Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

Ne zove se prog metal tako zato sto bendovi treba da snime svaki album drugaciji i zbog inovacija na svakom albumu,nego zbog same muzicke forme u kojoj se izrazavaju takvi bendovi - neparni taktovi , odredjen stil pravljenja rifova,duge kompozicije,kompleksni aranzmani. Dakle ,nisu promene karakteristika prog bendova nego sama muzika.Jer kao i u svim vrstama muzike i u prog metalu postoje odredjena "pravila" ma koliko se vi opirali takvoj cinjenici.

 

Naravno ,odredjene promene u samoj muzici benda kroz albume je nuzna i potrebna ali nije ona ono sto prog metal cini takvim,jer promena ima i u hevy-u i u thrashu i ostalim vrsama metala.

Edited by Evil warning

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zove se prog metal tako zato sto bendovi treba da snime svaki album drugaciji i zbog inovacija na svakom albumu,nego zbog same muzicke forme u kojoj se izrazavaju takvi bendovi...

 

Paa... i jedno i drugo.

 

Jer kao i u svim vrstama muzike i u prog metalu postoje odredjena "pravila" ma koliko se vi opirali takvoj cinjenici.

 

Tacno! Iako je to ljudima tesko objasniti.

 

Naravno ,odredjene promene u samoj muzici benda kroz albume je nuzna i potrebna ali nije ona ono sto prog metal cini takvim,jer promena ima i u hevy-u i u thrashu i ostalim vrsama metala.

 

icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle ,nisu promene karakteristika prog bendova nego sama muzika.Jer kao i u svim vrstama muzike i u prog metalu postoje odredjena "pravila" ma koliko se vi opirali takvoj cinjenici.

 

A pravila su tu da bi se krsila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gargamele, ne bih se složio sa tobom, zato što bi onda bilo dva ili tri progressive metal benda (Dream, Fates warrning i Queensryche), a ostali bi bili samo plagijatori koji ne unose ništa novo u muziku kojom su odlucili da se bave i stil koji su odlucili da sviraju.

 

zaboravio si pain of salvation. icon_wink.gif ali, ima ih jos, zar ne? svi su oni doneli nesto novo i sto je najvaznije menjaju se iz albuma u album. nece da se zaustave na jednom stilu i da teraju to dok god moze.

 

nemam ja nista protiv bendova koji nadju svoju "formulu" i teraju taj fazon. to je sasvim ok i ja to potpuno razumem jer oni mogu da naprave gomilu dobrih pesama u svom fazonu i ko mi dirne u iron maiden fizicki cu ga napasti. icon_wink.gif samo hocu da kazem da postoje muzicari koji ne zele da se zaustave na nekoj formuli i koji forsiraju sebe u kreativnom smislu tako sto uvek teze tome da naprave nesto drugacije ("nesto novo, nesto divlje" - bobo). tako je nastao prog. icon_da.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, najbolja pesma je definitivno SMOKE AND MIRRORS sa "Twilight in Olympus". Kakva stvar - UBICA! Inače, "V" je najinteresantniji i najkompletniji album. Jednom rečju - MAJSTORI! Gledao sam ih zimus, a i ove godine sa Queensryche. Prosto je neverovatno kakva preciznost! musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Konacno interesantna diskusija biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif Kao prvo svi su u pravu: I u progressive muzici postoje nepisana pravila koje svaki bend ima u svom repetoaru. A kao drugo prog jesto postao jer su neki muzicari krsili pravila i tako ce uvek ostati. Ti muzicari se jednostavno licno zasite time sto sviraju (stilski ili po harmonijama ili po atmosferi) zadnje npr. 3 godine i kada sede za instrumentom pocinje da trazi nesto drugo (znam po sebi icon_biggrin.gif )

 

Postoji naravno jedno ali a to je komercijalni uspeh. Pred njim su klekli i Symphony X na novom albumu. Sem Odyssey, Awakenings i Accolede II su sve ostale pesme otisle u pravac koji trazi trziste (taman posla da su pesme lose). 99% bendova su na novim albumi zvucali "tvrdje" nego na predhodnom jer se time nadaju da nadju kupce u cistoj power grupaciji.

 

Ja se nadam da ce SY-X na novom albumu da se vrate jedan ili dva koraka unazad kao sto su to uradili na "Twighlight in Olympus" koji je po meni jedan od najjacih albuma ( Church of the Machine, Lady of the Snow, Orion The Hunter, Smoke & Mirrors, Through looking glass !!! Wooow) U tom stilu, kao sto je Awakenings na novom oni po meni zvuce najjace. sa onom malom dosom Kansas-a biggrin.gif

Da sam na njihovom mestu ja bih to ucinio jer zu zadnja dva bili zaista dosta heavy. Malo promene bi sada dobro doslo radi se o 7.albumu !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su prva tri albuma nekako najdraza,zbog neke specificne atmosfere i produkcije sto se izgubilo na njihovom poslednjem albumu.

Twighlight je naravno njihov vrhunac,album je u mojih top 10 metal albuma svih vremena.Stvarno su prevazisli sebe.

Nadam se da ce vratiti starom zvuku,odnosno da nece nastaviti u pracu poslednjeg albuma. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Bolest Prog muzičara - projekti:

 

====== 01.AUG.04 ======

STUDIO REPORT

The band is currently splitting time between writing material for the new cd, and some solo project work. Mike Pinnella's solo cd is just about complete, and Russell Allen's solo cd is currently being recorded. A more comprehensive studio report will be posted once they are able to focus solely on the writing.

 

Odyssey razbija!

Nadam se da će tako nastaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...