Jump to content

Van Halen


Gothic Angel

Recommended Posts

Onda jebo krizu ako je dobar album...

Ne znam, ja apsolutno uživam, imam ploču...

Little guitars sing to me... Big bad Bill is sweet William now, married life changed him somehow... Hang 'Em High... All I wanna give you woman, is the best part of a man... Secrets... Pretty Woman... I tako.

A nakon njega 1984 - tu krize bilo nije.

 

E baš neki dan sa Ćelom razgovaram o tome kako je Edi za tri minuta rekao što mnogi ne mogu kroz 30 albuma... 3 minuta - 'Eruption', 'Spanish Fly' i 'Cathedral'...

Usput, kako je on uopšte odsvirao ovu poslednju - potenciometar gore-dole?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usput, kako je on uopšte odsvirao ovu poslednju - potenciometar gore-dole?
Aha. I delay koji je tako namešten da eho od prve note stiže tačno između druge i treće, eho od druge stiže između treće i četvrte itd. To u praksi znači da je svaka druga nota koju čuješ eho od pred'prethodne.

Valjda si me razumeo, nije mi nešto išlo ovo objašnjavanje icon_redface.gificon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da i "Ain't Talkin' 'Bout Love" svira sa delay-om.....makar pocetak icon_wink.gif

ma svugde ima bar malo delaya pa cak i tamo gde mislis da ga nema icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

ali u ovom slucaju to nema veze sa ovom prethodnom forom o kojoj dusan rece malocas! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dakle, slušam ja i slušam.

Ne znam, stvar je življa nego inače ove stvarčice sa Hogarom, i ima dosta dijelova, dosta nekih fazona nabacano, ali džaba... Jebiga, moram:

 

user posted image

 

Da, Hogar nešto ne liči na sebe, da li mu je to pala laga, malo radi promjene, neki drugi štim ili šta već, ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zbog čega god da je to bilo, pare su ih sklopile nazad.

Hogaru su smetali neki detalji oko GH izdanja koje se pojavilo 1996... Bio je plan da bude jedan disk posvećen njegovoj a jedan fazi sa DLR, i to mu nije odgovaralo...

 

Nego, Džuboks br. 75, 9.11.1979.

 

user posted image

 

Bez komentara.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
pesme poput Panama,Jump,Ain't Talkin About Love,Eruption,Running with the devil.. su himne rock,a gitara razbija,pored Briana May-a ,Van Halen je omiljeni gitarista Iommyja.

slazhem se u potpunosti! shteta shto vishe nisu toliko popularni... i dan danas su mi jako chesto u plejeru icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slazem. Znaci, ako neko ima mogucnost, nek' pogleda snimak njihovog nastupa iz '83. Rock California ili tako nekako. Lepo DLR skace, pravi salto, spagu, porucuje da ce da "fuck your girlfrend tonight"... samo, gde je tu muzicki kvalitet? Na Ice Cream Man uzme akustaru u ruke i svira semu (A,D,E ili sta vec, ne secam se). A onda to treba uporediti sa pocetkom Live Without A Net, kad krenu da delju Edi i Semi. Kakva svirka i kakva jurnjava. I da naglasim, to sto su odsvirali je Semijeva pesma! One Way To Rock.

 

Najomiljeniji albumi? F.U.C.K. i 5150!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviraju Prety women od Orbisona,na tom koncertu se DLR previse pederise,ali svirka je ok.

Upravo taj. Diver Down im je tada bio aktuelan album, a Pretty Woman je na doticnom. Secam se i da na Little Guitars Edward stvarno svira neku gitaru preterano malih dimenzija.

I u potpunosti se slazem sa tvojom ocenom nastupa! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Najveca moja ispala ikada, po pitanju kupovine diskova, je bila u martu '98. kada sam bez prethodnog slusanja dao 30 DM za upravo izasli VH III. Edi je trubio na sve strane kako mu fenomenalno ide komponovanje otkad je prestao da pije. Zatvori se u kupatilo sa gitarom i odjedanput osmisli 4 pesme. A, kao, ranije dok je bio non-stop mrtav pijan, trebalo mu je i po par meseci da osmisli jedan jedini rif. Kad sam doneo disk kuci i odslusao, zazalio sam za "pijanim" vremenima. Mozda mu je alkohol unistio brak, jetru... sta vec, al' nam je u tom periodu Edi ponudio Jump, Panamu, Why Can't This Be Love, Dreams, Poundcake, Right Now, Top Of The World... Pa ti vidi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...