Jump to content

Ulver


Kveld

Recommended Posts

Naravno, Ulver kida. Od ovih novih sam chuo sve po malo i ono ok je to ali Bergtatt je neprevazidjen. A Madrigal of the Night je totalni shit, mislim ono drkanje po instrumentima u nekoj garazi je stvarno tuzno.

 

Bergnatt je stavrno neprevazidjen album,ali i Nattens Madrigal je takodje neprevazidjen i nije mi jasno kako ti se nesvidja - za razliko od mnogo slicnih garaznih drljanja Nattens Madrigal ima dusu - tim albumom su stvarno prikazali slicnosti izmedju Vuka i Coveka i to ne samo textovima nego i veoma osecajnom atmnosferom!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, Ulver kida. Od ovih novih sam chuo sve po malo i ono ok je to ali Bergtatt je neprevazidjen. A Madrigal of the Night je totalni shit, mislim ono drkanje po instrumentima u nekoj garazi je stvarno tuzno.

 

Bergnatt je stavrno neprevazidjen album,ali i Nattens Madrigal je takodje neprevazidjen i nije mi jasno kako ti se nesvidja - za razliko od mnogo slicnih garaznih drljanja Nattens Madrigal ima dusu - tim albumom su stvarno prikazali slicnosti izmedju Vuka i Coveka i to ne samo textovima nego i veoma osecajnom atmnosferom!

Ta tkz. "atmosfera" ce za mene doveka ostati misterija. Po meni su tu pokazali slichnost muzike i zvuka pokvarenog motokultivatora. smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko neshto od njih?(i kako mu se svidja)

(Ako je ova tema bila ,izvinjavam se , skoro sam se upisala u ovaj cenjeni forum biggrin.gif)

 

Kveldsjanger je fenomenalan folk album. Uvek ga rado slusam.

Nattens Madrigal mi se dopada tekstovno, ali ne mnogo i muzicki.

Bergtatt je odlican.

 

btw, Super si nick odabrala, jel' zbog Ulvera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko neshto od njih?(i kako mu se svidja)

(Ako je ova tema bila ,izvinjavam se , skoro sam se upisala u ovaj cenjeni forum biggrin.gif)

 

Kveldsjanger je fenomenalan folk album. Uvek ga rado slusam.

Nattens Madrigal mi se dopada tekstovno, ali ne mnogo i muzicki.

Bergtatt je odlican.

 

btw, Super si nick odabrala, jel' zbog Ulvera?

 

Ne zbog njih ,nego je u vreme upisivanja u forum moj fond norveshkih reci bio vrlo skroman a Kveld jedna od rechi koje su mi se svidele :oops: i eto nick-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zashto Bergtatt bolestan ,jeste da je malo haotichan ali ima stvarno prelepih delova ,album je remek -delo (da ga nisam chula ne bih ni pomislila da slusham black , mislila sam da je isti samo klanje i vrishtanje , bez umetnichke vrednosti :oops: )

Nego ,imam neki dupli album od njih ,pravili su muziku na textove William-a Blake-a, i upshte nije black nego neki gothic s prilichno electronike tako da vam kazem da se ne zeznete i da ga kupite ako niste spremni na neshto tako .Sam album nije losh ,pojedine pesme liche na Paradise Lost....

Moze li se taj neofolk album naci ovde?Chula sam jednu pesmu s njega na radiu , neshto fino i akustichno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zashto Bergtatt bolestan ,jeste da je malo haotichan ali ima stvarno prelepih delova ,album je remek -delo (da ga nisam chula ne bih ni pomislila da slusham black , mislila sam da je isti samo klanje i vrishtanje , bez umetnichke vrednosti :oops: )

Nego ,imam neki dupli album od njih ,pravili su muziku na textove William-a Blake-a, i upshte nije black nego neki gothic s prilichno electronike tako da vam kazem da se ne zeznete i da ga kupite ako niste spremni na neshto tako .Sam album nije losh ,pojedine pesme liche na Paradise Lost....

Moze li se taj neofolk album naci ovde?Chula sam jednu pesmu s njega na radiu , neshto fino i akustichno...

 

kupi rusku mp3 kolekciju Ulver-a za 150 dindzi kod SKC-a radnim danom, ili nedeljom na berzi mozes da nadjes verovatno za 90.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

E ja sam imao tu nesrecu da cujem samo 2 najextremnija albuma: Nattens Madrigal i "ono-sranje-po-vilijemu-blejku" dupli CD...

 

Pa... Ono zajebavanje sa Blejkom je blago receno gnjavaza. Iako ima neo-folk bendova koji mi se dopadaju, ovo je boooring & gay. I jos im nije bio dosta jedan CD, nego 2!!!! Imaju li ti ljudi meru!??

 

Nattens Madrigal, iako ja nisam neki obozavalac telefonskih sekretarica kao centralnog i presvetog parceta opreme u prosecnom old-school studiju, rezhe! Zaista mi se dopada. Ne mogu pobeci daleko od grozne produkcije, ali stvarno album izaziva u meni zelju za slusanjem. Pretpostavljam da im je to prvi? Za prvi, odlican je.Ionako svim ostalim old-school i underground bendovima (a pogotovo onima koji se svim silama trude da se predstave takvima, kako bi se bolje prodali) prvi, a ponekad i zadnji albumi zvuce produkcijski govnasto... No ovi su se i na prvom potrudili da se bar razaznaju tonovi i prepozna pesma, sto cenim!

 

Zaista me zanima taj folk album, jer - sve sto ima nordijskog folka u sebi, ne moze biti loshe. Chak ni ako je u pitanju onaj uzas od ISENGARD-a :twisted::twisted::twisted::mrgreen::mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...