Jump to content

Agalloch


azal

Recommended Posts

Meni ovo odlično, super nastavak na genijalnog prethodnika i sviđa mi se što idu u black metal pravcu, pun je kurac post rock atmo shoegazera na sceni.

 

Ne lupaj, Agalloch veze nema sa tom black metal shoegaze scenom.

Nadam se da sada sledi neki neofolk EP, pošto album neće skoro znajući njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Agalloch will be back on the road and touring Europe this spring (April/May) in support of their latest EP Faustian Echoes and promise to play nearly two hours each night and this will include playing Faustian Echoes in its entirety. The band's support act will be confirmed shortly but for now you can see the Lucifer Over Europe final tour dates below....

 

Lucifer Over Europe 2013:

 

21.04.2013 - Germany - Berlin / K17

22.04.2013 - Belgium - Aalter / Kadans

23.04.2013 - France - Nantes / Le Ferrailleur

24.04.2013 - Spain - Bilbao / Sala Rockstar

25.04.2013 - Portugal - Barroselas / SWR-Festival

26.04.2013 - Spain - Madrid / Sala Caracol

27.04.2013 - Spain - Barcelona / Sala Apolo 2

28.04.2013 - France - Luynes / Le Korigan

30.04.2013 - Germany - Stuttgart / Club Zentral

01.05.2013 - Germany - Leipzig / Moritzbastei

02.05.2013 - Poland - Wroclaw / Asymmetry-Festival

03.05.2013 - Lithuania - Vilnius / New York Club

04.05.2013 - Estonia - Tallinn / Tapper

05.05.2013 - Finland - Tampere / Klubi

06.05.2013 - Finland - Helsinki / Korjaamo

07.05.2013 - Finland - Oulu / Nuclear Nightclub

08.05.2013 - Sweden - Umeå / Scharinska Villan

09.05.2013 - Norway - Trondheim / Familien

10.05.2013 - Norway - Oslo / Parkteatret

11.05.2013 - Sweden - Gothenburg / Sticky Fingers

12.05.2013 - Netherlands - Arnhem / Willemeen

13.05.2013 - Germany - Cologne / Werkstatt

14.05.2013 - Germany - Munich / Backstage

15.05.2013 - Slovenia - Nova Gorica / Mostovna

16.05.2013 - Italy - Roma / Traffic Club

17.05.2013 - Italy - Travagliato / Circolo Colony

18.05.2013 - Austria - Vienna / Viper Room

19.05.2013 - Czech Republic - Ostrava / Barrak

 

282887_487249551325952_702061997_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Eto i to se dočekalo i ispratio se i Agalloch. Lokacija sasvim odgovarajuća - jedini preostali deo utvrđenja grada, deo pod zemljom star 500 godina. Sam prostor za svirku je dosta mali, mislim da su karte rasprodate, ja sam srećom moju uzeo u februaru. To je nekakav tunel otprilike, tj. prostorija cilindričnog oblika, dimenzija možda 25x10m recimo.

 

Svirali su Fen, bend čiji mi je The Malediction Fields fino legao, ono, OK neki atmosferični black koji pokušava da bude monumentalan kao Primordial a mističan kao Agalloch, ali naravno ne uspeva ni u jednom ni u drugom. Ne znam, uživo ne uspevaju da prenesu ono što se može čuti na studijskim snimcima, sve zvuči kao sasvim običan black metal, stvarno ništa posebno nažalost.

 

Agalloch naravno odsvirao perfektno. Izgubio sam pojam o vremenu, ali je bilo 11-12 pesama (ukupnog trajanja možda i više od sat i po vremena), među kojima Faustian Echoes od 20 minuta, i to je bio fin doživljaj čuti u gradu u kome je Gete proveo dosta vremena pišući Fausta. Ne mogu da se setim šta su sve svirali, ali od pesama koje nisu - Not Unlike the Waves, As Embers Dress the Sky, I am the Wooden Doors, to bih možda očekivao da čujem, ali jbg, ne može sve da stane. Uglavnom, omiljene su mi uvek bile Falling Snow i Bloodbirds (u paru sa prvim delom) i te dve su odsvirane, ja srećan. Bile su tu još Of Stone, Wind and Pillor; Limbs, Ghosts of the Midwinter Fires, You Were but a Ghost in My Arms, In the Shadow of our Pale Companion (čini mi se omiljena kod publike), ... Palio Haughm neke sveće, neke mirisne posudice, neke opijate ne sumnjam. Stvarno su savršeno odsvirali, pogotovo Bloodbirds, to je bilo ludilo, Anderson kao i obično izdominirao, kao i Haughm sa onim screamom pri kraju pesme. Sve u svemu, verovatno najbolja svirka kojoj sam prisustvovao... yet :da:

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlična lista, samo možda nisu trebali faustian echoes, prvenstveno zato što traje 20 minuta, ali možda je zbog tog podatka koji si izneo, ko će ga znati. Meni je 90% njihovih pesama omiljeno tako da mi svaka lista odgovara.

Ja ih gledam 18. u Beču, nadam se da će barem malo da zahladni. Koliko si platio kartu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

19 evra je sama karta bila, ali sam platio i dostavu, možda još 3 evra ili tako nešto. Mislim da Faustian Echoes sviraju na celoj turneji, tj. svirali su je na svim dosadašnjim koncertima za koje sam našao setliste. Ista situacija sa obradom Kneel to the Cross koju sam propustio da pomenem :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setlista perfektna licno obozavam njihovu obradu Kneel to the cross, mozda bih preterala kada bih rekla da mi je to jedna od omiljenih obrada, ali nijedna druga mi ne pada na pamet. Pretpostavila sam Stole na osnovu linkova koje si kacio na FB da su ti se zelje ostvarile a mogu samo da zamislim prostor i samu atmosferu uz njihovu muziku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuk je bio odličan, što se i dalo očekivati od Agallocha, ali i samo mesto je recimo najbitnija kulturna lokacija u gradu, što govori dosta o tome da je ovde metal nešto što se smatra, jelte, kulturnim :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...