Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

Iz Romea progovara Cornflex,Cokolino,Coko-lesnik,Bonzita,Twiks,Snikers i brza hrana iz marketa(i to onog preko bare)... :twisted:

koju je navukao jednom prilikom kad je isao u godisnji shooping,te se zavukao u sobu i 5 godina izbacivao mast da bi na kraju napravio "Paradise Lost" :rockdevil:

 

E da, zaboravio sam onu americku mineralnu vodu sa napumpanim mehuricima :surprised:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, da se razumemo, meni se novi SX jako jako jako dopada .... BRE!

 

Kao, što rekoh, odličan je, odlična produkcija, sve mi je super, samo što mi manjak klavijatura malo kvari ceo utisak. I još nešto: ne mogu da ga kažem za njega da je najbolji SX album ikada .. to bi bilo nerealno reći.

 

to Djeda: I ja očekujem da SX zvuči kao SX, o tome nema priče ... i zvuče stvarno kao SX, samo što su nešto više puta nego što je uobičajeno za njih ponavljali rifove, teme i slično ...

 

Eto, samo o tome se radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shvatam ja da mnogi ovde uzdižu novi album do nebesa, kao što je to bio slučaj i sa "Odyssey" albumom. Razumem i potrebu benda da se "razvija" i prikuplja NOVE fanove. Izneo sam svoje mišljenje, a ako to nekome smeta šta da se radi. MENE je album malo razočarao. Iz ove perspektive "Odyssey" je bio remek-delo u odnosu na ovaj novi (sa koga, uz intro, vrede samo tri pesme). Meni je žao što nekada veliki bendovi (poput Guardian-a, Stratovarius-a, Symphony X-a) polako ali sigurno posustaju u pravljenju dobrih pesama. Možda su i moja očekivanja nerealna. Ipak je teško ponoviti "Imaginations From The Other Side", "Visions" i "V". Drugim rečima, kada bend dosegne vrhunac, po prirodi stvari sledi pad (do nekog novog uspona, nadam se).

 

P.S. Ko je taj gitarski stručnjak koji ne čuje uticaj Dimebag-a u Romeo-vom stilu? Pa Mike to radi odavno, samo ga je sada malčice preterao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Allen je jedan od najboljih vokala današnjice, meni se baš sviđa kako je otpevao ove nove pesme.

Doduše jesu mu se i glas i stil dota promenili za ovih desetak god, ali to je normalno, sazreo je kao pevač...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vishe nego solidno izdanje ... na prvo slushanje mi je nekako bolja druga polovina albuma ( 5-10) jer me u nekim segmentima podseca na damnation game i naravno tdwt ... jbga, fali dosta stvari da bi album po kvalitetu bio kao neki od prethodnih mu, mada to ne umanjuje njegovu vrednost zasebno gledano... a i tako, ne ochekujem vishe nishta spektakularno od omiljenih mi bendova, pa je efekat razocharenja izbegnut :mrgreen: ...

eve of seduction i revelation kidaju, a bome i naslovna koja je totalno u edge of forever/accolade duhu ...

... sve u svemu, za sada pozitivan utisak :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugi deo jeste kanda melodichniji...chak ga i sve cheshce pushtam..posebno "Revelation"..kak'a pesmetina!

 

Yngwie_Cjalac@ E pa jebg, ak ti se ne svidja Odiseja verovatno ti se zato i ne svidja ovaj novi..

 

Izgleda da je tako. Jebeš ga, nostalgija će mi doć' glave. :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majku mu, nije loš ovaj novi. :mrgreen:

 

Doduše, da mi se sviđaju oni prije ovog iz 2002, da mu ne pišem ime, sad bih bio razočaran, usljed promjene koja se desila.

Ali mi se ne sviđaju.

Ovako, sa ovim klavijaturama i povremenim ispadima u refrenima ovo mi dođe kao neki neo-gay-thrash.

Mada, kad bolje razmislim, to je drugo ime za metalcore. Moraću nešto smisliti.

Allen je bijesan, a kad nije bijesan onda je mračan (a ne mlitav kao većina), glas je stvarno vrhunski.

Podsjeća me pomalo na Erika iz Flotsam.

I slušam ja i kontam kako bi bilo dobro bez klavijatura i mlitavih dijelova, i shvatim da bih onda trebao slušati Panteru.

A u suštini ne volim Panteru, naročito.

Ubacio sam Flotsam da slušam, ali sam stvarno prijatno iznenađen ovim albumom.

Mada, sad mi se sluša Train of Thought, razmišljam kako bi onakav pristup klavijaturama sjeo na ovaj album. Mrak i tama.

 

U svakom slučaju, album me natjerao na reakciju, a to se nije odavno desilo sa nekim metal albumom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...