Jump to content

Stone Temple Pilots


Cosmic Sailor

Recommended Posts

Ovo je poslije Alice in Chains najbolji band na planeti! Kazite neku dobru rijec i za njih posto gomila ljudi, zamislite nikad nije cula za ovaj band!?! Nadam se da Scott nece zavrsit kao Layne...

Prokomentarisite albume!

Meni je svaki njihov album najbolji na neki svoj nacin. Svaki nosi drugacije raspolozenje. "Core" je catchy, Plush je nevjerovatna! Pa onda "Purple", trip "Tiny Music", fenomenalni "No 4", i ohrabrujuci "Shangri..."!

Ljudi nadam se da jos postoji neki veliki fan ovog banda sem mene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Postoji jos neki fan. S tim sto ja mislim da je samo "Core" remek delo. Sa ostala 4 bi mogao da se izmiksuje jos jedan mocan album. Necu da kazem da je Purple los nikako samo nije dobar kao prvi. Tiny Music ima 2-3 dobre stvari, No.4 je nekako previse izbedacen (to sam skontao tek nedavno kad sam ga preslusao posle godinu dana) a Shangri je 'nako, znaci jeste njihov zvuk ali... U svakom slucaju volim ih i sjajan su bend. Tol'ko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ne treba biti ovdje vec u Rock & Hard Rock... Inace... Tiny Music i No4 su mi remek djela, Core sam nekada uzasno gotivio, danas malo manje, a nikad nisam imao vremena za Purple (za koji mislim da je OK) i Shangri La (za koji mislim da je jako blijed sa izuzetkom 'Hollywood Bitch'). Za sad toliko, I got to disconnect myself...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj omiljeni bend dok sam bio u 'grunge' fazi! "Core" odlican album, bas onakav kakav prvenac treba da bude~ prirodan, dobro isproduciran i veoma iskren. Ipak, "Purple" mi je neuporedivo bolji iz vise razloga~ na ovom albumu sam zaista pronasao sebe, bukvalno svaka pesma mi je odlicna, sto nije slucaj sa "Core"-om, i sjajno su presli preko tog 'prokletstva drugog albuma'. "Tiny Music..." mi je okej, prosirili su vidike sto se osetilo u svakoj pesmi. Previse 'slatko' isproduciran, ali dobro ide uz takve kompozicije. "No 4" mi se najmanje svideo, ali nije to krivica STP, nego sam se ja malo ohladio. Objektivno, album je odlican ali nisam uspeo da se pronadjem u njemu. Poslednji album nisam cuo. Sve u svemu, odlican bend sa jako kvalitetnim izdanjima i koncertima. Kada vec poredimo STP i AinC, biram ove druge zbog dvoglasa i zato sto su mnogo mracniji i blizi metalu [dobro, bili su]. I uvek sam mislio da ce pre Scott da 'zavrsi' a ne Layne. Ali sta da se radi...Sam je izabrao put biggrin.gifa:

Jel' neko slusao Weiland-ov solo projekat!?Razumem da je covek hteo da izgura neke svoje tripove i ideje, ali ono je uzasno. Nadam se da je bio nadrogiran kada je pisao pesme...Ako nije, onda... :ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cuj, sto se mene tice, grunge je (ponajvise) hard rock i kao takav treba da stoji tamo a ne ovdje... Trebao bi neko ko ima uticaja na moderatore iscimati kulturno da se grunge teme prebace na Rock & Hard Rock da ja ne moram dolaziti i nekom usi cupati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, nema tu uticaja, cimala sam ja i Borisa i Javorka, ali nema nista od toga, sem "you'll kill me for this", ali nema veze...... Mislila sam da je bilo sansi, sada se to pitanje vise i ne vodi, ocigledno da ima vise ljudi sa svojim pogresnim misljenjima nego sto sam ocekivala, al sta sada, nije vise ni bitno, drago mi je sto se ovakve teme uopste otvaraju! Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atlanta je predivna pjesma!!!

 

No 4 je ok. Distorzija na Down stvarno rastura! Drago mi je da Pilotsi nisu promijenili producenta. Cim su ga Alicei promijenili vise nisu bili isti. Mislim AIC je ok album (Heaven... i Sludge Factory) ali to nije bilo to! Skoro sam bio nacuo da spremaju novi album?!!? (Mislim na Pilotse) i cuo sam da je Brendan O'Brien opet producent sto me raduje! Je li jos neko cuo? Mozda se Scott izvuko iz govana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No.4 je odličan!

Meni su draži treći i četvrti album od prva dva albuma koji su grunge isforsirani. Na njima STP pokazuju sva svoja interesovanja i to fenomenalno zvuči... Gitare sa metalski spuštenim štimom, kombinacije nekih havajskih instrumenata, surf, power pop, psihodelični i retro uticaji, sve zajedno u kombinaciji koja ima smisla. Only STP could do that...

(Sa 'Tiny Music...' omiljena stvar mi je Daisy...)

Nego, producent je klasa i na njihovim pločama stvarno daje maksimum od sebe jer treba uobličiti sve te različite uticaje i dati im zajedničku crtu...

A sljedeće što možemo očekivati od STP (mislim da sam ovo pročitao negdje, sad tražih ali ne nađoh pa da znate da je nezvanično) je kompilacija sa jednom novom stvari, a Scott se izvukao iz ... i uvukao u Velvet Revolver (gdje je zajedno sa ex-Pištoljima), a već ćemo vidjeti šta će biti od te 'supergrupe'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki album je vrh! Ali omiljeni mi je Purple! Pa pogledaj i sam, svaka pjesma je hit, mislim, fenomenalno!!!!! I ne bih rekao da su grunge isforsirani. Naprotiv, mislim da se na ovom albumu vidi njihov dalji razvoj. I prvi album je odlican! Uzeo sam u obzir da je prvi, da je grunge vladao i ostalo. Posto sam Pilotse upoznao kasnije od Alicea, Core me je podsjetio na njihov takodje super prvijenac. Mozda zvucim vrlo pristrasno ali sto cu, ovo su najbolji bandovi na svijetu!!!!!! biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pogriješio sam u prošlom postu, već je drugi album znatno eklektičniji od prvog, veoma malo grunge zvuka je ostalo ali ovi poslije su mi znatno draži, a i naveo sam već, 'Purple' mi je zadnji došao pod ruke, i njega sam najmanje slušao. S vremena na vrijeme mu dajem šanse ali mi se ništa ne izdvaja posebno sem Interstate Love Song...

A sad što se tiče 'Core', taj album mi je dugo bio njihov omiljeni (tad sam znatno manje cijenio ove albume poslije), ali (po meni) jeste grunge isforsiran jer su STP bili adut izdavačke kuće Atlantic (Warner) u utrci za grunge tržištem - sve je bilo lijepo podijeljeno, AIC: Columbia (Sony), Pearl Jam: Epic (Sony), Nirvana: David Geffen Company, Soundgarden: A&M, i već sam gore pomenuo za STP, a oni su se zadnji uključili u trku... Nakon što sam otkrio sve čari trećeg i četvrtog albuma, 'Core' mi je izuzetno naporan za poslušati u cjelosti (to je ono na šta mislim pod isforsiranost)... A i poprilično sam se izbio iz grandža, ima i do toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Core isto razbija! Poslusaj kako je odsviran i isproduciran. Za prvi album je i vise nego dobar, stvarno. Ne znam jesi li ih slusao live. Pokusaj da nabavis "Gate Eight". To je snimio neki od clanova publike na nekom od koncerata sa prve velike turneje poslije Corea. Atmosfera je strava, sirene, megafoni, reprize. Sviranje maximalno uvjezbano. Ne znam jesi li provalio ali Scottov vokal na Coreu nije bas jasno izdefinisan. Poslusaj recimo "Creep" i "Plush" cini mise da glas uopste nije isti. A sto mislis o Shangri La Dee Da?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ću kratko pošto sam jako umoran: 'Core' je svakako odličan album, i produkcija i svirka (oni su nevjerovatni kao sviračka cjelina), ali mi je naporan malo, izbio sam se iz toga. Više mi leže ovi poslije, jebiga, dolazi sa godinama. A 'Shangri La Dee-Da' je već prazan, sve je tu, ali nešto nedostaje... Dobre su Coma i Holywood Bitch (!!!), ali nije to - to.

A što se tiče live nastupa, gledao sam unplugged koji je snimljen 1993. odmah nakon 'Core' i uživo snimak iz 2001. sa Bizzare festivala... O tome sutra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi kod mene nema svetih krava, 'Shangri' je loš i loš je dok se ne utvrdi suprotno, a ona divna pjesma kroz koju se provlače stihovi '... šalalalala 'cos you are my son...' mi je jedan od najgadnijih momenata u muzici all time... Kad nisam povratio kad sam skontao o čemu se radi. Nije to tematika pisanje pjesama GOD DAMN IT!

Nego što se tiče ovih nastupa uživo, unplugged je smiješan do bola, bina sva neka u tamnom, oni bizarno šareni a povrh svega Scott sjedi u stolici za ljuljanje (ne možeš da se ne spržiš od smijeha kad to vidiš), a sviraju - rasturaju. Tad su imali samo te stvari sa prvog albuma i vidi se da su odlično uvježbani, a još je momenat bio kad krenuše da sviraju 'Crackerman' identično kao i u električnoj verziji - instrumenti samo što nisu krenuli vikati:'Silovanje!!!'

A ovaj koncert iz 2001. je takođe bio odličan, sa 'Shangri' sviraše Holywood Bitch koja je bila jedan od vrhunaca (i možda još nešto, ali vjerovatno ne) počeli su sa Down, i u ostatku programa ja sam uglavnom zapazio stvari sa prva dva (koji su komercijalno superiornija), sve redom hitovi... Nema se šta reći o njihovim tehničkim sposobnostima, samo da su fenomenalni. Basista svira jedan bas tokom čitavog koncerta i to pravo 'Bori na uvce', Les Paul uključen na Marshall nikad nije bio promašaj pa ni tog puta, a Robert je imao dve gitare, mislim da će prije biti zbog različitih magneta za slajd sviranje nego zbog štima, bubnjar jednostavan i glasan (i tako je najbolje), a Scott je tad bio svjež diplomac iz 'Henry Rollins School of Stage Moves'...

A sad što se tiče ovog 'Gate Eight' koji mi preporučuješ, ako mi dođe pod ruke, dobro došao, ali nisam nešto voljan da ga tražim... Jesu svirali kakve obrade tada možda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...