Jump to content

Poisonblack


doomed

Recommended Posts

Ja sam na pocetku mislio da se oni razbijaju od para, ali samo se ubrzo uverio da nije bas tako. Prvo iznenadjenje su mi bili njegovi tirazi, citao sam neki intervju sa Samijem Lopakkom koji je rekao da je Funeral album prodat u rekordnom broju primeraka, odnosno 50.000 a da su za celu karijeru prodali oko 250.000 i kao to je extremno fantasticna cifra. Amorhis je nedavno objavio "dobru vest" o "odlicnoj prodaji poslednja dva albuma (Eclipse and Silent Waters have been certified gold status for the sales of 15,000 copies each in Finland).

 

Sledeca stvar je vozni park. Ako ima neko DVD od Sentenced "Buried alive", na bonus DVD ima njihova poslednja turneja, znaci njihov tour bus je kriminal, ono su taljige! Zatim slike sa snimanja spota "Killeng me, killing you", znaci tamo je prisutna crvena Mazda 323f stara sigurno nekih 10-ak godina kakvu sam i ja sam posedovao u to vreme....

 

Sve u svemu ne zive nesto preterano lose, ali siguro ne zive ni dobro.

 

A onoj listi Finskih bendova koji odlicno zaradjuju od muzike dodao bih samo jos i HIM

Share this post


Link to post
Share on other sites

A onoj listi Finskih bendova koji odlicno zaradjuju od muzike dodao bih samo jos i HIM

u pravu si, moja greska.

ej ljudi, gde da okacim obavestenje za finlandia night? radimo najt u livingroomu u sredu gde pustamo prakticno iskljucivo finske goticare, plus promo cena votke. finlandia, naravno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pa normalno da nemaju kintu kad sve troshe na alkohol :)

Inache ja pre par dana chuh novu stvar "Left Behind" i ovo jednostavno kida!

Normalno,podsecja na Sentenced dosta,ali to mozhe samo + da bude...

Ako bude ovakav album,bicje ovo extra izdanje!!!!

 

EDIT:Ja se izvinjavam shto sam ispao nekulturan,novu pesmu mozhete chuti na njihovom spejsu ;)

Edited by Elldamar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na PB forumu ima link, mrzi me sad ponovo da trazim, za live izvedbu ove pesme, 5minuta 250mb pa ako imate dobar net skinite, isplati se jer je pesma do jaja, samo meni ne lici na STCD vec je klasicna PB pesma. KOnacno Ville da opici neku malo bolju solazu, mada ni ova nije nista posebno :D Sto mu nekao vise ne kaze da se ostavi gitare i lepo se prihvati samo mikrofona, a dovede nekog opakog gitaristu, u Finskoj ih bar ima uzasno mnogo

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

A Dead Heavy Day track list:

- Intro

- Diane

- Left behind

- Bear the cross

- A dead heavy day

- Me myself and I

- X

- Human-compost

- The days between

- Hatelove

- Low life

- Only you can tear me apart

 

"ADHD" release date in Europe is 1st September 2008.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ne znam da li se tripujem, ali na poslednjem albumu i na ovom singlu sve pesme mi nekako lice, na istu foru. A Villeov glas je pukao skroz, mora definitivno da prestane da pie kao sundzer i pusi kao Turcin :(

 

Inace iako mi se svidja PB smatram da ovo nije ni prineti onome sto je Sentenced radio ...... jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace iako mi se svidja PB smatram da ovo nije ni prineti onome sto je Sentenced radio ...... jbg

 

Viletova najveca greska vezana za Poisonblack je to sto je prvi album imao svoj zvuk a onda je vec drugi zvucao kao Sentenced plagijat. Koliko vidim i treci ja na tom putu.

Da je Vile pametan, trebao je da zadrzi meksi goth metal zvuk kao sa prvog albuma. Smatram da je JP doprineo posebnoj atmosferi na prvom albumu pa je steta sto je pevao samo tad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem ovo sto si rekao za prvi album, ali ipak meni drugi album i ovaj sad singl ne lici na kopiju Sentenceda, nema taj gitarski pravi zvuk, opake solaze, ima previse klavijatura, vise mi lici na plagijat Type o Negative ili neki taj fazon. Villea jebe jos jedna stvar: on nije autor, a jos manje kompozitor.

 

Inace izlazak ovog albuma je prvobitno bio najavljen za prolece, ali se to nekako oteglo do jeseni, spekulisalo se po nekim sajtovima i forumima da je Villeu pukao glas i izgleda ima tu malo istine, covek ne lici na sebe, kada je glas u pitanju :(

 

I ne znam zasto se Ville gura da svira gitaru i to solo jer on nema pojma da svira, zasto ne da nekom jakom liku poput Lopakke da mu odradi par tekstova, Tenkula par melodija..... ili je pak Ville zatvorio neka vrata za sobom kada je otisao iz Sentenced.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sve vise ubedjen da je on taj koji je sahranio Sentenced. Znaci jos pocetkom veka je osnovao svoj bend, u 2003. izadao album i naravno da vise nije bio 100% veran i posvecen bendu koji ga je afirmisao. Pretpostavljao sam da ce kad tad da napusti STCD da bi se posvetio svom priojektu, a garant momci iz benda vise nisu imali zivaca da traze novog pevaca i na kraju se razisli :( Ali mozda gresim......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...