Jump to content

Heller


...

Recommended Posts

Imam original od njih i uspeo sam da ih vidim 86e svirali su sa Dr Steel om .

A 1990e nisu došli na YU metal Attack u Novi Sad a zbog njih sam išao raspali su se na zalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nas najbolji (metal) bend ever!!!!

 

Imam onaj disk sto skoro (re)izdao REX i on mi je trenutno jedan od najdrazih u 'kolekciji' icon_biggrin.gificon_rockdevil.gif

 

Omiljene pesme: Krvava Osveta, Armageddon, Varvarska Horda, Dead Or Alive, Adam I Eva ( icon_wink.gif )...

 

Doduse kasnije pesme, Trash i sl, mi i nisu nesto..ali stariji radovi..CARSKI!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јеботе, каква то свирка мора да је била. Тада је тек изашао први Dr Steel албум. Ух, гадно!

 

 

Pa tako nekako jer, DR Steel je imao onda promociju albuma Čekam na noć

 

Svirali su neverovatno dobro.. takođe i Heller,

Misim da ta dva benda poklopi sve ovo što je danas kod nas.

 

Da spomenem Dr Steel još jednom i njihov drugi album Heaven and hell

 

Album koji je snimljen 1987e i dan danas dobro zvuči ..

Pola albuma na Srpsko hrvatskom a druga polovina na Engleskom.

Imali su plan da se probiju ali...na zalost su se raspali...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1987? На реиздању које је урадио One Records пише да је албум "Učini Nešto/Heaven Or Hell" урађен 1991. Немам ја појма. Никад то нисам видео на неком оригиналном издању, типа плоче, док сам први албум набавио на винилу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Originalni Heaven and hell ' učini nešto je izdat i u inotrenstvu a i kod nas krajem 80ih ,

1991 ja mislim da Dr steel nije ni postajao više. Moguće drugo izanje od tog albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Imam original od njih i uspeo sam da ih vidim 86e svirali su sa Dr Steel om .

A 1990e nisu došli na YU metal Attack u Novi Sad a zbog njih sam išao raspali su se na zalost.

A da oni nisu svirali mozda 1987 kad je izasao Cekam na Noc???

Jer koliko znam 86´su Dr. Steel pobjedili na gitarijadi u Zajecaru a onaj ko je imao snimku nije mogao ucestvovati na "takmicarskom djelu" gitarijade.

 

Bas si posenilio generacijo,Heller je bio na drugom YU metal Attack-u 1990 samo nisu svirali jer je prije njih svirala Annathema.

Annathema je "prijateljski" oduzila svoj nastup koji ja ocjenjujem na nekih 90 minuta pa nije bilo vremena za Heller i PERGAMENT.

E onda dolazi do one cuvene guzve i pesnicanja na stage-u,Stiv iz Pergamenta,tehnicari,Atila iz Hellera,Polzovici... u publici haos,navijanje skandiranje,bodrenje jednih ili drugih...ko u kaubojskim filmovima kad pocne tuca u Saloon-u i kad se svi sa svim biju...

Ovakvo nesto je nezamislivo u normalnim zemljama ali kod nas nista nije normalno,cak ni u tim mirnijim vremenima icon_mrgreen.gif ...ali vjeruj mi drazi mi je ovaj fest sto sam gledao nego da sam te godine otisao na Donington.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da oni nisu svirali mozda 1987 kad je izasao Cekam na Noc???

Jer koliko znam 86´su Dr. Steel pobjedili na gitarijadi u Zajecaru a onaj ko je imao snimku nije mogao ucestvovati na "takmicarskom djelu" gitarijade.

 

Bas si posenilio generacijo,Heller je bio na drugom YU metal Attack-u 1990 samo nisu svirali jer je prije njih svirala Annathema.

Annathema je "prijateljski" oduzila svoj nastup koji ja ocjenjujem na nekih 90 minuta pa nije bilo vremena za Heller i PERGAMENT.

E onda dolazi do one cuvene guzve i pesnicanja na stage-u,Stiv iz Pergamenta,tehnicari,Atila iz Hellera,Polzovici... u publici haos,navijanje skandiranje,bodrenje jednih ili drugih...ko u kaubojskim filmovima kad pocne tuca u Saloon-u i kad se svi sa svim biju...

Ovakvo nesto je nezamislivo u normalnim zemljama ali kod nas nista nije normalno,cak ni u tim mirnijim vremenima icon_mrgreen.gif ...ali vjeruj mi drazi mi je ovaj fest sto sam gledao nego da sam te godine otisao na Donington.

Eh, Baš si mi osvezio memoriju.....Pa gde bi to moglo biti nego samo kod nas da gomila muzičara koji se tuku na bini a narod daje aplauz...

Prava komedija ..Ja sam bio onda malo udaljen od bine,Sećam se Stiv iz Pergamenta je bio najbesniji,A .Znači Heller su bili tamo?? nisam ni znao..Kako mi je bilo zao da nisu svirali,Sećam se moj ortak kad je čuo da hellera nema priključio se onoj većoj grupi Metalaca kod bliznjeg dragstora i napio se ko letva ..

 

Bilo je nekoliko ljudi čak iz Makedonije i iz Bosne isto,Nekome bilo i zao što nisu bili ni Divlje jagode pa dobro neko je zalio ovo neko ono.. Ja mislim da je problem bio što sve to nije ni počelo na vreme i nisu svi stigli na red.

 

Ali 1991e što je bio na Spensu pod nazivom HARD METAL FEstival je prošlo bez problema tu su bili Sanatorium,Annathema,Bloodbath,Pergament,Demoniac. Bili su najavljeni i bombarder ali nisu došli ,Pa nisu bili ni Drinking skull iz Hrvatske a i podrazumeva se zašto već su bili problemi tamo jer je ta svirka bila 31.Avgusta 91e.

 

A ono za Dr steel ..Prvi album Čekam na noć im je izdat 87e jeste ( greškom gore napisao 86a),Mi smo ih gledali u Domu omladine u Beogradu zima 86 kad smo išli zbog hellera pa smo uspeli i da vidimo Dr steel.. mozda grešim da je to bila promocija tog albuma???.. samo su svirali sve sa tog albuma a mi smo se zaledili kako ljudi sviraju sećam se za bonus Su odsvirali breaking the law tačno i precizno, Izgledom su bili isti.J. priest

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Гледај ово, два маторца се присећају старих времена. biggrin.gif Лепо је то. Шалим се, али шта ви то покушавате? Да ми остали, млађи, зажалимо што нисмо били старији у једно боље и лепше време?

Дуди, је л'имаш још неких флајера, плаката свирки, улазница, скенираних? Треба ми то, пошто ћу видети да направим један одељак на сајту посвећен ЈУ метал историји.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa lepo je da neko hoće i da se seti istorije YU Metala..Naročito od mlađih...Grupe koji su dali krv i znoj da bi snimili neki demo snimak u to vreme zatim molitva da se to pusti na radiju...

teško je to bilo shvatiti za neke ljude koji su odrasli iza gvozdene zavese da će to biti jednog dana kod nas i široko među ljudima....Kad je MILICIJA dolazila na takve svirke i isključivala struju,no u svemu teško je bilo biti takav a naročito i uraditi nešto kao bend..Zato svaka im čast svima koji su uspeli izdati neki album. e...Na to mislim i pre Pergamenta i Hellera..

 

Bilo bi dobro kad bi mogao nešto lepo pročitati o grupama poput..Gordi, treći kanal, Čelični mamut,Pomaranča,Griva,Carski rez,Siluete........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Грива? Коме треба то срање? Када сам писао рецензију њихове компилације коју је скоро издао One Records, дао сам им лепу округлу цифру, једну лепу велику ништицу! Стварно су били ОГАВНИ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Грива? Коме треба то срање? Када сам писао рецензију њихове компилације коју је скоро издао One Records, дао сам им лепу округлу цифру, једну лепу велику ништицу! Стварно су били ОГАВНИ!

Za mene album Kog sam Đavola trazio u tebi ..je dobar ..Mozda je to nekome sranje,Čudno je to čuti al ... .To je jedan klasičan teški Rock iz osamdesetih ,Posle tog albuma su sve slabiji tako reći izadali su loše albume....To ti verujem da je sranje .

 

Pomenuti ostali bendovi kao Gordi i oni na njihovom prvom albumu ČOVEK nemaju baš puno zestine al zato Kraljica smrti je jako dobar album još uvek,Ali opet zavisi za koga.

 

 

To isto vazi i za Pomaranču ..kakav je njihov prvi album na Slovenskom ravno ništa više nego rock ni priblizno nije kao Madbringer ili Treći.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini Rna ,ali tu ocenu ces moci dati Grivi tek kada Lemmy Killmister bude hteo da vodi tvoj bend na evropsku turneju.Griva je '84 bila predgrupa Motorheadu u pioniru i dok su svirali Lemmy se bacao kao manijak.Posle koncerta je Motorheadov menadzer pitao Grivinog menadzera da budu predgrupa na turneji,ali je Grivin menadzer ispao totalni kreten posto je trazio zescu kintu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, on je dao ocenu za ovu novu Grivinu kompilaciju na kome su samo novije stvari i daleko je od onog prvog....Pitam se koju ocenu bi dao za.. Kog sam Đavola trazio u tebi...?

 

Pa koliko ljudi se seća ovde te svirke sa Motorheadom u Pioniru 84e ..?

to je bilo zlatno doba Grive... i muzički i pojavno su bili OK svirali su na svim mogućim mestima nešto i u susednim drzavama...jeste da su maznuli dosta stvari čak i od Lepe brene, a i od Mađarskog benda OMEGA i to stvar koji je preveden na naš ..svega će biti al nas nikad više...Samo je u orginalu devojka sa Bisernom kosom.I tako je to ispalo da je njihovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini Rna ,ali tu ocenu ces moci dati Grivi tek kada Lemmy Killmister bude hteo da vodi tvoj bend na evropsku turneju.Griva je '84 bila predgrupa Motorheadu u pioniru i dok su svirali Lemmy se bacao kao manijak.Posle koncerta je Motorheadov menadzer pitao Grivinog menadzera da budu predgrupa na turneji,ali je Grivin menadzer ispao totalni kreten posto je trazio zescu kintu.

Под 1, ја тренутно немам бенд, а под 2, чисто сумњам да ће, када и буде почео са радом, због музичке оријентације моћи икада да свира као предгрупа Motorheadu. Уосталом, може да прича ко шта хоће, али мени је Грива смешан бенд. Једино што у то време овде код нас, ако ме меморија не вара, није био баш неки велики избор метал бендова, или грешим? ОК; не смем да причам за први њихов албум, јер га нисам чуо, али ово остало је голо срање. То одговорно потписујем!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne bih se slozio sa tobom Griva je dobar bend,imali su dobre koncerte a prva ploca Kog sam djavola... razvaljuje.To obavezno da poslusas, mislim da ces promjeniti misljenje.

Sto se tice kasnijih radova sve tanje i tanje ali mogu svatiti da su ih disko kuce ucjenjivale sa izdavanjem materijala ako izdaju vise balada to jest promjena kompletnog stila(Celtic Frost sindrom)

 

Nego hocu vec duze vrijeme da pitam, sta se dogodilo sa clanovima Helller-a???

Jel´ zna neko dje je Atila,Cvora i ostali?

Dali se jos uvijek neko bavi muzikom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Требало би да Рогошић и Локнер знају где су сви они. Бранко ми рече да је од Атиле и узео сав материјал за ово реиздање.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...