Jump to content

Cruachan


Gothic Angel

Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

The Middle Kingdom je odlican.

 

Ovaj drugi nisam slusao.

 

Volim sve te bendove koji se ne boje experimentisanja sa etnom, ili nekim neobicnim instrumentima...

 

Trebao bi cuti Folk-Lore...mnogo je bolji od MK!!

 

Ja sam ga juce slusao 5 puta za redom...Stvarno FENOMENALNO!!

 

biggrin.gifa:

dobar je i tuatha da goel ili kako se vec pishe biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tekstovi su im prsli skinuo sam ih sa darklyrics a inace cruachan znaci kao neka pecina u kojoj mozes da putujes kroz vreme ili tako nesto...

 

Ne cruachan je mesto u sumi,moze i u pecini gde su se druidi skupljali kad je bila enka nevolja i pravili razna cuda pa i putovanje kroz vreme ali samo u proslost ne u buducnost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam čitao cijelu temu ali pročitah zadnja 3 posta i vidim da se pitate šta znači Cruachan. Evo objašnjenja... Cruachan je pećina koja se nalazi na sjeveru Irske. Ta pećina bila je okupljalište paganskih naroda iz tioh krajeva. Tu su se održavali neki posebni obredi, stvarno ne znam kojem božanstvu posvećeni. Kelti su vjerovali da ta pećina predstavčja ulaz u podzemjni svijet. Sve u svemu, kada su hrišćani došli u Irsku, sveštenici i kaluđeri da bi odvratili ljude od paganstva govorili su im da se kroz Cruachan ulazi direktno u pakao i povezivali su to mjesto sa prebivalištem Satane. Ovaj mit (bez pećine naravno) je vrlo sličan onom slovenskom O Velesu pa i Dažbogu i njihovom povezivanji sa Satanom. Eto... :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nisam čitao cijelu temu ali pročitah zadnja 3 posta i vidim da se pitate šta znači Cruachan. Evo objašnjenja... Cruachan je pećina koja se nalazi na sjeveru Irske. Ta pećina bila je okupljalište paganskih naroda iz tioh krajeva. Tu su se održavali neki posebni obredi, stvarno ne znam kojem božanstvu posvećeni. Kelti su vjerovali da ta pećina predstavčja ulaz u podzemjni svijet. Sve u svemu, kada su hrišćani došli u Irsku, sveštenici i kaluđeri da bi odvratili ljude od paganstva govorili su im da se kroz Cruachan ulazi direktno u pakao i povezivali su to mjesto sa prebivalištem Satane. Ovaj mit (bez pećine naravno) je vrlo sličan onom slovenskom O Velesu pa i Dažbogu i njihovom povezivanji sa Satanom. Eto... :mrgreen:

Kad sam pitao jednog lika iz irske on mi je reko da ima dva naziva ja sam traizo kraci opis onaj gore ali i ovo je zanimljivo

 

za koga izdaju sledeci album?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

ljudi su jebene legende! nisam slusao mk, ali folk-lore i tuatha na gael su fenomenalni. pogotovo folk-lore. mada, nisu oni bas pravi black. na folk-lore ima samo exiles, ako se ne varam, a ni na tuatha na gael nisu sve pesme u black fazonu. kad vec izucavate keltsku kulturu, evo vam materijala : samhain

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...