Jump to content

Mayhem


kasapin

Recommended Posts

album se zove "Ordo Ad Chao" sto u prevodu znaci "Order To Chaos"

 

ekipa:

Attila Csihar - Vocals

Blasphemer (Rune Erickson) - Guitar

Necrobutcher (Jørn Stubberud) - Bass

Hellhammer (Jan Axel Blomberg) - Drums

 

pesme:

1. A Wise Birthgiver

2. Wall of Water

3. Great Work of Ages

4. Deconsecrate

5. Illuminate Eliminate

6. Psychic Horns

7. Key to the Storms

8. Anti - 4:33

 

izdavacka kuca:

Season of Mist

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad posle? :P

 

Ovo je svakako interesantan album. Meni lichno, medjutim, se ne svidja puno, and i'd rather gowith "Chimnera" any time of the day.. ali realno, sada na ovim turnejama, garant ce i Kimera i GDOW biti max izignorisani, ali ono sto mene zanima je kako ce OaC pesme da zvuce uzivo. I to pre svega mislim na Attilu. Jebote on je ovde manijakalno odradio posao. I to je prava rech, jer stvarno zvuci kao madman pocesto na albumu, i ima veoma sirok dijapazon vokala koje koristi. S vokalne strane, dakle veoma zanimljiv album. Drugi veliki plus - HellHammer. Ima li bre boljeg bubnjara u blacku od ovog choveka? Imao sam jedno slushanje albuma gde sam bukvalno samo bubnjeve pratio, i ovo je jos jedan Mayhem album gde HH caruje i vlada. Monster. Primetna je i razluka u produkciji u odnosu na zadnja 2 Mayhem cheda. Pre svega, ovaj album zvuci stvarno zlo..jes, ovo malo smeshno zvuci al tako je, dosta toga je podredjeno samoj atmosferi. And I mean a lot. Rifferski ovo je, cenim, najslabiji Mayhem album. Sa te strane, meni licno, izdvajaju se "Anti" i "Great Work Of Ages". Anyway, zakljucno je da ovde ima dosta toga pored standardnog black krljanja i sveukupno je kreativan album. Evo slusam ga vec neki 3-4. put i sve vishe i vishe mi se svidja. Ali da mi bude bolji od Kimere nece sigurno, vise volim taki black. A ovaj roundabout definitivno mi sve vishe ulazu u ushi..i ova "Great Work Of Ages" je imho najbolji rad albuma. Ta i "Illuminate Eliminate" su mi za sada above others...

 

od mene 8.5/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušao sam album i ODUŠEVLJEN sam. Očekivao sam neki standardni black (od sirovijeg blacka volim samo Carpathian Forest), ali sam se DEBELO iznenadio... Ovo čak i izlazi iz granica blacka koliko je inovativno, kao da je sa Jupitera došlo :) Definitivno će završiti u top listi za 2007. Jedino smatram da ne bi izgubili na atmosferi da su nabudžili bar malo produkciju. Ovako zvuči dosta loše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Овај албум је у тој мери прешао границе метала да још увек трагам за речју да дефинишем, у најкраћим цртама, ово што се чује, можда зато што то и није могуће, бар не за сада.

Ово је толико просторна, интелигентна и оригинална музика и могу да је поредим само са монументима типа: "The Number of the Beast", "Ace of Spades" или "Master od Puppets".

Можда и више од тога.

Мислите да је ово било претерано?

Не, улажем у слушање овога сво своје знање, искуство и осећања и тек сам на трагу да појмим сврху ове грандиозности.

Ове травестије, ове изванредне промене темпа и мелодије, ови чудовишни вокали, ови генијални рифови који ме остављају шокираним и запрепашћеним - то је само део целине и парченце, коцкица опште, готово непојмљиве слике коју формира ова музика у човеку.

Овога се не би стидели ни највећи музички магови и умови кроз све векове кроз које се смишља и свира музика.

Оцена: од 1-10, мирне душе дајем 15, са страхом да га не потценим.

 

Не слушајте "Ordo Ad Chao".

Не вређајте ово ванвременско стваралаштво неким непримереним и несигурним изјавама.

Ово је као тест, као зид и многи од нас ће пасти и разбити се о њега.

Edited by gavrosaurus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ordo Ab Chao.Uuuuuu...koliko je ovo tezak album,a tek koliko odise haoticnom i unikatno mracnom atmosferom.Arazmani su krajnje cudni i ne predvidljivi (koliko ih ja dozivljavam) bas sa ciljem da Blaspemer-ove disharmonije ucine jos haoticnijim.Dinamican nacin pevanja,tu su klasike sa De Mysteriis-a,Tormentorsko vristanje,ali takodje i potpuno neocekivani vokali na pocetku pesme Deconsecrate ili u sredini Key To The Storms i malo po meni za sada koliko slusam ne toliko uverljivi clean vokali.Nisam siguran sto se bubnja tice dal' je triggerisan,jer ne mogu da razaznam u ovoj "skrsenijoj" produkciji,ali u svakom slucaju i njegov stil je ovog puta uklopljen u taj celokupni dozivljaj haoticnosti.

 

Strasno me zanima kakvi su tekstovi pesama ne bi li se uverio dal' je to ono sto mislim da su hteli kazati ovim album.

 

Mayhem pokazuju da su podlegli uticaju nove disharmonicne black metal skole(upitno je koliko je to novo,ali recimo da se najvise takvih bendova pojavljuje u skorije vreme),ali pokazuju zanimljivu interpretaciju te forme.

Edited by Vermis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kom crnom uticaju, ovo još bre niko nije napravio. Što se mene tiče, album itekako šije DMDS. Ma kao bre da je Meshuggah uzeo da piše black metal pesme...

 

Klinac,mnogo si ti mali da bi meni otvarao oci pred nekim stvarima.

 

Deathspell Omega - Kenose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...