Jump to content

Lacrimosa


cotoha

Recommended Posts

ma meni je bas taj nemacki sa svajcarskim akcentom opak

 

zasto bi rodjeni Nemac imao svajcarski akcenat? Hajde, Anne kao Finkinja i mozda....

odlican bend, nisam cuo albume pre Elodie, osim Copycat-a sa B.I.D. kompilacije i koji mi se nimalo ne dopada. Elodija je fenomenalna, kao i Echos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ma skoro svaki album im je izdat u Svajcarskoj, tamo je Tillo wolf otvorio svoju izdavacku kucu Hall of Sermon. Svi hrle tamo posto su porezi izgleda dovoljno niski, medjutim nema tu svajcarskog akcenta, covek je rodjeni Nemac, odrastao u Nemackoj koji zivi pola u Nemackoj, pola u Svajcarskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakve priče o muzičkoj potkovanosti benda i o kristalnoj produkciji. Lacrimosa tu spada u najcenjenije bendove. Problem je što me često smore sa predugim pesmama koje su natrpane elektronikom i klasikom. Sve je to verovatno umetnički veoma vredno, ali ja volim nešto malo življe. Naravno Lacrimosa ima dovoljno dobrih pesama koje potpuno zadovoljavaju moj ukus, ali ipak sve zajedno gledano ne spadaju mi među najomiljenije bendove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

zasto bi rodjeni Nemac imao svajcarski akcenat? Hajde, Anne kao Finkinja i mozda....

odlican bend, nisam cuo albume pre Elodie, osim Copycat-a sa B.I.D. kompilacije i koji mi se nimalo ne dopada. Elodija je fenomenalna, kao i Echos.

Slazems se s tobom u vezi sa Copycat, pesma potpuno odstupa od ostataka njihove muzike. Anne je Finkinja? To onda objasnjava zasto je Vankina na finskom. Inace imam sve njihove albume i veoma mi se dopada muzika. Veoma mi se dopada i to sto uz svaki tekst imaju prevod na engleski tj. na nemacki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
Ovaj legendarni bend komotno moze da se strpa u neomozartism icon_smile.gif

Odlican muski vokal...

Pa, po prvom pitanju se apsolutno slazem, ali po drugom i ne bas... Muski vokal mi se ne svidja, mada moram priznati da je dobro uklopljen i da sve u paketu zvuci super icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, po prvom pitanju se apsolutno slazem, ali po drugom i ne bas... Muski vokal mi se ne svidja, mada moram priznati da je dobro uklopljen i da sve u paketu zvuci super icon_wink.gif

Zasto? To sto peva nemacki je dodatno za pohvalu jer je nemacki zajeban za pevanje, ali moze da u prvi mah zvuci cudno i da smeta uhu...nisam sigurna da li je lik tenor, ali lepo je cuti njegov glas a ne zenske soprane za promenu icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma meni je bas taj nemacki sa svajcarskim akcentom opak

Nema tu svajcarskog akcenta, budi sigurna icon_da.gif

 

Inache:

 

Dobar band...Muzika je bas gotivna,textovi su malo pateticni ali im ne zamjeram ipak je to goth icon_smile.gif Pogotovo na Angst(strah) albumu se to da primjetiti...na Fassade su bili u industrial/goth fazonu, i ispalo je sasvim ok.Ali najbolji albumi su mi Inferno i nravno Elodia na kojem su koristili Londonski sympho orkestar i to prije NW icon_smile.gif To je jedan od najboljih metal/klasika albuma ever

 

Sjajan band icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soon it's gonna be the evening of May 2nd, that we are awaiting passionately, because, as you might know, on the evening of the release-day of a new Lacimosa album, we always have that kind of ritual, where we listen to the new album together, connecting ourselves with everyone, who, during that particular night as well is listening to our new music. And we are trying to imagine what kind of emotions and feelings you, our audience, might have while listening to the new Lacrimosa album! An incredible moment!

 

We are very thankful to you for such an upcomming evening! And – by the way – this night, we keep a special eye on our guestbook!

 

Jedva chekam novi album!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...