Jump to content

Stari svetovi


Recommended Posts

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ha, mozda nisi dovoljno istrazio.Ili ti se nisu hteli pojaviti..

Nama pricao veronaucnik da ima na Uralu jedna busotina, Djavolja jama se zove, kaze on, neki ljudi nabasali na djavola tamo (valjda je mislio na reptilijance)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde kod nas ima neka rupa i kada sam bio mali neki naucnici su usli i vise se nisu vratili a kasnije su hteli da puste i pse ali psi su pobegli cim su se priblizili.

Pravi slucaj za Moldera.. biggrin.gif

 

a jeste li bili nekad na Olimpu?Jel znate za onaj deo puta koji je dosta strm a vozilo se samo krece napred odredjen deo puta i onda stane i vrati se za istu razsaljinu..kul je. icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varzhe, i ja sam se u pocetku lozio na "dela" Samira Osmanagica. Ali, pre par nedelja sam negde procitao clanak u kome ga je do zla Boga napljuvao predsednik evropskog arheoloskog udruzenja (valjda se tako zove), neki Britanac. Zaboravio sam ime.. icon_redface.gifwallbash.gifwallbash.gif

U stvari, covek samo prepisuje iz nekih "lakih" literatura, nema SVOJIH otkrica. Probao je da podmetne pricu o onoj bosanskoj piramidi. Ovaj britanac kaze da je to obicno brdo. Ok, mozda gresi..

 

Nego, gde je ta rupa?!

(osim ako nije zajebavancija.. icon_smile.gificon_smile.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ja sam slucajno naleteo na internetu te zanimljive price pa sam mislio da ce vam biti zanimljivo jer stvarno ima svega i svacega. icon_smile.gif

 

A sto se tice te rupe, niko ne govori gde je, samo se zna otprilike njena lokacija a to je negde u blizini mog mesta, mada moguce je da su to samo price. icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki izvori kazu da su bogovi koji su doneli napredak velikim civilizacijama Atlantidjani.

 

Npr. porodicno stablo Izis-Oziris (cela heliopolitanska eneida egipatskih bozanstava). Njih dvoje su, kako kaze mit, naucili ljude da obradjuju zemlju, ratosiljali ih kanibalizma, naucili da grade (Oziris), naucili materinskoj brizi, lecenju, ukrasavanju (Izida), tj. tvrdi se i da su bili vladari... to je prastaro vreme, dok je severnoafricka pustinja bila pod bujnom vegetacijom.

 

Za tebansko trojstvo (Amon, Mut i Konsu) se isto veruje da je poteklo sa Atlantide, kao i za memfisko (Ptah, Sekhmet, Nefetum\Imhotep, tj, Imhotep je kanonizovan itd.) icon_da.gif

 

Mada, neki okultisti i naucnici veruju da su ovi napredni ljudi\bogovi zasluzni za procvat civilizacije potekli iz Sirijusovog sazvezdja. icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, neki smatraju da su oni dosli sa Sirijusa i jos par drugih zvezda/sazvezdja.

 

Sto se tice bogova, ima tu neceg mozda..i za Odina postoji prica da je to neki drevni ratnicki vodja saman koji je dosao na sever itd.

ili Heimdal koji je ljude naucio raznim vestinama.On je prvo ziveo kao covek a kasnije su ga Bogovi uzeli da stiti Asgard.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo, tu se provlaci i naucna nit koja sve to potvrdjuje...

 

Dolazak Izide i Ozirisa bi se u tom slucaju poklapao sa seobom plemena Dogona iz Sumerskih oblasti u severnu Afriku...

To pleme poseduje ogromna znanja o Sirijusovom sazvezdju, a tvrdi se i da su izmislili primitivni teleskop, mada ja verujem da su za njega ipak zasluzni Sumeri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, prve kule za posmatranje neba su inace bile u Vavilonu.

I sve stare civilizacije su manje/vise bile ocigledno fascinirane tim sazvezdjem.

 

Ali ko ce dokazati, ako je to i istina, da sve to potice od gore.. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da nisam cuo..o cemu se radi?

 

Ja znam za malo suroviji vid vremenskih kapsula a to su Crne rupe. icon_rockdevil.gif

Ne, to su potpno razliciti pojmovi - vremenske kapsule, vremenske rupe, crne rupe.

 

Za ove prve kazu kako su programirane da se oslobode u odredjenom trenutku Zemljine istorije (tj, da se postepeno oslobadjaju, jer ih je 14).

O njima se puno raspravljalo... a ja ne mogu preterano da se pohvalim znanjem o istima... icon_redface.gif

 

Najbolje su mi vremenske rupe...

Uvek sam mastala da upadnem u neku. icon_da.gificon_redface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo prvi put cujem za to.

Kako znaju da ih ima 14?

 

Uopste mi nije interesantna prica o njima.(vremenskim kapsulama)

Svasta se radi da bi se privukla paznja...

 

Cula sam da postoje vremenske rupe u Versaju i se neretko desavalo da ljudi iz naseg doba "upadaju" u njih...

Ima dosta zabelezenih slucajeva.

Verujem da postoji jos mesta na Zemlji koja imaju takvo svojstvo teleportacije...

 

Da mi je da ih pronadjem... ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, neki smatraju da su oni dosli sa Sirijusa i jos par drugih zvezda/sazvezdja.

 

Sto se tice bogova, ima tu neceg mozda..i za Odina postoji prica da je to neki drevni ratnicki vodja saman koji je dosao na sever itd.

ili Heimdal koji je ljude naucio raznim vestinama.On je prvo ziveo kao covek a kasnije su ga Bogovi uzeli da stiti Asgard.

Ima tu dosta istine, pa i ako si citao Velesovu knjigu, nasi bogovi se maltene opisuju kao ljudi... "i onda smo nabasali na tog i tog boga i on nam je pokazao kako da radimo to i to"... icon_smile.gif

Edited by Ingwar, JR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tu dosta istine, pa i ako si citao Velesovu knjigu, nasi bogovi se maltene opisuju kao ljudi... "i onda smo nabasali na tog i tog boga i on nam je pokazao kako da radimo to i to"... icon_smile.gif

Ali svi Bogovi se opisuju kao ljudi...

To je samo odraz ljudskog ega. Ljudi su od pamtiveka mislili da su oni

konacna bozija rec, i zato su dozvolili da stvoritelj/stvoritelji imaju njihov oblik... no.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...