Jump to content

Stari svetovi


Recommended Posts

The Story of Atlantis

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

Over 11,000 years ago there existed an island nation located in the middle of the Atlantic ocean populated by a noble and powerful race. The people of this land possessed great wealth thanks to the natural resources found throughout their island. The island was a center for trade and commerce. The rulers of this land held sway over the people and land of their own island and well into Europe and Africa.

 

This was the island of Atlantis.

 

Atlantis was the domain of Poseidon, god of the sea. When Poseidon fell in love with a mortal woman, Cleito, he created a dwelling at the top of a hill near the middle of the island and surrounded the dwelling with rings of water and land to protect her.

 

Cleito gave birth to five sets of twin boys who became the first rulers of Atlantis. The island was divided among the brothers with the eldest, Atlas, first King of Atlantis, being given control over the central hill and surrounding areas.

 

At the top of the central hill, a temple was built to honor Poseidon which housed a giant gold statue of Poseidon riding a chariot pulled by winged horses. It was here that the rulers of Atlantis would come to discuss laws, pass judgments, and pay tribute to Poseidon..

 

To facilitate travel and trade, a water canal was cut through of the rings of land and water running south for 5.5 miles (~9 km) to the sea.

 

The city of Atlantis sat just outside the outer ring of water and spread across the plain covering a circle of 11 miles (1.7 km). This was a densely populated area where the majority of the population lived.

 

Beyond the city lay a fertile plain 330 miles (530 km) long and 110 miles (190 km) wide surrounded by another canal used to collect water from the rivers and streams of the mountains. The climate was such that two harvests were possible each year. One in the winter fed by the rains and one in the summer fed by irrigation from the canal.

 

Surrounding the plain to the north were mountains which soared to the skies. Villages, lakes, rivers, and meadows dotted the mountains.

 

Besides the harvests, the island provided all kinds of herbs, fruits, and nuts. An abundance of animals, including elephants, roamed the island.

 

For generations the Atlanteans lived simple, virtuous lives. But slowly they began to change. Greed and power began to corrupt them. When Zeus saw the immorality of the Atlanteans he gathered the other gods to determine a suitable punishment.

 

Soon, in one violent surge it was gone. The island of Atlantis, its people, and its memory were swallowed by the sea.

 

 

to mu je ono osnovno ....

a platon je atlantidu iskoristio za predstvljanje svog idealnog politichko - socialnog sistema ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa se slazem da bi trebalo istraziti Atlantik i utvrditi da li uopste postoje neki ostaci Atlantide. Ali s druge strane smatram da je moguce da je postojala posto se legenda o njoj fokusira na izvesnim cinjenicama ali se njena romanticnost nazire u zudnji za izgubljenim rajem. Platon je objavio dva svoja dela "Timej" i nedovrseni "Kritijas". U tim delima, je iznet zakljucak da je Atina unistena 9600. godine, a to se desilo naravno pre pojave prvih savrsenijih civilizacija. Iz toga sledi da je Platon mozda izmislio tu pricu, a i njegov ucenik Aristotel se nije slagao sa Platonovim tvrdnjama. Jedina stvar koja se nazire u svim legendama religijama i mitovima, jeste da sve to sto je postojalo (ako je postojalo) vremenom nestaje, bezi od ljudi, ali da ono i dalje postoji, samo sto je negde skriveno i odatle salje svoje moci. Pa, dok se sami ne uverimo, mozemo samo da nagadjamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi postojala je atlantida i tachka

mozhda je platon pogreshio za koju nulu od udaljenosti od grchke obale ali je postojala...........valjda smile.gif

 

stvar je u tome shto fanatici zhele da veruju u svashta pa ce progutati i razne gluposti bez razmishljanja

 

a za ovo bash i nema nekih dokaza ali ja ipak verujem da je postojala, nazovite fanatikom ali ja verujem (ego credo) smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ima previse elemenata klasicnog mita da bi bila stvarna.

 

Sto se tice price o Arktitku, to bi bilo lepo, da se Arktik pomerio pre par desetina hiljada godina, alo posto je on tamo gde je sada bio i pre nego sto su ljudi nastali, prica otpada.

tongue.gif Tacno! Nekada je postojalo veliko kopno iza Gibrlatarskog moreuza, nadomak zapadne Afrike. Tome govori u prilog veliki broj zivotinjskih vrsta koje su jedino kopnom mogle da predju put iz Evrope. NPR. specificna vrasta puzeva koja zivi na Kanarskim ostrvima, koja su samo jedan od najvisih vrhova potonulog kopna. Da li je nao ovom atlantskom ostrvu bila naseljena neka ljudska civilizacija za sada je tajna, ali je postojanje kopna na mestu gde ga je Platon „stavio„ dokazano od strane vrhunskih svetskih geologa i seizmologa. tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

atlantida je sigurno postojala,jer ne bi se moglo toliko price isplesti oko nje da nije postojala...pravo pitanje je kakva atlantida je postojala,koje je to ostrvo bilo razvijeno toliko da kad je bilo progutano talasima ili kakvom vec nedacom, da su od njega napravili mit

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

atlantida je sigurno postojala,jer ne bi se moglo toliko price isplesti oko nje da nije postojala...pravo pitanje je kakva atlantida je postojala,koje je to ostrvo bilo razvijeno toliko da kad je bilo progutano talasima ili kakvom vec nedacom, da su od njega napravili mit

 

Isus je sigurno bozji sin, je ne bi se moglo toliko price isplesti oko njega da nije bio. Pravo pitanje je kakav je Isus bio, koji je to bog bio njegov otac, da kad je bio razapet na krst, da su od njega napravili religiju.

 

Hoces jos neku analogiju, ili je i ovo dovoljno jasno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm...nisam saglasna.

 

Atlantida (zemlja Zapada) se pominje jos u drevnoegipatskim spisima. U Anijevom papirusu se pominje Atlantida. Postojalo je verovanje jos davno, medju stanovnicima Crne Zemlje da je nekada postojala Atlantida u kojoj su ziveli bogovi... Cak i verujem da je periodicno ,,ciscenje" Zemlje neophodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ko je veci manipulant od egipatskih svestenika?

 

Prica ima svrhu u sadasnjosti.Istorijsko postojanje nema.Ima malo vecu vrijednost od basni Dositeja Obradovica.

Pa ko je otisao najdalje u dokazivanju postojanja Atlantide?H.P. Blavatska.Ista je govorila i da je covjek nastao razmnozavanjem simpanze i medvjeda.

Nekako mi ne ide prihvatanje tog mita kao istine.Da visoko razvijenu zemlju unisti voda.Paradoks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htedoh reci da prica nije Platonova, vec egipatska. Jeste platonovska, ali njegova nije.

 

Zasto bi to bio paradoks? Na neki nacin - iz vode smo postali, voda ce nas i unistiti. Po legendi, stanovnici Atlantide su uspeli da menjaju vreme i sl, dalje im se nije moglo dozvoliti da idu. Cetirma elementima se nikad ne moze ovladati. Supstancija. Donekle ih covek moze ukrotiti, za svoje potrebe, ali kad se elementi "razbesne", nema nazad. Onda, ili nastaje nesto novo, strasno, ili nestaje u njega - kazna.

 

 

U egipatskom svetu nije ni bila toliko bitna pouka price. Vise se insistiralo na nekoj istorijskoj strani, i prakticnoj. Spominje se negde da je ujedinitelj Egipta (ako je Menes, onda on, a mozda i Hor Aha, mozda Skorpion) sahranjen na Atlantidi. Egipcani su postovali Atlantidjane, vidi se iz nacina pripovedanja, govorili su o njima kao o rasi koja je dostigla vrhunac (Egipcanima je bila vaznija njihova ,,mudrost'' od moci koju su dostigli). S druge strane, imam u vidu i tajanstvenost svestenika i zelju da se ograde od naroda znanjem, ali isticem - vise je Atlantida predstavljala kultnu zemlju u egipatskoj tradiciji. A imaju i neki delovi u Knjizi mrtvih (valjda?) gde se kaze da faraoni idu u Zapadnu zemlju, po smrti (ok, znam, zapad - zalazak), i u vezi sa tim se pominju bozanstva koja odgovaraju grckim bozanstvima (deset velikih vladara Atlantisa) - tj. faraoni (i njihova zamaljska licnost) odlaze u drustvo Velikih.

 

 

Ima nesto zanimljivo - sto se tice hijeroglifa. Jedan od hijeroglifa sluzi za obelezavanje vode (ne znam da preciziram u kom smislu, da li na vodu uopste, ili sta vec), a istovremeno i za zapad, ali iskljucivo za Zapadnu zemlju, ne za zapad uopsteno.

 

 

Uostalom, ovaj mit (licno verujem da je postojala Atlantida, ali koga zabole za to) i jeste jedna od verzija Potopa. Stara dobra prica - voda spira sve (i crn obraz, da, u ovom slucaju).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovako:

Prica iza svega toga, ukljucujuci i egipcane, i Platona itd. je suvise dugacka da bi vam sad sve pricao ali ima interesantan "referat" o tome u knjizi poznatih naucnika Nika Torpa i Pitera Dzenkisa, bilo bi to dobro da svako pogleda jer je uzeto u obzir sva otkrica u vezi sa Antlantidom, sve price, svi dokazi i konacan zakljucak, mislim da to cak mozete lako na netu naci... potrudite se jer je tu sve fino izvucen

Inace zakljucak o atlantidi je negativan na kraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aleara

 

Zasto bi to bio paradoks? Na neki nacin - iz vode smo postali, voda ce nas i unistiti.

 

Zar nismo od praha? :wink:

 

Po legendi, stanovnici Atlantide su uspeli da menjaju vreme i sl, dalje im se nije moglo dozvoliti da idu. Cetirma elementima se nikad ne moze ovladati. Supstancija. Donekle ih covek moze ukrotiti, za svoje potrebe, ali kad se elementi "razbesne", nema nazad. Onda, ili nastaje nesto novo, strasno, ili nestaje u njega - kazna.

 

Jedno je sigurno.Atlantidjani nisu Holandjani. biggrin.gifa:

 

 

>>>U egipatskom svetu nije ni bila toliko bitna pouka price. Vise se insistiralo na nekoj istorijskoj strani, i prakticnoj.

 

Pa koja je razlika?Moralna pouka.Moral se upraznjava.Atlantida je politicka iluzija.Mit o zlatnom dobu,prirodno pravo...

 

>>>Spominje se negde da je ujedinitelj Egipta (ako je Menes, onda on, a mozda i Hor Aha, mozda Skorpion) sahranjen na Atlantidi. Egipcani su postovali Atlantidjane, vidi se iz nacina pripovedanja, govorili su o njima kao o rasi koja je dostigla vrhunac (Egipcanima je bila vaznija njihova ,,mudrost'' od moci koju su dostigli). S druge strane, imam u vidu i tajanstvenost svestenika i zelju da se ograde od naroda znanjem, ali isticem - vise je Atlantida predstavljala kultnu zemlju u egipatskoj tradiciji. A imaju i neki delovi u Knjizi mrtvih (valjda?) gde se kaze da faraoni idu u Zapadnu zemlju, po smrti (ok, znam, zapad - zalazak), i u vezi sa tim se pominju bozanstva koja odgovaraju grckim bozanstvima (deset velikih vladara Atlantisa) - tj. faraoni (i njihova zamaljska licnost) odlaze u drustvo Velikih.

 

Iluzija bozanskog porijekla vladara.Obezbjedjivanje dugotrajnosti drzave.

 

>>>Ima nesto zanimljivo - sto se tice hijeroglifa. Jedan od hijeroglifa sluzi za obelezavanje vode (ne znam da preciziram u kom smislu, da li na vodu uopste, ili sta vec), a istovremeno i za zapad, ali iskljucivo za Zapadnu zemlju, ne za zapad uopsteno.

 

Pa na zapadu je Atlantik.Imali su sta da vide-vodu.Kako je ovo ateisticki pokvarena izjava.

 

>>>Uostalom, ovaj mit (licno verujem da je postojala Atlantida, ali koga zabole za to) i jeste jedna od verzija Potopa. Stara dobra prica - voda spira sve (i crn obraz, da, u ovom slucaju).

 

Pa naravno.Ali ja,kao i svaki seronja,moram da pomenem da je potop zahvatio samo jugozapadnu Aziju.

Ja ne vidjeh Zevsa na Olimpu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u knjizi poznatih naucnika Nika Torpa i Pitera Dzenkisa

 

Dzejms, ne Dzenkis. :wink:

 

 

 

>>Pa koja je razlika?Moralna pouka.Moral se upraznjava.Atlantida je politicka iluzija.Mit o zlatnom dobu,prirodno pravo... <<

 

Egipcani i moral laugh.gif, nekako mi ne zvuce dobro u istoj recenici ova dva termina. Pokusavam da ti kazem da je njima Zapadna zemlja predstavljala raj na zemlji (uzor za gradnju hramova, izvor znanja), sto se bitno razlikuje od danasnjeg vidjenja Atlantide.

 

Moram da izlozim neke stvari, da bih pojasnla. Atlantis je grcka verzija egipatskog imena Aulitea ili Aletea (bitni su suglasnici alt, s tim sto bi vise bilo athlt, ali je to 'th' neki nazalni glas, pa otud ono aTlant[is]). Znacenje je isto - ono sto pada pod nebom, sto ne moze da ga izdrzi (moze da znaci i satenska zemlja, al' cisto sumnjam da je to smile.gif). Ali, u Egiptu (upucajte me spomenem li ga jos jednom!) je Athlt - raj. Postoji prica o potopu tehnoloski razvijene civilizacije (skoro identicna Platonovoj), ali se tu zemlja ne zove Alt, cak se ni ne spominje ime njeno, koliko se secam. Kod Platona su ove dve price spojene. Da li namerno, ili slucajno, ne znam, ali znajuci Platona, verovatno namerno smile.gif. To sto ja povezujem znacenja prokletih hijeroglifa ne mora nista da znaci. Mozda jednostavno onaj 'vodeni' hijeroglif ima to znacenje, jer je, po prvoj legendi, na Athltu bilo bozanskih izvora vode.

 

Ali opet, Maneto pominje da je 9850. pre nove ere doslo do kraja vladavine Kraljeva. Naziva zemlju u kojoj vladaju Kraljevi - bogovi - Alatea, ili nesto slicno. Pogledacu na grckom, ako uspem da nadjem. To mi izgleda kao veza izmedju dva inicijalna staroegipatska mita => Platonova Atlantida. A i izvor znanja, po legendi su bogovi sa Athlta - tehnologija => platonovska Atlantida.

 

 

 

>>Pa na zapadu je Atlantik.Imali su sta da vide-vodu.Kako je ovo ateisticki pokvarena izjava. <<

 

Pu, ateisto! tongue.gifsmile.gif

Da, ali ne bi vodu nazivali zemljom - taj 'talasasti' hijeroglif oznacava /sem vode zemlju, zapadnu. Na jednom mestu kod trojezicnih, kasnoegipatskih prevoda - na koptski, grcki i sl, se prevodi u smislu zemlje - kopna - zapada, na drugom vode. A da sve bude cudnije, u Gardinerovom recniku hijeroglifa - nadjoh taj hijeroglif u znacenju pustinje, opet neke specificne vrste pustinje, ali nije precizirano, tj. ne predstavlja pustinju, vec je odredjuje.

 

 

>>Pa naravno.Ali ja,kao i svaki seronja,moram da pomenem da je potop zahvatio samo jugozapadnu Aziju. <<

 

Nije. U grckoj mitologiji imamo tri velika potopa, recimo. Moguce je da ih je bilo i vise.

-Imamo biblijski potop, po kojem je sve sa zemlje zbrisano. To je mogao da izazove asteroid, ili vulkan, ili sagorevanje oslobodjenog metana. Ti verovatno mislis na onaj Adonis asteroid (iz te grupe). On nije mogao da izazove poplavu, tj. izdizanje nivoa mora u toj meri. On je izazvao podizanje oblaka prasine.

Otprilike pre nekih 12000 godina je pao asteroid koji je mogao da izazove efekte opisane u Bibliji, da izgleda kao da iz neba sipa mlaz vode (oslobadjanje energije prilikom rasecanja slojeva lednickih), onaj zbog kojeg je temperatura povecana za 7-12, 13 stepeni. Ali tada nema ni govora o postojanju civilizacije opisane u Bibliji. Za ostale asteroide koji su (moguce) raspalili Zemlju nema pouzdanih dokaza da bi mogli nesto tako da izazovu.

 

-Imamo Atlantidu i potop nje. Sto se mene tice - moguce je, ali ne bas po Platonovim dijalozima, vec nesto izmenjeno. To je mogao sasvim mali asteroid da izazove. Za dan i noc, mada verovatnije da je vulkan.

Ima mnogo rupa u tumacenju Platona, od strane kojekakvih samozvanih arheologa, npr. u smislu polozaja Herkulovih stubova. Jebem ti arheologa koji ne zna da ne postoje samo jedni Herkulovi stubovi. Ili nepoznavanje starih spisa - ko bi uopste tvrdio da se Atlantida obavezno nalazi u Atlantiku, kad su Drevni Atlantikom nazivali sve okeane, jer su nekad i bili jedno (eno kod Aristotela i Herodota).

Ja mnogo serem, i sebe sam uspela da zbunim smile.gif.

 

 

Ko zna, mozda jeste Atlantida potopljena, ali su je zli, ruzni i glupi demoni izvukli sa dna Atlantika i sada zive u njoj - Americi to jest smile.gifsmile.gif:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih da je mit o Atlantidi vise srodan sa mitom o izbacivanju Adama i Eve iz raja, odnosno sa mitom o Prometeju i jednim indijanskim mitom o coveku koji je ljudima doneo znanje kako da naprave luk i strelu. Sve u svemu, mit o dostizanju zabranjenog znanja, koje povlaci kaznu od visih sila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas o dostizanju znanja,nego o moralnom propadanju.Znam ja da vi ateisti spajate neznanje i altruizam,ali prc Milojka! biggrin.gif

Zasto bi neko nazvao stvaranje A-bombe korisnim znanjem?Korisnim za koga?Rijec je o primjeni znanja,ne o samom znanju.Razmisli da li su Adam i Eva izbaceni zato sto su pojeli jabuku ili zato sto su slagali?

 

 

 

 

Aleara,stvarno me jesi zbunila.Ali to je vise zato sto ja znam prilicno malo o tome.Mada ne znam koliko je vazno egipatsko vjerovanje u zivot poslije smrti i sl. sa postojanjem Atlantide?Koja je korist od price da je faraon porijeklom sa Atlantide?

Zasto ti Egipcani i moral ne idu zajedno?

 

Ako je to stvarno raj onda je analogija sa Edenskim vrtom opravdana.Wasted paradise.Bogovi su iz Atlantide dosli u Egipat.Jaki su mi ti bogovi koje talas moze da unisti,ali da ostavimo to po strani.Govorio sam ja da je u sredini Atlantika Amerika,ali niko mi ne vjeruje. smile.gif

 

Potop iz Biblije i mesopotamskih spisa je zahvatio samo dio Azije.Gdje nadje da dokazujes sopstvene stavove preko Jevreja i Grka,najvecih lazova planete.

 

Nije vazna mitologija i etimologija,ta igra rijeci ne dokazuje nista.Evo,jedan brijeg blizu Bara se zove Kurilo,sta li mu sad pa to znaci?

Ne mogu dokazi da pocivaju na tome.Isti covjek koji je u Egiptu pricao o Atlantidi je vjerovao u bogove,faraonovu plavu krv i sa znanjem astronomije vrsio pol. manipulacije.Ne mogu da vjerujem prici egipatskih svestenika,pre bih povjerovao u papinu pricu da nema problema sa varenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman, Atlantida ukoliko je i postojala, daleko od toga da je ona kolevka civilizacije. Potonula pa shta biggrin.gif Pa i Mu je potonuo.

Ja verujem da je potop izazvala planeta Nibiru (ima u bibliji onaj deo gde pishe neshto tipa "i sunce cje biti crno, i mesec cje postati crven"), koja je zasenila zemlju.

Dodushe, verujem da je taj potop postojao, uostalom, i Sumerijska mitologija ovo podrzhava. Biblijska mitologija potiche iz Sumersko/Egipatske.

 

Razmisli da li su Adam i Eva izbaceni zato sto su pojeli jabuku ili zato sto su slagali?

 

Ja mislim da je cela ta pricha oko adama i eve, analogna sa kundalinijem(zmija simbol istog, a drvo bi recimo moglo da bude kichma). andjeo koji stoji ispred drveta sa machem, bi moglo da bude analogno sa time da su nama chakre zapechacjene (sedam lampi ispred trona boga). Definitivno moram da opet nabavim stari zavet, pre nego shto krenem da pricham o ovome.

 

Isus je sigurno bozji sin, je ne bi se moglo toliko price isplesti oko njega da nije bio. Pravo pitanje je kakav je Isus bio, koji je to bog bio njegov otac, da kad je bio razapet na krst, da su od njega napravili religiju.

 

Hoces jos neku analogiju, ili je i ovo dovoljno jasno?

 

nazarecjanin je sigurno jehovino kopile, ali da li je on postojao?

http://www.tftb.com/deify/didjesus.htm

 

Zanimljivo, propagiraju toliko brak, i ostala sranja, a jahve je prvi kresnuo mariju ovome ispred nosa (josh kad bi bilo mogucje da u jevrejskim porodicama, udana zhena bude nevina. Da, da, da smile.gif )

 

Ma, hrishcjanstvo je paganizovani judeizam smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas o dostizanju znanja,nego o moralnom propadanju.Znam ja da vi ateisti spajate neznanje i altruizam,ali prc Milojka! biggrin.gif

Zasto bi neko nazvao stvaranje A-bombe korisnim znanjem?Korisnim za koga?Rijec je o primjeni znanja,ne o samom znanju.Razmisli da li su Adam i Eva izbaceni zato sto su pojeli jabuku ili zato sto su slagali?

 

Siguran sam da su izbaceni zato sto su pojeli jabuku. Ne zato sto su prekrsili naredbu, vec zato sto su dostigli znanje, priblizili se Bogu vise nego sto je trebalo. Da su zatim pojeli i plod drveta zivota (kao sto bi, da nisu izbaceni), postali bi besmrtni i izjednacili se sa Bogom. To je moje vidjenje te situacije.

 

Sad, sto se tice uzroka propadanja Atlantide, nisam dovoljno upoznat sa tim mitom, tako da ne znam koliko je istaknuto to moralno propadanje, a koliko dostizanje nekog zabranjenog znanja, tako da sam napisao svoj utisak na osnovu onoga sto trenutno znam o tome.

 

Smatram da se znanje o nuklearnoj energiji moze porediti sa znanjem o vatri. A-bomba je samo jedan od njenih aspekata, kao sto su i zapaljene strele i grcka vatra jedna od primena vatre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman, Atlantida ukoliko je i postojala, daleko od toga da je ona kolevka civilizacije. Potonula pa shta Pa i Mu je potonuo.

Ja verujem da je potop izazvala planeta Nibiru (ima u bibliji onaj deo gde pishe neshto tipa "i sunce cje biti crno, i mesec cje postati crven"), koja je zasenila zemlju.

Dodushe, verujem da je taj potop postojao, uostalom, i Sumerijska mitologija ovo podrzhava. Biblijska mitologija potiche iz Sumersko/Egipatske.

 

Pa, ako biblijska mitologija potice iz sumerske, onda to nije nikakav novi dokaz za postojanje potopa. To je kao slucaj "A je rekao B-u da je C tacno"=>"C je tacno, zato sto to tvrde i A i B".

 

Sto se tice planete Nibiru, a da ti ipak ostavis astronomiju astronomima, odnosno nauku naucnicima?

 

A kad se prica o Mu-u, prosto moram da se zapitam, kad su vec postojali svi ti kontinenti u okeanima (Atlantida u Atlantiku, Mu u Indijskom), gde je bila sva ta voda koja se sada nalazi na njihovom mestu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firey

 

>>>Siguran sam da su izbaceni zato sto su pojeli jabuku.

 

E pa ,pogrijesio si.Izbaceni su jer su svaljivali krivicu na drugog.Adam na Evu,Eva na zmiju....jedino zmijica nije imala na koga.Danas,primjer bi bio svaljivanje krivice na Milosevica za stanje u Srbiji.

 

>>>Ne zato sto su prekrsili naredbu, vec zato sto su dostigli znanje, priblizili se Bogu vise nego sto je trebalo. Da su zatim pojeli i plod drveta zivota (kao sto bi, da nisu izbaceni), postali bi besmrtni i izjednacili se sa Bogom. To je moje vidjenje te situacije.

 

Kakvo sad drvo zivota?Postojalo je samo jedno drvo.

I koje znanje?Stid nije znanje.I ne vjerujem da je Jahve stidljiv.

 

 

 

 

 

Vampyr Poet

 

Sama Biblija je skup starih mitova.Malo sta je stvarno njihovo.Istorija jevrejskog naroda okicena semitskim mitovima(I Vavilonci su semiti prim. aut.).Jevreji se nalaze u sredini i oni su spoj skoro svih religija.Zato su univerzalni.Ono sto su oni uradili na podrucju vjere,to su Grci na polju nauke.Sve poslije toga su njihove margine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...