Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

@imaginos - Related to the topic

 

Ti i mlada gospoda iz tehnickih skola ili hobisti bi mogli solidnu kintu da uzmete kad bi organizovali kod nekog limara savijanje lima za lampase i kod nekog stolara drvenariju. Verovatno bi morao i transformatore da narucis spolja, mozda i podnozja (keramicka) za lampe. Ostalo brate sve ima kod nas. A sema imao okolo originalnih koliko ti srce hoce. Kakvih sve sranja ima okolo u opticaju i kolike su cifre, mogao bi komotno da uzimas za kopiju Marshalla 400-500 Eura, ne? Ne mislim pri tome na egzoticne modele. Pazi sam repromaterijal (tj elektronika) sa sve lampama ne bi izasao vise od 150-200 Eura u ludilu. Sa sve zvucnikom od 12" recimo. Jedino ne znam koliko limari i stolari krajcuju ovih dana (ne bi me cudilo da oni traze neku suludu cifru ali da se naci neko ko hoce da radi biZnis).

 

Jel' buncam ili sta. Dosta mojih poznanika je imalo po nekog Marshalla (bez kucista, onako 'visi u vazduhu' nakacen bukvalno na zvucnik (bez kutije, naslonjen za zid) iz domace radinosti. Radilo k'o mlijeko, jarane, k'o mlijeko icon_da.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ipak si uzeo Double na kraju? icon_cool.gif

 

milsim da je Dersu mislio pre svega na pedale za dist..

 

a inace, pedale su keva, tu nema govora. icon_rockdevil.gif

 

u ruke mi je dopao neki Ibanez Session Man 2 btw, mnogo dobro radi kao booster jbt musik19.giforangelistening.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste i ja kazem kraj...

 

 

 

tvog govneta od gitarske karijere... icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_wink.gif

Brate mili namesti ti meni taj ds1 da on zvuči kao prava distorzija prljavo jer to D je svakako distorsion-ne? i ja skidam kapu! Da je za boost zvala bi se BS1 ili nekako drugačije zar ne? Svaki ciganin hvali svoga konja pa tako i svi koji su to sranje imali, da sam se i ja razmišljao da je kupim, ali kada sam čuo snimke i probao je i na lampašu i na tranzistorcu to je gola Qrčina dlakava, pa ako se to nekom sviđa nek navali, ja volim devojke! icon_da.gif

 

A što se moje muzičke karijere tiče nikad je nije ni bilo niti će, ja volim ono što sviram i volim da to ima pravu distorziju! icon_rockdevil.gif

 

os2 je neprevazidjena boss pedala! icon_da.gif

Edited by Dragan Pagan

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jel zna neko da li ima i gde da se kupi kod nas (Srbija,po mogustvu BG) Digitech Death Metal distorzija? I koliko koshta? A ako neko ima i prodao bi je,neka mi se javi na pp

Imas je u Mitrosu, ja je probao pre par nedelja. Nemoj da se lozis, i ovaj Metal Master je previse masti, a kamoli da uzmes tu. Mislim, uzmi je ako planiras da sviras sa njom kuci uz bubanj i bass iz Guitar Pro-a, a ako hoces sa bendom no.gif Idi navrati do Mitrosa pa vidi cenu, ne zivis daleko.

 

ZA BOSS

 

DS-1 je do jaja dist, samo ga treba namestiti. Paganine, zasto nisi probao da je malo bolje namestis, da se igras sa EQ-om i da sviras sa bendom zajedno? To definitivno nije pedala za Immortal ili Deicide tip svirke, ali jeste recimo za Death(kao bend) ili Incantation ili Immolation, itd...s druge strane Darkthrone na Transylvanian Hunger je koristio nesto slicno ako ne i chak sam DS-1 icon_da.gif

 

Ako hoces mast do ludila uzmi Metal Master ili Metal Zone.

 

Mada ja gledam to ovako: ako hoces da ti se bassista cuje kao instrument u bendu zajedno sa tobom koristi DS-1 ili taj tip dist-a; a ako hoces da imas masti do bola i da se bass ne cuje kao instrument vec kao pozadinska grmljavina/muljavina koristi Metal Zone/Metal Master ili taj neki tip dist-a. Toliko musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas je u Mitrosu, ja je probao pre par nedelja. Nemoj da se lozis, i ovaj Metal Master je previse masti, a kamoli da uzmes tu. Mislim, uzmi je ako planiras da sviras sa njom kuci uz bubanj i bass iz Guitar Pro-a, a ako hoces sa bendom no.gif Idi navrati do Mitrosa pa vidi cenu, ne zivis daleko.

 

ZA BOSS

 

DS-1 je do jaja dist, samo ga treba namestiti. Paganine, zasto nisi probao da je malo bolje namestis, da se igras sa EQ-om i da sviras sa bendom zajedno? To definitivno nije pedala za Immortal ili Deicide tip svirke, ali jeste recimo za Death(kao bend) ili Incantation ili Immolation, itd...s druge strane Darkthrone na Transylvanian Hunger je koristio nesto slicno ako ne i chak sam DS-1 icon_da.gif

 

Ako hoces mast do ludila uzmi Metal Master ili Metal Zone.

 

Mada ja gledam to ovako: ako hoces da ti se bassista cuje kao instrument u bendu zajedno sa tobom koristi DS-1 ili taj tip dist-a; a ako hoces da imas masti do bola i da se bass ne cuje kao instrument vec kao pozadinska grmljavina/muljavina koristi Metal Zone/Metal Master ili taj neki tip dist-a. Toliko musik19.gif

Vazno da si ti uzo Metal Master a sad kao "previshe masti" Uostalom za DM ti i treba tako nesto. A onaj lik sa kojim treba sad da sviram ima Metal Mastera i ako i ja uzmem to zvucacemo ko neka koshnica prepuna pchela ili strshljenova.

 

Enivej nisam josh isprobao Death Metal ali ono... Ako mi se vishe svidi kako zvuci(u odnosu na MM) uzimam njega sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz sopstvenog iskustva, a i gomile ljudi ds1 je govno neopevano, bilo gde da ga turiš

 

POTPISUJEM!

To samo dokazuje da gomila ljudi uključujući i tebe ne zna, nema iskustva i ne ume da se snađe sa nekim pedalama.

 

Moje prvo surovo susretanje sa realnošću što se toga tiče je kada sam se na nekoj gitarijadi našao pred marshall-om, lampašem, uključio procesor i gitaru i onda se znojio sa dobijem nešto pristojno skoro 10 minuta. Na kraju nisam zvučao loše i kao, eto bilo je ok.

Posle mene se popeo dečko sa tom bezveznom pedalom i ne znam kojom gitarom, i samo sa time se uključio u pojačalo. zvučalo je jako oporo i nervozno, onako na bini, nije baš da mi se svidelo. Zatim sam sišao dole i iz publike shvatio:

 

1. Da je ono što izlazi u razglasu kad mikrofon uhvatio ono što izlazi iz pojačala FENOMENALNO

2. Da se svaki ton razume, šta god da svira, da je definicija svemir

3. Da ću da bacim u đubre glupi gitarski procesor.

 

Elem, DS1 može da radi interesantno i sam, ali ne za neki ultra HM DžDž, a dobar je i kao boost pedala. i da doda još malo gain-a (sad ko više voli to a ko tube screamer ili OD1 je već druga stvar)

 

Konačno, ako nešto radi nekom ko je svemir od gitariste a meni ne radi, ja obično dođem do zaključka da je kod mene neki problem, a ne u tom komadu opreme.

Ovako, ta "kritika" ds1 pedale dođe kao kad je moj ex bubnjar za knjigu koja je bila previše ozbiljna za njega nakon kratkog pokušaja čitanja rekao : "Ma pusti, neka glupa knjiga, ništa ne razumem".

Share this post


Link to post
Share on other sites

To samo dokazuje da gomila ljudi uključujući i tebe ne zna, nema iskustva i ne ume da se snađe sa nekim pedalama.

 

Moje prvo surovo susretanje sa realnošću što se toga tiče je kada sam se na nekoj gitarijadi našao pred marshall-om, lampašem, uključio procesor i gitaru i onda se znojio sa dobijem nešto pristojno skoro 10 minuta. Na kraju nisam zvučao loše i kao, eto bilo je ok.

Posle mene se popeo dečko sa tom bezveznom pedalom i ne znam kojom gitarom, i samo sa time se uključio u pojačalo. zvučalo je jako oporo i nervozno, onako na bini, nije baš da mi se svidelo. Zatim sam sišao dole i iz publike shvatio:

 

1. Da je ono što izlazi u razglasu kad mikrofon uhvatio ono što izlazi iz pojačala FENOMENALNO

2. Da se svaki ton razume, šta god da svira, da je definicija svemir

3. Da ću da bacim u đubre glupi gitarski procesor.

 

Elem, DS1 može da radi interesantno i sam, ali ne za neki ultra HM DžDž, a dobar je i kao boost pedala. i da doda još malo gain-a (sad ko više voli to a ko tube screamer ili OD1 je već druga stvar)

 

Konačno, ako nešto radi nekom ko je svemir od gitariste a meni ne radi, ja obično dođem do zaključka da je kod mene neki problem, a ne u tom komadu opreme.

Ovako, ta "kritika" ds1 pedale dođe kao kad je moj ex bubnjar za knjigu koja je bila previše ozbiljna za njega nakon kratkog pokušaja čitanja rekao : "Ma pusti, neka glupa knjiga, ništa ne razumem".

Vai koristi DS1....i njemu radi.... icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vai koristi DS1....i njemu radi.... icon_da.gif  icon_da.gif  icon_da.gif  icon_da.gif  icon_da.gif

da, ali Vai sigurno ne uzme neku prosečnu(da ne kažem lošu)gitaru i iz nje turi kabl u DS1 a iz njega u maršala sa gitarijade! Ne možeš porediti uslove nekog ko se skroz profesionalno bavi time i ima pun qrac efekata, tonaca, i svega ostalog sto bi njega trebalo sa svojom NADRKANOM gitarom i NADRKANIM pojačalom da prikaže kao "svemir" gitaristu i naše uslove koliko god naš gitarista bio svemir vasiona ili univerzum!

Edited by Dragan Pagan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...