Jump to content

Mayhem


kasapin

Recommended Posts

Hehe, evo napokon i ja da preslusam Chimeru...

Pa ne znam, na prvo slusanje nemam bas neko misljenje ni da je los ni dobar... u svakom slucaju bolji je od GDOW. Svidja mi se sto ima Wolf's lair Abyss prizvuk u sebi. Ne bi se zalio ni da je malo losija produkcija hehee ovako je sve bas crystal clear...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, evo napokon i ja da preslusam Chimeru...

Pa ne znam, na prvo slusanje nemam bas neko misljenje ni da je los ni dobar... u svakom slucaju bolji je od GDOW. Svidja mi se sto ima Wolf's lair Abyss prizvuk u sebi. Ne bi se zalio ni da je malo losija produkcija hehee ovako je sve bas crystal clear...

ja sam zli raw blacker...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo, album je ok, ali iskreno nista vise od toga. Rifovi su dobri, ali ipak album ne nosi tu atmosferu kao stariji radovi. Svaka cast Blasphemeru, na odradjenom poslu, ipak je covek sam napisao ceo album, ali moje misljenje je da bi taj album imao jos jacu atmosferu, kojoj jeli vecina bendova tezi, kada bi produkcija bila samo malo losija, ne nesto a la Under A Funeral Moon, ali ipak. Malo vise zujanja i ne toliko iskristalisani bubnjevi, mnogo bi bolji bio. No, to je moje msljenje, a vi kako hocete, ja tudje misljenje postujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On nije clan originalne postave rolleyes.gif

Pre njega je svirao Manheim. Jedino Necrobutcher iz originalne postave, mada je on "povratnik".

 

Hellhamerovo ucesce:Arcturus, Bloody Mary, Emperor, Fleurety, The Kovenant(ex-Covenant), MeZZerschmitt, Mortem, Thorns/Stigma Diabolicum, Troll, Ulver, Winds gdje je svirao bubnjeve i Mysticum/Sabazios gdje je svirao gitaru.

 

I jos Shining, Jørn, Antestor (un-black metal, hriscanski icon_smile.gif), Eibon. I u Mysticum/Sabazios je svirao bubnjeve. Jedini drugi instrument koji je svirao je bas, na De Mysteriis...

 

Postoje dva Bloody Mary metal benda, oba iz Nemacke, ni u jednom nije svirao HH.

Postoje dva benda po imenu Mortem, jedan iz Rusije, drugi iz Perua. Ni u jednom nije svirao HH.

 

To je prema onom sto sam ja uspeo da nadjem, ispravi me ako gresim, uz odgovarajce izvore.

Bass na De Mysteriis Dom Sathanas je svirao Varg, mada je Hellhammer potpisan, a bass je malo stisan od originalnog snimka, zbog vec ponatih dogadjaja, te insistiranja Euronymousovih roditelja da Varg ne bude tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On nije clan originalne postave rolleyes.gif

Pre njega je svirao Manheim. Jedino Necrobutcher iz originalne postave, mada je on "povratnik".

nije govno no se pas posrao...trebao si sve session clanove nabrajati,da bi ispao mafijash...za mene je originalna i jedina postava sa sljedecim sastavom:

Euronymous - guitar

Dead - vocals

Hellhammer - drums

Necrobutcher - bass

tj.Live In Leipzig

»Obscure Plasma Records: 1993 [ltd.ed. 1000 w/inner sleeve]

»Obscure Plasma Records: 1993 [slightly different cover]

»Hellion Records: 1994

»Avantgarde/Century Media: 1994 [cd/lp]

»Avantgarde/Century Media: 1996 [digipak cd]

»Last Episode: 1997 [ltd.ed. vinyl picture disc]

ili

Euronymous - guitar

Hellhammer - drums

Attila Csihar - vocals

Varg Vikernes - bass

»Deathlike Silence Prod./Voices Of Wonder/Century Media: 1994 [cd/lp]

»?????: 1997 [vinyl picture disc ltd.ed. 500]

»Voices Of Hell Records: 2001 [blue vinyl ltd.ed. 666]

ili ces da ti nabrajam postave i izdavacke kuce sa ovoih ostvarenja:

Born Into Evil

PFA 6" Russian FlexiDiscs

The True Black

Sometimes They Come Back

From The Darkest Past

In Memorium (7inch)

In Memorium (CD)

Book Made Of Human Flesh

Tribute To The Black...

Dawn Of The Blackhearts

Ha Elm Zalag

The Return

I Love Transylvania

Deathcrush/In Memorium

War & Sodomy

True Legends In Black

Live The Life Of The Beast

Up From The Tombs...

Mayhem/Emperor Split

Live In Jessheim

 

,pa se sad kurchi sa informisanoscu... mhihi.gifevotigana.gif

chimera je definitivno bolji od GDOW.

mada,MAYHEM je MAYHEM...nista njihovo nije sranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da slusas Burzum i Mayhem cuo bi i bas, i gitaru, i kasljanje, i sve ostalo jer im je to jako specificno.

 

Varg, Euronimous, Dead i Hellhammer su neponovljivi!

 

Najjaca postava:

 

Dead - scream

Attilla - clean

Euronimous - gitara

Hellhammer - bubnjevi

Varg - noise bass

Necrobutcher - clean bass

 

Na GDOW ima i dobrih stvari (he-he, npr. 1.), ali 7. je pukeface.gif

Chimera je dosta hladan i monoton album, ali ga preslusah jedno 200 puta jer je BRUTALAN - bas pravo da se pusta do daske

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije govno no se pas posrao...trebao si sve session clanove nabrajati,da bi ispao mafijash...za mene je originalna i jedina postava sa sljedecim sastavom:

Euronymous - guitar

Dead - vocals

Hellhammer - drums

Necrobutcher - bass

tj.Live In Leipzig

To sto je tebi neka postava najbolja, ne cini je originalnom. Zna se ko je snimio prve demoe i uopste napravio prve pesme. Ne mozes da kazes da je Manheim svirao samo par nedelja po nastanku, u vreme kad niko nije cuo za bend ili tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dead bre nije imao veze sa vokalom, a pogotovo što nije znao ni da ga koristi, ne razumem šta se palite na njega? icon_confused.gif

 

Mogu i ja sad da skuvam svoja 2 muda i da ih pojedem da bih bio tr00 ali ipak neću biti najbolji black metal vokal.

mada postujem pravillo DE GUSTIBUS NON EST DISPUTANDUM,ovu nebulozu...

necu ti nista reci.to ce ti biti najveca kazna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Attila nije ni scream

 

Dead je NAJBOLJI, prosto Maria Callas u black izdanju!

 

A di si cul da se scream "uvjezbava"?

Niko nije rekao da Attila jeste scream.

 

Gde si ti cuo da se ne uvezbava? Neko se "rodi" sa dobrim glasom, neko mora da vezba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...