Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

Romeo da se poveze sa Millerom i da pusti Millera malo da piskara po kompozicijama, pa da vidis stari SX :D Al to nece da se desi sigurno nikad, tako da jebiga. Ali kapiram te Lazo, ima smisla to sto pricas. Samo ja u sustini poslednja 2 albuma nisam ni slusao vokal maltene ... Vise se fokusirao na instrumentale, pa meni nije ni smetalo toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni, kad je u punoj snazi, Russell bukvalno najbolji metal vokal svih vremena. Bukvalno moze sve da radi. Zvuci kao Dio u najboljim danima, Anselmo u najboljim danima, Steve Walsh u najboljima danima, bukvalno nema nijednu slabu tacku sto se vokala tice. Bas je greota kako ga koriste na ovim novijim jednolicnim albumima, jbg. svakako opet zvuci bolje od 85 posto metal vokala ovog sveta, ali opet. Znam sta moze i sta je sve otpevao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ja mislim da zapravo Romeo ne ume da iskoristi Rusella i da ga pusta da radi sta hoce, a ovaj hoce da rezi i bude bad ass. Na Ayreon albumima zvuci pitomo i udomljeno kako treba, jer Arjen zna tacno sta hoce od Rusella da cuje. I za to ga plati, i to je to. Trans Siberian Orchestra isto zvuci vrhunski, bas bas dobro, izvlaci boga oca i zvuci nikad bolje. Jedino na SX i Adrenaline Mob (pre nesrece, vise ne sljakaju ako sam skapirao?) zvuci tako besno i nekako jednolicno ... Kontam da ga Romeo ne placa za to sto radi, vec u fazonu, dele pare od benda, i onda Rusell radi sta hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skapirao sam zasto mi je skroz kul sve ovo i zasto mi se bas slusa.

 

imam osecaj da nije symphony x. symphony x generalno trosi svoj potencijal i allenov potencijal najvise sa tupavim tough guy stilom u poslednje vreme i prija mi da slusam neku SX-like muziku koja nije jos jedan pogubni SX album, ako to uopste ima smisla? :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=FNhdVufI7w4

meni dgm daje taj syx fix kad zafali :D

 

ali brate, taj romeov minimalni rad prstiju... zato i ima ovako lude shredove, mnogo bolje skapiraš šta je hteo da postigne solažom kad ga gledaš, nego samo na slušanje :D

bog.

 

što se russella tiče, slažem se, baš sam relativno skoro vrteo stare albume, bemtileba šta je ispevavao taj čovek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha meni oduvek isli na kurac ljudi s tim, kao onaj Mihajlo Andjelo Bacio :D

 

Ima necega u silovitom udaranju po gitari sto pravi razliku u odnosu na ovo pipkanje, ajd motion economy za levu ruku, al' trzalicom kad ližu po žicama nie to to

 

Doduse na podforum pogresnog zanra sam dosao da to pricam, sry xD

 

Ali economy picking obozavam iako kaznjava inhErentno losijom ritmikom, ali se palim da mogu to da ispeglam :haha:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha meni oduvek isli na kurac ljudi s tim, kao onaj Mihajlo Andjelo Bacio :D

 

Ima necega u silovitom udaranju po gitari sto pravi razliku u odnosu na ovo pipkanje, ajd motion economy za levu ruku, al' trzalicom kad ližu po žicama nie to to

 

Doduse na podforum pogresnog zanra sam dosao da to pricam, sry xD

 

Ali economy picking obozavam iako kaznjava inhErentno losijom ritmikom, ali se palim da mogu to da ispeglam :haha:

bratoriljo, ima nešto u tonu, nebitno kako sviraš na kraju.

 

ono što je nedvosmisleno je da čika miki romalj ima jebački ton, kako u shredu, tako i u ritmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ton zavisi i od toga kako sviras, zar ne?

Pa i od trzalice

 

A moz ga i s dobrom opremom zbudzis da mazis a ona da vristi al' ono, ceo feeling kad udarim kao varvaR mi se vise svidja

 

Ne kazem da Romeo lose svira ili lose zvuci, samo me podenulo to motion economy da komentarisem stil, tj. da nisam ljubitelj motion economyja desne ruke... Zato sevaju karpalni tuneli :D

 

Doduse opet to nije random drljanje, ima i tu ekonomije, otprilike pristup kao na akustucnoj, dinamicki opseg, da kazemo energy economy, da se energija usmeri :D

Uz neki dist, tj. drajv koji reagira na to, da ne pegla dinamiku...

 

To neko Bruce Lee sranje...

 

Naravno, kao i Bruce Lee, vecinu vremena udaras na naaće

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Romeo je nasao idealan kombo svog tona, svoje svirke, economy playing, sve je nabo. Ne menja magnete vec 30 godina, ne menja pojacalo vec 15. godina, jedino je promenio gitaru sa ESP na Caparison i to je to. Cak i novi Caparison model je samo nova serija, sa istim magnetima, istim setapom, sve isto.

 

Fora kod Romea je jedino sto on uzivo izbrlja pola stvari, zvuci to sve super, ali kada je pod pritiskom i kada nije u njegovom studiju, propadne dosta te elegantne svirke. Naravno, to je uglavnom zato sto se lik ne cima da svira uzivo 365 dana godisnje, vec eto jedna turneja po albumu. Ali studijski rad, ovako snimci kada je opusten, mislim da nema boljeg na svetu po pitanju smooth svirke.

 

A Romeov ton sam po sebi je tako tanak i scooped, da se vecini ljudi ne bi svidelo da cuju to samo po sebi. Al zato kad legne sa basom i ostalim instrumentima, bogovski.

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

super je meni album. nije regularni tough guy SX, ima mnogo vise tog cinematic vajba, kao The Odyssey pesma, a opet ima dovoljno tvrdjih riffova za fanove tough guy SXa.

 

pevac nije nikakva ludnica ali daleko od toga da je los, samo drugaciji.

 

jako slusljiv album svakako i svakako bolje nego jos jedan tough guy SX album u nizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Najgora stvar oko ovog albuma je što se zove War Of The Worlds, Pt. 1 :D Mislim, ovo naglašava nekako baš dužu SyX pauzu jer ne vidim drugi razlog za izbacivanje albuma koji zvuči pljunuto SyXasto. Čak i ovaj generic europower vokal kanališe modern R.Allena kad god stigne.

 

Solidan materijal, ali minimum stayer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, meni je album nekako grower u poslednje vreme. U pocetku me nije nesto spec radio, ali sam se opustio i stavio u kozu Romea koji ocigledno samo zeli da snima muziku i radi na tome sto voli, i tacno cujem sta hoce da uradi, i pocelo je opasno da mi se dopada ... Jeste, zvuci to kao SyX, ali bolje i siromasni SyX nego nikakav :) (zapravo siromasni samo zbog vokala, ali i to ce se poboljsati verujem, kada se uskladi Romeo sa novim vokalistom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

citao neki stari intervju sa Romeom, ovo mi je presmesno

 

Quote

How did you find him - was he another local musician?
It’s a funny story: when we had Rod (the original guy) it got to the point that it wasn't really working out: he kinda wasn't into what we were doing enough. So, when we it all got going with the first record - and we knew that Rod wouldn't last long term - he said "I don't know guys, but I know another singer: maybe he’s not as good as me, but I can introduce you to this guy Russell".

:haha:

https://www.alloutguitar.com/interviews/michael-romeo-interview-–-perfect-symphony-part-one-1970s-2000

  • Like 3
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...