Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

potrebna mi je preporuka dobre miksete,naravno jeftine:)???!hvala unapred...

hmm . Tvoje pitanje je tako nepotpuno . Cuj treba mi mikseta . To je kao da kazes treba mi kabal a ne kazes koji , za sta itd. Kakva ti treba mikseta . Studijska , za nastupe , koju marku trazis Beringer , Yamaha itd. Za sta ti treba konkretno ? Home studio , ???????

Koliko love imas i otrpilike koliko si spreman dati jer imam 2 momka koji prodaju miksete ( polovne ) . Koliko kanala , imas li predstavu sta ti treba . Mislim da ti Dushan tu najvise moze pomoci pa se obrati njemu ili nekom od starije ekipe ( Derzu , imaginos , Marty itd ) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

to cudo vuce 1.2A? ko grejalica bre. icon_smile.gif

da li si uz taj delay dobio neki njegov odgovarajuci ispravljac, posto firme obicno isporucuju ispravljace uz te pedale/efekte koji vuku toliku struju, ili je ostavljeno da se sam snalazis?

line6 prave ispravljace samo za US, tj. posto je ovaj dilej kupljen tamo, nisam uzimao struju jer sa njom ovde nista ne bih mogao da radim (a onaj tzv. pretvarac iz njihove u nasu struju bi mi napravio samo jos vise problema, znam iz ranijih iskustava).

 

drndacu se jos malo sa baterijama, pa cu da napravim ispravljac kod elektricara icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

drndacu se jos malo sa baterijama, pa cu da napravim ispravljac kod elektricara icon_da.gif

? nisam shvatio?

jel ce elektricar da ti napravi adapter od pocetka (da uzme namotan trafo, pa da ti izbaci izlaz za 12V (ili koliko ti vec treba) ili mislis da ti prepravi neki vec postojeci adapter tako da daje fiksni napon i odgovarajucu struju? u drugom slucaju ce biti frke sa strujom, jer obicni adapteri retko idu preko 1000mA.

 

mozda ti se isplati da uzmes neki ozbiljan adapter (polu-profi sto kazu), od 1500mA (oko 25evra) ili neki jos jaci od 2000mA (oko 30evra), pa sa tim mozes da resis stvar.. samo, to su kutije od oko 1.5kg. sa druge strane, napon je stabilisan, pa vredi te pare. mada, 30 evra je to. icon_smile.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e evo mene posle 100 godina na ovom forumu i imam pitanija nekoliko... tačnije - treba mi pomoć.

 

imam problem sa prvom e žicom. znači naštimujem je kako treba, ali već posle nekoliko pragova ton počne da odstupa. dok negde na 12. pragu daje falš za četvrtinu tona. sa ostalim žicama nije tako, na svakom pragu daju pravi ton. prvo sam pomislio da ću to moći da promenim malo pomeranjem floyda, ili eventualno da pomerim poziciju onog čuda gde se zavrće žica na floydu. (izvinjavam se na ne poznavanju terminologije).

u svakom slučaju ni to nije pomoglo. nemam pojma, ovo je zaista ozbiljan broblem, i ne znam da li je do žice ili do čega već. mada čisto sumnjam da je do same žice.

 

drugo pitanje, izlizali su mi se navoji na top lock-u, pretpostavljam da se to menja (mislim na ceo top lock). ima li da se nađe to po našim muzičkim radnjama, i koliko mogu da očekujem da će tako nešto da me košta.

 

unapred zahvalan icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e evo mene posle 100 godina na ovom forumu i imam pitanija nekoliko... tačnije - treba mi pomoć.

 

imam problem sa  prvom e žicom. znači naštimujem je kako treba, ali već posle nekoliko pragova ton počne da odstupa. dok negde na 12. pragu daje falš za četvrtinu tona. sa ostalim žicama nije tako, na svakom pragu daju pravi ton. prvo sam pomislio da ću to moći da promenim malo pomeranjem floyda, ili eventualno da pomerim poziciju onog čuda gde se zavrće žica na floydu. (izvinjavam se na ne poznavanju terminologije).

u svakom slučaju ni to nije pomoglo. nemam pojma, ovo je zaista ozbiljan broblem, i ne znam da li je do žice ili do čega već. mada čisto sumnjam da je do same žice.

 

drugo pitanje, izlizali su mi se navoji na top lock-u, pretpostavljam da se to menja (mislim na ceo top lock). ima li da se nađe to po našim muzičkim radnjama, i koliko mogu da očekujem da će tako nešto da me košta.

 

unapred zahvalan icon_smile.gif

hehe icon_smile.gif imao sam isti problem sa zicom kao i ti . Vidi . Zica ti je spala sa sarafa na kobilici . Treba ti kljuc jedinica da je podignes . Pogledaj da li kotira , i da li ti zica dodiruje neki prag kada sviras . Uglavnom ako ti je gitara strat model i kobilica naravno nabavi kljuc u nekom od shopova ili odnesi neka ti to oni srede icon_smile.gif . Uglavnom ako ne znas kotirati gitaru ne radi sam nista icon_smile.gif

 

Sto se tice drugog pitanja , da u odredjenim shopovima rade zamenu . Imao sam priliku da vidim kako rade u BG naravno ali ne secam se jer to je bilo pre nekih 3 godine pa nemam pojma koji shop , ulica i ostalo jer nisam iz BG .

Cenu ne znam icon_smile.gif ali sigurno neko od ekipe moze da ti pomogne

 

 

pivopije.gifpivopije.gificon_rockdevil.gif

Edited by -AleksandaR-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviram akustaru vec duze,sad hocu da kupim elektricnu biggrin.gif e sad ja imam neke zvucnike na kompu ono platio sam ih oko 5 soma 5.1,dali da uzmem procesor i bolju gitaru ili da uzmem i pojacalo..neznam mozda su ovi zvucnici preslabi,al treba ce nam pojacalo i za studi.Sta da radim icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

da uzmem procesor i bolju gitaru ili da uzmem i pojacalo..

Hmm malo iskreno smesno pitanje . Da li da uzmes gitaru i procesor ili mozda i pojacalo . Cek sta konkretno pitas ? Pa gitaru moras kupiti jer sigurno akusticnu neces ukljuciti u racunar , processor bez gitare ne moze tako da neces samo processor kupiti ali ti pitas da li da kupis i pojacalo . Pa ako imas love kupi to se ne pita . Zvucnici su sranje .

 

 

wallbash.gif

icon_rockdevil.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

biggrin.gif ne mislio sam da uzmem samo do jaj pojacalo i pedalu,ili losije pojacalo i procesor, a da gitaru cu Jacksonk-u.

Hmm . Pa dobro tj najbolje bi ti bilo da uzmes novu gitaru znaci neki Stratocaster za jedno 600 evra i da skupis za neku pedalu npr Boss DS-1 nov mozes kupiti za nekih 40 $ . Nista polovno ne kupuj ali ako si tanak sa lovom kupi novu dzitru i polovno pojacalo

 

 

icon_rockdevil.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde davno na temi Dushan ili neko drugi iskusniji rece da je najbolja varijanta 1) gitara pa 2) pojacalo 3) pa sve ostalo. Ionako ces na pojacalu imati neki dist koji ce ti biti dovoljan za pocetak, posle mozes da razmisljas o pedali ili necemu slicnom. Neka me neko ispravi ako gresim. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde davno na temi Dushan ili neko drugi iskusniji rece da je najbolja varijanta 1) gitara pa 2) pojacalo 3) pa sve ostalo. Ionako ces na pojacalu imati neki dist koji ce ti biti dovoljan za pocetak, posle mozes da razmisljas o pedali ili necemu slicnom. Neka me neko ispravi ako gresim. icon_da.gif

Slazem se . Dzitra najvaznija ali napisao sam mu da mu je bolja solucija nova gitara i nova pedala nego polovna gitara , polovan proc i polovno pojacalo . TO su sve sranja . Sve u svemu slazem se sa tobom

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

. Nista polovno ne kupuj ali ako si tanak sa lovom kupi novu dzitru i polovno pojacalo

 

 

icon_rockdevil.gifpivopije.gif

Ne kapiram tu tvoju logiku.Pa ako nema love,zasto onda da kupuje novu gitaru? zar ne bi bio bolje da kupi polovnu?A i da ima para bolje je da malo gleda po oglasima i da nadje neku polovnu gitaru,koja je dobro ocuvana.Zar ne?

mesto da kupi novu gitaru,bolje je da kupi polovno ali za iste pare.A i za pocetnike su bolje polovne jer se vrat ne iskrivljuje tako lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro ali covek nije rekao da je pocetnik tj . samo je rekao da prelazi sa akustare . Ako je vec pocetnik moze kupiti squier za 150 evra pa i manje i neko pojacalo . CIm trazi processor znaci da nije pocetnik . Ma veliki sam protivnik polovnih stvari , dobro gitare mogu ali pojacala i elektronika to nikada

Share this post


Link to post
Share on other sites

laugh.gif Ma gde da nadjem 600e???Mislio sam da uzmem u MitrosMusic Jacksonk-u ima za nekih 20000din, i pojacalo fender 15000...da ali onda cu imati samo distorziju bez efekata a za KoRn-tool-slipknot i itd treba neki procesor,mislis da je stratocaster bolja od jacksonke icon_confused.gif bv

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i da ima para bolje je da malo gleda po oglasima i da nadje neku polovnu gitaru,koja je dobro ocuvana.Zar ne?

Jeste. I to je Dutja pricao. Eh, svasta smo naucili od tog coveka. Novo ne mora da uvek obavezno znaci i bolje od polovnog. Cesto ces u oglasima naci stosta sto nema u radnjama vise kao novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIKAD NE KUPUJ POLOVNU GITARU. by William Shakespeare

 

Jackson PRO series (konkretnije Kelly3( - jel' su to Japanci?

 

Da li nesto valja procesor Digitech GNX2?

GNX2 dobar processor tj sve GNX su dobre razlika je sto GNX 4 ima recorder midi u sebi i studio neki . Sve u svemu odlican

Share this post


Link to post
Share on other sites

laugh.gif Ma gde da nadjem 600e???Mislio sam da uzmem u MitrosMusic Jacksonk-u ima za nekih 20000din, i pojacalo fender 15000...da ali onda cu imati samo distorziju bez efekata a za KoRn-tool-slipknot i itd treba neki procesor,mislis da je stratocaster bolja od jacksonke icon_confused.gif bv

Ako si vec tako ogranicen kintom, imas za 15.000 do 20.000 po oglasima (a mislim da ima i novih) Yamaha pacifica, koje su ultra-kul gitare za te pare. Imas verziju sa dva huma ili HSS. Za pojacalo vec ne mogu da ti pomognem jer slabo se tu razumem.

 

@ TowerdetH - proctaj opet moj pos'... Isplati se i polovna. Naravno ne mislim unistena gitara icon_smile.gif

A druga stvar u vezi jacksona - ne znam za posebne serije, ali najverovatnije da ces naleteti na K3 japanca. Znam jedino da se jeftinije serije Jacksona cesto prave po Indiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

GNX2 dobar processor tj sve GNX su dobre razlika je sto GNX 4 ima recorder midi u sebi i studio neki . Sve u svemu odlican

Hmm . Slazem se da moze potraziti plovnu ali ne predlazem Pacificu tj Yamaha mi je tako reci FUJ . Ne mozemo nagadjati . Imas shopove idi pogledaj cene i vidi sta ti treba . Mislim da ces tesko sa akustare svirati korn to jeste stim je drugaciji a u orginalu trebas 7merac . Razmisli sta hoces

 

Ne mora znaciti da su polovne gitare lose tj neke su sasvim dobre kao i nove zavisi koliko su polovne

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...