsolutno nije u redu.

 

Nazad na bendove koji su se redjali

Ovog dana je bilo ozbiljnog smeca

Guineapig - smece

Coffins - jao, smece

Angelmaker - verovatno najvece smece na festivalu

Integrity - smece

Origin - ovi ljudi ne znaju da sviraju ja ne znam o cemu se radi

Unleashed - tebra realno smece

 

Nazad na bitne stvari - Abysmal Grief - jao zivote sto ja volim ovu muziku

To je taj nenadjebiv faktor kulta

Malo riljas rifove malo pustas tamjan u rulju

Nakon toga se desio jedinstven i neponovljiv trenutak u prostoru i vremenu gde je Celeste samo dosao i popisao se po svoj muzici ikada svojim naopakim nastupom. Jedina greska je sto ovaj nastup nije trajao jos dva sata. Nema sumnje da je Celeste verovatno trenutno najbolji bend. Prosto ne znam nikoga sposobnog da prejebe ovaj nastup ni na koji nacin u bilo kakvoj skorijoj buducnosti. Zasto uopste praviti novu muziku kada vec imas Celeste? Gledas ovaj bend i osecas kako ti se topi faca. Sta ti vise treba u zivotu?

Celeste odnosi najbolji nastup na poslednja 3 BA i brise patos unapred jos xy godina

Dok ne dodje CoL

Lomim se, ne znam koji je bolji od dva

 

Onda pogibeljna trka do cup refund standa da vratim svih 11 casa nazad i krece Daaaaaanzig.

 

Trka nazad na Debemur Morti binu i tu se spremao Unsane i lepo izgruvali svoju pricu, sjajna zabava zaista. Mozda nekada bude jos bolja kada ne bude svirala posle verovatno najboljeg benda trenutno.

Ispala, krenuli sa Unsane na Wardrunu, kad ono tamo i dalje

 

Danzig, covek nece da se skine sa bine. I gleda ga sto milijardi ljudi a on se bukvalno raspada mucenik dok oni piste i vriste kao sojke na cecin koncert u petrovac na mlavu

Zamisli, ne sme da se snima koncert jer ga mi snimamo

:haha: jebote, Danzig

Svira Mother na bis

Nakon toga svira jos neki jednako debilan pesmicak

I nakon toga baca jebene trzalice pretenciozni krmak

 

Wardruna je bila ispracena u neocekivanom broju. Prelep nastup, veoma nalik nastupima Sunn, malo me je smorilo skracivanje pesama, i to krajnje bespotrebno gde je bilo dve suvisne pesme sa drugog albuma, a vrhunska umetnost sa poslednjeg albuma isecena na pola. Otherwise, nastup da se najezis. Zvuk ispoliran u milimetar. Najduzi nocni aplauz koji sam cula ovde.

Secam se kako me je sve vreme smarala proba svetala za jebeni perturbator ko jos slusa perturbator posle wardrune da li ste normalni

Kakva sarena laza od muzike, ruzna beba ABBA i Majkl Dzeksona, uopste ne kapiram cemu fama

Pored toga sto je muzika krs izgleda kao da gledas KISS

Zasto bi to radio sebi

Posebno posle wardrune

 

Gledali smo Perturbator skoro mrtvi iz zelenog satora koji je smrdeo na toi toie dok smo se odmarali. Televizor je ozbiljno glitchovao. Pored nas su tu bila jos dva tipa koja su jednako gledali u perturbator i smejali se. Bio je tu i neki tip koji je samo spavao. Buduci da smo svi krenuli nazad u isto vreme, ocigledno je smece.

 

 

E onda smo mi dosli da gledamo Esoteric a svi ostali su otisli sa festivala. Ne znam o cemu se tu radi da ljudi redovno preskacu poslednji bend a poslednji bend apsolutno uvek rasturi. To je i ovde bio slucaj, ostaje zal za 40 minuta i previse kratkim nastupom da se oseti razmera crnila.

 

Na kraju svega, u VIP kampu 7, kod koktela i kafe se gomila ljudi popela po stolovima i igra uz najidiotskije melodije svih vremena

Was grand I loved it

 

Abbath meme lives on in 2018.

 

Dobar festival, treba ici.

 

Also, THORNS

 

2222222222122222ww2

2222222220222222222222222222222222w22w2222223ye222q2222222222223222222222222222222232238tdgt8fGshdjdjdhyztjzutzjsitzteigs9yz7totap7srutkzpigp

22222222222222222222222222222222222222222atagagjckgoh

2333322222221221222222222222222222222222222222333333333333333333333333333333333333333333333333334443333gudhxjfpgkfud7ufjdufi

3..................

Mmbmnmmnmmbmmnmmnmmnmmnmmnmmnmmnmmnmmnmmnmmnmmnmmnmmnmmbmmnmmnmmnmmnmnmnjngzdz

Dzdzdzzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzfzfzdzdzdzdzzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdz

Zdzdzdzdzzdzdzdzdzdzzdfzddzzdzdzdzdzdzdzdzdzszdzszszdzdzzdzdzdzdzdzdzdzdz

dzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzdzddzdzdzdzddzzdzdzdzdzdzdzdzdzdzzdzdzdzdzdzdzdzdzdz

dzdzdzdzddzdzzzdzdzzdzdzdzfzdzdzddzdzdzdzdfzdzdzdzzzdzdzdzdzdzddzzdz

We turn away

No longer caring

DzdzdzdDzz

4 4 4 4 4 4 4 4 4

555555555555 55 5 5 5 5 5 5 5 5 5555tt5t555555555555 5 5 5 5

1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111hdhdhdhdh

1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111212111222

1111111111111111q111w111111111111111111111111111111

222222222111111111111111111111111

Uxudud

Hxh

Hchdyd

Hudhud

Idhdue

Hxiehd

....

Jdhd

Jxhd

.....

Uxudud

Hcisbdj

Hchxudjxjdhsw

...

Hxhd

Hxhdh

 

 

.....

 

Hdhdusie

 

Udydusue

.

......idudyd

Hududue

...........n

Hxudus

Uhdududu

N ........

Jeueue.

Idjeue.

...

Jfjd

Hjchd

..........

 

Jdjudjd

Hdhdhd

..........

 

Hcudhd

Hcujwjd

......

 

-------------

 

Useless primate staring at me

YeaRning.... yearning to be freeee

 

 

I turn the spirals of existence

.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

zatim je poceo Converge; pomislih nek se i zapalimo ko ga jebe

jedan od najboljih koncerata koje sam ikada videla

mozemo kuci posle ovoga realno

 

 

 

 

smece

 

 

 

 

2222222222122222ww2

2222222220222222222222222222222222w22w2222223ye222q2222222222223222222222222222222232238tdgt8fGshdjdjdhyztjzutzjsitzteigs9yz7totap7srutkzpigp

22222222222222222222222222222222222222222atagagjckgoh

2333322222221221222222222222222222222222222222333333333333333333333333333333333333333333333333334443333gudhxjfpgkfud7ufjdufi

 

 

 

 

smece

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko bi reko da će biti toliko smeća pored Mjunicipala..

 

 

I second Cannibal Corpse - jedino za ovim propustanjem pustam suzicu :D Zvucali su kao masivna gromada koja se kotrlja niz planinu i gazi sve pred sobom, ubitacno precizno, jasno i glasno. Sviraju ljudi Gojiru bolje od

 

Gojire.

 

 

A ovo mi tek nije jasno, šta bre sviraju Gojiru.. CC je institucija za te francuske pederčiće, pa šta si očekivala jbt!!! Bend koji (realno) nema autorski više bog-zna-šta da ponudi, ali kada je živa svirka u pitanju retko ko im može na crtu, što su uostalom i dokazali našoj publici, četiri puta.. Naivan je bio samo onaj koji je to propustio, i to na domaćem terenu..

 

Je li neko ispratio Nocturnus AD. na šta je to ličilo?

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Humane, ucini sebi uslugu i idi na Brutal. Vrhunski provod za male pare. :D

Ja cu dogodine, ako ne onda me cekajte 2020. :D

 

Meni najvise zao za ovu godinu zbog Exhordera, Blood Incantationa, Bolzera, Wardrune, Tormentora, ima jos dobrih stvari. A 80 posto bendova sa lajnapa sam pogledao, od onoga sto volim i slusam naravno. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali kada je živa svirka u pitanju retko ko im može na crtu, što su uostalom i dokazali našoj publici, četiri puta.. Naivan je bio samo onaj koji je to propustio, i to na domaćem terenu..

 

 

 

Bogme, 2007e e bilo osini po prasini, moi mozda prvi veliki koncert, razvalili su, u zivotu se nisam toliko oznio, coece bozii...jbg, odgledah par vecih imena posle njih, pa ne mogu reci da mie to naibolji koncert...ali svakako u dragom secanju...sacuvah i kartu...kvalitetan papir i posle 11 godina ko nov

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...