Jump to content

Eyesburn


Zen

Recommended Posts

ej metalcu

biohazard i pro pain nisu hardcore kontas?

 

hardcore = hardcore punk

to je puno ime tog pravca, bar kad se prica o zescoj muzici jer imas i hardcore pravac u technou pa i u hip hopu, ali ovaj je najstariji jer datira od pocetka osamdesetih

 

pro pain prvi album ima malcice veze sa hc-om, a njihov predjasnji bend Crumbsuckers jeste hc

Share this post


Link to post
Share on other sites

za pro pain se moze reci da su hardcore, pomalo metaliziran, dok je biohazard (u neku ruku) hardcore sa uticajima hip-hopa... ne moze se reci da su metal, jer nemaju skoro niti jednu karakteristiku metala. mogu se svrstati i u crossover, gdje po meni najvise i pripadaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

za pro pain se moze reci da su hardcore, pomalo metaliziran, dok je biohazard (u neku ruku) hardcore sa uticajima hip-hopa... ne moze se reci da su metal, jer nemaju skoro niti jednu karakteristiku metala. mogu se svrstati i u crossover, gdje po meni najvise i pripadaju...

 

tako nekako :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::wink:

svakako najbliza definicija njihove muzike laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Propain i Biohazard NISU Hardcore jedino sto je pevac propain-a bio

u HC bendu Crubsuckers a gitarista Biohazard-a je bio u SxE HC bendu

Straight Ahead i svirao je u Rest in Pieces cini mi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Propain i Biohazard NISU Hardcore jedino sto je pevac propain-a bio

u HC bendu Crubsuckers a gitarista Biohazard-a je bio u SxE HC bendu

Straight Ahead i svirao je u Rest in Pieces cini mi se

 

procitaj moj gornji post i nemoj da filozofiras puno, kad sam vec rekao sta su... pro-pain JESTE HC (metaliziran), oni su i stvorili NY HC

i pricajte pobogu o eyesburnu a ne o ovome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravo scissors!!!

TAKO TE VOLIM!

 

Je si li ikad cuo za PHILOSOPHY SMILE!

To ti je kao EYESBURN samo bolje!... od ovog novijeg... biggrin.gif

 

Ko god je cuo njih, moze da ih opise na DOMACIM TEMAMA!

Jeste da sam malo skrenula sa teme ali opet.... :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravo scissors!!!

TAKO TE VOLIM!

wow... nisam znao da imam obozavateljke :wink:

 

Je si li ikad cuo za PHILOSOPHY SMILE!

To ti je kao EYESBURN samo bolje!... od ovog novijeg... biggrin.gif

bas gledam tu temu na domacoj sceni, pa cu oskoro i baciti koji post tamo...

 

Ko god je cuo njih, moze da ih opise na DOMACIM TEMAMA!

Jeste da sam malo skrenula sa teme ali opet.... :mrgreen:

kao sto rekoh gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eyesburn sucks!

Nekad metal ,sad regge

fuj

 

Pa ne sjecam se da je Eyesburn ikada bio neki metal. Vise su oni bacali na core nego na metal. A i uglavnom su imali tu neku reggae crtu koja se konstantno provlacila, a koja je sada hvala Bogu jos pojacana smile.gif. Reggae na Eyesburn nacin mi strava zvuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eyesburn? e ovako: ja nisam neki poznavalac muzickih pravaca da bih mogao reci ili diskutovati o tome koja je eyesburn vrsta muzike ali ih obozavam slusati jer mi pashe ta vrsta muzike. Eyesburn sam poceo slusati neke 98-99-e kad se na tv-u vrtio spot "exodus" -koji je bio u sklopu neke beogradske muzicke emisije ( Inace zivim u Banjaluci a ovde je vrlo tesko nabaviti albume kao sto je freedomised)

Freedomised nisam slusao ali ako je jos jaci od dog life-a sigurno ce mi se svideti smile.gif

Licno smatram da su "munje" upropastile eyesburn u ocima fanova... nakon tog filma svaki debil iz mog razreda je trazio da mu posudim "onaj album sa pjesmom sa munja" propast!!! Inace sam album fool control je za moj ukus odlican ali trebalo je i tu smanjiti uticaj reggae-a

album gabau! ja licno smatram jednim obicnim sranjem iz cistog razloga sto je raja slusala eyesburn bas zbog specificnog zvuka rege-HC-a(ili cega vec)

gabau smatram najvecim promasajem u njihovoj dosadasnjoj karijeri, a ukoliko i sledeci album bude u rege fazonu onda su propali skroz...

koncerti eyesburn-a su po meni vrlo dobri jer na sva 3 na kojima sam bio bilo je i vise nego odlicno ( prvi je bio 99-e u banjaluci zajedno sa straight jackin-om)

kojot i gudra? ja sam straight pa mi se nikako ne svidja to sto sam cuo ali sta cete covjek je sam izabrao valjda ce se opametiti pre nego sto bude kasno...

eto toliko od mene za danas tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

eyesburn? e ovako: ja nisam neki poznavalac muzickih pravaca da bih mogao reci ili diskutovati o tome koja je eyesburn vrsta muzike ali ih obozavam slusati jer mi pashe ta vrsta muzike. Eyesburn sam poceo slusati neke 98-99-e kad se na tv-u vrtio spot \"exodus\" -koji je bio u sklopu neke beogradske muzicke emisije  ( Inace zivim u Banjaluci a ovde je vrlo tesko nabaviti albume kao sto je freedomised)

Freedomised nisam slusao ali ako je jos jaci od dog life-a sigurno ce mi se svideti smile.gif

Licno smatram da su \"munje\" upropastile eyesburn u ocima fanova... nakon tog filma svaki debil iz mog razreda je trazio da mu posudim \"onaj album sa pjesmom sa munja\" propast!!! Inace sam album fool control je za moj ukus odlican ali trebalo je i tu smanjiti uticaj reggae-a  

album gabau! ja licno smatram jednim obicnim sranjem iz cistog razloga sto je raja slusala eyesburn bas zbog specificnog zvuka rege-HC-a(ili cega vec)

gabau smatram najvecim promasajem u njihovoj dosadasnjoj karijeri, a ukoliko i sledeci album bude u rege fazonu onda su propali skroz...

koncerti eyesburn-a su po meni vrlo dobri jer na sva 3 na kojima sam bio bilo je i vise nego odlicno ( prvi je bio 99-e u banjaluci zajedno sa straight jackin-om)

kojot i gudra? ja sam straight pa mi se nikako ne svidja to sto sam cuo ali sta cete covjek je sam izabrao valjda ce se opametiti pre nego sto bude kasno...

eto toliko od mene za danas tongue.gif

 

djes bivsi komsija (ja sam inace iz bl)... biggrin.gifbiggrin.gif

inace u pravu si da su postali sranje sa previse reggae-a, ali sta ces, nalozili se na lovu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam da u Srbiji bas ima para od bilo cega osim od narodnjaka.

Nije reggae bas najunosnija vrsta muzike, pa da kazes kako su se nalozoli na pare. Uostalom meni se svidja sve ovo sa reggae-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam da u Srbiji bas ima para od bilo cega osim od narodnjaka.

Nije reggae bas najunosnija vrsta muzike, pa da kazes kako su se nalozoli na pare. Uostalom meni se svidja sve ovo sa reggae-om.

 

pazi ja se dobro srecam kako se raja krenula loziti na reggae od kad su igrale "munje" u kinima. od 10 ljudi 5 ih je pocelo "slusati" reggae zbog toga, svi pricaju o tome, itd. pogotovo zenski dio populacije je to krenuo slusati (zbog kojota imam utisak biggrin.gif )... pola moje gimnazije u banjaluci se odjednom navuklo na reggae... a na exkurziji moj prijatelj je pravio reggae/metal vece ... i taj dan se pojavilo milion novih faca koje nikad nisu slusale nista sem cece, colica i tih fazona...

ne znam kako vise da ti kazem da je to postalo komercijalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koliko se sjecam Munja, tamo je dominirao drum 'n' bass i neka zestina od muzike. Nije bas reggae imao primarno mjesto u filmu. Uostalom i pjesma fool control osim vokala i nema bas neke veze sa reggaeom. Doduse sve to vjerovatno jeste dovelo do na neki nacin interesovanja za Eyesburn i za ono sto oni sviraju. Meni se svidja i album prije Fool Controla, i svidja mi se ono sto sam cuo sa Gabau. Foundation je odlicna stvar, kao i "remix" No Free Time. Inace ta pjesma mi se svidjela cim sam je cuo na Fool Control-u. Svidjelo mi se kako zvuci reggae balada.

U cjelini Eyesburn sa Block Out-om i Bjesovima najbolja domaca grupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...