Jump to content

Nevermore


KRANG

Recommended Posts

sve u svemu album dosta lici na DHIADW ali nema toliko hitova. Zvuk bubnja mi je stvarno odvratan i plastican.

 

 

mislim da je loomis najvise ispustio loptu, ponekad prosto da ne verujes da je isti lik koji je smislio sve one genijalne riffove 1995-2000.

 

sa drugim pasusom se slazem, ovaj prvi mi nije jasan :bigblue:

 

Album zvuci ko leftoveri sa Warrelovog solo albuma, gomila Witchersa... ubedjen sam da je vise od pola albuma on napisao, tj. da su ga u studiju sklepali na brzinu. Nema onih teskih, upecatljivih rifova, diminished solaza harmonizovanih u maloj terci :D I kad se cuje da je Loomis, u po nekoj solazi - mozda bi bolje bilo da su Petera pustili jer su bolje i osmisljenije bile na Praises To The War Machine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se svidja album. Cak mogu reci da mi je odlican. Ovo je utisak posle 2x slusanja.

Brate, izgleda da smo ti i ja jedini kojima se sviđa:)

Jbg., dešava se:)

Edited by Despot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, izgleda da smo ti i ja jedini kojima se sviđa:)

Jbg., dešava se:)

 

Izgleda da je tako. Pa ne znam, meni se odmah svideo na prvo slusanje. Na drugo mi je bio jos malo bolji. Videcu sta ce biti posle jos nekoliko preslusavanja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nas ima još. Treba pustiti album kroz sebe i uživati u njemu, a ne palamuditi i rasipati se terminologijom. Ovi komentari mi liče na mudrovanja onih likova koji na svirci ne umeju da se opuste, već prekrštenih ruku negde iz pozadine tvrde kako bend ne zvuči isto ko na cd-u...

Ja ne znam koji više krasni ljudi hoće od NM-a. Varrel ima jedan od najboljih vokala današnjice i raduje me što je to još jednom potvrdio. Tekstovi? Svakako ne bi dobili Nobelovu za književnost, ali koliko je to zapravo i bitno da bi album bio vrhunski? Uvek mi padne na pamet kad neko kenja protiv tekstova koliko samo Priesti imaju jadne tekstove...a koliko traju i koliko su dali svetu? Ili kad Kai zaurla - Jaš neboooooooooooo! Sprdnja. Ali niko kao on ne ume da podigne na noge. I tako...

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Sha

Meni tekstovi nisu toliko bitni, ali ovi su toliko loši da to baš privlači pažnju. Bar je kod mene tako. Muzika je ok, ima tu dosta toga, ali tekstovi su mnogo glupi i banalni. Maltene su gori nego kod Rhapsody-ja, a to nije baš lako izvesti :smile:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf... ovo je verovatno razočarenje godine za mene. Vidim da su album pljuvali ljudi koji nisu voleli ni prethodni koji je meni bio vrhunski pa sam se nadao ali džaba. Ovo zvuči kao da neki bend obrađuje Nevermore, najviše fali one njihove lucidnosti, svi sastojci njihovog zvuka su tu ali nema ono nešto. Slušao sam ga i uvlači mi se pomalo u uši, ne mogu reći da je đubre jer oni ne mogu tako nešto da izbace ali još gore - onaj učmali prosek. Najgore njihovo izdanje. Dao bih mu 7 što i nije loše ali od najboljih se očekuje uvek najviše.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ne znam čemu to nametanje, nije tvoj ukus jedino ispravan. Tebi je govno, nekima se dopada, get over it. Meni je album sasvim solidan. Ne može da se meri sa Dead Heartom ili neon Blackom, možda ni sa Politics, ali ima šta da ponudi.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je bend koji je nekad bio najbolji na svetu u tome sto rade, sad su totalno ostali bez ikakvih ideja i ponavljaju se u prazno, ne znam kako to moze bilo kome da se svidi ako voli ovaj bend. Zvuci istroseno i slabo, od riffove do neki blamovskih tekstova. a pre deset godine su bili na vrhuncu metala po oba pitanja.

 

ne mozes da kazes da je dobar album po bilo kom pitanju, jedino ako si slep i gluv fan boy ili nikad nisi slusao nevermore ranije u zivotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Azal

 

Dobro, zaista je besmisleno polemisati sa nekim ko je raskrstio sa objektivnošću i smatra da je njegovo mišljenje jedino ispravno. Utisci se razlikuju, to je normalna stvar. Niti sam fan boj niti sam neko ko Nevermore sluša od juče, već od trenutka kada sam počeo da slušam metal, a to je nekih 15 godina otprilike. Pritom mislim da je album solidan. Nije epohalan ali je dobar. U nekim segmentima je bezveze, ali je generalno ok. I šta ćemo sad? Tebi se ne sviđa, ali ja to uvažavam i sigurno ti zbog toga neću reći da nemaš pojma i da si ovo ili ono. To je detinjasto.

Edited by Sha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...