Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ovako posto smo skrenuli sa teme Gitare, pojacala, oprema: Pitanja i Odgovori ajde da nas malo opet usmerim ka ovom topicu .

Ovako . Evo neko pitanje . Ima li neko ideju ili je to vec radio , koje pape su najbolje i u kojoj kombinaciji ih treba vezati . Ustvari lakse da shvatite je koji effecti u kombinaciji daju najbolji ton . Npr. glupo je vezati equilazer i dealy same icon_smile.gif lol .

 

Malo da pricamo o necemu korisnom : ) nadam se da post nije glup ako jeste onda napisite glup je biggrin.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf iskreno mislim da sam se susreo sa Carvin-om u BL na nekom festu ili kencertu mislim da je svirao Interfector pa je neki momak imao gitaru uza sebe . Pa svi znamo da nisu bas poznate , cena im je nalo niza bas zbog toga ali bas kao i sve druge gitare ( STAGG , ASTER itd ) nisu uopste lose , nego jednostavno firme su mlade i nisu se pokazale na trzistu . To je sve .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf iskreno mislim da sam se susreo sa Carvin-om u BL na nekom festu ili kencertu mislim da je svirao Interfector pa je neki momak imao gitaru uza sebe . Pa svi znamo da nisu bas poznate , cena im je nalo niza bas zbog toga ali bas kao i sve druge gitare ( STAGG , ASTER itd ) nisu uopste lose , nego jednostavno firme su mlade i nisu se pokazale na trzistu . To je sve .

vidi se da ne znas puno o carvin-gitarama cim ih uporedjus sa Stagg-gitarama.Stagg-"gitare" su samo dobre za lozenje vatre

Share this post


Link to post
Share on other sites

biggrin.gif LOOL . Ma ne Zdravko amigo moj . Carvin gitare ne uporedjujem sa STAGOM . Zelim samo da kazem da nisu bas ucestale na nasim podrucijima i da ih je tesko nabaviti a da njihov kvalitet nije iskazan cenom jer firma nije bas poznata toliko kao ( FENDER , IBANEZ ) itd .

 

Rekao sam da ne znam puno ali imao sam priliku videti gitaru a svirati ne , tako da ne mogu reci nista o kvalitetu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o Carvin gitarama ?

Imam dve i fenomenalne su ali me interesuje i

tudje misljenje ... dal' se neko susreo sa djitrama

ili ih je probao itd.

 

uzdravlje  pivopije.gif

svirao sam na dva carvina:dc135 i na nekom poluakusticnom carvinu sa jednom f-rupom.Kod dc135 mi zvuk nije bio bas nesto poseban ali ovaj poluakusticni carvin je zvucao interesantno.Stvarno je bila interesantna gitara.Jbg to je sve sto mi je ostalo u glavi icon_wink.gif

 

pivopije.gif

Edited by Sitch Boe

Share this post


Link to post
Share on other sites

stagg dzitre su katastrofa ...

ima moj pajtos iz osnovne jednu ... lose,mnogo lose ...

 

da se zna carvin nije mlada firma ...

mislim,postoji tek 60 godina ... hehehe

 

dc200 model je svirao svojevremeno i Jason Becker

a to mozete da vidite i na njegovoj video skoli

 

marty friedman je svirao jedno vreme carvin ...

za vreme rada sa beckerom ...

 

steve lynch je svirao carvin strelu dok je

firma proizvodila ...

 

tony mac alpine i bunny brunel sviraju takodje carvin

s tim sto brunel svira signature bas

 

a allan holdsworth ima svoj carvin model ...

 

pa cak i michael angelo ima u svojoj kolekciji

carvin dc125 > vidi na speedkills skoli ...

crvena gitara sa jednim humbuckerom ...

 

zato ih ne uporedjuj sa asterom molim te !!!

 

da... znam da carvin gitara ima malo na ovom

podrucju ... upoznao sam samo jednog lika

iz Vrnjacke Banje koji ima model iz 1988 ...

 

lik iz interfectora nema carvin koliko znam ...

radi se o nekoj drugoj ekipi sa tog koncerta or what ???

 

mene interesuje,posto nisam bio na vaijevom koncertu,

kako je zvucao tony mac alpine ?!

i dal' je svirao i sedmozicani model ?

 

i samo jos jedna stvar ... ne mora da znaci da je gitara

losa samo zato sto firma ne ugradjuje emg-je i ne radi

posrani artwork finish (for all those stupid jackson lovers) !!!

 

@sitch boe - gde si probao te carvine ?????????????????????

akusticna mora da je cobalt serija koju je svojevremeno

svirao yngwie ... dok nije presao na ovation sad.gif

 

vozdra pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro,ali govoris da sTaggovi nisu losi,a ja kazem da su samo dobri za paljenje logorske vatre pa ti sada vidi.

icon_smile.gif dobar odgovor samo zeleo bih da mi kaze gde si nasao to da je Angelo svirao na Carvinu ??? To nisam znao , pa ako mozes pokazi mi , daj mi link ili nesto . Ja kao sto mogu da procitam u svojim postovima nikada nisam rekao da su to lose gitare . Rekao sam da nisam imao priliku svirati na njima i da ne znam puno , jedino sto sam video tu gitaru ali od toga nema neke koristi .

 

Nisam znao da je ovoliko muzicara koristilo a ako jeste , to je verovatno bilo na pocetku njihove karijere . Ipak hvala sto si pojasnio malo , sta je Carvin ustvari .

 

icon_smile.gif poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAB - SpeedKills video skola ...

pazi ta gitara je pasivna i ima samo jedan humbucker ...

 

ja kao sto rekoh imam dve ali su sa aktivnom elektronikom

jedna je skalopirana,imaju po dva huma,sestozicane su inace

i neck through,ebonos fingerboard ... na jednu sam nakacio

i gk2a ... a da su jeftine bas i nisu ... ovu skalopiranu sam platio samo 1800eur biggrin.gif Mada imas i sedmozicane za oko

1000eur ... Ako se izmisljas i trazis jos 5000 opcija poput

mene onda ce to da te kosta ...

 

zaboravih,carvin gitare su iskljucivo made in usa !!!

nema chajna kobasica,dzapan i turkish modela icon_smile.gif

 

bas me interesuje sta o ovim gitarama misle dersu,dushan

,imaginos i ostatak ekipe ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAB - SpeedKills video skola ...

pazi ta gitara je pasivna i ima samo jedan humbucker ...

 

ja kao sto rekoh imam dve ali su sa aktivnom elektronikom

jedna je skalopirana,imaju po dva huma,sestozicane su inace

i neck through,ebonos fingerboard ... na jednu sam nakacio

i gk2a ... a da su jeftine bas i nisu ... ovu skalopiranu sam platio samo 1800eur biggrin.gif Mada imas i sedmozicane za oko

1000eur ... Ako se izmisljas i trazis jos 5000 opcija poput

mene onda ce to da te kosta ...

 

zaboravih,carvin gitare su iskljucivo made in usa !!!

nema chajna kobasica,dzapan i turkish modela icon_smile.gif

 

bas me interesuje sta o ovim gitarama misle dersu,dushan

,imaginos i ostatak ekipe ...

( MAB - SpeedKills video skola ) - E imas li slucajno ovu skolu da mi posaljes ?

Bas bih voleo da vidim kakva je , jer bezveze mi da kupujem preko neta i dajem nekih 70$ ako ti vec imas ?

Ovo ostalo nisam bas shvatio . O kojoj gitari pricas ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

biggrin.gif LOOL . Ma ne Zdravko amigo moj . Carvin gitare ne uporedjujem sa STAGOM . Zelim samo da kazem da nisu bas ucestale na nasim podrucijima i da ih je tesko nabaviti a da njihov kvalitet nije iskazan cenom jer firma nije bas poznata toliko kao ( FENDER , IBANEZ ) itd .

 

Rekao sam da ne znam puno ali imao sam priliku videti gitaru a svirati ne , tako da ne mogu reci nista o kvalitetu .

Joooj, nemoj javno da pricas da stagg gitare nisu lose... To je prefarbana iverica na koju su razapete zice... Za to sto su te gitare dzabe postoji razlog...

 

Dodouse imas pravo da neke manje poznate marke imaju i kvalitetniju robu i to za manje pare i to samo zato sto nemaju veliko ime, ali stagg ne bi trebalo da pazare cak ni pocetnici... Ako hoces krs gitaru kupi preko oglasa za 50 e i uvek ces je prodati za toliko... A stagg-a pazaris novog za 150 i cim izadje iz radnje mozes da prodas za 50.... A pri tom zvuk nije nista bolji od gore pomenutog krsa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

biggrin.gif , ma ko prica o kupovini . Meni ibanez stize : ) , nego samo zelim da znam tj. da se upoznam sa tim gitarama . Svirao sam na 4 modela icon_smile.gif i nisu se cinile tako lose dok ih momak koji radi u shopu nije ukljucio u pojacalo biggrin.gif . Tada je pocelo BRRrRrR icon_smile.gif i shvatio sam da bolje radi bez pojacala nego sa njim icon_smile.gif . Ma nisam ni razmisljao da uzmem nego zelim da znam . Gledao sam staggov katalog i najskuplja gitara koju imaju je 450 evra biggrin.gif .

 

Ipak hvala : )

( ALI ASTER JE GORI biggrin.gif . NEMA GA CAK NI NA NETU ).

Zna li ko mozda koja drzava ili firma proizvodi ASTER biggrin.gif ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sitch boe - gde si probao te carvine ?????????????????????

akusticna mora da je cobalt serija koju je svojevremeno

svirao yngwie ... dok nije presao na ovation sad.gif

 

vozdra pivopije.gif

Na muzickom sajmu u Njemackoj,Ibbenbüren,pre 3-4 meseca.Bio je neki tip sa 4 carvin gitare na sajmu pa rekoh da iskoristim prilku pa da sviram na dc135,jbg ipak je taj model becker svirao icon_wink.gif . pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanjce - gledah na harmony central rivjuove za Marshall Drivemaster. Trazio am pedalu otprilike tog zvuka, kalsicni Marshall drive, i ocene su vidim jako dobre. Da li neko ima mozda ovu pedalu, ima li da se nadje i po kojoj ceni (nisam je video u skorije vreme u halo oglasima) i koja pedala daje neki slicni rezultat, znaci neki hard rock drive, nista previse high gain.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...