Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

jednom prilikom mi je ispala gitara i otpao joj deo "glazure" sve do grubog drveta, odneo nekom liku u Rumi koji restaurira antikvitete namestaja. Tip uzeo uzorak boje i telo djitre u komoru spekao boju i sad da ti je pokazem nikad ne bi rekao da je igde bila cuknuta! Odradio je bruka! Meni je radio za dzabe preko veze, ali mogu ti nabaviti broj pa pitaj za koliko love bi radio i da li bi uopste radio tako nesto! Znaci moze i to jako dobro, samo je problem da li hoce, jer kazem ti, radi namestaj i nadrkana kola(BMW,MERCEDES,i sva ostala predrkano skupa govna)

ruma je daleko,tamo ne bih isao ni za sanduk ruma icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ruma je daleko,tamo ne bih isao ni za sanduk ruma icon_biggrin.gif

Pazi brate, jack The riffer je iz Rume isao cak u Bor zbog extra povoljnog jackson-a(kenjara kakvu samo on zna da iskopa pivopije.gif ) A Ruma bas i nije daleko od Panceva! ti bi da ti to uradi neki komsija, po mogucstvu u tvojoj ulici, ili zgradi, jos i da dodje do tebe po gitaru i donese ti je kad bude gotova?! no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi brate, jack The riffer je iz Rume isao cak u Bor zbog extra povoljnog jackson-a(kenjara kakvu samo on zna da iskopa pivopije.gif ) A Ruma bas i nije daleko od Panceva! ti bi da ti to uradi neki komsija, po mogucstvu u tvojoj ulici, ili zgradi, jos i da dodje do tebe po gitaru i donese ti je kad bude gotova?! no.gif

Ne ali mi barem Bg deluje malo pouzdanije... icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta radite kad vam se istrose potenciometri na gitarama? za neke gitare je lako naci potove (fender), a za neke modele tipa ibanez i slicno je veci problem. dakle, kako se snalazite sa nabavkom?

 

najvise me znaimaju iskustva onih koji su menjali potove kod nekog majstora. ako nije tajna koliko vas je kostala ta zamena (potovi + ruke).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi brate, jack The riffer je iz Rume isao cak u Bor zbog extra povoljnog jackson-a(kenjara kakvu samo on zna da iskopa pivopije.gif )

hvala, hvala pivopije.gif

 

moram navratiti da je pustimo kroz to tvoje novo pojacalo. ali prvo da zamenim zice, ove su tolko zardjale da cu se zaraziti svirajuci zuba.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta radite kad vam se istrose potenciometri na gitarama? za neke gitare je lako naci potove (fender), a za neke modele tipa ibanez i slicno je veci problem. dakle, kako se snalazite sa nabavkom?

 

najvise me znaimaju iskustva onih koji su menjali potove kod nekog majstora. ako nije tajna koliko vas je kostala ta zamena (potovi + ruke).

Ja sam menjao volume na mom jacksonu, logaritamski 500kila, kupio sam u onoj radnji na zelenjaku, a sto se tice menjanja kolko sam ja skapirao ti imas neka iskustva sa lemilicom pa ne verujem da bi ti to bio problem...

Inace mislim da bi mogli da se nadju dosta kvalitetniji potovi u radio klubu

Share this post


Link to post
Share on other sites

u radio klubu nema tih potova za gitare sa split-shaftom. a mislim da tamo nikad nisu ni culi za push-pull potove. icon_smile.gif ja sam po ovim muzickim radnjama vidjao za fendera koliko hoces, ali uvek zaboravim da pitam posto je (da li bese 400-500 kinti ili ja tripujem, pojma nemam). wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest subhuman

i? kakvi su utisci? koji model, jel imas neke slike, sound klipove, bilo sta? i ono cuveno pitanje koje se ne postavlja, ali mi smo ovde malo raspusteni: posto? icon_wink.gif

 

pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

i? kakvi su utisci? koji model, jel imas neke slike, sound klipove, bilo sta? i ono cuveno pitanje koje se ne postavlja, ali mi smo ovde malo raspusteni: posto? icon_wink.gif

 

pozdrav!

Za sada su utisci sjajni. TF 300 120w combo, hibrid...lampa u pretpojacalu pa trandza. zvuci prirodnije od recimo randala...u mojim ushima negde izmedju marshalla i fendera po farbi. 3 kanala, clean i dva drive-a, reverb, FX loop i cabinet out. Unutra je celestion seventy 80w... 1x12 combo. Bilo bi bolje da je 2x12 naravno, ali koliko para toliko buke.

I bez pedale je dovoljno besan za moje potrebe, drive kanali su skroz ok. nije grozno nadrkan, vishe je i zdrav i fin... zvuci opasno sa vibe switchom na ON (taj switch valjda nafiluje lampu, nagadjam, sta god da radi, zvuchi bolje)

Overall, svidja mi se`jachalo.

Cenu proveri u Mix music-u...ja sam nesto prebijao svoju zaradu preko tog pojacala pa je ispalo "specijalnije".

 

evo ga http://www.harmony-central.com/Newp/2004/T...TF300-II-lg.jpg

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

strava icon_rockdevil.gif

svidja mi se po tvom opisu sto nije prepucana distorzija, vec odmah zamisljam opeth ton sa poslednjeg koncerta. icon_smile.gif meni se ne svidja kad na malim zvucnim kutijama hoce da isteraju maksimum dist-a, nekako mi to ne zvuci lepo, zato plus za TF300. icon_da.gif btw, koju gitaru/magnete imas?

jel drzis pojacalo na patostu ili imas neki odstojnk (zbog basova), i to?

 

 

imam bolest da sve zapisujem, tako da tacno znam koliko je kostalo ovde pre par meseci: 49.300 din. da se ne lazemo, za mene je to mnogo. wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

strava icon_rockdevil.gif

svidja mi se po tvom opisu sto nije prepucana distorzija, vec odmah zamisljam opeth ton sa poslednjeg koncerta.

ej, pa znas da Opeth sviraju (ili su svirali) Laney? icon_wink.gif Doduse, oni pumpaju full lampe, ali ni ovo nije bedak.

icon_smile.gif meni se ne svidja kad na malim zvucnim kutijama hoce da isteraju maksimum dist-a, nekako mi to ne zvuci lepo, zato plus za TF300. icon_da.gif

slazem se. Taj konkurentni Randall se na momente davi u distorziji u toj maloj i skoro pa potpuno zatvorenoj kutiji. Chas zvuchi kraljevski da se najezis, a onda zaprdi i zakashlje. Mada, nije ni to loshe jachalo, a jeftinije je.

btw, koju gitaru/magnete imas?

jel drzis pojacalo na patostu ili imas neki odstojnk (zbog basova), i to?

Japanski RG570, sa dimarzio Breed na bridge-u. ostalo je stock. Za sada sam sweetspot pronasao stavljanjem na jedno dobro parche tepiha...probace se svashta icon_wink.gif

imam bolest da sve zapisujem, tako da tacno znam koliko je kostalo ovde pre par meseci: 49.300 din. da se ne lazemo, za mene je to mnogo. wallbash.gif

To je cena bez popusta, a u toku je jos uvek onaj njihov 20% popust, pa to spadne na ispod 40k, a ja sam jos bolje prosao. Znam, nije malo, ali nije ni strashno mnogo kad ti se nameste karte.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada sam sweetspot pronasao stavljanjem na jedno dobro parche tepiha...probace se svashta icon_wink.gif

meni je uvek super kad su pojacala te velicine odmaknuta od patosta u visinu, na jedno 50 cm, mozda i vise. ako su na podu, onda muljaju u basu u vecini slucajeva, cak sam hteo i da pravim neku "policu" za ovo moje.. no, mozda ja tripujem, ko zna. icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje vezano za pojacala: imam problem da kada sviram na pojacalu a napanjim ga i koristim neck pickup, pojacalo pocinje cudno da vibrira, kao da ne moze da podnese niske frekvencije. Kada ga dotaknem, osecam kako celo vibrira, kao da se gusi u basovima. Ovo je narocito izrazeno na visokim pragovima 5. i 6. zice (E i A). E sad zvucnici u pojacalu su budz varijanta by ex vlasnik (2 setice). Da li ovde lezi problem (pretpostavljam da da) a i onda kako ga resiti? Jel znate nekog majstora za pojacala? I ako neko zna kako kupiti neke sitnije stvari sa neta (misiom na lampe) nek bekne neku rec, savet ili evaentualno iskustvo. Znam da postoje one prodavnice na netu (npr tubestore) al mislim da ne salju u zemlju Srba i Cigana.

Edited by fillex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da postoje one prodavnice na netu (npr tubestore) al mislim da ne salju u zemlju Srba i Cigana.

Ponosan sam sto sam bas ja ( icon_biggrin.gif ) naterao dva internet sajta da u padajuci meni podrzanih trade/drzava ubace i nas. To sam uspeo vrlo jednostavno, napisao sam ljudima email i objasnio situaciju....imam te i te kreditne kartice, odatle sam i kulturno ih pitao dali moze nesto da se uradi. Odgovorili su mi da nije frka, da sto se tog problema tice, oni i funkcionisu upravo tako. kada im se javi neko ko je van liste, oni jednostavno dodaju tu drzavu u bazu i reseno.

 

Kad sam procitao mail, overio sam page i uverio se da su nas dodali. Odradio posao i za nedelju dana dobio paket sa Floride.

 

To je lepsa strana, naravno da ima i onih konvencionalnih smradova kojima ne pada na pamet da prestanu da nam piju krv, pa sad gde prodjes, super, ako ne, probaj dalje icon_wink.gif Chinjenica je da je moguce, to hocu da kazem.

 

Nazalost, ono sto ti treba nisam narucivao dosada, tak oda ne znam gde da te uputim, ali najbolji savet sam ti vec dao, komuniciraj icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si bajpasovao carinu? Koliko te je izasao shipping?

 

Magnet sam inace spustao i podizao cirka milion puta, ali mi nije pomoglo. Neck i dalje ostaje mutan, taman u picku materinu, i definitivno prejak za tu poziciju.

Edited by fillex

Share this post


Link to post
Share on other sites

menjaj ga. ako pojacalo zvuci ok sa drugim magnetima jasno je gde skripi. Ovako naslepo, zvuci kao ti je u necku bridge verzija nekog magneta...sta uopste imas tamo?

 

Pre svega prosviraj gitaru kroz drugo pojacalo, valjda si to proverio?

 

Sto se tice instrumenata, carinu se nisam ni trudio da bajpasujem jer je carina na muzicke instrumente iznosila 1% kada sam zadnji put nesto od toga primao. Treba izbeci porez, a cinjenica je da ga izbegnes tesko ako kupujes od ozbiljne firme.

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...