Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

Na prvo slušanje, mislim da je meni ovde ubedljivo najmanje negativan utisak :] Mislim da će imati šta da se probere...

 

Prvi i glavni negativan utisak, kao i drugima, Allen i lirici. Ona "To Hell And Back" da je izašla '85e pa bi delovala izlizano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusah jedared, nisam odusevljena jer nista novo u SX ako mene pitate, a da je dobar album u globalu jeste, ali cu se uvek pre vratiti ranijim radovima, jer me album nich nije uradio :da:

 

Underworld nastavlja gruvacki tempo koji je zapoceo sa Nevermore, Without you-cheesy song, Kiss of fire- se vraca u gruvacki bit i nastavlja se copy-paste obrazac... Run with the Devil se za dlaku izdvaja od ostalih pesama sa albuma, da bi se nastavio album sa Swansong koji kao da je leftover sa Odiseje, klavirske deonice vuku na Accolade II...da bi se zavrsilo sa Legend koja ima uvodnu varijaciju na temu kao Run with the devil... bas nekako pregurvano i sportski, kao da je tutorial za neki prog metal bend, a ne album koji treba da te odradi u potpunosti...

 

Ej u Nevermore... sea of lies u tekstu, really? Anyone, daj mi ovu varijantu sea of lies, sa ovom bas deonicom!!!

http://www.youtube.com/watch?v=1T7WGasjju0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusah jedared, nisam odusevljena jer nista novo u SX ako mene pitate, a da je dobar album u globalu jeste, ali cu se uvek pre vratiti ranijim radovima, jer me album nich nije uradio :da:

 

Underworld nastavlja gruvacki tempo koji je zapoceo sa Nevermore, Without you-cheesy song, Kiss of fire- se vraca u gruvacki bit i nastavlja se copy-paste obrazac... Run with the Devil se za dlaku izdvaja od ostalih pesama sa albuma, da bi se nastavio album sa Swansong koji kao da je leftover sa Odiseje, klavirske deonice vuku na Accolade II...da bi se zavrsilo sa Legend koja ima uvodnu varijaciju na temu kao Run with the devil... bas nekako pregurvano i sportski, kao da je tutorial za neki prog metal bend, a ne album koji treba da te odradi u potpunosti...

 

Ej u Nevermore... sea of lies u tekstu, really? Anyone, daj mi ovu varijantu sea of lies, sa ovom bas deonicom!!!

http://www.youtube.com/watch?v=1T7WGasjju0

Meni je pevanje na tom albumu esencija proga,ako vec pravis pesmu da bude prica MORAS izrazajno da pevas a ne ko ovi sad svaki ton na mestu i sve ravno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim ja da bi on pevao manje zanimljive deonice da je kreativnost u bendu ostala na nivou između 1995-2005, jer on i dalje ima taj glas, oni su dosta promenili način rada, kad pogledaš u bukletima svaku skoro pesmu su Romeo i Pinella iskomponovali zajedno, čak su i lirike radili skoro svi u bendu.

 

Ambicioznije su bile pesme, sa mnogo više truda u aranžmanima klavijatura i vokala: Church of the Machine, Divine Wings, Egypt, Pharaoh. Tu je bilo raznih promena i svačega, kad peva Russ ono "mysty stars of the night" u Pharaoh, i ona višeglasja i to sve.

 

Na The Odyssey su već počeli da rade skoro sve muzika Romeo, lirike Russ, skroz guitar driven fazon, aj taj je jak, ali posle je postala još izraženija ta promena u odnosu snaga u bendu i tu se puno izgubilo.

Edited by Лука
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metal pevači dok ih fizički glas drži mogu da isporuče ako ima ko da drži šibu. Ja nikad nisam voleo te Kiske, Kotipelto power pevače jer samo mogu da pevaju visoko a ništa nisu kreativni, Russ je pokazao da je ekstremno talentovan ali zato je je imao ko da ga podstakne i usmeri, a kad kao Jorn radi sve sam ili u svom solo bendu, rezultat je uvek osrednji.

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle dva vrlo razočaravajuća albuma, Underworld je korak u pravom smeru što se mene tiče. Neke stvarčice mi i dalje nedostaju, klavijature su i dalje zatrpane i prog aspekt je zapostavljen, ali Rasel je batalio pretežno brutalno pevanje, malo su ohladili sa in-your-face metal tendencijama i, iako mi SyX nikada nije bio bend sa nekim ekstra tekstovima, nema toliko cringeworthy momenata poput "We are strong, we will stand and fight", "You are the bastards!", "The lords of chaos will never die" i tako toga.

 

Izdvajam niz tri prilično odlične pesme: To hell and back, In my darkest hour i Run with the devil. Mislio sam da izdvojim i Without you, refren mi je u startu bio baš catchy ali već prestaje da deluje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to im je bila prva turneja ikad. mislim da su imali dve svirke u japanu.

 

onda su isto u 1998 prvi put isli u evropu, imao sam neki bootleg iz italije na vhsu. twilight turneja isto.

 

prvi put svirali u americi tek 2001 believe it or not

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sta da kazem o novom albumu... generalno, ne dozivljavam ga kao nesto posebno. Opet, sa vise slusanja utisak se popravio, pa ga mogu slusati, a da to nije na silu. Do daljnjeg ce mi ostati u mobilnom telefonu. Sada su mi se vec iskristalisale neke stvari kao omiljene sa albuma: Charon, In My Darkest Hour, Swansong, pa cak i Nevermore, koju nisam zgotivio kad je pustena kao singl. Ako gledam i poredim njihova posljednja tri albuma, opsti utisak je da je Paradise Lost bio samo takva melodija u poredjenju sa ovim, koji je nekako dosta nagruvan, dok je Iconoclast bio negdje izmedju.

U sustini, albumu dajem prolaz, ali opet nista specijalno.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

 

Evo jednog snimka koji opravih na skorasnjoj svirci. Prilicno su bili upeglani, slusao sam razne price njihovih ranijih live nastupa da ne zvuce verno albumu i ostalo, ja moram da priznam da su ovde zvucali maltene ko sa albuma. Ton ubijao u svakom pogledu. Verovatno zavisi od kluba i ostalo

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom nov album (koji stvarno zvuci do jaja uzivo, nema sta), 2 sa Divine Wings i po jedna sa Paradajza i Petice:

http://www.setlist.fm/setlist/symphony-x/2016/hansa-39-munich-germany-23f0e0c3.html

 

Meni generalno ok setlista bila (obzirom da je turneja za poslednji album), naravno, najbolje su bile Kiss of Fire i Underworld sa novog albuma, stvarno kidanje. Imali su i do jaja performans, tj Rusell imao neke maske furao, jbg, odlican je frontmen zna sta radi :) Odlicno su zvucali stvarno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...