Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

ahhh..... jedva čekam da čujem nove posledice Romeove kreativnosti....

 

Što se tiče favorita (o kojima je bilo reči) meni je najubedljiviji Inferno (Unleash the Fire) i to najviše zbog onog jebačkog uvodnog rifa icon_da.gif ............i npr npr.... Egypt, iako ja nisam preterano kompetentan da govorim o tim najboljim stvarima Symphony X-a, s obzirom da sam se Odysseya naslušao 5 x više nego svih drugih albuma zajedno.

 

U osnovi ja progresivu jako slabo gotivim i prilično teško varim, uglavnom zbog onih very happy momenata, kada te horske deonice ponesu u nebo, i onih neo-klasičnih solaža koje me izuzetno brzo zamaraju....

A opet, s druge strane, Dream i Symphony su mi kao brat i sesrta ph34r.gificon_rolleyes.gif

Edited by Garrgghharrr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeste, bukvalno, dva najzvucnija imena u Progressive muzici su Dream Theater i Symphony X s tim da ja vise gledam Dream Theater kao Caleta a Symphony X kao sina. Volim ja to izivljavanje na instrumentima... icon_smile.gif Prija mi kad cujem vesele melodije koje su tako dobro ukomponovane da je to strashno. Sve u svemu, kad ste pominjali omiljene albume i pesme, omiljeni album mi je onaj Divine Wings of Tragedy vrag mu mater jebal' kako je dobar, mada ima i dobrih pojedinosti na Odyssey-u i Twilightu. bla bla bla al sam smorio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeste, bukvalno, dva najzvucnija imena u Progressive muzici su Dream Theater i Symphony X s tim da ja vise gledam Dream Theater kao Caleta a Symphony X kao sina.

Ma Queensryche... mama zuba.gif

 

A Symphony X... omiljeni album The Damnation Game... a pesme Communion And The Oracle... Accolade II... Lady Of The Snow... Egypt i tako to... icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onima koji te ubedjuju da je SyX power nalupaj shamare i reci da ti je to rekao Nikola iz Acid Raina! laugh.gif

 

 

 

 

 

Shala, nemoj da lupas samare! icon_biggrin.gif

SyX je jedini bend na svetu za koji sa sigurnoshcju mogu da tvrdim da pripada Power/Prog metalu!

Mnogo je nerazumevanja medju ljudima po pitanju stilova,pogotovu kada se radi o nekom bendu koji svira power ili prog...i mnogi koriste izraz Power/Prog kada opisuju neki bend,a to su totalno dva razlichita pravca...naravno ima tu i slichnosti,ali ko dobro poznaje ovu muziku znacje uvek da razlikuje jedan od drugog stila...

Kada nekoga pitate za Vanishing point,Shaaman,Evil Masquarade....uglavnom cjete dobiti odgovor "Ma sviraju neki power/prog"...a to naravno nema blage veze sa istinom...Tachno se zna shta sviraju ti bendovi...Zato i tvrdim da ako uopshte i postoji predstavnik mutacije ova dva stila to moze biti jedino SyX !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka naprave nesto slicno kao zadnji, ali sa malo jacim klavijaturama da bi bio sto zesci prog!

Uglavnom su prisutne u uvodu a kasnije se skoro ni ne cuju.

Onako zvuci malo previse thrash. Bar se meni cini...

Ali ipak ODYSSEY je oooodlican!

Ne znam, ja bas ne volim insistiranje na klavijaturama.....lepo je da se cuju, ali.....jos kad mi uzmu onu cigu-ljigu farbu, sto cepa mozak kol'ko busi......ako je neko uspeo da me razume icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ne mislim samo na SX, neg na kompletan pravac , bio on power/prog ili samo prog icon_razz.gif

Meni je pak' omiljeni album The Divine Wings..... eh....

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa, dobro u SX su klavijature stalno prisutne, uglavnom kao podrska kompletnoj koncepciji, i zato se ne cuju jako (i ne treba da se cuju nimalo jace)....mislim, ipak su to sve sami profesionalci, i oni sigurno znaju kako je najbolje icon_da.gif .......naravno ona dolazi do izrazaja tek kad je to neophodno (solo ili neka simfonijska deonica), i to je ucinjeno po svakom propisu dobrog zvuka i dobre pesme!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha....ovaj ide na vrh top 10 najbeskorisnijih postova na Yumu !

Pa gde nadje da SyX kopira nekog i da je dosadan? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Mozda kopiraju Adagio? icon_biggrin.gif

 

Jedini,ali JEDINI,koga SyX kopira,i to samo chika Romeo je Shawn Lane...ne samo da je maznuo tehniku sviranja od Lane-a,vecj ju je Romeo tako usavrshio i doveo do savrshentstva da je i sam Lane za njega rekao da je najbolji gitarista koga je ikada chuo!

 

E jes' da ima zajebanata na ovom forumu majku mu icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha....ovaj ide na vrh top 10 najbeskorisnijih postova na Yumu !

Pa gde nadje da SyX kopira nekog i da je dosadan? icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif

Mozda kopiraju Adagio? icon_biggrin.gif

 

Jedini,ali JEDINI,koga SyX kopira,i to samo chika Romeo je Shawn Lane...ne samo da je maznuo tehniku sviranja od Lane-a,vecj ju je Romeo tako usavrshio i doveo do savrshentstva da je i sam Lane za njega rekao da je najbolji gitarista koga je ikada chuo!

 

E jes' da ima zajebanata na ovom forumu majku mu  icon_cool.gif

Hvala icon_wink.gif .Pa vidis,ja sam rekao da su MENI dosadni.

 

Ma boli mene kurac sto je usavrsio tehniku od Lane-a kada je on meni dosadan..Cesto sam cuo kako Romeo pozajmi nesto od njegovih idola i kako te uopste nije sramota da stavis Lane i Romea u istu recenicu,jer Romeo nije ni L od Lane-a?

Edited by Sitch Boe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sramota?Zashto bi me bilo sramota?

Chuj,mozesh me smatrati debilom,ali mene jednostavno nije briga da kreiram sopstveno na osnovu tudjeg mishljenja,pa makar me taj jadnik nazivao svakojako!

Meni SyX NISU dosadni,NISU kopija,Romeo mi je mnogo bolji gitarista od LANE-a,a ti ako imash neki problem sa tim,samo nastavi dalje i ne obracjaj paznju na mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sramota?Zashto bi me bilo sramota?

Chuj,mozesh me smatrati debilom,ali mene jednostavno nije briga da kreiram sopstveno na osnovu tudjeg mishljenja,pa makar me taj jadnik nazivao svakojako!

Meni SyX NISU dosadni,NISU kopija,Romeo mi je mnogo bolji gitarista od LANE-a,a ti ako imash neki problem sa tim,samo nastavi dalje i ne obracjaj paznju na mene...

Nemam razloga da te smatram debilom jer ipak svi mi imamo pravo na svoje misljenje,a ovake diskusije ionako nemaju smisla.Ipak,ti si prvi rekao da je moj post najbeskosorisni na yumu.Jbg,ja sam samo rekao svoje misljenje o syx,ako je to neki problem onda...

 

Sve najbolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni trenutno najdraza grupa, ali, ipak, ljudi imaju pravo da kazu da im se ne svidja...

et', npr. mene DT nesto ne dotice, pa jbg......

svako ima svoje faze, ja sad cekam da mi dodje iz dupeta u glavu za malopre pomenutu icon_mrgreen.gif

 

 

nego, nedavno sam cula russel allenov ( ili sto bih ja rekla allen russelov icon_biggrin.gif ) i jornov the battle......ijao, majko..... wub.gif

Edited by mia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znachi taj Allen/Lande projekat je jebeno najbolji hard rock album u zadnjih 10ak godina!Chim sam ga chuo,toliko sam se odushevio da sam od kinte za shkolarinu morao da ukradem deo i kupim limited edition digipack blablablalba icon_biggrin.gif

 

E sad,Magnus Karlsson,gitarista i mastemind celog tog projekta (pisao kompletnu muziku i textove),skoro je izbacio josh jedan projekat sa pevachem Tony O'ohora-om...ceo album neverovatno podsecja na The Battle tako da je moja preporuka svima kojima se svideo Allen/Lande projekat da obavezno nabace i ovo

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znachi taj Allen/Lande projekat je jebeno najbolji hard rock album u zadnjih 10ak godina!Chim sam ga chuo,toliko sam se odushevio da sam od kinte za shkolarinu morao da ukradem deo i kupim limited edition digipack blablablalba icon_biggrin.gif

 

E vala potpisujem svaku rec ovde (izuzev ovog za original, ne moras nekim ljudima da stajes na muku icon_smile.gificon_smile.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Symphony X je meni zakon! U početku mi i nisu bili baš preterano zanimljivi, ali kad sam ih malo bolje poslušao... JOOOOOJ! Ma, uostalom, zna se ko su i šta su, da ih ne hvalim sad i ja i ponavljam ono što je već rečeno... Jedva čekam ovaj novi album, baš me zanima šta nas čeka tu icon_smile.gif!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...