Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

Sto se mene tice, zlatni trougao cine: Divine Wings of Tragedy - Twilight in Olympus - V:The New Mythology Suite.

Odyssey je takodje dobar, ali mi djeluje isuvise komplikovano za uho jednog laika i prosjecnog fana koji se ne razumije u sve te harmonije, skale i slicne fore. :) :) Ako nista, na tom albumu je bonus track "Masquarade", odlicna stvar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ukusi se stvarno razlikuju, meni su toliko odbojni svi albumi pre The Odyssey, tek tu pocinju da mi se svidjaju ali ne sve, a Paradise mi je bas bas do jaja. (nisam dosao da hejtujem :))

Volim Symx ali ne neoklasicni metal, to je ono sto me odbija od ostalih albuma, dok su na Paradisu to redukovali na neku meni barem podnosljivu meru, pa se nadam da ce i u tom pravcu nastaviti, jedva cekam album.

 

 

ne znam sta si ti slusao ali PL ima od Damnation Game najvise Yngwie-izma od svih. Ne prica o orkestracijama i tako to, vec samo format, brzi neoclassical riffovi, slicni refreni i solaze.

 

TDWoT-TiO-V-TO skoro da se uplasis koliko su oni album bez bilo kakvih gresaka, stvarno neverovatno kako su toliko dugo odrzali taj nivo kvaliteta, moralo je malo da se zasere.

 

Ne svidja mi se konkretno sto se Russel sad prima da peva onako agresivno stalno, vise nema efekta kad stalno tako peva.

 

od Divine Wings do V je najbolje peva, narocitno na onim duzim prog pesmama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta tri su odlična, ali bih u zlatan period svakako uključio i The Odyssey. Album je taman metal koliko je poželjno, ali i dalje ima neke fascinantne proggy momente. Paradise lost je isto cool, ali je previše metal - preveliki akcenat na gitari, a Pinnella je bukvalno neprimetan kada se uporedi sa njegovim prisustvom na prethodnim izdanjima.

 

Tako da što se tiče novog albuma - more prog, please. I da ne bude, SYX ima prilično doslednu diskografiju i ovako. :zeleni:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Odyssey album je krajnja granica za mene, u smislu mesavine proga i powera i elementa metala. Raniji albumi, svi redom, su savrseni, obozavam ih i nesto mi se cini da se nece vratiti tom zvuku, na zalost... ali ko zna, nada umire zadnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam sta si ti slusao ali PL ima od Damnation Game najvise Yngwie-izma od svih. Ne prica o orkestracijama i tako to, vec samo format, brzi neoclassical riffovi, slicni refreni i solaze.

 

TDWoT-TiO-V-TO skoro da se uplasis koliko su oni album bez bilo kakvih gresaka, stvarno neverovatno kako su toliko dugo odrzali taj nivo kvaliteta, moralo je malo da se zasere.

 

Ne svidja mi se konkretno sto se Russel sad prima da peva onako agresivno stalno, vise nema efekta kad stalno tako peva.

 

od Divine Wings do V je najbolje peva, narocitno na onim duzim prog pesmama

 

 

Nisam rekao da TDWoT-TiO-V-TO nemaju kvalitet, ali mi se ne svidjaju i to je cisto subjektivno misljenje/ukus... ne vredi raspravljati, niti sam zato postovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa azalom za jace pevanje Russela na PL.......steta da takav glas stavlja u drugi plan,a sto se tice albuma,za mene je progcina od albuma The New Mytology!!!! :rockdevil:i dan danas mi uvod riffovi,Evolution(The Grind Desing),oduvaju mozak!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa azalom za jace pevanje Russela na PL.......steta da takav glas stavlja u drugi plan,a sto se tice albuma,za mene je progcina od albuma The New Mytology!!!! :rockdevil:i dan danas mi uvod riffovi,Evolution(The Grind Desing),oduvaju mozak!!!!

 

Pa menja stil zato sto polako gubi taj registar, mislim da je to razlog, ali kako god, fascinira me koliko je raznovrsan i kakvim kvalitetom je u stanju oba stila da interpretira.

Edited by Erotomaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne verujem da on neće, još manje da gubi taj registar. Uostalom, čuli smo ga na novoj Avantasia-i i na ovom novom Allen-Lande albumu. Biće da se od njega "zahtevalo" da tako peva na PL-u, a videćemo šta će biti na novom SX albumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, on je pevao tako na PL (i na dobrom delu prethodnog Odysseya) zato sto je to oznacavalo i malo promenu i direkciji benda, tj vise se islo na taj in-your-face pristup stoga je tome vise odgovarao grublji vokal. Sad, da li je to njegova odluka ili Romeova, ne znamo...

 

To da je jedan od najboljih pevaca na svetu, apsolutno se slazem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...