Jump to content

Mayhem


kasapin

Recommended Posts

OAC apsolutno savrsenstvo za fanove benda Swans...neartikulisana buka u neartikulisanoi buci

 

Znam da ljude svasta lozi i apsolutno nek uzivau u tome, ako imie gust - ali nazovimo stvari pravim imenom

 

Ti si slušao album na Xwave slušalicama od 1000 dinara ili Genius zvučnicima od isto toliko, nemam drugo objašnjenje. Na OAC se jasno razaznaju svaki ton i rif, jedino je (savršena) produkcija takva da zvuči primitivno i pećinski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Genius zvucnici <333

 

Nie problem sa produkciom, neozbiljno e da slusalac u zanru kao stoe black metal precerano zali na sirovost zvuka i to ubraia kao glavnu manu

 

Menie prvenstveno razocaravauce bilo da posle Chimera-e, koa e po mom misljenju kompoziciono bila evolucia u pravom smeru - ti izdas album koie sviracki nista posebno, pod pokroviteljstvom ne znam kakvog haosa, pakla i organizovane prostitucie (ili klaustrofobie i suma sto rece Dimon :D )

 

Generalno, nikad me nie palila ta spika - atmosfera iznad svega, ako muzicki to ne potkrepis na pravi nacin

 

Doduse, ne mogu da osporim svirku Hellhammera na tom albumu, kao i uek e na visini zadatka

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi ti lud svirački ništa posebno,

 

Blasphemer je ugazio gitaru, bukvalno je neljudski odsvirao. Na one deonice je problem air guitar da sviraš, a kamoli da ih skineš :D

 

Hellhammer bubanj ugazio, još izbacili snimak tako sirov, maltene nije ni equalizer podešen za bubanj, bukvalno kao da sediš u podrumu s njim i slušaš ga kako kida.

 

Necrobutcher haha zajebavam se :D

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јес да Атила може да му држи часове певања али Манијак је мени вазда имао много болеснију појаву од Атиле и много ми је пријемчљивији његов вокал.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, mozda mladjani Aldrahn moze da mi izazove slican efekat :D

 

Možda al' tanji je on malo reklo bi se što se intenziteta tiče od ovoga što Maniac ispušta u gornjem primerku xD

 

Retka situacija da bend ima 3 različita vokala u različitim periodima i da ne mož čovek da se odluči koji je najbolji xD

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to mi pade kratko pošto sam napisao post na pamet, ima u dm i grindu vokala tog intenziteta, al' Maniacov vokal je ovde savršeno bm a ima taj intenzitet bolesni, do jaja.

 

Travis pacijent ti i bez mikrofona guli kožu s face

 

treci Dead jel? totalno nebitan lik :D

 

Si lud :D

 

Možda prvi pravi bm vokal?

 

 

Zanimljivo kako su ti milestonovi zamagljeni i prekriveni velom misterije :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јес да Атила може да му држи часове певања али Манијак је мени вазда имао много болеснију појаву од Атиле и много ми је пријемчљивији његов вокал.

 

Ja sam baš bio ispred Atile i moram da kažem da me je oduševilo to kako se on uživi u ulogu. Lik bukvalno postaje drugo biće na bini!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram sam da se poavim i da ize'dem sva govna koa sam izasrao :D

 

Obrnuh opet Ordo ad Chaos, ovai put u miru, tisini, puna koncentracia (iako e napolju vucie vreme, strah od nekih tamnih noci i pada kisa)

 

 

Nosim se mislju dae i Sloba brt vezano meteoropata vezano slusalac imao pravo kadie rekao - neki albumi bolje legnu u odredzenom periodu dana, godisnjeg doba i odredzenih faza mesecevih mena

 

 

Mozdae i do toga sto sam pre slusanja OAC, malo krstario po novitetima iz 2017e...i od sve one dosade i neinventivnosti - ovai stvarno ispadne remek delo za generacie :D

 

A kapiram i da su oni prethodni stavovi doneti u periodu povrsnog slusanja, umora ili lose volje

 

Elem - sad kacam sam obrnuo OAC - iskreno sam uzivao, o'slusao u ednom dahu, stono bi se reklo

 

Mala digresia - iako definitivno, donekle mogu da se poistovetim sa Kokiem - vise se furamo na straight forward, pomalo mehanicke i nabudzenie albume (Chimera otprilike dodze takva u odnosu na OAC)

 

Da nastavim - OAC, svakako prica za sebe...imao e Sloba opis za njega, ne mogu bas da se setim i citiram...ali se secam dae glorifikovao kolikoe album uspeo da docara neki zao i mizantropican osecai za filing

 

 

Sad trenutno - apsolutno mogu da se slozim sa njim...minimalisticki zvuk i produkcia, tekstovi, Helhamerovo bubnjanje, Blasfemerovo disonantno ciguljanje, Atilino nekad i previse dramaticno vokalno carlianje (moine tako teatralno, brte) - sve se upakovalo u siaian, atmosferican album...beznadze i crne rupe

 

 

Prepravljam ocenu sa 55 na 85/100...mada, mislim sa daljim slusanjem (valja obrnuti jos koi put), utisak ce se jos vise popraviti

 

Istakao bih ipak drugu polovinu Psychic Horns i apsolutni highlight - Illumnate Eliminate, kakva pesmetina :o

 

Sporcko-atmosfericni poyyy :bigblue:

Edited by KazimKazim
  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...