Jump to content

Mayhem


kasapin

Recommended Posts

Mnogi navode Mayhem kao svoj prvi bm bend koji su chuli i svi su naravno odushevljeni. Ja, iskreno govoreci, nisam nichim odushevljen. Svi albumi su im nekako prazni bilo chega shto ja volim u black metal muzici. Svakako, imali su impakt na tu scenu, i Euronymus je progurao dosta bendova, ali samo ga zbog toga postujem. Mayhem, za mene, nema nikakvu muzicku vrednost, sam za sebe.

 

 

Podrzavam te u potpunosti,ali bih se slozio sa gojkom da preslusas novi album.

Stvarno odskace od onih stariji koji su za mene nista drugo do izmet,jer u takvom vidu bm-a ja ne vidim nista zanimljivo.

Novi album je susta suprotnost i stvarno me je raspametio,sto ne znaci da ce da mi se svidi stari albumi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja Mayhem nikad ranije nisam nesto posebno gotivio.. Grand Declaratio Of War mi je bio zanimljiv zbog onih "neharmonija" i sve to, ali produkcija je nekako bila "precista"

 

evo, skidam upravo novi album, preslusao dve pesme za sada. ovo ubija. produkcija je vrh.

 

btw, u velikom intervjuu u Terrorizer-u, na pitanje Attili zbog cega je nestao nakon snimanja De Mysteriis Dom Sathanas-a, odgovorio je:

 

 

"I lived in Hungary, so after the recording I just moved back there,"
explains Attila matter of factly before dropping the mostly black humorous bombshell of the day.
"I tried to get in touch to find out how they were getting on. After a while I hadn't heard anything, because basically the only two numbers I had were of Euronymous and Varg."
:) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo drugo je dobro! :):)

 

Podrzavam te u potpunosti,ali bih se slozio sa gojkom da preslusas novi album.

Stvarno odskace od onih stariji koji su za mene nista drugo do izmet,jer u takvom vidu bm-a ja ne vidim nista zanimljivo.

Novi album je susta suprotnost i stvarno me je raspametio,sto ne znaci da ce da mi se svidi stari albumi...

Ne kapirate vi koliku vrednost ima De Mysteriis... To je nenadjebljivo!!! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album ne bi bio isti da je "ispolirana" produkcija :da: Ovako je savrseno..

 

"I tried to get in touch to find out how they were getting on. After a while I hadn't heard anything, because basically the only two numbers I had were of Euronymous and Varg."

 

al ovo je vrh :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нежни Билбо га и даље слуша скоро сваки дан.

Не напушта ме заинтересованост за њега, овај албум је као дивља звер -

много је потребно да се сасвим укроти а чак и тада постоји опасност да је у тој звери остало неке даљине и дивљине.

Не приближавајте се ако нисте сигурни у своју снагу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lozis se da si veliki extrem,ides iz krajnosti u krajnost sto samo pokazuje da si jos jedan od mnogih nolifera na ovom forumu kome zivot zavisi od muzike i umire za konverzaciju na naucnoj bazi.

 

 

Ovom izjavom si potkachio vecinu forumasha ovde.. Ali ja i dalje ne vidim sta je tu lose?

Pusti decu nek se igraju. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Лично, волео бих да овај албум буде праг за неке нове одлуке у блек металу и металу уопште;

Прижељкујем да ова музика буде онакав покретач какав је својевремено био и легендарни "Mysteriis".

То заиста желим и томе се истински надам - промени у свету музике која себе зове тешким металом.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe,u vezi sa prethodnim postom - videces nesto u pm-u zanimljivo.

 

Elem,ovaj album je pravi test,zasto slusate Black metal i da li kapirate sve to kako treba.

Kako ste se osecali kad ste prvi put culi ekstremni metal?Ja se secam tacnog momenta kada sam pustio Morbid angel,Kinga,Emperor...Jeste to dobra svirka,dobre pesme i sve je to lepo,ali on sto me je bacilo na tu stranu je osecanje opasnosti,nesigurnosti,tako nesto nikad do sad nisam cuo,ti bendovi su imali muda da stvaraju,ne kopiraju.E,to radi i Ordo ad chao.

Fer je reci "ja to ne razumem,suvise je komlikovano".Ali da je sranje...to je smesno.Originalnost i samosvojnost kulja iz ovog prokletstva pretocenog u muziku.

Posle koliko albuma ste se osecali kao da nemate pojma sta vas je snaslo?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe,u vezi sa prethodnim postom - videces nesto u pm-u zanimljivo.

 

Elem,ovaj album je pravi test,zasto slusate Black metal i da li kapirate sve to kako treba.

Kako ste se osecali kad ste prvi put culi ekstremni metal?Ja se secam tacnog momenta kada sam pustio Morbid angel,Kinga,Emperor...Jeste to dobra svirka,dobre pesme i sve je to lepo,ali on sto me je bacilo na tu stranu je osecanje opasnosti,nesigurnosti,tako nesto nikad do sad nisam cuo,ti bendovi su imali muda da stvaraju,ne kopiraju.E,to radi i Ordo ad chao.

Fer je reci "ja to ne razumem,suvise je komlikovano".Ali da je sranje...to je smesno.Originalnost i samosvojnost kulja iz ovog prokletstva pretocenog u muziku.

Posle koliko albuma ste se osecali kao da nemate pojma sta vas je snaslo?

Lepo si ovo srocio. Verovatno je vecini ljudi tako bilo kada su prvi put culi nesto extremno, u meni je recimo Black Metal izazvao neku vrstu "straha", divljenja, tame i agresije. Prvo bas i nisam bio preterano odusevljen(slusali smo Nightwing na ocajno snimljenoj kaseti i culo se uglavnom samo ZhazhAZhazhA) ali ubrzo sam se opasno navukao na taj metal pravac i totalno me je obuzeo! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...