Jump to content

Poisonblack


doomed

Recommended Posts

Kakvi su vam utisci?

Ako ste uspeli da preslusate vise puta... posto se i meni na prvo slusanje cinilo kao vec vidjeno, tj cuto, ali vec na drugo slusanje sam pocela da se odusevljavam :) Ne znam da li sam objektivna, tek sam tri-cetiri puta preslusala album, mozda mi je samo strasno nedostajao Ville-ov glas hehe

 

Iako moram da priznam da sam se nadala da ce taj novi album zvucati vise kao prvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prvo slusanje mi je bio onako, dobar, ali sam znao da treba preslusati vise puta da bi se stekao pravi utisak. I sad posle jedno 10-ak slusanja mogu reci da mi se svidja, super su pesme, svidja mi se sto je u principu laganiji, odnosno sporiji od prethodnih, ima par pesama koje su malo losije, par koje su vrhunske. I naravno, uvek je bolje kada ti se neki album sve vise svidja sto ga vise slusas, nego kad se na prvu loptu odusevis i posle par dana te smori i zaboravis na njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desetog slusanja? Ufff ne verujem da cu ga ikada toliko slusati. Na prvo slusanje album je smor bas kao i prethodna dva. Ville pokusava da reciklira Sentenced ali zaboravlja da je taj bend bio to sto jeste zahvaljujuci pokojnom Tenkuli a ne njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desetog slusanja? Ufff ne verujem da cu ga ikada toliko slusati. Na prvo slusanje album je smor bas kao i prethodna dva. Ville pokusava da reciklira Sentenced ali zaboravlja da je taj bend bio to sto jeste zahvaljujuci pokojnom Tenkuli a ne njemu.

 

Meni Poisonblack ne lici nesto na Sentenced, ne bih ih uopste poredila.

Takodje zaista sumnjam da Ville zeli da preuzme tudje zasluge i mislim da, da je hteo da reciklira Sentenced mogao je to da uradi na mnogo drugih nacina, a ne osnivanjem nove grupe...

 

No dobro, svako ima pravo na svoje misljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno album nije za bacanje, treba mu samo pruziti sansu. Ima losih ali i dobrih stvari. Par balada u ranijem PB fazonu, 2 dobre brze stvari i to je sasvim onoliko koliko treba ocekivati od albuma bilo kog benda u danasnje vreme. Albumi sa 10 hitova se vise i nece pojavljivati, tako da je ovo sasvim dovoljno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poredjenje sa Sentenced nikako ne stoji, iskreno sam ocekivao bas zbog villetovog glasa da cu u njima naci neki refuge, u smislu zamene za Sentenced

 

ali ne u onom copycat fazonu, i ajde da budemo iskreni, dobili smo sasvim prosecnu izvedbu od ovih momaka. Mislim da su trebali... ili tacnije, mislim da je trebao da se drzi 

 

formule sa prvog albuma i da u tom stilu nastavi, charon je npr bolje ispratio to sto nam je sentenced ostavio, bas mi je zao, ali objektivno ne mogu da nadjem bas nista 

 

preterano zanimljivo  u ovom i prethodnim albumima sem par pesama koje su korektno odradjene.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја остајем при свом мишљењу са претходних страна - мислим да је Poisonblack дао најбоље од себе на прва два албума.

 

Уопште не разумем избор копрофагије као лајт-мотива. Ево зашто нисам слушала претходни албум:

 

So come and get me babe

Come invade my mind

Chew and tell me what my shit tastes like

 

 

А ово је зашто нећу слушати нови:

 

Got lost somehow in your piss soaked life

but I'm here for you now

Can you taste it? The flavour of shit in your mouth

It is a vomit a coming

 

Не могу да се отмем утиску да је бендашима scat жешћи фетиш. И то је ок, што се мене тиче (јер ја сам, јел' те, широкијех с'ватања), али није нешто што ћу опуштено пустити да свира у мојој соби док учим, радим на компу или, не дај Боже, једем. Зато, прва два албума у Media Monkey и Continuous playback ON. То је то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имаш среће. :( За мене су музика и текст неодвојиви. Текст (тј. глас) ми је потпуно равноправан инструмент са гитаром, на пример.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не могу да се отмем утиску да је бендашима scat жешћи фетиш. И то је ок, што се мене тиче (јер ја сам, јел' те, широкијех с'ватања), али није нешто што ћу опуштено пустити да свира у мојој соби док учим, радим на компу или, не дај Боже, једем. Зато, прва два албума у Media Monkey и Continuous playback ON. То је то.

 

:haha:

 

Zato ja i ne obracam paznju na tekstove koliko na muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...