Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

Ha, ha...

Što je lepo kad se ljudi ovako pogube. :lol:

 

Elem, koliko ja znam (na osnovu onoga što sam videla i čula i utisaka ljudi koji su ih čuli uživo) Romeo i Pinella odlično funkcionišu i o lošem zvuku zbog nedostatka druge gitare nema govora.

 

Živi bili pa čuli uskoro i sami (kad bi bilo :mhihi: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da preslistavas? Pa TI si izjavio da su prazni bez jedne gitare...oh, neverfuckingmind...

 

Rekao sam da sam čuo da su prazni a ti spomenuo Frubija što sam ja pogrešno shvatio da želiš da ih on dovede pa da lično proverimo tu tvrdnju itd. Sad je sve ok, konačno sam skontao haha. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali Petrucci svira na MUSIC MAN-u i na MESA glavi.To je fantastican zvuk.Tu glavu kod nas imaju samo braca Brankovici iz Alogie a to im je prodao gitarista iz grupe RITAM NEREDA.

 

Inace tu glavu koristi i Metallica,Lamb Of God....

Edited by enclave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista nije falilo tebi koji ih slusas i znas pesme kako idu pa mozes i da prepoznas....

 

Sva sreca pa znas sta pricas. Gledao sam ih na koncertu gde su bili predgrupa bendu zbog kog sam dosao.

Prepoznao sam par stvari sa tada aktuelnog albuma Odyssey, jer sam samo njega cuo do tog trenutka. Od tog koncerta sam fan benda, a pogotovo Majkla Romea.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali Petrucci svira na MUSIC MAN-u i na MESA glavi.To je fantastican zvuk.Tu glavu kod nas imaju samo braca Brankovici iz Alogie a to im je prodao gitarista iz grupe RITAM NEREDA.

 

Inace tu glavu koristi i Metallica,Lamb Of God....

 

Pa zar je bitno ko na čemu svira????? I stavrno misliš da je imati "tu i tu marku" presudno za nečiji zvuk? Pa još da me ubediš da Alogia (pošto svira Mesa Boogies) ima bolji zvuk od SX ... ma daj bre! Čoveče ....

 

Romeo je svirao ESP, a sada svira Caparison gitare (meni lično omiljene), svira Line6 ...

 

Ne znam šta da kažem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti ocigledno ne umes da citas ili imas nekih problema.....Ja nisam rekao da Alogia ima bolji zvuk od Symphony X - a ali mozda mogu da kazem da su bolju uzivo ali necu da serem kad nisam siguran,no samo sam prokomentarisao da Dream Theater IMA BOLjI ZVUK OD SYMPHONY X -a!Uostalom pogledaj neke live snimke(a verujem da jesi) pa proceni sam....Mozda ti je Symphony omiljeniji(kao sto je meni npr.) ali cinjenica je cinjenica....

 

p.s. - Alogia ne svira na MESINOJ glavi vec samo im sluzi da bendovi koji dodju na snimanje,snimaju na tome ako zele....mad aje vrlo moguce da ce veoma uskoro izaci sa novom opremom....

Edited by enclave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne umem da čitam .... prEznajem.

 

Kvalietet zvuka je totalno subjektivna stvar, isto kao osećaj toplote ili hladnoće. Meni se lično dopada zvuk SX, ali na osnovu toga ne mogu da tvrdim da je bolji od ovog ili onog benda.

 

Dalje, ne mislim da je marka pojačala presudna za zvuk, kao ni marka gitare, procesora/pedale ... i smatram veoma infantilno mišljenje da je samo marka ono što određuje zvuk.

 

Svaka raspravka je izlišna, kao i uvek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde je SyX tu je i DT i obrnuto. Iskreno, ja ne volim DT samo zbog vokala, boli me glava od njega. Dao sad sansu i jednima i drugima, ali SyX mi je ipak omiljeni bend. Na koncertu u Montrelau gde mi je snimak zvuka ocajan, moze da se cuje kako su perfektni, i nema praznina niti kakvih drugih budalastina, jednostavno, najbolji bend. Naravno to je moje misljenje i ne namecem ga nikome, svakom odgovara nesto drugo...svako voli nesto drugo.

Sinoc sam bas slusao album Symphony X pa sam presao na album The Oddysey...osim promene nacina pevanja, nema drugih promena...svirka i dalje savrsena samo produkcijski potkovana.

Toliko sa moje strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne umem da čitam .... prEznajem.

 

Kvalietet zvuka je totalno subjektivna stvar, isto kao osećaj toplote ili hladnoće.

 

NIje tacno! Shvatio sam sta si hteo da kazes, ali ovo sto si napisao nije tacno... :meshuggah:

 

A blog ti je VRH! :pivopije::rockdevil:

Daj neku preporuku za neki bash dobar prog album tamo da se skine

 

 

Inace, Caparison je sranje! :evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thanx za blog ... to čudovište raste i stalno će da raste ... biće tu još svašta :)

 

Mislim da je Caparison jako dobra gitara (i to ne samo prema izgledu). To sam shvatio čitajući njene karakteristike, mnoštvo review-a, prateći zvuk onih koji je sviraju ... mogu reći da nisam čuo nijedan bend koji je koristi da ima loš zvuk. Naravno, mnogo zvuka nije u samoj gitari, ali meni se ona ipak dopada.

 

Kada bih mogao da sebi priuštim, definitivno bi to bio Caparison ili ESP. Ništa drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...