Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

LJUDI ZANIMA ME STA MISLITE O IBANEZ EFFECT PEDALAMA(DELAY,FLANGER),POGOTOVO O WEEPING DEMON WAH-U?

 

JER NEKO PROBAO TE STVARI,VIDEO SAM DA NISU SKUPE,ALI ME ZANIMA DA LI JE I ZVUK PRISTOJNOG KVALITETA!!!?

Edited by Secret_Player

Share this post


Link to post
Share on other sites

da budem iskren, glup sam pa ne razumem pitanje. wallbash.gif jel ima jos neko objasnjenje ili bilo sta sto se toga tice u uputstvu. koja je pedala, mozda ima na netu nesto o toj pedali

 

mozda postoji filtar propusnog opsega koji sece vrlo duboke tonove (brum i bas koji je van opsega gitare), plus sece sve sto je vise od (na primer) 12 ili 15kHz da bi se eliminisao spoljasnji shum koji hvataju kablovi i magneti, itd..

 

ovo je sve nagadjanje, posto nisam razumeo pitanje. icon_redface.gif

izvinjavam se ja shto ne umem da objasnim icon_da.gif

 

evo link za manual, radi se o ovom Q switchu, nadam se da je sad ok

 

download

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li kod nas mogu da se nabave gitarska pojačala koja rade na baterije? Konkretno, najviše me zanimaju Alesis RoadFire, Fender Amp Can, Crate TX15, Pignose 7200/7100 i Vox DA5. Znači malo pojačalo, 5-15W (više je bolje); prodaje li ijedna firma ovde? Usput, da li iko ima iskustva sa ovakvim pojačalima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li kod nas mogu da se nabave gitarska pojačala koja rade na baterije? Konkretno, najviše me zanimaju Alesis RoadFire, Fender Amp Can, Crate TX15, Pignose 7200/7100 i Vox DA5. Znači malo pojačalo, 5-15W (više je bolje); prodaje li ijedna firma ovde? Usput, da li iko ima iskustva sa ovakvim pojačalima?

ja imam iskustva...i verovatno nisam jedini...imao sam marshall-ovu svinjsku njusku...

 

da odmah nesto razjasnimo...

 

to nisu pojacala.

 

to je nesto sto nosis na kampovanje ako nemas akustaru...ili na more...

 

mada...slusao sam price da su ljudi namerno snimali albume na takvim zajebancijama... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je nesto sto nosis na kampovanje ako nemas akustaru...ili na more...

Upravo zato mi i treba - pošto gotovo svake nedelje idem na razna brda (tj. ću ići, kad se skinem iz ovog haosa od vojske) potrebno mi je da mogu da sviram u busu/planinarskom domu/na otvorenom tako da se gitara čuje dalje od 2 metra. Moja klasična jednostavno nije dovoljno glasna (odma' da kažem da nije krš - čak naprotiv), a nije loše ni imati i distorziju pri ruci, ako ustreba. icon_smile.gif U svakom slučaju ću ga kupiti, samo je pitanje da li da se cimam sa naručivanjem preko neta, ili ipak može da se nađe negde kod nas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jedno vreme imao to pojacalce, prakticna stvar nema sta, za putovanja dusu dalo. Imao sam malog marshalla, crveni, izgleda kao umanjeni model JCM legende. Ima i distorziju, ali samo on/off, nema kontrola jacine gain-a, a nema nikakav bas ali jbg, radi na 9V bateriju, i imas ono da ga zakacis na pojas i setas sumom i sviras a ono zveci kao ludo!!!

Bolje uzmi tog marshalla, i to nadji polovnog, ovo ostalo je nesto skuplje, ne znam bas za sve brendove , ali mali fender jes` sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki bi tu glavu svećom tražili. Gomila gitarista daje prednost 50-ici u odnosu na 100-ka glavu. Tehnički, stvar je u tome da ako daš tu Marshall glavu ti je ne možeš kasnije naći tek tako, a Randall je ono, odeš u radnju. Sa druge strane ako nemaš para i misliš i da ih nećeš imati u nekoj budućnosti, a baš ti nikako ne radi posao taj Marshall, pa ok zameni ga. E sad šta koliko vredi tržišno u ovom trenutku nisam siguran, a često zavisi i kome nudiš, nekom kom je svejedno ili nekom ko svećom traži 50w Marshall Glavu. Ja verovatno ne bih menjao već bih je upario sa dobrom kutijom, možda čak neka 2x12 da bude lakše za transport, i našao pedalu koji mi radi posao sa Marshall-om ili šta već. Ali opet kažem, ako tebi ne radi posao, džaba moja ili bilo čija priča, uzmi nešto drugo što ti se sviđa!

 

Pozdrav! orangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

HH Electronics (ко је био у МииР-у знаће) ми има невероватно добар звук. Британац, онако топло у средњим тоновима сво... Сан снова за мене неуког гранџера... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki bi tu glavu svećom tražili. Gomila gitarista daje prednost 50-ici u odnosu na 100-ka glavu. Tehnički, stvar je u tome da ako daš tu Marshall glavu ti je ne možeš kasnije naći tek tako, a Randall je ono, odeš u radnju. Sa druge strane ako nemaš para i misliš i da ih nećeš imati u nekoj budućnosti, a baš ti nikako ne radi posao taj Marshall, pa ok zameni ga. E sad šta koliko vredi tržišno u ovom trenutku nisam siguran, a često zavisi i kome nudiš, nekom kom je svejedno ili nekom ko svećom traži 50w Marshall Glavu. Ja verovatno ne bih menjao već bih je upario sa dobrom kutijom, možda čak neka 2x12 da bude lakše za transport, i našao pedalu koji mi radi posao sa Marshall-om ili šta već. Ali opet kažem, ako tebi ne radi posao, džaba moja ili bilo čija priča, uzmi nešto drugo što ti se sviđa!

 

Pozdrav! orangelistening.gif

Znaci savet izgleda ovako: Skupi nekih 400 jevreja i pazari Randalla za dzdz svirku, a marshalla cuvaj ko oci u glavi jer mu vrednost sve vise raste, pa ga prodaj kad bude vredeo kao 5150 ili satriani peavy!!! icon_biggrin.gif

Zanimljivo je da na ebay aukciji pocetna cena marshall glave i 1987 iznosi 500 dolara!!!

btw: marshall je vec uparen sa 4x12 celecton zvucnicuma (sto si imao prilike da vidis u Dangubi)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

LJUDI ZANIMA ME STA MISLITE O IBANEZ EFFECT PEDALAMA(DELAY,FLANGER),POGOTOVO O WEEPING DEMON WAH-U?

Ibanez je imao neke super pedale ranije, ali ne znam da li su i oni kao Boss izbacili novije modele pa ih nesto menjali, doradjivali itd.

 

ja sam svirao jedan zuti Ibanez flanger i bruka je radio. toliki je imao depth da si mogao svasta da radis sa njim.

 

probao sam jednom i jednu zelenu cudnu pedalu koja je radila kao chorus, delay i imala je jos poneki modulation fazon.. mislim da je morala da radi samo na struju, ali mislim da je toliko retka da vise ne moze da se nabavi.

 

Mix Music bese ona radnja na zelenjaku? ili Dzindzerova? ne mogu da se setim sad.

 

cudi me da su e Ibanez pedale jeftine, ove neke stare pedale su bas rariteti. probaj pa vidi i sam uostalom pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci savet izgleda ovako: Skupi nekih 400 jevreja i pazari Randalla za dzdz svirku, a marshalla cuvaj ko oci u glavi jer mu vrednost sve vise raste, pa ga prodaj kad bude vredeo kao 5150 ili satriani peavy!!! icon_biggrin.gif

Zanimljivo je da na ebay aukciji pocetna cena marshall glave i 1987 iznosi 500 dolara!!!

btw: marshall je vec uparen sa 4x12 celecton zvucnicuma (sto si imao prilike da vidis u Dangubi)

Pa u stvari ne znam šta ti tačno smeta kod marshall-a za DžDž? Možda bi trebalo da probaš (pozajmiš za probu) neke pedale koje nisi do sad probao, ako ti se ovo do sad ne sviđa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u stvari ne znam šta ti tačno smeta kod marshall-a za DžDž? Možda bi trebalo da probaš (pozajmiš za probu) neke pedale koje nisi do sad probao, ako ti se ovo do sad ne sviđa.

Znas kako ja sam skoro probao randall-a samo sa ds2 i njegovim gainom i to je zvucalo ultra heavy dzdz (skroz neka modern distorzija) e a marshall nema dovoljno gaina odnosno preamp (marshallov) nemoze da izporuci dovoljno nafilovasn dist (jelte zato koristim rolandov rack i njegov overdrive), tj iako odvrnes preamp jos uvek ima vintage zvuk!!E sad neznam koje pedale da probam? imas neki savet? Licno me privlace hughes&kettner pedale ali nisam ih probao (jelte samo sam downloadovao semplove pedala sa njihovog sajta).Nemam pojma...... icon_sad.gif mozda boss gt-6 resi problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...