Jump to content

Immortal & Abbath


Frankenchrist

Recommended Posts

Pokusaj da preslusas citave albume, a ne samo dvadeset sekundi sa pocetka pjesme.

 

Svi albumi su cisto savrsenstvo osim "Damned In Black" koji mi se ne dopada toliko, ali je i dalje odlican album.

 

Jos da kazem da su jedini od velike petorke Norveskog Blacka koji su ostali dosledni svom stilu od pocetka karijere, pa sve do do zadnjeg albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tormentore:

Ko sve spada u tu petorku?

Ja mislim da su oni ipak promenili svoj zvuk.Uporedi samo Pure Holocaust i At The Heart Of Winter,doduse oni su vise unapredili svoj zvuk dok su se ostali Norvezani manje-vise potpuno promenili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusaj da preslusas citave albume, a ne samo dvadeset sekundi sa pocetka pjesme.

 

Svi albumi su cisto savrsenstvo osim "Damned In Black" koji mi se ne dopada toliko, ali je i dalje odlican album.

 

Jos da kazem da su jedini od velike petorke Norveskog Blacka koji su ostali dosledni svom stilu od pocetka karijere, pa sve do do zadnjeg albuma.

 

Preslushavao sam Immortal zilion puta i i dalje ostajem pri svojem - Pure i Battles, eventualno Blizzard... Po meni, promenili su se, i to mnogo, mada ne poput ostalih tipa Satyricon-a, Darkthrone-a itd. Promenili su se relativno na gore, mada ni sada nisu loshi, ali su daleko od savrshenstva koje su nekad bili. Produkcija manje-vishe, ali ovaj poslednji je blagi uzhas i neukus, chak su bre i At the Heart i Damned remek dela za Sons of Northern Drunkness smile.gif . Ali svejedno, chekacu novi ako ga bude (bar ja josh nisam chuo da su se raspali), pa cu videti kuda su se usmerili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Destroyeru,potpuno si u pravu-Pure i Battles su neprevazidjeni albumi (barem za clanove benda).Mislim dobar je i At The Heart of Winter,ali ipak stariji albumi imaju neku specificnu hladnu atmosferu koja ih cini toliko dobrim.O Damned In Black albumu imam samo dve reci-dosadno sranje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha , damned je dosadan i tezak. Ja sam slusao jos i ATHOW , koji je super , i Battles... , kojiu zadnje vrijeme cesce pustam, i koji me isto odusevljava. Luda je posebno stvar Mighty ravendark , onakva pjesma i atmosfera se ne stvaraju bas svaki dan.

Kvalitetan bend , samo sto su previse otisli u trash vode (slusao sam ponesto sa novog zadnjeg albuma) , i poceli da bivaju dosadni i bezidejni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luda je posebno stvar Mighty ravendark , onakva pjesma i atmosfera se ne stvaraju bas svaki dan.

 

Skinusmo je u studiju, zachudio bi se da znash koliko je to lako, nishta ubi bozhe od svirke, samo se bubnjar malo preznojava - klasika za black old-school...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luda je posebno stvar Mighty ravendark , onakva pjesma i atmosfera se ne stvaraju bas svaki dan.

 

Skinusmo je u studiju, zachudio bi se da znash koliko je to lako, nishta ubi bozhe od svirke, samo se bubnjar malo preznojava - klasika za black old-school...

 

jednostavne stvari su nekad najljepse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luda je posebno stvar Mighty ravendark , onakva pjesma i atmosfera se ne stvaraju bas svaki dan.

 

Skinusmo je u studiju, zachudio bi se da znash koliko je to lako, nishta ubi bozhe od svirke, samo se bubnjar malo preznojava - klasika za black old-school...

 

jednostavne stvari su nekad najljepse

 

Retko,ali u slucaju Blashyrkh(Mighty Ravendark) sigurno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel to "debili" usput upuceno i meni ???

 

ne mislim debili u smislu na koji si se odmah nakačio. oću da kažem da ste smorili više i da se tema pretvara u pljuvanje između tebe i Tormentopra a što je najveća finta ajde da je pljuvanje oko pomenutog banda i takva rasprava nego oko ?*"#$%B :? Zato smirite strasti...

 

Inače mislim da ste u dosadašnjoj raspravi malo zapustili "Blizzard Beasts" , koji po meni važi za jednog od najbolja 3-4 Immortal albuma. biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako:

Meni je prvi album odlican, dosta mracna atmosfera, jednostavni ali ipak odlicni rifovi.Sporiji od ostalih, sa dosta sirovijom produkcijom, ali za vreme kada je izdat odlican album.Abathov glas je takodje drugaciji nego na ostalim albumima, krestaviji je, bas ide uz mracnu atmosferu albuma.Sve pesme su odlicne, ali izdvojio bih The Call Of The Wintermon, Unholy Forces Of Evil, Blacker Than Darkness kao najbolje.A Perfect Vision Of The Rising Northland je pesma koja najvise odskace od svih na tom albumu, kako tekstom tako i muzikom, fenomenalno.

 

Pure Holocaust, sta reci osim fenomenalan.Jedan od naj BM albuma ikada.Dosta drugaciji od prvog albuma,brzi, agresivniji.Vokali perfektno odradjeni, gitarske deonice odlicne, ledeni rifovi koji atmosferu cine jos hladnijom.Bubanj takodje odlicno odradjen.Unsilent Storms In The North Abyss i A Sign For The Norse Hordes To Ride moji favoriti, sto ne znaci da su ostale pesme losije.

 

Batless In The North, album koji nisam imao prilike puno da slusam, ali ajde da i o njemu kazem nesto.Kakav je omot takva je i muzika na Cd-u, ledena.Od samog pocetka pocinje cepacina u poznatom IMMORTAL fazonu, sa rifovima koji mogu da se cuju samo kod IMMORTALA, veoma originalno.Demonaz je bio jedan od talentovanijih Black muzicara, nadasve originalan.Pesme kao sto su Blashyrk i Grim And Frostbitten Kingdoms, lede krv u zilama.

 

Blizzard Beasts, po meni jedan od losijih IMMORTAL ostvarenja.Mislim, album je odlican, ali su meni bolji stariji radovi.Ovaj album je malo prenabudzen, bar sto se gitara tice, sve nekako gruva.Ima tu odlicnih pesama, ali ne bi da navodim ni jednu, jer nisam slusao album dosta dugo, moracu da ga preslusam opet pa cu reci vise.

 

At The Heart Of Winter, izmedju njega i Pure Holocaust-a se vodi bitka za vodjstvo. biggrin.gif Oba albuma su odlicna, ali ima dosta mimoilazenja izmedju njih.Na ovom je definitivno bolja produkcija nego na ostalim albumima, kompleksniji rifovi, vidi se da ce IMMORTAL malo promeniti svoj zvuk tj. poboljsati.Pesme kao sto su Solarfall, Tragedies Blows At Horizon su jedne od najboljih IMMORTAL stvari ikada.Inace ovaj album je bio experiment, veoma uspesan rekao bih.

 

Damned In Black......zanimljiv album.Najkompleksniji dosada, najuvrnutiji rifovi, i ritmovi, mozda cak i malo preterano.Dosta dobar album, vidi se sve vece poboljsanje zvuka u IMMORTAL muzici, bar sto se produkcije tice.Mada posle ATHOW, ovaj album i nije bas neki, jer se na zestini izgubilo mnogo amosfere.Moj favoriti, Darkness That Embrace Me, Demonium.

 

Sons Of Nothern Darkness, nisam slusao ceo, osim par mp3ca.Cini mi se bolji nego prosli DIB, malo su se vratili zvuku sa ATHOW.Sazreli su u odlicne muzicare, sto se vidi i po muzici i po textovima, koji se malo ponavljaju iz albuma u album, ali ipak odlicni.Ima tu i malo klavijatura, opet, ali na svu srecu, koriste ih samo za uvode ili neke sporije delove u pesmama.Dosta duge pesme, po sedam osam minuta, ne gube ni trunku atmosfere niti bivaju dosadne.Beyond The North Waves, Antarctica......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako:

Meni je prvi album odlican, dosta mracna atmosfera, jednostavni ali ipak odlicni rifovi.Sporiji od ostalih, sa dosta sirovijom produkcijom, ali za vreme kada je izdat odlican album.Abathov glas je takodje drugaciji nego na ostalim albumima, krestaviji je, bas ide uz mracnu atmosferu albuma.Sve pesme su odlicne, ali izdvojio bih The Call Of The Wintermon, Unholy Forces Of Evil, Blacker Than Darkness kao najbolje.A Perfect Vision Of The Rising Northland je pesma koja najvise odskace od svih na tom albumu, kako tekstom tako i muzikom, fenomenalno.

 

Pure Holocaust, sta reci osim fenomenalan.Jedan od naj BM albuma ikada.Dosta drugaciji od prvog albuma,brzi, agresivniji.Vokali perfektno odradjeni, gitarske deonice odlicne, ledeni rifovi koji atmosferu cine jos hladnijom.Bubanj takodje odlicno odradjen.Unsilent Storms In The North Abyss i A Sign For The Norse Hordes To Ride moji favoriti, sto ne znaci da su ostale pesme losije.

 

Batless In The North, album koji nisam imao prilike puno da slusam, ali ajde da i o njemu kazem nesto.Kakav je omot takva je i muzika na Cd-u, ledena.Od samog pocetka pocinje cepacina u poznatom IMMORTAL fazonu, sa rifovima koji mogu da se cuju samo kod IMMORTALA, veoma originalno.Demonaz je bio jedan od talentovanijih Black muzicara, nadasve originalan.Pesme kao sto su Blashyrk i Grim And Frostbitten Kingdoms, lede krv u zilama.

 

Blizzard Beasts, po meni jedan od losijih IMMORTAL ostvarenja.Mislim, album je odlican, ali su meni bolji stariji radovi.Ovaj album je malo prenabudzen, bar sto se gitara tice, sve nekako gruva.Ima tu odlicnih pesama, ali ne bi da navodim ni jednu, jer nisam slusao album dosta dugo, moracu da ga preslusam opet pa cu reci vise.

 

At The Heart Of Winter, izmedju njega i Pure Holocaust-a se vodi bitka za vodjstvo. biggrin.gif Oba albuma su odlicna, ali ima dosta mimoilazenja izmedju njih.Na ovom je definitivno bolja produkcija nego na ostalim albumima, kompleksniji rifovi, vidi se da ce IMMORTAL malo promeniti svoj zvuk tj. poboljsati.Pesme kao sto su Solarfall, Tragedies Blows At Horizon su jedne od najboljih IMMORTAL stvari ikada.Inace ovaj album je bio experiment, veoma uspesan rekao bih.

 

Damned In Black......zanimljiv album.Najkompleksniji dosada, najuvrnutiji rifovi, i ritmovi, mozda cak i malo preterano.Dosta dobar album, vidi se sve vece poboljsanje zvuka u IMMORTAL muzici, bar sto se produkcije tice.Mada posle ATHOW, ovaj album i nije bas neki, jer se na zestini izgubilo mnogo amosfere.Moj favoriti, Darkness That Embrace Me, Demonium.

 

Sons Of Nothern Darkness, nisam slusao ceo, osim par mp3ca.Cini mi se bolji nego prosli DIB, malo su se vratili zvuku sa ATHOW.Sazreli su u odlicne muzicare, sto se vidi i po muzici i po textovima, koji se malo ponavljaju iz albuma u album, ali ipak odlicni.Ima tu i malo klavijatura, opet, ali na svu srecu, koriste ih samo za uvode ili neke sporije delove u pesmama.Dosta duge pesme, po sedam osam minuta, ne gube ni trunku atmosfere niti bivaju dosadne.Beyond The North Waves, Antarctica......

 

Fina analizica frankenchrist. :mrgreen:

Meni ipak najdraži ostaje Pure Holocaust. biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Definitivno su se promenili od ATHOW(po meni na bolje jer ne volim sirovi black) a tshe sons nisam slusao i zato evo sad idem da se ubijem ali cu uskoro da ga nabavim! tekstovi su im smesni i svi su isti(zima zaima zima, duvaju vetrovi ja se smrzoh... :mrgreen: ), sve u svemu zacin C... odlican band!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jebi ga da pevaju o necem drugom, neko drugi bi ih prozivao, ne mogu svima udovoljiti. smile.gif

Meni se textovi svidjaju, dobro su napisani.A i nema puno bendova koji pevaju o zimi.

Koliko mogu textovi da budu razliciti iz albuma u album kad se peva o zimi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tekstovi su im smesni i svi su isti(zima zaima zima, duvaju vetrovi ja se smrzoh... :mrgreen: )
To su Immortal, i njihovi tekstovi ne mogu da budu smesni!

Odslusaj kako Abbath vristi "these mountains which I heart" i osetices koliko je zara uneo u tu recenicu. Ili najmocnija recenica na albumu: "The kings at hold at their thrones, immortal and invincible, the might lives on...". Tekstovi su im nevidjeno mocni. I ne smem da zaboravim Antarcticu, genijalan tekst.

Zato, ne tupite mnogo. Immortal su legende.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je jedini black band za koji ne mislim da su gomila idiota. Jedini band koji stvarno dobro izgleda sa make-upom(ovo se zove nesrecno otkucana fraza biggrin.gif )

Imam samo ATHOW i "Sons..." i jebeno je fenomenalno! I riffing i textovi...Posle svega, mozda potrazim ipak norveski pasos...(izvinjavam se svom avataru)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...