Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Aaaaa! Symphony X na 3. stranici! Ne moze! icon_mad.gif

Sta je zamrla tema...

 

Ajde ovako:

Nesto bas i ne verujem da ce doci ovde, a nisam mogla prosle godine da idem u Pestu, pa me bas zanima zna li neko da li ce ovog leta svirati negde u blizini?

 

Za koje ste pesme najvise vezani i sl.? Znam da je tesko izdvojiti, ja ih sve obozavam, ali cisto malo da komentarisemo... icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvorili su novi pravac muzike kada su poceli,sada se bendovi trude da ih kopiraju.Meni je najbolji njihov album Twighlight in Olympis , koga svrstavam u top 10 najboljih metal albuma ikad snimljenih.Ujedno , to je i grupa na ciji bi koncert najvise voleo da odem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove "bogove" progressive muzike sam dosada gledao 7 puta i neznam kad nisam svrsio pred binom biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif Otkrijo sam ih kada su izdali "Divine Wings" i vec od tada sam ih vise voleo nego Dream Theater (koji su do tada bili nr.1) Uzivo su jos tada naspram cd-a bili dosta zesci. Nazalost se "The Odyssey" u Nemackoj toliko slabo prodao (uprkos velike turneje sa Stratovarius na kojoj su ovi izgledali kao klinci naspram Russel & Co.) da prosog Oktobra nisu dolazili u Nemacku pa sam morao do Belgije da bi ih gledao. Inace ovo oko prodaje mi je direktno od Russela.

Momentalno se koncentrisu na Americko trziste jer im je dobro krenulo a vrhunac je turneja sa Queensryche...

Prva dva Albuma jesu slaba, ali ipak sa "Demnation Game" treba izdvojiti "The Edge of forever" "Dressed to kill" i "A winters Song". Pesme su fenomenalne, jedino po zvuku nisu a nivou ostalih Albuma....

 

Pozdrav Goran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa verovatno je mislio da je dream progresivniji i ima dosta razlicite pesme i vise eksperimentise dok je symphony x manje prog, sa elementima power(citaj vise duple pedale) pesme im se ponekad ponavljaju i tako to.Meni se mnooogo vise svidja Symphony x.Oni su vrh muzike uopste.(ne samo metala)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa delimicno ti je Evil warning odgovorio. Smatram da je DT progresivniji. Komplexnost je po mom misljenju na njihovoj strani. Imaju dosta uticaja Yes-a, boljeg gitaristu, klavijaturistu i bubnjara. E sad iskreno SyX-ov pevac je bolji od ovog mali milion puta. Ali kad sve saberem neuporedivno mi je bolji DT. Pa i ukusi malo uticu, ono-vise mi se svidjaju. Ne mislim da sam upravu ako neko misli suprotno nema problema otvoren sam za diskusiju ali ne bih voleo da se ovo pretvori u jos jednu DT vs. SyX temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Qrac Dream ima boljeg gitaristu od Symphony x . Romeo je bre najbolji gitarista na svetu. icon_smile.gif Ali Dream ima boljeg basistu. icon_smile.gif Uglavnom sve to nije ni bitno ,svi su oni na jednom visokom nivou svirackog umeca tako da je glupo porediti kad su svi izuzetni muzicari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa novog... pa Masquerade naravno! icon_biggrin.gif

 

Ma salim se... pa od novih, osim neverovatno dobre Odyssey, najbolja mi je Inferno, pa Accolade II i Awakenings, pa The Turning i King of Terrors, pa sve ostale... To bi bio neki kao rang...manje-vise...

 

A inace mnogo volim baladicu Lady of the Snow, sa TIO. musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno Inferno je zakon (ali samo za napaljene gitariste icon_wink.gificon_mrgreen.gif )

 

Romeo izgleda ima neki trip da u dosta rifova sadrzi iste note koje koristi na slican nacin, ali deluju neverovatno dobro!!!

Edited by bojan j.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...